SAECO Armonia Easy

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:souhlas: :nesouhlas: :pardon: :rofl: :smoke: :tany: :ucta: :grin: :) ;) :( :o :? 8-) :lol: :x :P :oops: :| :blee: :dik: :hnup: :ok: :trest: :pic: :spam:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: SAECO Armonia Easy

Re: SAECO Armonia Easy

od primacafe » čtv 17. črc 2008 15:28:29

Prostě je potřeba někde (u nějaké) začít a pak se můžeme od něčeho odpichnout, ale takle z placu asi těžko.
Charakteristiky káv jsou jednotlivých druhů popsané. Jak v obchodě, tak zde v jednodruhových kávách. Mohlo by tam toho být víc, jenomže každý koupí, ale už velmi málo kdo napíše. Takže si s tím budete muset vystačit.

Re: SAECO Armonia Easy

od arny71 » čtv 17. črc 2008 14:51:45

pavelk píše: Což je výzva zejména pro šéfa tohoto obchodu - co mi doporučí na zkoušku?? :-)
Nejsem šéfko :lol: , ale na začátek doporučuji zkusit prostě Primacafé Presso a ze 100% arabik osvědčené Colombia Medeline Supremo nebo Brasil Santos.

Re: SAECO Armonia Easy

od David » čtv 17. črc 2008 14:18:16

Já ti dopporučim Brasil facenda lagoa jako zástupce jemně kořenitých a indonesii jávu jako zástupce kávově kávovitých - obojí bez kyselosti. Pokud máš stejné chuti jako já, tak si dole klikni :)

Re: SAECO Armonia Easy

od pavelk » čtv 17. črc 2008 13:18:11

hnup píše:Ja by som sa netrápil veľmi mletím a "pěchovaním", v prípade créma páky vedie cesta k lepšiemu výsledku hlavne cez výber suroviny. Takže už len kliknúť na link do kávového obchodu na vrchu stránky.
Což je výzva zejména pro šéfa tohoto obchodu - co mi doporučí na zkoušku?? :-) (i když to je asi do jiného tématu už) Btw: jsem též z Brna, můžu si pro kávu dojít někam osobně? Případně na kávu??

Re: SAECO Armonia Easy

od hnup » čtv 17. črc 2008 13:10:11

Všetko začína a končí u créma páky. Správna hrúbka mletia sa trafiť (podľa mňa) nedá, lebo či je káva umletá jemne alebo hrubo, vždy to bude tiecť rovnako. Taktiež utláčanie kávy v miske nemá v tomto prípade veľký efekt, ak vôbec nejaký, preto asi to chýbajúce "dusátko".
Predpokladám, že v balení bola len jediná miska, takže ak chceš robiť len jedno espresso, tak ju plníš len do polovice - v takom prípade nikdy nedosiahneš pevný a suchý puk a v páke bude vždy voda. Ak misku naplníš doplna (ale aby sa ešte dala zatiahnuť páka), potom možno bude puk vyzerať ako tak (ak sa Ti ho podarí vyklepnúť, mne z pretlakovej misky takmer nikdy - a to mám fakt dobrý knock-box).

Ja by som sa netrápil veľmi mletím a "pěchovaním", v prípade créma páky vedie cesta k lepšiemu výsledku hlavne cez výber suroviny. Takže už len kliknúť na link do kávového obchodu na vrchu stránky.

SAECO Armonia Easy - první dojmy

od pavelk » čtv 17. črc 2008 11:45:36

Jo a napoprvé a napodruhé mi zůstala v páce voda. Potřetí už ne. Bylo to upěchováním? Jinak ten zbytek v páce (nějak se tomu říká, že? :-) ) je spíš blato než pevný. Souvisí to s mletím nebo s množstvím?

Re: SAECO Armonia Easy

od pavelk » čtv 17. črc 2008 11:17:41

David píše:Sleduj zlaté pravidlo: káva by měla být umletá tak jemně, aby za 25 vteřin nateklo 25 ml tekutiny. Pěchovátka najdeš v sekci prodávám a dalších :) Není ale nezbytně nutné.
Dobrá, zkusím se to naučit bez pěchovátka a budu hledat kávu i mletí... Až snad najdu... :-)

Re: SAECO Armonia Easy - první dojmy

od pavelk » čtv 17. črc 2008 11:15:55

"Katastrofa" si tvrdit netroufám, nejsem odborník, ale souhlasím, byla docela kyselá. A Guatemala je ještě kyselejší.

