Dotaz na změnu v kvalitě kávy

k PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
mleitgeb
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 14. zář 2008 19:28:44
bydliště: Jihočeský kraj
kávovar: LelitBianca,MCE Perla 1gr SAE,R.S.,LaPavoni Europic.,Hario
mlýnek: Macap 2xMXD,4xM5D,M5,R. Rocky, Baratza Sette 270wi

Dotaz na změnu v kvalitě kávy

Příspěvek od mleitgeb »

Pane Konečný v poslední várce káv od Vás mi přišlo pár druhů s nepříjemnou a štiplavou vůní, hlavně Brasil Santos, pak trochu i Mexico Maragogype, Burundy a Peru. Už po otevření balíčku se místo sladké kávové vůně, která všechny z okolí sama přitáhne k degustačnímu pressu, vyvalila nepříjemná, až ostrá, štiplavá, čpavková vůně. Po umletí tento defekt přetrvává, je hodně agresivní. Hodně se koncentruje v mlýnku. Kávy sice cremu udělají, ale mají i zvláštní chuť a dochuť, až kovovou. Nechutnají nám, tak jak jsme jsme zvyklí. A máme je leta napité.

Indian Mons. a Čína zatím normální. Ostatní z várky budu ještě testovat.

V čem je problém? Pražení? Káva?

Děkuji.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Dotaz na změnu v kvalitě kávy

Příspěvek od primacafe »

Děkuji Vám tímto za upozornění.
Vzhledem k tomu, že jsme u nás měli zbytky z odeslaných káv, bylo poměrně jednoduché z těchto káv udělat espresso a identifikovat příčinu problému.
Závada je odstraněna, všechny další kávy které se od pondělka praží, jsou opět naše kávy na které jste zvyklí.
Takto postižené nemusí být všechny kávy které se v poslední době pražily. Záleží to na několika okolnostech, jak se zrovna v daném pražícím cyklu setkaly.
Samotný problém nebyl v kávě. Ta je stále stejně kvalitní.
Měnilo se pražení a to velice nepatrně.
Je dobře, že máte naše kávy napité a chutě zafixované. Pak je taky dobře, že každý druh kávy pražíme dlouhodobě stejně. Tento náš zvolený způsob pražení, nám byl několikrát vytknut, v tom smyslu, že nepražíme kávy se zaměřením do kysela, jak je současný trend.

Je škoda, že máme v mnoha našich zákaznících tak věrné zákazníky, že se někdy z velkým zpožděním dozvíme, že některá kávy měla problém, ale že ji vyhodili.
Není v našich silách chutnat všechny odesílané druhy káv. Týdně se praží víc jak polovina našich nabízených káv.
Ke všemu jako na potvoru, máme už asi po tři týdny v mlýnku různé kávy z nabídky jednoho dovozce káv.
Poslal nám poměrně velký počet vzorků k ochutnání s nadějí, že budeme nějaké nakupovat. Situace je taková, že máme svého dodavatele (dlouhodobě velice spolehlivého) a tak nemáme nejmenší důvod měnit.
Vzorků nebylo opravdu málo a byly poměrně velké. Tak jsme si řekli, že je všechny ochutnáme a podáme ke každému naše posouzení. Cítíme to jako minimální slušnost za snahu nás zlomit. :)

Jen tak pro pobavení:
Někteří takové vzorky velice rádi uvítají, protože je vidí jako snadnou část zisku a vůbec je nenapadne je chutnat. Vypraží je a prodají.
Víme o nich.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Dotaz na změnu v kvalitě kávy

Příspěvek od j.bill »

Co v takovém případě dělat ? Je to k reklamaci (vrácení) ?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Rifik
Příspěvky: 33
Registrován: sob 26. bře 2016 10:29:30
bydliště: Olomoucký kraj
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel 1

Re: Dotaz na změnu v kvalitě kávy

Příspěvek od Rifik »

Může toto souviset i s mou objednávkou? Objednával jsem si 22.9. 3x Prima Presso,3x aqua presso, 4x H-Presso, Zatím mám prima presso a aqua presso na mrazáku, protože si jednoduše musím po zkušenosti s H-pressem od přípravy kávy oddychnout. Celých 400g kávy padlo vniveč, protože se mi nepodařilo dosáhnout kýžených výsledků. Káva protekla mou gaggií i na nejjemnější nastavení mlýnku (ascaso i-steel 1) během 10 sekund, z nahé páky prskala a výsledek byl bazén pokaždé vylitý. Káva po otevření balíčků také nevoněla po kávě, žádné krásné aroma, jako jsem vždy zvyklý. Nutno podotknout, že jsem již u Vás objednával víckrát a pokaždé bylo vše v pořádku. Příkladná extrakce, nádherná crema a vždy perfektní chuť, proto už jinde kávu neberu, než u Vás. Způsob přípravy z mé strany se nezměnil, gaggia i mlýnek je v pořádku, tak už to opravdu musí být snad jen kávou.

Děkuji
Rocket espresso Appartamento
Niche Zero
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Dotaz na změnu v kvalitě kávy

Příspěvek od primacafe »

j.bill píše:Co v takovém případě dělat ? Je to k reklamaci (vrácení) ?
Ano, jinak bych to tady neřešil.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Dotaz na změnu v kvalitě kávy

Příspěvek od primacafe »

Rifik píše:Může toto souviset i s mou objednávkou? Objednával jsem si 22.9. ..............
Tak to vůbec netuším, protože z té doby zde kávu už nemáme a tím pádem ji nemůžeme hned ochutnat. Budete nám muset kávu poslat zpět.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Rifik
Příspěvky: 33
Registrován: sob 26. bře 2016 10:29:30
bydliště: Olomoucký kraj
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel 1

Re: Dotaz na změnu v kvalitě kávy

Příspěvek od Rifik »

Musím pochválit přístup pana Konečného, druhý den po vznesení mého dotazu zde do fóra mi pan Konečný zavolal, probrali jsme možné příčiny změny kvality a nemožnost dosáhnout dobrého výsledku. I přesto, že jsem již nemohl kávu poslat zpátky na "reklamaci", protože jsem ji všechnu spotřeboval na marné pokusy, mi pan Konečný k mé další objednávce vypražil a poslal celou novou várku H-pressa navíc. Dnes jsem se dostal k H-pressu z nové objednávky a již je vše při starém a jak má být - vůně, chuť i správná extrakce.

Tímto bych chtěl moc poděkovat a poukázat na profesionalitu Primacafe pražírny :-)
Rocket espresso Appartamento
Niche Zero
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Vaše připomínky, dotazy k nám“