Catler ES 4050

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:souhlas: :nesouhlas: :pardon: :rofl: :smoke: :tany: :ucta: :grin: :) ;) :( :o :? 8-) :lol: :x :P :oops: :| :blee: :dik: :hnup: :ok: :trest: :pic: :spam:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Catler ES 4050

Re: Catler ES 4050

od coffee » ned 20. kvě 2018 7:05:49

Přesně takhle jsem dopadl já když jsem zavadil o video s Veselou, akorát mě ten její úsměv stál 20K.....

Re: Catler ES 4050

od reign » pát 27. dub 2018 4:46:33

Test mleté kávy ze zdejšího shopu dopadl tristně (a to už jsem nějaký grif chytil) a díky tomu mi došlo, že s optimální teplotou při extrakci to nebude zrovna to pravé ořechové - opravdu mi to připomělo chuťový "zážitek" z Jihlavanky Standard. Kafi bych vinu nepřipisoval, s panem Konečným jsme se domluvili na mletí na espresso, což teda Catler asi není. A to se Catler pyšní PIDem. No, dnes jsem ho odeslal zpět prodejci, uvidím, čím ho nakonec nahradím.

Re: Catler ES 4050

od hunt01 » stř 25. dub 2018 7:01:07

Classic může mít v háji bojler protože je hliníkový, raději našetři a kup silvii, ta je nesmrtelna

Catler ES 4050

od reign » úte 24. dub 2018 10:29:34

Prodává se i jako Sage BES 810, Breville Duo Temp Pro.

Před pár lety jsem četl rozhovor s Petrou Veselou a dál už to asi znáte - v hlavě mi zůstal Catler coby synonymum kvality. Před cca 10-ti dny jsme byli u známých, kafe z kapslomatu a celkem dobrý akorát jsem si říkal, že bych raději něco s tryskou na mléko, manželka má ráda capuccino. Když jsem jukl na Heureku tak mně překvapilo, že model ES 4050 se dá pořídit celkem levně - cca od 5000 - a objednal jsem ho.
první co mně zarazilo, bylo zpracování - marně jsem hledal "litou nerezovou ocel" z press releasu.
Co je plus oproti dřívější praxi Catleru jsou 2 páry misek - kromě obligatnich přetlakových i nepřetlakové.
Když jsem začal zápasit s extrakcí, narazil jsem na toto fórum a nasávat informace a zjišťovat, co je na konstrukci kávovaru důležité.
Nuže, tento model má krásný prstenec z nerezového plechu ukrývající obligátní plastový zámek páky se silikonovým těsněním. Samotná páka je poměrně těžká, jaký materiál se skrývá pod chromem netuším. Jakožto moderní EU positiv anlage se mašinka po pár minutách vypne. Vyzkoušel jsem si, že je fakt rozdíl mezi extrakcí alespoň po těch pár minutách, nebo hned jak to přístroj umožní. Melu zatím na ručním mlýnku Lodos Temp, kameny jsem utáhl co to šlo, výsledkem je celkem jemně namletá káva, i při velmi jemném pěchování mi za obligátní půl minutu nateče z dvojmisky 14g 60ml kávy. Má to i cremu, je to pitelné. Zítra čekám zásilku prima cafe espresso, vzorky 100g mleté a 100g nemleté. Jsem zvědavý na rozdíly ve výsledcích.
Nicméně jsem na 90% rozhodnutý Catlera vrátit kvůli ošizené konstrukci a pořídit něco jetého, pravděpodobně starší Gaggii Classic z ebaye. Nechci po dvou letech a 14 dnech vyhodit nefunkční kávovar nebo zaplatit za servis nepřiměřenou částku.
Poznatky s vyrobitelností / NEvyrobitelností slušného espressa z očekávané dodávky doplním.
Zdá se, že kolem 5000 Kč se asi nový použitelný kávovar koupit opravdu nedá, nejlevnější slušný kávovar jsem našel od Lelitu za 11k, bohužel.

Nahoru