Saeco Nina Bar

Domácí pákové kávovary Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
michalnet
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 17. dub 2008 12:39:52
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Saeco Nina Bar

Příspěvek od michalnet »

nevíte zkušenosti a kdy bude k dostání děkuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od hnup »

Obávam sa, že toto sú stránky pražiarne kávy, takže "k dostání" tu bude asi len káva.

Info o kávovare z netu:
- Zásobník na vodu / vyjímatelný 1, 5 l
- Páky 1 páka dvojtý vývod
- Nástavec "snadná pěna" Pannarello / + cappuccinátor
- Horká voda / Pára
- Program. dávkování šálků
- Elektroventil 3cestný
- Miska pro ESE (PODy)
- Odkládací plocha šálků
- Ohřev odkládací plochy Nepřímý
- Provedení ABS plast
- Čerpadlo / interní 15 barů / vibrační
- Příkon / Napájení 1050 W / 230 V
- Rozměry Š x H x V (mm) 270 x 300 x 350
- Váha 4, 1 kg
- Bojler Nerez
- Nové modely kávovarů z řady Nina jsou vyjímečné svým moderním designem a dále možností přípravy pressa nejen z pomleté kávy, ale i z podu.
- Každý model ze série NINA obsahuje: - vyjímatelný zásobník na vodu - těsnící úchyt filtru (páky) - panarello (horkovodní / parní trysku)
- plochu na odložení šálku
- modely Nina Cappuccino a Nina Bar jsou vybavené kapučinátorem
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od bouncer »

Pro všechny, kteří přemýšlí nad koupí, tak jsem našel zajímavé video/videorecenzi:

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=NcnMpynjqg4
Moc se mi to video líbí, je to dílo dvou ženských z americké prodejny pressovačů a musím říct, že narozdíl od českých "testů" (MFdnes apod.) to má nějakou výpovědní hodnotu a docela se vyznají. Když se podíváte na ostatní videa autorky, tak najdete spousty zajímavých videí/recenzí ke kávovarům, stejně jako hodnotných odpovědí v diskuzích pod videama...

Jinak ke kávovaru Saeco Nina - stále nad ním přemýšlím, i když plastový vzhled mě trochu odrazuje. V recenzi ho poměrně vychválily, i když v momentě, jak jim začala voda z páky vytékat horem jsem to chtěl vypnout :-)

Má tady někdo zkušenosti po čase používání? Jaké jsou poruchy?
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
mirda
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03. kvě 2010 10:21:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od mirda »

Zaujal mě SAECO NINA BAR nebo PLUS. Není tu někdo, kdo s ním mí zkušenost. Jedná se mi hlavně, zda má předehřátí, jde použít mletá káva a pody (manžel je pohodlný ) a jakou dělá pěnu? Nejsem mistr kávy, ale vymáchané ponožky nechci a na pěnu si potrpím. Je u těchto typů využití jen ohřáté vody (čaj a jiné)? Zkoušeli jste i laté, jaké je?
Děkuji
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od bouncer »

Osobní zkušenost nemám, ale vzhledem k tomu, že jsem se dlouho nad tímto kávovarem rozmýšlel, tak můžu alespoň z části odpovědět (ovšem většina odpovědí lze vyčíst z popisu udávaného výrobcem, takže to není nějaký výkon :-D):

- předehřátí - má, ale neaktivní. Pokud to dobře chápu, tak tam povede nějaká ohřátá voda nebo pára. Ve většině případů to nefunguje, případně funguje ale jen když je přístroj dlouho zapnutý (radí se, že rychlejší a efektivnější je chvilku oplachovat hrníček horkou vodou). Na Electroluxu, který mají rodiče, to nefunguje a po čase se to ještě rozbilo tak, že díky této "funkci" vytéká voda na stůl.

