Vyčištění páky "uvnitř" práškem na prádlo

Nevíte kam zařadit? Napište sem (někam to zařadíme).
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Vyčištění páky "uvnitř" práškem na prádlo

Příspěvek od generator »

Před vánoci jsem se už nemohl koukat na ty usazeniny uvnitř páky (v tom výtoku). Tak jsem poprvé rozdělal balíček s přípravkem pro čištění kávovarů, z primacafe obchodu (nemyslím ten odvápňovač)
Páku jsem vložil i s miskou do sklenice s vodou, přidal lžičku toho přípravku, zamíchal a nechal stát přes noc. Vnitřek páky se krásně vyčistil. Celou dobu jsem měl podezření, že ten přípravek je jako prášek na prádlo. Vypadal tak, po rozpuštění ve vodě měl mimo pěny a barvy i podobnou konzistenci.

Takže jsem po svátcích nechal hezky napálit usazeniny z kávy na páku a jinak se všemožně snažil páku několik dní nečistit, až se mi povedla opravdu fujtajblová. A jednou večer udělal to samé, s tím rozdílem, že jsem použil lžičku prášku na prádlo. A výsledek byl totožný. Páka se ráno skvěla čistotou i uvnitř, kam roztok vody a prášku pouze zatekl a nedocházelo k žádnému mechanickému čištění.

Backflush bych s pracím práškem neriskoval, asi by to pěnilo, ale na čištění páky to budu používat. Enzymy to krásně vyžraly. Vodu jsem použil vlažnou, tak do 40°C.


Konec hlášení v ruském jazyce.
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyčištění páky "uvnitř" práškem na prádlo

Příspěvek od pedro13 »

Já používám dlouhodobě s úspěchem prášek do myčky.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyčištění páky "uvnitř" práškem na prádlo

Příspěvek od hnup »

Aj na backflush?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyčištění páky "uvnitř" práškem na prádlo

Příspěvek od pedro13 »

Já jenom na páku,misky...v kastrolu s vodou a práškem všechno ohřívám,když dělám rozborku sprchy,tak to tam taky přihodím...i bez mechanického přičinění to ten prášek vyčistí dočista do čista...jen tu vodu bych vám pak nepřál vidět
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Vyčištění páky "uvnitř" práškem na prádlo

Příspěvek od David »

Detergent jako detergent.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Vyčištění páky "uvnitř" práškem na prádlo

Příspěvek od primacafe »

A to máte nějaký prášky který nejsou aromatizovaný? Nebo běžný prášek na praní který voní.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Ala
Příspěvky: 13
Registrován: stř 16. bře 2011 9:12:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyčištění páky "uvnitř" práškem na prádlo

Příspěvek od Ala »

V porovnání prášek na praní vs. prášek do myčky bych asi radši použila ten myčkový, přeci jen je to určené pro mytí nádobí, tj. věcí která přichází do styku s potravinami, narozdíl od prášku na praní.
Odpovědět

Zpět na „jiné - k tématu“