Gaggia Evolution

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od mila001 »

Mám Gaggia Babby Class a žádné přetlakové misky tam nejsou tak to vypadá že to neni original balení.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od hnup »

Tak to určite nie je, preto tá moja narážka na predajcu.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
silvan
Příspěvky: 13
Registrován: sob 20. pro 2008 18:06:10
bydliště: Brno
kávovar: Lelit Mara PL62T
mlýnek: Sette 270 Wi, Rancilio Rocky Doserless

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od silvan »

hnup:

Díky, našel jsem to..popravdě se mi nejvíce povedl první pokus...pak jsem začal experimentovat, dal tam kávy hodně, pak jsem už nedotáhl páku, káva se mi přilípnula ke sprše a už jsem se vezl:-)

Ještě dotaz k páře...při "dělání" mléka na kapučíno dáváš páru na jaký výkon? Průběžně přidáváš či rovnou plný výkon či jen na půl? Někde jsi psal myslím, že nepožíváš ten černý bazmek na páře, ale tu šroubovací část (co ten bazmek drží na trysce) tam máš ponechánu? Když jsem to černé sundal celé, zdála se mi tryska hrozně krátká.
Omlouvám se za množství prapodivných dotazů:-)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od hnup »

Chce to len prax, časom zistíš, koľko kávy je optimum. Mojou kontrolnou mierkou je tamper (nie ten dodaný ku kávovaru, samozrejme) - keď stlačím kávu, musí horný okraj tamperu lícovať s okrajom misky, ak je hlbšie, tak je kávy málo, ak je vyššie, tak veľa.
K mlieku - tú šroubovaciu časť tam mám ponechanú, áno. Pozri si príspevky niekde na začiatku tejto témy, dal som tam odkaz na youtube (na videu 2-czech). Pary dávam koľko treba, aby mi mlieko neušlo z kanvičky, nejako to nesledujem, tak Ti nepoviem presne.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
silvan
Příspěvky: 13
Registrován: sob 20. pro 2008 18:06:10
bydliště: Brno
kávovar: Lelit Mara PL62T
mlýnek: Sette 270 Wi, Rancilio Rocky Doserless

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od silvan »

hnup:

ok, díky...tvé informace jsou pro mne maximálně užitečné.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od hnup »

Keď už sem dal Maroslav fotky "tigra" z Domobaru, tak ja pri všetkej skromnosti pridám z Eva.
(Použitá PIRMAcafé Hpresso)
Hpresso_1.jpg
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Lukin
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pát 09. led 2009 22:08:37
bydliště: Přerov
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od Lukin »

Tak jsem se stal dalším novým majitelem gaggie evolution. Objednal jsem ji z http://www.coffeeitalia.co.uk a došla za 5 dní. Když jsem ji přenášel, byly slyšet
divné hrkající zvuky. Povolil jsem ten horní šroub a trochu nadzvedl horní plastovej kryt. Válel se tam inbusovej šroub. Chtělo by ten horní kryt celej oddělat
a podívat se jestli se ten šroub z něčeho nevyšrouboval. Nevíte někdo jak se oddělává ten regulátor síly páry? Stroj mám nový a nerad bych to urval.
Mám ještě další dotaz. Občas se mi stane že neodhadnu sílu upěchování a při sundání páky je káva všude okolo sprchy. Nerad bych někde sháněl nový
těsnění a tak se chci zeptat jestli se vám to stává a jak to čistíte? Já tam vždycky nastříkám trochu vody aby se to pročistilo ale pak toho bordelu okolo... :roll:

Ještě bych dodal že jsem si před chvilkou dělal kávu a další šroub mi málem spadl do šálku (ten co drží hlavu). Všechny šrouby byly povolený a jeden z nich se
už taky chystal vypadnout :shock: Tak nevím jestli to Taloši montovali v pátek nebo pondělí... :)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od hnup »

Lukin píše:Nevíte někdo jak se oddělává ten regulátor síly páry? Stroj mám nový a nerad bych to urval.
Treba ho len hrubou silou vytiahnuť.
Lukin píše:...při sundání páky je káva všude okolo sprchy. Nerad bych někde sháněl nový těsnění a tak se chci zeptat jestli se vám to stává a jak to čistíte?
Po každom shote sprchu prepláchnem vodou a utriem papierovou utierkou celú hlavu, aj to tesnenie. A z času na čas rozoberiem a umyjem celú sprchu.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
maxus_aurelius
Příspěvky: 3
Registrován: pon 06. dub 2009 11:17:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od maxus_aurelius »

nemel byste prosim nekdo cesky navod v elektronicke podobe?
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od arny71 »

Mám návod v EN, ale v podstatě v něm nic moc zajímavého není. Jde ti o nějakou konkrétní informaci?
Uživatelský avatar
maxus_aurelius
Příspěvky: 3
Registrován: pon 06. dub 2009 11:17:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od maxus_aurelius »

chci si tento kávovar objednat, tak si chci ještě předtím návod projít, abych nebyl z něčeho překvapený. Takže budu vděčný i za ten v AJ.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od arny71 »