- použití mleté kávy/PODů - ano, to je samozřejmost. Zrnková káva by tam bez namletí nešla (mlýnek není zabudován) a PODy už jdou dnes do všeho (alespoň levnějšího), protože to asi láká kupce, i když osobně bych to nepil - nejde ani o to, že bych byl takový znalec, ale podle mě to kávu jen prodražší (a sočasně kvalita výsledku spíše klesá).

- pěna - napěňovací mechanismum to má zabudovaný přímo v páce, takže to dokáže vyrobit pěnu i z nekvalitní kávy (někdo říká, že i z vody) - ovšem pravá espresso pěna to nebude ;-)

- ohřátí vody - proč ne? stačí nenaplnit páku kávou (resp. ji tam nedat vůbec) a potěče horká voda. Ovšem rychlovarná konvice je snad v každé domácnosti, tak proč trápit kávovar.

Můj názor je takový, že z těch nejlevnějších "pressovačů" je tento na velmi solidní úrovni a patří k tomu lepšímu co za své peníze dostanete. I když zázraky asi čekat nemůžete.
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od hnup »

bouncer píše:- předehřátí - má, ale neaktivní. Pokud to dobře chápu, tak tam povede nějaká ohřátá voda nebo pára.
Žiadna voda ani para, len teplo od bojleru.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od primacafe »

V podstatě všechny malé domácí kávovary mají ohřívání předehřívací plochy šálků pasívní, t.j. sálajícím teplem z bojleru.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od hedonista »

I ty relativně dospělé a velké
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od David »

Což ovčem výrobcům nebrání inzerovat nahřívací plochu na šálky. I když prakticky na ní mají nanejvejš teplotu psího čenichu.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
JohnMetsn
Příspěvky: 21
Registrován: pon 03. kvě 2010 21:14:04
bydliště: Praha/Nagasaki
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od JohnMetsn »

Ja si zvykl salek vzdy pred extrakci proplachnout jednou davkou vody. Ma pak idealni teplotu.
Uživatelský avatar
drsnake
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25. srp 2010 21:21:49
bydliště: mnichovice
kávovar: gaggia
mlýnek: nemám, chci

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od drsnake »

ahoj, dlouho vybírám kávovar na doma a hodně se mi líbí modely od saeca nina, ale stále nemohu přijít jaký je rozdíl mezi modely Nina Cappuccino a Nina Bar. případně i sem našel Saeco Nina Grey a Saeco Nina Grey plus. jen v ceně asi ne. Pls o radu co koupit. chci kávovat do 5 tisíc.Mlýnek budu kupovat asi ruční. V práci máme saeco royal a jsem s tím velmi spokojen.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od primacafe »

jestli se jedná o Saeco Royal (obrázek dole), srovnáváte nesrovnatelné. Pomineme-li automat - páka, potom co do konstrukce, propracovanosti, použité materiály je Royal špičkou ve své kategorii. Což se o druhém říct nedá.
Něco je zde. Bude se jednat o stejný kávovar.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
drsnake
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25. srp 2010 21:21:49
bydliště: mnichovice
kávovar: gaggia
mlýnek: nemám, chci

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od drsnake »

vím že srovnávám stroj za 20 tisíc s jiným za 4500, ale doma jde o cca 6 káv týdně-plus napěnit mléko, čokoládu apod, v práci jich skáče třeba 40 denně. proto mi příjde stroj za 20 domu zbytečný. Máte nějakou ověřenou variantu něčeho do 5000? píš se zde mnoho variant ale nemohu nic vybrat.občas co je chváleno zase nepadne do interieru.
Uživatelský avatar
Gram
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 10. úno 2011 11:44:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od Gram »

Přidám sem jeden poznatek ohledně saeco nina bar. Osobně jsem ho nikdy neviděl, ale dnes mi dorazilo těsnění páky pro můj Gaggia colour z G.S.T. servisu a na faktuře je napsáno "těsnění hlavy páky nina bar". Navíc mi u nina bar přijde parní tryska na pohled stejné konstrukce, jako u Gaggie colour.

