Rancilio Silvia

pákové kávovary Rancilio
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
vaclavp
Příspěvky: 8
Registrován: stř 01. zář 2010 1:18:14
bydliště: Evropa
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od vaclavp »

Kavu mam PC. Stejne jako na starem kavovaru a tam byl vysledek podle me celkem slusny. Mele mi pan Konecny.Ted bych chtel objednat Rockyho a rocnou kilo kavy na pokusy.
Koukam,mas dva mlynky?Hmmm.
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Marcela »

Ahoj všichni, jsem již rok štastnou majitelkou Rancilio Silvia a Rockyho , mám ji díky všem tady na foru a nechápu , že pan nemuže udělat espresso . Nejsem až tak velký odborník , ale když káva teče moc rychle asi je moc hrubě namletá , když je správně naplněná miska. Všechny moc zdravím Marcela
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od primacafe »

Ono se někdy fakt nedaří a pokud člověk opakuje nevědomky stále stejnou chybu, tak to může trvat i dost dlouho než se zadaří.
Uvidíme. On na to přijde.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
maerp
Příspěvky: 6
Registrován: sob 25. srp 2012 21:14:22
bydliště: Martin
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od maerp »

Po tom,čo sa navždy porúčal "kávovar" Rowenta a po prelúskaní a nainfikovaní sa aj týmto fórom som si objednal zostavu Silvia + Rocky. Objednávané na servis-kavovarov.sk, chlapík bol milý a mal to skladom, takže do 2 pracovných dní to dôjde. Hovoril, že robí hlavne servis profi strojov, predaj robí doplnkovo popri servise. K tomu pribalil 1 kg nejakej kávy na hranie sa s nadstavením. Doma tak budú 2 Silvie :grin:
Uživatelský avatar
pes05
Příspěvky: 3
Registrován: stř 22. úno 2012 10:36:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od pes05 »

U servis-kavovarov.sk jsem také objednával a Silvii s Rockym už mám necelý měsíc doma. Zkušenost s jednámím a s dopravou do ČR byla výborná, cena také. Teď už mám za sebou druhou objednávku u PrimaCafe a zkušenost taktéž skvělá! Teď bojuji s nastavením mlýnku a dávkováním. S dvojmiskou to celkem ujde, ale u jednomisky je to tragédie. Zkouším i jedomisku z brněnské prodejny/servisu ve Slatině co tu někdo inzeroval (myslím že dokonce admin fóra), ale pořád ne a ne na to přijít. Jinak jsem to pro zajímavost zvážil a do zmiňované jednomisky se mi vleze nejméně 10g (po horní okraj, pokud moc netampuju). Tak nevím, chyba je jasně mezi kávovarem a židlí (podlahou)....Jo, mlýnek jsem zkoušel na nejjemnější mletí, při dalším posunu už kameny cinkají o sebe(mlýnek jsem rozebral, pošteloval, vyzkoušel při ručním otáčení než kameny cinknou a smontoval zpět) Jako kávu jsem vyzkoušel zdejší Prima Presso, Zimbabwe AA a Mexico Superior Maragogype. Poradíte jestli mám shánět LM jedomisku nebo vyzkoušet ještě něco jiného?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od primacafe »

Neshánějte žádnou LM misku. Možná se náhodou trefíte a espresso z té misky uděláte. Potom ji budete vychvalovat až do nebes. To samé (ne-li lepší) dosáhnete i s obyčejnou miskou co máte. Všechno je to jen rukama. Pokud to s pvouporcovou miskou jen ujde, tak je to hodně špatně.
Z 10g kávy musí být espresso jak víno.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Jožin »

Když tak moc utáhnete mlýnek tak to snad neteče? Jestli ano, tak je chyba v mlýnku.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od primacafe »

Jednoznačně je někde chyba, ale né v misce.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od mill »

