Vyrobí kapslový kávovar dobré espresso?

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:souhlas: :nesouhlas: :pardon: :rofl: :smoke: :tany: :ucta: :grin: :) ;) :( :o :? 8-) :lol: :x :P :oops: :| :blee: :dik: :hnup: :ok: :trest: :pic: :spam:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Vyrobí kapslový kávovar dobré espresso?

Re: Vyrobí kapslový kávovar dobré espresso?

od papun » stř 24. úno 2016 18:55:19

Vzhledem k nízkému rozpočtu bych doporučil toto:
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =90&t=3426

Re: Vyrobí kapslový kávovar dobré espresso?

od Neugebauer » stř 24. úno 2016 18:50:57

Jiné způsoby vůbec, to mi nechutná ani trochu. Stejně jak mi chutná zelený čaj sencha pouze z gaiwanu a ničeho jiného.
Co z těch bazarových kousků bys mi doporučil?

Re: Vyrobí kapslový kávovar dobré espresso?

od papun » stř 24. úno 2016 17:40:57

Sam sis odpověděl. Ale v podstatě si měl i docela štěstí, že trefili tu hrubost. Případným řešením by bylo koupit aspoň ruční mlýnek. Protože ta káva co ti poměli velmi rychle zvětrá. A taky je otázka jestli tě to dlouhodobě bude bavit to dělat. kamaráda to přešlo velmi rychle. A další otázka je jak dlouho to vydrží samotný stroj. Není na takovou zátěž stavěný. Abych byl přesný - pokud ti to teče zhruba 30/30, tak tam pmusí dojít i k nárustu tlaku a námahy na ten jistě kvalitní plast, který na toto není dimenzován. Takže dlouhodobé řešení to nebude.

A k tomu hotovému espressu - asi to nemusí být nepitelné, ale z kvalitního stroje při použití dobré suroviny uděláš o mnoho stupňů lepší espresso.

Podívej se do bazaru. Prodávají se tu teďka použitelné stroje za rozumné peníze. Nejsou to vítězové za design, ale aspoň to jsou staré poctivé kusy.

A nebo zkus alternativní metody. Filtr, aeropress, moka. Vše relativně za málo peněz.

Vyrobí kapslový kávovar dobré espresso?

od Neugebauer » stř 24. úno 2016 17:34:03

Buďte zdrávi. Nejsem odborník na kávu, mám ale nějaké tušení, jak by asi přibližně mělo vypadat dobré espresso. Bohužel zatím studuju a nemám 15 tisíc na kávovar a 10 na mlýnek (jednou bych chtěl La Pavoni), napadla mě ale taková věc.
Slečna má kapslový kávovar Tchibo Cafissimo Classic za něco přes tisícovku v akci s tím, že si budeme sami plnit kapsle tím, co si koupíme (jdou rozebrat).
Když chcete v takových kávovarech udělat espresso, hodíte tam kapsli a ono to za 5 vteřin vychrstne trochu hnědé vody. Já jsem si ale zašel do Brněnské pražírny del Saggio, kde jsem si trochu čerstvé kávy nechal pomlít na správnou jemnost, a do kapsle ji celkem silně napěchoval. Výsledek byl takový, že ze stroje káva jen velmi pomalu vytékala, cca 25 sekund těch asi 30 ml, oproti té vychrstnuté hnědé vodě je už od pohledu "hustější", má hezčí a tmavší cremu a velmi hezky voní.
Pro mě samotného je to v poměru cena/výsledek něco neuvěřitelného. Oproti všemu, co jsem kdy u někoho doma pil z různých automatů z mlýnkem DeLonghi a podobně.
Chtěl bych se ale zeptat vás odborníků, jestli je podle vás možné udělat ve stroji skoro zadarmo (v obchodě cca 3k) pitelné espresso. Video sem ještě dodám. Kdyby byl někdo z Brna, klidně ho i pozvu na zkoušku.

Nahoru