Málo páry

pákové kávovary Rancilio
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
midelos
kávovar:
mlýnek:

Málo páry

Příspěvekod midelos » Pá 01. Bře 2019 18:49:33

Zdravím, poslední dobou se mi zdá jakoby se snížil výkon páry. Dříve mi pára takřka vystřelila konvičku z ruky, teď sotva roztoči mléko a ohřev mléka trvá děsně dlouho. Co myslíte, termostat? Kávovar mám tak 5let. Díky za reakce.

j.bill
silně pokročilý
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Málo páry

Příspěvekod j.bill » Pá 01. Bře 2019 18:55:21

Kalcifikace? Ucpaná tryska, trubka, ventil, vadný termostat. Rozborka, vyčištění, dekalcifikace popř. kontrola termostatu.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!

midelos
kávovar:
mlýnek:

Re: Málo páry

Příspěvekod midelos » Pá 01. Bře 2019 22:31:46

Mankote!!! Trysku jsem čistil samosebou jako první, stroj jsem rozebral snad do sroubečku. Používám reverzní osmózu, takže kalcifikaci jsem vyloučil. Restart termostatu jsem si někde našel a nic nepomohlo. Až mi nedala ta tryska a vzal na ní ocelovou jehlu a bingo 8-) děkuji za příspěvek. Taková kravina a jak mi udělá radost!! :rofl:

Vrátit se na “RANCILIO”