Že by Saeco používalo některé komponenty shodné s Gaggiou?
Uživatelský avatar
LUKI
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 01. úno 2010 13:24:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od LUKI »

Je to v podstatě jž pár let jedna firma, takže i díly jsou mnohokrát shodné ....
www.saecoshop.cz
Uživatelský avatar
Gram
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 10. úno 2011 11:44:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od Gram »

Aha, tak to jsem asi objevil Ameriku. :)
Jeronimo
Příspěvky: 10
Registrován: ned 23. led 2011 5:46:27
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia PID
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od Jeronimo »

Zdravím,

já mám s tímhle kávovarem nemilou zkušenost, co se týče malé misky. Kávovar mám už myslím dva roky. Používám ho víceméně jen pro sebe, tedy využívám jen malou misku na jeden šálek. S některým druhem kávy (např. čerstvě namletá na jemno v Tchibo) bylo občas nemyslitelné udělat jeden šálek, aniž by mi nevytekla část horem. Vrátil jsem se tedy stabilně k červené Illy a teď už jen černé a s ní není problém a chutná mi.

V poslední době vůbec káva nechce, ani lehkým proudem, protékat menší miskou. Dělám si malé šálky o velikosti řekněme skutečného espressa a naplnit je do 3/4 trvá příliš dlouho - téměř kape - a to bez stlačení kávy. Po výměně misky za dvojitou a stlačení mi zase přijde louhování moc rychlé.

Existuje nějaké řešení? Kávovar jsem nedávno, bezúspěšně odvápňoval a miska je od pohledu čistá. Dá se sehnat nějaká jiná, případně dělají se univerzální velikosti?
Hario Mini Mill a Dripper všude s sebou :)
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od Redmann »

Tipol by som si - upchatá pretlaková miska. Kúp v PC detergent a nechaj to v tom poriadne odmočiť. Mohlo by to pomôcť. Tento istý problém sa tu nedávno riešil.
Jeronimo
Příspěvky: 10
Registrován: ned 23. led 2011 5:46:27
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia PID
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od Jeronimo »

Asi bych měl doplnit, že jsem rozebral a čistil i páku (tři křížové šrouby) a čistil ji vodou a jemným kartáčkem i uvnitř a také jsem vyčistil nečistoty u "sítka" na kávovaru, tedy toho, které dosedá na stlačenou kávu při nasazení páky. Tam stačilo jenom odšroubovat jeden šroubek. Bylo tam trochu nečistot.

Detergent klidně koupím, to není problém, ale nevím jak jsi myslel to jeho použití? Do kávovaru se nasadí páka s miskou, v ní jedna kávová lžička a nechá se procedit? Kolikrát? Nebo mám páku odmočit v rozpuštěném detergentu? Upozorňuju, že dolní část páky je plastová. Do Saeco Nina Bar se dříve montovaly kovové, jako je vidět na tom videu od SeattleCoffeeGear. Zarážející je ale fakt, že s druhou miskou tenhle problém není, tam to proudí až moc a i přes stlačenou kávu se dělá dost "bublinkatá" pěna, ne krémová, jak má být.

Kterýkoliv Dolce Gusto na speciální kapsle udělá chuťově a strukturově lepší kávu, než můj pákový vibrátor :-) Od tohohle přístroje nečekám zázraky, ale chtěl bych, aby fungoval alespoň jako dřív.
Hario Mini Mill a Dripper všude s sebou :)
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Nina Bar

Příspěvek od pedro13 »

Můžeš použít i prášek do myčky-účinek je stejný,dej do malého kastrůlku misku zalej trochou vody,zasyp práškem a přihřívej na sporáku pod bod varu.Pokud je špíny hodně,je dobré to nechat chvíli působit. Čím nasycenější roztok vody s práškem (detergentem),tím rychlejší účinek.Miska bude jako nová.
Můžeš použít i postup s lžičkou prášku-detergentu do misky a udělat extrakci.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Odpovědět

Zpět na „SAECO“