Gaggia Classic

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sinpa
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: čtv 12. úno 2009 15:47:32
bydliště: Zbůch
kávovar: Rancilio Silvia BC, PID Auber
mlýnek: Niche Zero

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Sinpa »

Mam nějakou originál od Gaggie - vejde se 8,6g; "slavnou" La Marzocco se kterou nejde páka dotáhnou (zkusím misku ubrousit); Kaffeesieb 1 Tasse 7gr. - siehe Tabelle vejde se 11,5g; Kaffeesieb 1 Tasse - 7,0gr. - CARIMALI - FUTURMAT - GAGGIA +/- to samé 11,5g.
Můžu je nafotit :-)
Používám nejčastěji Kaffeesieb 1 Tasse - 7,0gr. - CARIMALI - FUTURMAT - GAGGIA - 25s/50ml
Uživatelský avatar
matkis
Příspěvky: 27
Registrován: sob 10. pro 2011 9:41:26
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od matkis »

Ahojte, nedavno som ziadal o radu, tak sa na oplatku podelim s vysledkom. Povodne som zacal so starsim Francis Francis X5, ktory som sa pokusil poriadne vypucovat a prikupit vtedy podla mna kvalitny mlyncek krups GVX 242. Nedopadlo to najlepsie a zda sa, ze kavovar bude potrebovat poriadny servis.

Vtedy padlo s priatelkou rozhodnutie kupit rovno novy kavovar ,ked uz sa tie vianoce blizia. Po dlhom skumani nie len tohoto fora a navysovania rozpoctu sme sa dohodli na Gaggia Classic a rovno aj novom mlynceku Ascaso Imini Steel i2.

Gaggia sa objednavala z coffeitalia.DE . Najprv som bol trosku vystraseny, ci to pride a v akom stave . Objednal som to v nedelu, do utorka mi neprisiel ziaden mail o vybaveni a odoslani objednavky, iba automaticky mail o prijati objednavky. Tak som im napisal co sa deje, hned mi odpisal tusim Marco, ze dostanem UPS tracing number ASAP. Do stvrtku zase nic, znova som pisal co sa deje a odpisala nejaka zenska, tiez pomerne hned, ze sa ospravedlnuju ale nestihaju a poslu az zaciatkom dalsieho tyzdna , najneskor v stredu. Tak som poslal este posledny mail, ze rozumiem , ale kedze to ma byt v podstate vianocny darcek, ci by nemohli skusit poslat skor. Na to som uz nedostal odpoved akurat v utorok rano na prekvapenie telefonat z UPS , ze maju pre mna balicek z nemecka. Cize to cele trvalo 9 dni v predvianocnom tyzdni, co povazujem za vyborne. Balik bol velmi kvalitne zabaleny, plus ako darcek kilo nejakej kavy. Celkovo som so shopom velmi spokojny.

Mlyncek som objednaval z ceskeho shopu coffeesource.eu. Tiez spokojnost. objednal v stredu vecer prislo dalsi tyzden v utorok. Grinder melie zatial dobre , i ked je velmi skoro na hodnotenie :) Stale trosku lutujem ze som nepockal chvilku a nedosporil na Vario ale snad aj tento posluzi. Zatial co mi troksu vadi , je moc vysoko ten drziak na paku. Pohram sa s tym , mozno sa to bude dat znizit.

Gaggiu zatial moc nechcem hodnotit, pokusim sa vratit neskor po par kavach a hlavne ,az ked sa mi naozaj podari spravit presso. Velke sklamanie su tie predtlakove misky, dufal som ze ich nedostanem, resp nenechal si poradit ze tam urcite budu a tak este musim niekde zohnat normalne misky. Okrem toho kvalitne prevedenie kavovaru, pevny, tazky a pre mna velmi pohladny. Rovnako sa krasne hodi na moju nerezovu kuchynsku dosku . Viac momentalne nemozem hodnotit. Kupu zatial nelutujem :)

Pekny den a krasne vianoce prajem :)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od hnup »

