Delonghi Icona Vintage

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:souhlas: :nesouhlas: :pardon: :rofl: :smoke: :tany: :ucta: :grin: :) ;) :( :o :? 8-) :lol: :x :P :oops: :| :blee: :dik: :hnup: :ok: :trest: :pic: :spam:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Delonghi Icona Vintage

Re: Delonghi Icona Vintage

od doudy252 » úte 16. říj 2012 23:18:31

V tom případě už nic řešit nemusím.

Re: Delonghi Icona Vintage

od primacafe » úte 16. říj 2012 23:15:26

Ale ty obavy které stále dokola řešíte, budete mít s každým kávovarem.

Re: Delonghi Icona Vintage

od doudy252 » úte 16. říj 2012 23:08:36

Co pak s něčím takovýmhle?
zarkow píše:Přidávám své dosavadní zkušenosti a spíše neúspěchy - nuže aktuálně pracuji se singl miskou 6g standart z Hraspa. Mám i 7g Gaggia, ale do té se vejde víc kávy, ostatně to se to už tady zmiňovalo. Double misku zatím nechávám stranou. Dále jsem vyměnil termostat za 90 stupňový (opět Hraspo). Vizuálně se vše zdá OK, (crema je, teče to + - 25/25), ale chuťově mě zatím vše vychází kyselé. Není to sice už takový "šťovík" jako ze začátku, no o sladké kávě se nedá mluvit ani náhodou. Přitom když tu samou kavu dělám v moka konviččce, chuť je naráz úplně jinde. Samozřejmě že v případě mokka je to jina koncentrace (cca 14g/1,5 dcl), ale presso se mi zatím chuťově vůbec nedaří. Přemýšlím, kde můžu dělat chybu (mletí, dávkování, teplota), vím, mnoho věcí a na dálku těžko radit. Kdyby se našel zkušenější kávomilec s Classicem, který by byl ochotný poradit, s tím že bych ho třeba mohl navšívit i s mašinou a udělat tak srovnání, velmi bych to uvítal a byl vděčný. S revanží počítám :-) Brno a Zlínský kraj je pro mě bez problémů dostupný, rád si udělám kávový výlet. Jako samouk metodou pokus-omyl se k výsledkům časem třeba taky dopracuju, ale škoda těch ztrát na dobrém kafi, které by jinak už mohlo dávno chutnat. díky
Rozhodně nemám nedůvěru ke kávovaru. Když ho taková spousta lidí chválí a kupuje, určitě ví proč. Mám spíše nedůvěru ve své vlastní schopnosti. A pokud jsem o větší investici do kávovaru přesvědčená pouze já a ne můj manžel, nějakým takovýmhle výsledkem ho těžko přesvědčím o opaku. :P

Re: Delonghi Icona Vintage

od primacafe » úte 16. říj 2012 22:40:17

Jak s kterým. Taky je na mnoha místech napsáno, že termostaty mají velký výrobní rozptyl. A není nic snažšího, než trochu vody před extrakcí odpustit (pokud je to potřeba) .

Re: Delonghi Icona Vintage

od hnup » úte 16. říj 2012 22:37:41

A?
Kde je tu porovnanie teploty s Adagiom? Ako vieš, že Adagio nemá oveľa vyššiu/nižšiu teplotu?
To, že tu užívatelia riešia teplotu u Gaggie znamená hlavne to, že teplota je u Gaggie ako tak stabilizovaná a dá sa do určitej miery regulovať výmenou termostatu. U kávovaru, kde teplota lieta hore/dolu o x stupňov je výmena termostatu naozaj bezvýznamná.

Re: Delonghi Icona Vintage

od doudy252 » úte 16. říj 2012 22:03:21

A co třeba tohle?:
3, Classic ma moc velkou teplotu s vychozim termostatem, proto je moc horka. Kyselost tezko rict, mozna je kava malo uprazena.[/quote]

Re: Delonghi Icona Vintage

od hnup » úte 16. říj 2012 21:24:31

doudy - v čom je Classic zložitý na ovládanie????
Gaggia Classic má určite oveľa lepšiu teplotnú stabilitu ako Adagio. To, že tu ľudia menia na Gaggii termostaty ešte neznamená, že Gaggia robí horšie espresso ako Adagio, práve naopak.