Re: SAECO Armonia Easy - první dojmy

od arny71 » čtv 17. črc 2008 11:09:06

pavelk píše:kávu jsem pro začátek použil čerstvě mletou z Tchiba Brazil Mild...
Jak ti ta káva chutnala? Já ji jednou z nouze zkoušel taky a byla to kyselá katastrofa. Mimochodem, tahle káva není určena na espresso, viz informace na obalu.

(Ohledně mé zkušenosti s Tchibo Brasil Mild viz: viewtopic.php?f=74&t=213&p=1687&hilit=tchibo#p1687 )

Re: SAECO Armonia Easy

od primacafe » čtv 17. črc 2008 10:51:07

Pěchovátko - dusátko, není vůbec nutné, nejdůležitější je správně namletá, správná káva a samozřejmě správné množství. Ale to asi nebude platit ve velké většině při použití páky s napěňovacími doplňky.

Re: SAECO Armonia Easy

od David » čtv 17. črc 2008 10:40:30

Sleduj zlaté pravidlo: káva by měla být umletá tak jemně, aby za 25 vteřin nateklo 25 ml tekutiny. Pěchovátka najdeš v sekci prodávám a dalších :) Není ale nezbytně nutné.

SAECO Armonia Easy - první dojmy

od pavelk » čtv 17. črc 2008 10:35:05

Tak přístroj došel, týden po objednání (cityshop.cz), cena i s dopravou 3846,- (3720,- + 6,- + 120,-). Zdržení oproti avizovaným 1-2 dnům bylo prý způsobeno inventurou u výrobce. Musím říct, že obchod jsem vždy po dvou dnech (od objednání a potom po prvním telef. kontaktu) musel kontaktovat já, vždy mi bylo řečeno něco ve smyslu "zrovna jsme Vám chtěli volat", důvodem, že nevolají oni - jak slibovali -byla údajně právě zmíněná inventura, tudíž dočasná nedostupnost artiklu. Ale po telefonu byli příjemní a ochotní. Co se týče záruky, snad bude vše v pořádku, na záručním listě je dokonce razítko Gastrosetu. Po vybalení mě překvapilo, že jsem nikde nenašel nic na upěchování kávy (?!). Možná "crema páka" nic takového nevyžaduje a udělá kafe i z nastrouhané mrkve... :-) Ale já bych cokoli na upěchování uvítal, protože odměrkou se to nedělá nejlíp, jak jsem zjistil. Jinak v krabici nebylo nic dalšího - tedy nástavec na pody apod. Jsem kávový "začátečník a amatér", takže hned první chybou bylo nedostatečné utažení páky, voda mi proto tekla kolem páky. Podruhé už to bylo v pořádku. Nevím, co přesně mám vysledovat, kdyžtak mi dejte "úkoly" :-) Prozatím jsem si stihl všimnout, že prodleva mezi spuštěním a okamžikem, kdy začne vytékat káva je cca 4-5 vteřin. Určitě jsem ji neměl dobře upěchovanou, ani s množstvím to asi nebylo optimální, o jemnosti mletí nemluvě - kávu jsem pro začátek použil čerstvě mletou z Tchiba (Brazil Mild a Gutemala Medium, mletí myslím č.5). Jakýsi rozdíl v chuti - udělal jsem si obě - jsem poznal. ;-) Pěna též byla, ale jak už na tomto fóru bylo řečeno, ta by byla téměř z čehokoli díky "crema páce". Přístroj mám doma asi hodinu, takže víc ze mě teď nedostanete :-D Ale rád bych se zeptal, jak to mám udělat s tím pěchováním?? Sehnat nějaké pěchovátko? Přímo v Saecu? Všechny rady uvítám :-)

Re: SAECO Armonia Easy

od pavelk » stř 09. črc 2008 22:20:09

Tak jsem si objednal Saeco Armonia Easy. Za pár dní se můžete těšit na reference :-)