Sinpa píše:"slavnou" La Marzocco se kterou nejde páka dotáhnou (zkusím misku ubrousit);
LM misku som používal aj v Gaggii, so single nebol žiadny problém. Double sa už nezmestila do páky, miska bola príliš vysoká (alebo páka príliš plytká).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
nikes
Příspěvky: 37
Registrován: sob 02. led 2010 18:52:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od nikes »

Ahoj, tady jsou fotky mého single sítka, které by mělo být tak na 8-10g kávy.
single1.jpg
single2.jpg
single3.jpg
single4.jpg
single5.jpg
single6.jpg
single7.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Doma: Gaggia Classic + Iberital Challenger, French Press Melior + Ruční mlýnek Lodos
Práce: Rancilio Silvia + Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
thesilentman
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 04. srp 2010 16:18:02
bydliště: Brno
kávovar: BEZZERA UNICA PID (2011-2020 Gaggia Classic, 2006-2011 Lidl)
mlýnek: Macap M5

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od thesilentman »

NIKES - muzete mi prosim napsat presnou vysku te misky? Z tech fotek se to neda uplne poznat, ale zda sa mi, ze je mensi nez ta moje. Dekuji.
Uživatelský avatar
nikes
Příspěvky: 37
Registrován: sob 02. led 2010 18:52:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od nikes »

výška (vnější) je přesně 20mm
Doma: Gaggia Classic + Iberital Challenger, French Press Melior + Ruční mlýnek Lodos
Práce: Rancilio Silvia + Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
thesilentman
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 04. srp 2010 16:18:02
bydliště: Brno
kávovar: BEZZERA UNICA PID (2011-2020 Gaggia Classic, 2006-2011 Lidl)
mlýnek: Macap M5

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od thesilentman »

To je skvělé, ta moje je tedy fakt obří - 28 mm. Co s tím, když je pan Konečný už neprodává? Neví někdo prosím, kde sehnat tuto velikost misky? Hraspo i ebay jsem už zkoušel. Děkuji.
Uživatelský avatar
eXp10it
pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: stř 16. lis 2011 20:47:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od eXp10it »

Nevím kam to dát, ale asi tady. Po třech týdnech používání se mi zřejmě vlivem rozdílných tepelných roztažností povolila kovová část originálního portafiltru classicu od plastové rukojeti, což mě při přípravě espresa a následném vyklepávání poněkud znervózňovalo :grin: Pokud se to stane(lo) i Vám není nic snazšího než dotáhnout 10mm golou, viz moje video níže, snad to někomu pomůže.

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=YEkvObGBcGA

edit:// až teď jsem si všiml diskuze k sítkům. Moje singl nepřetlakové z kavovary.cz (které je zřejmě originál gaggia) pojme 11,5g kávy s tolerancí +/- 1g. Pokud dám 2g navíc tak nejde portafiltr dotáhnout do hlavy nebo se k ní po extrakci puk přilepí a pokud dám o 2g míň tak je z puku bláto. Hawk.
15barů pokládám jako rozumné minimum pro přípravu kvalitního espressa
Uživatelský avatar
matkis
Příspěvky: 27
Registrován: sob 10. pro 2011 9:41:26
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od matkis »

Dakujem za radu, tiez to mam mierne uvolnene a ani som si neuvedomil ze sa da paka otvorit z druhej strany a dotiahnut :)
zdenda.sima
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: sob 02. črc 2011 22:02:42
bydliště: Jižní Čechy
kávovar: ECM Technika IV Profi, Gaggia Classic + PID
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od zdenda.sima »

Chtěl bych si koupit Gaggia Classic, na Rotexu (Itálie, přes eBay) ho maji za 189 euro. To je hodně dobrá cena, ovšem poštovné vyjde na dalších 40 euro. Kdo jste kupoval Classic přes Rotex, máte podobnou zkušenost, nebo se cena za dopravu lišila? Díky
Uživatelský avatar
Sinpa
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: čtv 12. úno 2009 15:47:32
bydliště: Zbůch
kávovar: Rancilio Silvia BC, PID Auber
mlýnek: Niche Zero

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Sinpa »

Cena sedí. +/- 190 + 40
Uživatelský avatar
nikes
Příspěvky: 37
Registrován: sob 02. led 2010 18:52:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od nikes »