Re: Delonghi Icona Vintage

od doudy252 » úte 16. říj 2012 17:44:03

primacafe děkuji za odpověď. Gaggia Classic mi na ovládání přijde pro laika trochu složitá - o problému s termostatem a jeho výměně se mi nechce ani přemýšlet, natož ji realizovat.

skuba88 přesně k tomuhle rozhodnutí jsem dneska dospěla. Když nevydrží ani dva roky, vyřeší se to zárukou, když ano, pak je rozpočet pořizovací ceny 125,-- Kč na měsíc, při naší spotřebě méně než 2,-- Kč na jedno kafe. Takže to zas taková katastrofa nebude. Možná se vyplatí ušetřené peníze investovat spíše do kvalitního mlýnku, to musím ještě promyslet. A než se rozbije, třeba budeme mít příležitost někde ochutnat kávu z nějakého lepšího kávovaru a pro mě bude pak snazší manžela přesvědčit k větší investici. :)

Re: Delonghi Icona Vintage

od skuba88 » úte 16. říj 2012 10:18:28

Vzhledem k tomu, že zvažujete koupi nové rowenty, tak nedala by se spíš ta stará opravit? Ono totiž Adagio opravdu espresso udělat umí. Já jsem teď svoje po několika letech oprášil a po asi dvou týdnech jsem to konečně dostal do ruky a už z adagia umím vytvořit troufám si tvrdit hodně slušné espresso, akorát našlehat mléko na capuccino s tím moc nejde a ta atypická páka taky neni ideální, ale aspoň je normální bez nějakého super cremovače. Pokud by oprava byla nerentabilní a do nějakého osvědčeného, ale dražšího stroje se vám investovat nechce, tak si klidně rowentu kupte zase novou, když jste s ní byla spokojená, třeba vám těch 8 let zase vydrží ;)

Re: Delonghi Icona Vintage

od primacafe » úte 16. říj 2012 0:23:03

To, že vám Rowenta Adagio fungovala 8let, je zázrak. Jste určitě jedni ze šťastnějších majitelů tohoto kávovaru. Nedomnívám se, že ze současné výroby levných kávovarů by některý vydržel zase 8 let.

A ke Gaggii Baby Class ať se vyjádří ti co s ní přišli do styku nebo ji ještě vlastní.
Třeba tento příspěvek už něco naznačuje a taky zde
dál už hledejte sama.

Dnes už i v Gaggii jsou kávovary horší, normální a lepší

Delonghi Icona Vintage

od doudy252 » úte 16. říj 2012 0:14:52

Před nákupem jsem hledala recenze na kávovar a nic moc použitelného jsem nenašla. Asi 8 let vlastníme Rowentu Adagio, a protože nejsme žádní velcí odborníci, vcelku nám vyhovovala. Když začala téct voda všude kde se dalo a občas kávovar vyhodil i chránič, pochopili jsme, že nastal čas k výměně. Pro ženskou je samozřejmě vzhled důležitý a Icona Vintage od Delonghi vypadá prostě krásně. Je pravda, že už po vybalení z krabice mě zklamalo, že horní nahřívací deska, na obrázku vypadající jako kovová, je pouze nabarvený plast. Nicméně největší zklamání přišlo poté, co jsem kávovar zapnula. Už čerpadlo je podstatně hlučnější než u Rowenty, navíc ale všechny plasty různě hlučí a chrastí, pokud děláte dva šálky zároveň chrastí o sebe a neustále utíkají z pod páky, takže je ze dobu přípravy kávy musíte asi tak třikrát vrátit na místo. Úroveň hluku bych přirovnala k vrtačce s příklepem. Výsledkem byla káva, kterou bych v porovnání s Rowentou popsala jako příliš "řídkou" a s nevýraznou chutí. Pěna (cremou to po přečtení pár příspěvků zde na fóru nazývat nebudu) nevydržela ani pár sekund. Takže shrnuto a podtrženo jako nefunkční dekorace do kuchyně super, ale jinak k ničemu. Kávovar jsem vrátila hned druhý den i přes udivené výrazy paní na přepážce. Prý patří k lepším kávovarům a všichni jsou s ním spokojeni. A jak jsem tak stále hledala informace, narazila jsem na toto fórum. Začala jsem tedy uvažovat o Gaggii Baby Class. Pak jsem zase objevila spoustu příspěvků, že je nekvalitní a dobrý přístroj na espresso od Gaggie je jen Gaggie classic. Je tedy investice do Gaggie Baby Class zbytečná a byly by to vyhozené peníze? Jestli to za tyhle peníze nebude fungovat, tak mě manžel uškrtí. Nemám si předsi jen pořídit zase espresso od Rowenty a doufat, že z něj budeme mít alespoň to, na co jsme zvyklí? Horší to snad být nemůže, nebo ano?

Nahoru