Nějak jsem moc nepochopil, cože se to v misce pes05 děje. To jako při nastavení mlýnku až na doraz teče pořád rychle?
Nabízí se dvě varianty:
1. Málo plníte misku, dejte tam víc, než 10g. Páka by měla být při zatažení v poloze na 4té až 5té hodině. A dotáhněte ji pořádně, až tak, že musíte druhou rukou držet kávovar!
2. Pokud misku naplníte tak, že při utampování a zatažení je páka na 6té nebo dokonce už nejde víc dotáhnout a protéká to dokola, je chyba v mlýnku a mele pořád moc hrubě. Od oka bych si tipnul blbě nabroušené nebo usazené kameny, ale zatím jsem neslyšel, že by s tím u Rockyho někdo měl problémy.
Proboha, zase ta LM miska!!! To je snad nějakej svatej grál, či co! Opět jsem ji měl nějaký čas doma a zkoušel, závěry byly podobné, jako při prvních testech.
- vyžaduje daleko jemnější mletí, než klasické tvary
- oproti klasice má espresso slabší tělo (což někomu může vyhovovat)
-pokud máte double misku normální tvar, tak budete při přehazování misek furt jak u blbejch totálně přenastavovat mletí, a to o sakra hodně stupňů. (což mne zejména po ránu nasmírně štvalo)
_LM je hodně dobrá do kavárny, kde má každá miska nastavený svůj mlýnek a nemusíte furt štelovat jak úchyl. Potom má smysl, protože je s ní rychlá manipulace. Namelete, lehce ťuknete, a káva je tam, kde má být, tj distribuce kávy v páce je o moc rychlejší a lepší, než v klasice. Potřebujete ale jiný tamper a hlavně melete výrazně jemněji, než na klasiku. A na LM VST ještě o poznání jemněji, takže pokud Rocky nenamele dobře na klasiku, tak s LM už budete úplně v řiti.
Tož tak.
Snad jsem to podal dostatečně vyčerpávajícím způsobem.
Uživatelský avatar
pes05
Příspěvky: 3
Registrován: stř 22. úno 2012 10:36:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od pes05 »

Díky za rady. Je to tak, že i na nejjemnější mletí teče espresso pořád rychle. Dotahuji na pět hodin a pořádně, že musím přidržovat kávovar.
Uživatelský avatar
orsted
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 21. čer 2012 11:23:41
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od orsted »

Takze sa pripajam do velkej rodiny. Som cerstvym majitelom Silvie a Rockyho (doserless)! Uz sa nemozem dockat kym ho vyskusam. Masiny maju 2 roky a kupil som ich za 400e spolu s tamperom a knock-boxom Mota, konvickou na mlieko a okrem originalnej paky este dalsiu single a double. Chcel by som sa podakovat primacafe foru a vsetkym prispievatelom, na zaklade vasich prispevkov som sa nakoniec pre silviu rozhodol. Rozmyslal som povodne o inom mlynceku napr Vario home, ale za tu cenu s tym prislusenstvom mi to prislo ako rozumna kupa. Zajtra ju konecne vyskusam a podelim sa prve dojmy...
Dudyn
Příspěvky: 29
Registrován: úte 27. lis 2012 18:57:09
bydliště: Brumov-Bylnice
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Dudyn »

Ahoj, jsem zde nový a zatím jsem v procesu výběru, ale nejspíš to vyhraje set Silvie a Rocky, počítám s nákupem do Vánoc, aby to bylo jako dárek pro manželku, ale připravovat kávu budu já
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od primacafe »

Pokud jste zvládal udělat kávu Rowentou kterou máte v profilu, tak se Silvií by to měla být hračka. Hlavně výsledné espreso bude chuťově trochu na jiné úrovni. Také tím získáte set pro přípravu espressa u kterého už můžete zůstat nafurt.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od mill »

Pokud to budete brát od talijánů. spěchejte! Před vánoci občas nestíhají a jsou trošku zpomalení. Aby dárek pod ježíška nepřišel až po novém roce.
Dudyn
Příspěvky: 29
Registrován: úte 27. lis 2012 18:57:09
bydliště: Brumov-Bylnice
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od Dudyn »

děkuji za přivítání, set plánuji koupit do Vánoc a zřejmě na Slovensku, fórum mám zhruba přečteno a doufám, že se mnou nebude toliko práce než se vše naučím, kávy se u nás spotřebuje dost a už se těším až místní nabídku vyzkouším, už mi to současné kafe moc nechutná.
Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 19. črc 2012 14:58:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od mar.tan »

Jaké přípravky a jak často používáte na čištění Silvie?
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od timi.m »

Prokousal jsem se celým vláknem RS. Měl bych pár otázek na majitele co jim doma stojí Silvie na stole.