Ahoj nedávno jsem tu řešil, že kafe z Gaggie bylo takové hrubé. Z větší se mi to podařilo vyřešit tak, že jsem si nechal nadělit pořádný kovový tamper. Tuším, že jsem to tu už někde viděl, ale pro jistotu to sem píšu znova. I přesto se chystám na jiný termostat, tak pak dám ještě vědět.
Doma: Gaggia Classic + Iberital Challenger, French Press Melior + Ruční mlýnek Lodos
Práce: Rancilio Silvia + Rancilio Rocky
zdenda.sima
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: sob 02. črc 2011 22:02:42
bydliště: Jižní Čechy
kávovar: ECM Technika IV Profi, Gaggia Classic + PID
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od zdenda.sima »

Ahoj, v tomto tématu se řešilo jak je to s dopouštění vody do boileru, pokud potřebuju např. hodně páry a ona v boileru dojde. Někdo psal, že je dobrý vodu do boileru postupně dopouštět. Nikde jsem si ale nevšiml (návod, videa...), že by se do boileru v Classicu voda manuálně dopouštěla. Asi jsem to nepochopil, no radši se teda ptám. Takže dopouští se voda automaticky, nebo až když je boiler prázdnej, nebo manuálně? Nebo jinak? :-) Díky
Uživatelský avatar
eXp10it
pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: stř 16. lis 2011 20:47:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od eXp10it »

Během puštěné páry lze normálně tlačítkem pro extrakci kávy dopouštět do bojleru vodu, osobně ale nechápu k čemu by to bylo. Do cca 90s lze bez problému vyrobit 0,5l konvičku plnou pěny, což s přehledem vystačí na 3-4 latté, nebo 2-3 latté macchiato. Pokud se ti to v tomhle čase nedaří tak děláš něco blbě, pokud tím napěňuješ bazén něčeho jiného tak na to prostě classic není (o:
15barů pokládám jako rozumné minimum pro přípravu kvalitního espressa
zdenda.sima
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: sob 02. črc 2011 22:02:42
bydliště: Jižní Čechy
kávovar: ECM Technika IV Profi, Gaggia Classic + PID
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od zdenda.sima »

Ne, já ještě Classic nemám :-) Ale chystám se ho koupit a o tomhle jsem četl, tak se ptám.
Když teda přepnu tlačítko pro extrakci kávy při puštěné páře, tak sprchou voda nejde? A obecně si Classic vodu do bojleru dopouští sám? No možná se ptám na zbytečný věci, ale tohle mi prostě neni úplně jasný.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

Při extrakci se spustí čerpadlo které tlačí studenou vodu do bojleru a tím vytlačuje horkou vodu přes kávu v páce.
Při zapnuté páře a zapnutí vypínače pro extrakci, se tlačí voda do bojleru ale přes sprchu nejde. Proto je potřeba v tomto případě dopouštět vodu velmi krátce (1 až 2sec). Jinak se bojler dost ochlazuje a klesá výkon páry.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
zdenda.sima
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: sob 02. črc 2011 22:02:42
bydliště: Jižní Čechy
kávovar: ECM Technika IV Profi, Gaggia Classic + PID
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od zdenda.sima »

Tak teď už je to jasné. Nemyslím, že bych někdy potřeboval dopouštět vodu, ale zajímalo mě jak to funguje. Takže díky
Uživatelský avatar
cika
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 01. kvě 2008 17:17:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

MLETÍ

Příspěvek od cika »

Zdravím vespolek, stal jsem se šťastným majitelem gaggie classic a mlýnku MDF. Mohli by jste mi někdo poradit na jakém nastavení mlýnku melete. Kavu mám zdejší brasil santos. Díky za odpověď
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

Já melu 4 až 6
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Zizass »

Taky melu 4 až 6,nejvíce singl na 4 a double na 5.
Někdy melu u double třeba polovinu na č.5 a ke konci přenastavím na č.4 ,ale to vychytáš časem dle kalibrace MDF.
Zamčeno

Zpět na „GAGGIA“