Chtěl jsem vložit kompletní balíček: schéma el. zapojení (JPG), kompletní vnitřní sestava (v čínštině, ale je to přehledné) (JPG) + vícejazyčný manuál (vč. EN) v PDF, ale je to moc velké (2 MB).
Tak leda někam na e-mail.
Uživatelský avatar
maxus_aurelius
Příspěvky: 3
Registrován: pon 06. dub 2009 11:17:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od maxus_aurelius »

tak jsem si také udělal radost a na základě vašich zkušeností na tomto fóru jsem si pořídil novou Gaggia Evolution(Ebay-it). Doteď jsem měl automat Ariete Migare DeLuxe 1326(už nikdy víc). Pákovky jsem se bál (že to s ní asi nebudu umět),ale nakonec jsem to překonal a jsem opravdu rád. vím, že asi se mám co učit, ale presso z tohohle kávovaru je fakt výborný :)
Zkusil jsem jednak PRIMA Aqua-presso (Q-presso) - to mi (i manželce) chutnalo hodně :grin: a druhou Brasil Santos NY 2 - ta je take dobrá ale Aqua-presso mi sedlo víc.
Na přání manželky jsem zkoušel i laté - první pokusy napěnění mléka nedopadly moc dobře (vpodstatě teplé mléko), ale po pročtení diskusí jsem zkusil trik s vychlazením mléka v mrazáku a použitím jen části trysky, se povedla super micro pěna.
Dík moc za toto fórum a vaše rady
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od hnup »

Skúšal som odvážiť dávky kávy pre single a double misku u Evolution (mám vymenenú sprchu, u originálnej sa môže hmotnosť dávky málinko líšiť)- do single cca. 11-12 gramov (!), double 17-18 g. Ak teda robiť espresso pre dvoch, určite je lepšie použiť double misku a nie robiť dvakrát po sebe espresso zo single. Ušetrí sa tým na káve a espresso z double misky je lepšie, aspon v mojom prípade určite.

to maxus_aurelius: Dúfam, že budeš spokojný. Jediné, na čo dávať u Gaggie pozor - používaj originálny dekalcifikátor (odvápňovač), bojleru by sa nemuseli iné komerčné výrobky páčiť. A vlastne ešte jedna vec - skontroluj si dotiahnutie skrutiek na kávovare, už tu pár ľudí písalo o nedotiahnutých skrutkách pri hlave kávovaru alebo v rukoväti na páke. Inak asi nič, mne už Evo slúži dva roky bez problémov (až na tú jednu skrutku).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
GSX 1400
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: stř 26. bře 2008 16:55:51
bydliště: Náchod
kávovar: Lelit PL41PLUS
mlýnek: ASCASO I-steel

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od GSX 1400 »

Ano,imbusy pod sítkem jsem musel také u nové Gaggie dotahovat.A s tím přípravkem na odvápnění opravdu pozor. Vždy jsem používal originál od Gaggie,pak ale přestal obchod tady unás tento odvápňovač brát.Nabídli mi místo toho DEZCAL,že prý je to stejné a oni ho běžně používají i na presovače s hliníkovým boilerem.Po aplikaci mně z presovače začala vytékat skoro černá voda,což se s odvápńovačem od Gaggie nedělo.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od primacafe »

Po odvápnění dekacifikačním prostředkem určeným pro hliník, musí bojler zůstat čistý hliníkový se stříbrným povrchem a dokonale zbavený vodního kamene. Jestliže povch hliníku zčernal, je evidentní že tento prostředek nebyl vhodný pro hliník.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Aja
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. čer 2009 9:33:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od Aja »

Zdravím všechny! Plánuji výměnu termostatu na moji Gaggii. Chtěl bych se jen zeptat, zda bude použitelný tento termostat z La Pavoni Domus: http://www.akroservices.co.uk/thermosta ... -AA921.php
Uživatelský avatar
GSX 1400
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: stř 26. bře 2008 16:55:51
bydliště: Náchod
kávovar: Lelit PL41PLUS
mlýnek: ASCASO I-steel

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od GSX 1400 »

Chtěl bych se zeptat majitelů Gaggie Evo zda už měli vyndané těsnění mezi pákou a hlavou(to co těsní sítko).Já ho mám už docela za......... ;) a rád bych ho vyčistil.Jen mám obavy z poškození,nové by se asi shánělo těžko.Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od primacafe »

Neshánělo by se těžko, proto mám i já Gaggii. Jsou na to misky (v dost velkým výběru) a taky to těsnění do hlavy. U nás teda dost často vyměňované, protože kávovar je zapnutý asi 20hod, denně a po nějakém čase těsnění ztvrdne a je třeba vyměnit.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
GSX 1400
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: stř 26. bře 2008 16:55:51
bydliště: Náchod
kávovar: Lelit PL41PLUS
mlýnek: ASCASO I-steel

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od GSX 1400 »

A můžu vědět kde sháníte těsnění? Nějaký servis?
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“