Rancilio Silvia

pákové kávovary Rancilio
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od primacafe »

Hadičky nejsou guma, ale silikon. Tím snáz se můžou poškodit a už to tady i bylo a hadičku jsem měnil.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
mvaldo
více pokročilý
Příspěvky: 181
Registrován: úte 02. bře 2010 11:22:03
bydliště: Púchov
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od mvaldo »

duri191 píše:...
- vymenil som originál malú misku za 8g LaCimbali ...
myslíš túto misku?

Kód: Vybrat vše

http://www.espressoparts.com/C_378
Uživatelský avatar
duri191
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05. lis 2009 16:02:47
bydliště: Trnava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od duri191 »

som to objednaval odtialto:

Kód: Vybrat vše

http://www.espressoxxl.de/cgi-bin/shop.dll?SESSIONID=0745519547490403&AnbieterID=1
ale teraz tam to co mam nevidim
...snažím sa zorientovať vo víne a káve, chce to ešte veľa cviku.....ale ja cvičím poctivo :-)
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od kubad »

jj není tam, přemýšlím že ji vemu z odkazu kus výš kdyby se chtěl někdo přidat tak se ozvěte
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od kubad »

tak nějaké výsledky,

Obrázek

Obrázek

2x27g za 29s z double sítka 16g kávy, naplně no po okraj prošťouráno špejlí :D mleto na Rockym na 4ku, káva bohužel komerční, zásoba z PrimaCafe došla nějak rychle :D už ať je po novém roce.
Ještě se mám pořád co učit, ale už se mě +/- podařilo proces stabilizovat. Singl sítko sem pro jistotu zahodil hodně hluboko do šuflíku :D
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
Pefito
Příspěvky: 21
Registrován: pon 06. pro 2010 14:11:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Pefito »

Pozdravujem,
hlásim sa v klube majiteľov Silvie. Včera sme kávovar vyskúšali prvý krát . Nikdy predtým som žiaden kávovar nevlastnil ani nemal v rukách , kávu sme pili len po kaviarňach(aj to len s času na čas) . O to príjemnejšie bolo prekvapenie , keď môj premiérový doubleshot ( sice z priloženej nepitelnej kávy) vyšiel takmer vzorovo (až na tú chuť a vôňu- samozrejme sme to nepili ) 50 ml / 25 sec. Po prvom povzbudení som nasypal čerstvú kávu - prvý shot príliš rýchly , druhý po úprave mletia prekrásny s "tygríkovou cremou" ktorá držala 0,5 cm prekvapivo dlho, skvelej chuti bez kyslosti a neprimeranej horkosti . Kávu som nevážil , temp. surfing bol odhadom . Ďalších pár pokusov bolo rovnakých . Aby som sa príliš nechválil nepodarilo sa mi napeniť mlieko , ale s tým som ani nepočítal .
Mám jednu otázku , pardón ak sa tým už diskusie zaoberali , asi som to prehliadol . V nádrži na vodu sú dve hadičky kratšia a dlhšia . Prosím o vysvetlenie účelu tej kratšej , resp. o jej umiestnení (vyústení) . Nenašiel som o nej nič v priloženom návode a nerád by som riskoval poruchu kvôli neznalosti .
Ďakujem za postrehy a ďakujem za možnosť čerpať informácie z tohto fóra , hodne mi pomohli .
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od mill »

Delší hadička dolů do nádržky, lehce zasunout do rohu k plastovým výliskům. Kratší je přepad, nevhat volně viset. Já ho mám podstrčený pod tou delší hadičkou, aby neotravoval, když zvednu víko nádržky.
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od kubad »

@pefito gratulace, jinak s dvojmiskou je to v pohodě, tam není potřeba nic moc řešit a vážit, naplnit do plna a srovnat, utlačit, pokud mas mletí OK jde to samo.
Hadičky jak tu padlo, delší do rohu mezi ty 4 vystupky, tu druhou aby nezavazela pod ni.
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
Pefito
Příspěvky: 21
Registrován: pon 06. pro 2010 14:11:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Pefito »

Ďakujem za postrehy , dnes sa mi podarilo urobiť slušné espresso aj so single miskou - prima presso .Podľa rád som kávu príliš netampoval , skôr len tak jemne "pohladkal" .
Manželku zas potešila dnes ráno vydarená mikrofoam z 5 eurovej kanvičky :) . Trvalo to tri dni a tri litre mlieka , kým som sa cez plnotučné aj polotučné Rajo , plnotučné Levmilk dopracoval k plnotuč. Milblu -Kaufland , a peknej mikropene v celom stĺpci kanvice. Fajn mašinka tá Silvia .
Uživatelský avatar
Rasto
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 31. pro 2009 15:41:45
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Rasto »