- Co jí dělá tak těžkou oproti podobným s 0,3l bojlerem a 58mm hlavou? Přijde mi, že ostatní jsou okolo 10kg.
- Nemá automatické dopúšťanie vody do bojleru, co to znamená? Napojení na vodovod?
- Už se někomu poškodil pochromovaný plast okolo úchytu mysky? (viděl jsem to na ebay)
- Zajímalo by mě jestli je skutečně tak dobrá a nebo jí jen šikovný výrobce dostal mezi mnoho lidí a tím se úspěch dostavil.
- Dva lidé už se shodli, že při přechodu z Gaggie na Silvii se zdá příprava esspressa náročnější? Ale zvykne se. V čem, delší nahřívání?

Co se mi líbí:
Váha
58mm páka
Mosaz bojler 0,3l
Menší doba nahřívání oprotí dražším strojům.
OPV ventil - pocit, že do budoucna se dá zkusit něco nastavit, až čerpadlo bude čerpat hůře
Počet spokojených uživatelů. (pěkně je to vidět na coffeegeek v reviews)

Co se mi nelíbí:
Plastové kolébkové vypínače, plastový postříbřený otočný knoflík. A podivný tvar plastů na "nové" páce. Klidně bych si páku vzal ze staršího modelu.

Snad někomu Ježíšek nadělí pořádný stroj a já si od něj koupím jeho udržovanou RS:-)
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od czhawk »

Zdravím,
- RS je těžká, protože má celokovové provedení - poctivé, takže vlastně není těžká. Váha je odpovídající, jen není ošizená.
- automaticky nedopouští vodu při páře, jinak musí aby bylo kafe. Neobsahuje elektroniku, je blbuvdorná a plně manuální. Na vodu nelze připojit ... po tuningu by to šlo.
- To chromovaný je mosazný masivní kryt. Každý chrom se může dříve či později oloupat, je to o kvalitě výroby. Mám model V2 a vypadá jak nová tak nevím.
- je skutečně dobrá, je precizní a každou chybu ráda hned ukáže. Přes to není žádný problém udělat na ní fajn espresso. A pokud jde o výrobce, opravdu ji velmi šikovně dostal mezi lidi.
- myslím, že si každý zvykne. Já jsem sice přešel s Catlera, ale na RS mi to přijde jednodušší. Nevím zda je nahřívání delší než na GG. Já zapnu kávovar 30 minut před přípravou. Po 20 minutách je již nahřátá a na 30 minutách ji již nic nerozhodí.
:tany:
Je prostě dokonalá...
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od timi.m »

Děkuji za podrobnou odpověď.

Zapínání 30 min před bude pro nás opravdu velká změna. Nyní přijdu do kuchyně, cvaknu vypínač na Delongi, namelu kávu, prohrábnu špejlí, upěchuji a za cca 3 až 5 min máme hotovo. Vypnu vypínač a jdu..
Dost diskutované jsou tu sítka na jednu a dvě porce. Nyní máme jedno sítko, do kterého se vejde 14g mleté kávy. Což je pro nás jedna porce do malého šálku. Pokud si dáváme oba najednou, což je vyjímečně, máme každý půl maličkého šálku.
kuslak
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 18. lis 2011 12:35:38
bydliště: BRATISLAVA
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia

Příspěvek od kuslak »

Mám podobný problém ako užívateľ pes05.
Káva namletá na najjemnejšom stupni Rockyho, dokonca počujem jemné trenie kameňov o seba.
Namletých 10g, utampované nie moc, puk nakoniec pekný ale natečie toho za plnú šálku. :/ Horká jak šlak.
Zajtra skúsim dvojporcovú, kde rovnako meliem na najnižšom stupni a tam sa dostanem na požadovaný čas a káva je pitelná, no mám obavy, že môj rocky je nariť. Je škoda všetko testovať na čerstvej, včera dovezenej káve z PC :/
Nieje možné a až nelogické, aby som musel mleť na najjemnejšom stupni čerstvú kávu!
Zamčeno

Zpět na „RANCILIO“