Rancilio Silvia

pákové kávovary Rancilio
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
duri191
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05. lis 2009 16:02:47
bydliště: Trnava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od duri191 »

jj, mozem potvrdit. Zo Silvie zacala ist KAVA az ked som prestal saskovat so stopkami a vahou :-)
...snažím sa zorientovať vo víne a káve, chce to ešte veľa cviku.....ale ja cvičím poctivo :-)
Uživatelský avatar
TermiX
Příspěvky: 48
Registrován: pon 11. říj 2010 15:39:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od TermiX »

I já souhlasím. Silvii máme už pár měsíců a ze začátku to byla spíše taková parodie na kávu. Po chvilce to začalo být alespoň trošku pitelné a teď už děláme kafíčko docela ucházející. Je tedy fakt, že po různých experimentech (u některých až za hranice lidského zdraví - viz Albert Exclusive Café) jsme se dopracovali k PrimaCafé a musím říct, že to byl asi ten nejdůležitější faktor.

Pokud do té misky sypeš drť z obchoďáku, můžeš mít klidně ruce pozlacené, ale pořád to nebude ono.

Jo a s tou single miskou to máme uplně stejné. Navíc mám problém, že když kávu pěkně zarovnám po okraj, tak potom nejde utampovat
- buď ji tampuji málo a pak je kafe příliš přimáčklé na sítko
- nebo ji utampuji moc a potom to teče tak nějak prostaticky :)
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od zunicka »

Pri single miske skúste zarovnávať oblou stranou príborového nožíka. Raz som túto fintu videla na youtube a odvtedy mam kávy vždy v miske akurát:))
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od mill »

protože používám Weiss distr., stejně mám do misky nasunutý kus kelímku od jogurtu, ve kterým kafe rozšmrdlám buď špejlí, nebo dřevěnou špachtlí od ledňáku. Stejnou špejlí to zároveň zarovnám.
Uživatelský avatar
merci
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. bře 2009 18:30:23
bydliště: Žillina
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od merci »

Chcem sa spýtať na rozdiel medzi týmito označeniami Silvie :

New Rancilio Silvia Version 3 NEW 2009 EDITION
Rancilio Silvia 2010 V3 Edition

pričom sa ani pri jednom neuvádza že ide o ten červeno obtiahnutý...

alebo je to to isté a ide len o marketingový ťah ? Tiež sa tu písalo že 750 ml kanvicu dokáže Silvia ako tak napeniť na jeden šup. Myslíte že by zvládla aj mlieko v 950 ml konvici čo máme doma na 2 latte alebo musíme kupovať tú 750 ml. Máme doma aj 400 ml no to nám na 2 poháre nestačí a peníme v konvici na 2 krát ...
Uživatelský avatar
merci
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. bře 2009 18:30:23
bydliště: Žillina
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od merci »

ešte upresňujem že celková výška našej 950 ml kanvice je 12,2 cm . Latte robíme do 250 ml pohárov
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Ostmes »

Dobrý den,
dle mě je V3 2009 a V3 2010 totožná.
Ohledně 950ml, jsem docela skeptický. Nevim jaký bude mít konvice tvar a zda dosáhne trysk (ikdyž po upgradu by to mohlo být OK), ale určitě budete bojovat s délkou pěnění. Já dělám ~0,3l na dvakrát ikdyž to mašina zvládne na jeden zátach. Jen se mi zdá, že pro pořádné promýsení nemá dostatečnou sílu. Proto jí nechám nadýchnout se.
btw. 0,7l do dvou kapučín to děláte dopio+mléko? Ten poměr je zarážející.
Uživatelský avatar
merci
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. bře 2009 18:30:23
bydliště: Žillina
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od merci »

robím klasické latté - t.j. 1 pohár - 250 ml, takže na 2 drinky potrebujeme napeniť 500 ml naraz. 950 ml konvicu čo máme doma nepoužívame, keďže tryska z Gagie nedočiahne. Takže rozmýšlam ak bude Rancilio, kúpiť 750 ml konvicu na napenenie cca 500 ml na 2 poháre ( presnejšie 25 - 30 ml espressa + zbytok mlieko do 250 ml pohára )
Uživatelský avatar
pecan
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: ned 06. pro 2009 12:01:47
bydliště: Brno
kávovar: Expobar Office Control
mlýnek: Mazzer S.J.