Dobrý deň.Tak sa pridávam aj ja k štastným majitelom Silvii a Rockyho.Kupoval som ho v Bratsilave

Kód: Vybrat vše

http://www.servis-kavovarov.sk/
Super jednanie,ochota,cena výborna,profi servis v pripade problémov zabezpečený.Chlapík do pohody.Doniesol mi ho piamo do roboty.Kávička objednana tu s primacafe už aj odskúšaná paradička.
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od kubad »

super :ucta:
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
Zeb
Příspěvky: 5
Registrován: pát 27. led 2012 16:08:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Zeb »

Zdravím ve spolek. Vybírám nový kávovar a stále se rozmýšlím mezi Gaggií Classic a Ranciliem. V současné době jsem více nakloněn Silvii, ale nějak mi k ní chybí doplňkový sortiment, jako ke Gaggii. Máte zušenost s nějakým e-shopem, nebo prodejnou v Praze a okolí, kde se dají koupit náhradní sítka do portafiltrů, popř. celé ručky, těsnící gumičky, termostaty atd.? Dále mám dotaz, za jehož formulování a zveřejnění se již dopředu stydím a doufám, že za něj nedostanu doživotní BAN:-) Dají se k Silvii sehnat přetlaková sítka? Občas kávovar převážím (na chatě se koná nějaká oslava....) a nechce se mi převážet i mlýnek (mám velký profi) a zároveň mlýt kvalitní kávu dopředu a v případě okamžitého nezpracování ji pak nechat zvětrat a postupně ji dopíjet. Radši bych koupil krabičku Lavazzy, nebo něčeho podobného namletého a dělal presso z toho...
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od kubad »

no na rovinu :D kava kterou udělám ze zbytků co namelu navíc ( většinou to padne na Capucino), chutná o dost líp než čerstvě otevřená Lavaza, takže bych osobně radši den dopředu naplel čerstvou kávu, než kupoval vakuovanou mletou, která je mnohem zvětralejší.
díly v krámu nevím, ale na netu, seženeš vše potřené, servis dokáže podle mě udělat každý servisák profi mašin
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od hnup »

Kúp si ručný mlynček a kto bude chcieť kávu, nech si namelie...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Zeb
Příspěvky: 5
Registrován: pát 27. led 2012 16:08:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Zeb »

Díky moc za reakce, asi fakt hledám problém, kde žádný není...
Uživatelský avatar
Kafka
Příspěvky: 5
Registrován: stř 08. úno 2012 19:44:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Kafka »

Rasto píše:Dobrý deň.Tak sa pridávam aj ja k štastným majitelom Silvii a Rockyho.Kupoval som ho v Bratsilave

Kód: Vybrat vše

http://www.servis-kavovarov.sk/
Super jednanie,ochota,cena výborna,profi servis v pripade problémov zabezpečený.Chlapík do pohody.Doniesol mi ho piamo do roboty.Kávička objednana tu s primacafe už aj odskúšaná paradička.
Koukal jsem se na ten obchod a ceny jsou velice zajímavé. Má prosím ještě někdo zkušenosti s touto firmou. Rancilio Silvia & Rocky stojí kolem 700 euro. (Do ČR by snad kávovar poslali)
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od kubad »

myslím že už minimálně 2 uživatelé z fora tam kupovali.
tak sem do toho spadl taky :D
kuslak
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 18. lis 2011 12:35:38
bydliště: BRATISLAVA
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od kuslak »

Ak sa mi nepodari najst sikovny bazarovy kus, budem tiez kupovat z horespominaneho eshopu.
Uživatelský avatar
Rasto
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 31. pro 2009 15:41:45
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Rasto »

Vrelo odporučam,cena je velmi priazniva a najpodstatnejšie je,že je dostupný servis.Chlapik servisuje Rancilia tušim už 15 rokv.
Uživatelský avatar
Kafka
Příspěvky: 5
Registrován: stř 08. úno 2012 19:44:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Kafka »

Děkuji za ryhlou reakci, snad jim nebude vadit, že jsem z Moravy :-)).
Zamčeno

Zpět na „RANCILIO“