Saeco Gran Crema

Domácí pákové kávovary Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Saeco Gran Crema

Příspěvek od Rodom »

Tak pro tohle mám velké pochopení, taky nerad věci vyhazuji. Poslední roky pořád jen něco kupujeme a vyhazujeme, nic nemá výdrž. Rodiče měli českou automatickou pračku 25 let...to je dnes sci-fi. Ale souhlasím s p.Konečným, že chtít dnes od plastových kávovarů výdrž je nereálné.

Mě se teď stala věc, že ani nevím jestli mám mít radost nebo ne.
Stejně jako autor této diskuse nevyhodím starý kávovar. Za to děkuji i tomuto foru, kde pan Konečný a další fandové dobré kávy radí, jak zachránit stroj často za cenu jen pár stovek. Koupil jsem před cca pěti lety v té době horkou novinku, automat Saeco Talea Ring. Strojek stál přes 20.000 Kč, tak jsem si říkal, že tímto krokem se můj kávový vývoj pořádně posune. Můj známý, který měl doma nachromovaný, krásný profi kávovar koupený z baru z druhé ruky, mě jemně upozornil, ať nečekám zázraky ani od kávy, ani od výdrže stroje. Tehdy jsem na něj nedal, v reklamách se psalo, že Saeco je mercedes mezi kávovary...
Měl pravdu, za 2,5 roku se kávovar zasekl. Opravář z Prahy mě politoval, že jsem si měl raději koupit DeLonghi, že Saeco začalo odcházet od kovu k plastům a od velkých strojů k menším a miniaturizace součástek zásadně zhoršila jejich životnost. A že zrovna tento typ stojí za prd. A že mě oprava bude stát polovinu toho, co nový stroj. Ale jestli na něj dám a koupím si jiný, on ode mě tento odkoupí na náhradní díly za pět šest tisíc. Že já nedal na radu zkušenějšího kolegy :hnup: . Ale kávovar jsem opraváři na náhradní díly neprodal, jak jsem byl na sebe naštvaný. Raději jsem umřelý strojek dal do sklepa na věčný odpočinek. A koupil pákový plasťák, protože doma mě už manželka politicky vysvětlila, že mé nákupy kávovarů nabourávají rozpočet více než je z jejího pohledu rozumné. Než tichou domácnost, zvolil jsem nerad cestu zpět k levnějším strojkům. Už mám od té doby druhý pákový plasťák... :blee:

Nedávno jsem šel ve sklepě kolem jinými krabicemi zaházené mrtvolky Saeca a řekl si - co když je to přesně jak se tu na foru často píše, že stačí vyměnit nějakou levnou součástku, co když mě ten opravář kdysi jen chtěl obrat o stroj ? Našel jsem přes internet ve východočeském městečku Luže dílnu, kde opravují Saeca, spíš jen profi stroje. Ale že se mi na to aspoň podívají. Super jednání. Také mě řekli, že je možné, že zjistí typ závady, kde se nevyplatí to opravovat a raději si koupit nový - a že doporučují kovový stroj, který něco vydrží. To já už vím, už mám v hledáčku svého vítěze testu, ale holt jde o peníze - hypotéka, leasing auta, synova vysoká a náklady na rozjezd své stavební firmy stojí na žebříčku důležitosti výše.

Asi tušíte, jak to dopadlo. Oprava bude stát pouze 1.500 Kč ! Byla pokažená jen plastová převodovka, ale tím že kávovar dlouho ležel, museli tam pár dalších věcí vyměnit, rozhýbat, vyčistit. Rozhodně tuto firmu doporučuji. Mou radost, že jsou na světě i poctiví opraváři a že strojek zase oživím, než našetřím na Silvii a Rockyho, mírnil sám ten šéf opravny - prý tak jako tak nemám čekat, že plasťák bude dlouho fungovat.
I když nemám iluze, přesto jsem rád, že si za týden pro obživlý strojek pojedu.

Je vidět, že není opravář jako opravář, ale to je ve všem. Každopádně mě od rozhodnutí koupit si časem pořádnou celokovovou pákovku, kterou než vynesu po schodech, tak se zapotím, nic neodradí !
Uživatelský avatar
skandal
Příspěvky: 18
Registrován: ned 16. lis 2008 16:28:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Gran Crema

Příspěvek od skandal »

......no,tak to je pěkný zjištění,že existují takové servisy!!!.......ten servis je v Luži někde v tom obchodním středisku?.....jestli máte adresu nebo nějaký kontakt,zašlete mi ho prosím SZ,třeba je budu ještě někdy potřebovat,díky
Saeco Gran Crema
Uživatelský avatar
skandal
Příspěvky: 18
Registrován: ned 16. lis 2008 16:28:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Gran Crema

Příspěvek od skandal »

skandal píše:......no,tak to je pěkný zjištění,že existují takové servisy!!!.......ten servis je v Luži někde v tom obchodním středisku?.....jestli máte adresu nebo nějaký kontakt,zašlete mi ho prosím SZ,třeba je budu ještě někdy potřebovat,díky
-...........a už jsem našel na netu kontakty..............a adresu,.....
Saeco Gran Crema
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Gran Crema

Příspěvek od PavelN »

Saeco nebo DeLonghi, je jedno dělám obojí, jen se musí srovnávat stejná modelová řada. Obojí mají jedno podobné občas u některých věcí obou výrobců nechápu jejich cenovou politiku. A cenu opravy toho pražskýho pepíka nechápu už vůbec. Saeco má oproti ostatním výrobcům v něčem výhodu - např náhr. díly mlýnku seženete po součástkách, - ostatní pouze celý komplet, Delonghi má zase spařovačku za polovic, je toho spoustu, musíte brát že to jsou kávovary do domácností, ale na opravy to nosí firmy které na tom denně točej v kanclu 30-50 káv.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Saeco Gran Crema

Příspěvek od Rodom »

skandal píše: -...........a už jsem našel na netu kontakty..............a adresu,.....
Tak super. Ano, je to ve dvoře v tom obchodním středisku.
Uživatelský avatar
LUKI
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 01. úno 2010 13:24:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Gran Crema

Příspěvek od LUKI »

PavelN píše: Saeco má oproti ostatním výrobcům v něčem výhodu - např náhr. díly mlýnku seženete po součástkách, - ostatní pouze celý komplet, Delonghi má zase spařovačku za polovic,
Kolik stojí prosím spařovací jednotka do del...hi ?
www.saecoshop.cz
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Gran Crema

Příspěvek od PavelN »

tak esamácká kolem 970,- a esamácká, to jsou ty novější užší stroje tak taje cca 710,-, u saeca mám rozpětí asi 1250,-1600,-, záleží podle typu spařovačky
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Gran Crema

Příspěvek od PavelN »

oprava ta levnější je ecamácká
Odpovědět

Zpět na „SAECO“