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od pecan »

tak to je jednoduché,
2x250-2x30=440ml mikropěny => 600ml konvička (500ml konv. s odřenýma ušima)
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Redmann »

V matematike áno, v reále treba väčšiu. Ja mám asi 200-250 ml konvičku a spravím max 3/4 objemu speneného (1/2 studeného) mlieka. Pri tom "zapracovávaní sa totiž mlieko točí vo vysokom víre a hneď špliecha von, keď je ho trošičku viac.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od mill »

Na dvě kapůča používám Motta 750, nalívám mlíko max do půlky. Más starou krátkou verzi Silvie (mladší,delší a silnější je určitě lepší ;) ). Tryska dosáhne, ale pokud je 900 ještě vyšší, už by byl asi problém (opět podotýkám, že na staré Silvii). Pěním naráz i 750, jde to dobře.
Uživatelský avatar
merci
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. bře 2009 18:30:23
bydliště: Žillina
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od merci »

to mill : koľko cm má na výšku tá tvoja 750 ml konvica ?
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od mill »

Merci, mám u tebe capuccino s perfektním srdcem ;) , protože zvednout se ze židle a vyhrabat Mottu mne málem zabilo, spadl mi při tom na hlavu ve skříňce rýžovar :shock: .
Celá Motta má na výšku 12,5cm, široká část, po kterou nalívám, je do výšky 5,5cm, výš ji neplním. Na dvě capuccina to stačí bohatě, myslím si, že i na latte by to vyšlo ale nemám tak velké hrnky.
Uživatelský avatar
merci
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. bře 2009 18:30:23
bydliště: Žillina
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od merci »

Tak ten rýžovar ma mrzí : ( Tak vyzerá že nemá zmysel kupovať 750 ml , naša 950 - tka má menšiu výšku
Uživatelský avatar
funkyboss
pokročilý
Příspěvky: 94
Registrován: pon 14. úno 2011 11:25:16
bydliště: Praha
kávovar: LaCimbali M21 Junior DT/1
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: La Cimbali Junior

Příspěvek od funkyboss »

:grin:
Včera jsem pomáhal kamarádovi s ovládáním a nastavením Silvie a Mahlkönigu Vario co objednal u Caffé Italia a docela mě překvapilo jaká pěkná a dobrá káva z toho teče. Je jasné že např. teplotní stabilita je u Juniora někde jinde a výdej páry také, ale pro domácí používání je to bezva kombinace (nejvíc by mi asi vadilo, že se u Silvie nedopouští automaticky voda do bojleru).
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: La Cimbali Junior

Příspěvek od primacafe »

funkyboss píše:....... (nejvíc by mi asi vadilo, že se u Silvie nedopouští automaticky voda do bojleru).
To při udělání pár káv denně, není zase až taková katastrofa. Předpokládám, že se u nás udělá o dost víc káv jak se dělá u vás a 2x za den dolít vodu nečiní nikomu problém.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: La Cimbali Junior

Příspěvek od hnup »

Automatické dopúšťanie vody do bojleru by asi kávovar dosť predražilo. Neviem o žiadnom v podobnej triede, ktorý by to robil (nepočítam kávovary s termoblokom). Inak mne sa párkrát podarilo zabudnúť nechať spínač pary zapnutý (cez 10 minút) a kávovar to prežil bez újmy. Ale je pravda, že dopúšťanie vody do bojleru po použití pary je niekedy otrava.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od ondrada »

To je třeba věc, kterou nechápu, kávovar s termoblokem to taky neprodraží... Elektronicky je to jeden potenciometr nebo spínač, jedna 555-ka, nějaká bižuterie za pár korun okolo, jeden "výkonovej" tranzistor a jedno relé (a možná ani to ne), nebo něco ještě levnějšího... Nějak nevidim problém, každej kávovar s termoblokem to má, tak proč je to u boileru problém? Žeby marketing?

Leda snad s udržením hladiny vody v boileru by to nebylo jednoduchý, ale ta snad nemusí být úplně stálá (prostě plus mínus, a při jistým tlaku tam čerpadlo prostě víc nenatlačí) a s dohříváním (což by snad spirála měla zvládnout, zas tolik tý vody není aby ve výsledku nebylo víc páry než bez takový funkce...)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od hnup »

Čo sa týka predraženia alebo nie - snímač hladiny + elektronika pre profi stroje stojí od 50€ (aj ďaleko cez 100€) - za to je nový "kávovar" z Lidlu.
A napr. u Gaggie si ani neviem predstaviť, kam by vopchali snímač hladiny. Na bojleri je termostat, ventil na paru, tepelná poistka, špirála...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Miri
více pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: pát 29. kvě 2009 15:06:10
bydliště: Bratislava
kávovar: IZZO ALEX DUETTO
mlýnek: Mazzer Mini

Re: La Cimbali Junior

Příspěvek od Miri »

hnup píše: Ale je pravda, že dopúšťanie vody do bojleru po použití pary je niekedy otrava.
Súhlas. Ja som si preto zvykol už automaticky po napeňovaní zapnúť vodu cez trysku. Vytlačí to zostavajúcu paru a nechám aj trochu vody odtiecť. Aspoň sa tým prečistí tryska. Kým odnesiem kapučíno manželke, tak sa to akurát stihne udiať a kávovar vypínam s plným boilerom.
Zamčeno

Zpět na „RANCILIO“