Re: SAECO Armonia Easy

od primacafe » stř 09. črc 2008 14:13:02

Mě se Saeco Via Veneto De Luxe líbí víc.
Uživatelský návod a technická dokumentace (sestava) kávovaru je zde

Re: SAECO Armonia Easy

od pavelk » stř 09. črc 2008 13:17:09

Tak už jsem chytřejší ;) Saeco Armonia má vyhřívací plošinku a nerezový bojler, kdežto Armonia Easy je bez nahřívání a bojler hliníkový s nerezovou vystýlkou. Páky jsou u obou stejné, design: Armonia - černá, Armonia Easy stříbrná (plast). Na vlastní oči jsem viděl jen Armoniu Easy. Akorát mě trochu nahlodal prodejce (gastroservis - Brno), že po netu kolují i nějaké vadné výrobky a že jsou občas problémy se zárukou, pokud to není s českým záručákem a schváleno pro prodej v ČR. Ovšem cenový rozdím na netu a u nich je poměrně značný. Našel jsem si cityshop.cz, který se tváří poměrně seriózně a cenový rozdíl je o 1500,- lepší ve prospěch netu oproti gastroservisu. Tak teď nevím. Má někdo zkušenost s tímto internetovým obchodem?
To hnup: o mlynku zatim neuvažuju, takže to zkusím přežít s "crema" pákou ;)

Re: SAECO Armonia Easy

od pavelk » stř 09. črc 2008 10:49:14

Anebo nebylo by lepší Saeco Via Veneto De Luxe??? To má prý nějakou "optimální tlakovou páku - patent fy Saeco" Je to stejná páka jak u Armonie nebo je to něco jiného? No já se vlastně dnes podívám - doufám - osobně. ;) Spíš bych prosil o osobní zkušenost, má -li někdo. Díky

Re: SAECO Armonia Easy

od hnup » stř 09. črc 2008 10:46:19

arny71 píše:Docela by mě zajímalo, jestli do tohohle Saeca pasuje páka z Evolution.
Určite nie.
pavelk píše:Díky za názory. Jdu se dnes podívat do předváděcího obchodu, tak se pozeptám, jak "crema páku" "obejít :D
Hmmmm.... Predpokladám, že momentálne neuvažuješ ani o mlynčeku, v tom prípade by Ti práve pretlaková ("créma") páka mohla pomôcť.
Ak však v blízkej budúcnosti uvažuješ o mlynčeku, tak výhodou by bola nepretlaková páka. A teraz si vyber :-)
Saeco kedysi robilo aj kávovary bez pretlakovej páky, ale či by pasovala aj do tohto kávovaru ťažko povedať.

Re: SAECO Armonia Easy

od pavelk » stř 09. črc 2008 10:43:08

Zase toto: Výhodou přístroje je exkluzivní systém "crema páka", která vyrábí skvělé espresso s bohatou pěnou bez ohledu na hrubost mletí nebo pražení kávy. Bych viděl spíš jako neštěstí, než výhodu.
Díky za názory. Jdu se dnes podívat do předváděcího obchodu, tak se pozeptám, jak "crema páku" "obejít :D

Re: SAECO Armonia Easy

od arny71 » stř 09. črc 2008 10:34:51

Taky mi to přijde jako designově jen velmi mírně upravená Evolution. Mohl by to být dobrý strojek... kdyby nevyužíval přetlakovou "crema páku".

Docela by mě zajímalo, jestli do tohohle Saeca pasuje páka z Evolution.

Re: SAECO Armonia Easy

od hnup » stř 09. črc 2008 10:14:06

Fakt sa podobá na Gaggiu Evolution, úplne rovnaké tlačidlá, tryska na penenie mlieka Pannarello, veľmi podobná nádoba na vodu... Výhodou by mohol byť antikorový bojler, nevýhodou "crema" páka. Armonia (neviem, ako je na tom Armonia Easy) by mala mať v balení aj doplnok pre používanie PODov = misku a napeňovaciu umelú srandu pod misku - možno by to s tou miskou a bez tej srandy fungovalo aj ako normálne presso.

Nahoru