Gaggia Classic

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

Tak to jsem rád, že obojí je použitelné. :)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

POslední dobou se potýkám s problémem ohledně špinění sítka ve sprše. Když ho vyčistím, tak voda teče hezky. Po pár kávách (cca 10) sprcha začně sprchovat a to i mimo kávovar. Tak to vyčistím a OK, ale nabaví mě to a nepřijde mi to normální.

Mám vyměněný disk, ale to by nemělo mít vliv na výsledek podle mě. Zvažuju koupit nějaké lepší. V Hraspu mají sítko pro Gaggia, ale nevím jaké je. Fotka tam není.
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od DeTT »

Gaggia sitko mam z toho Hraspa, ma 2 vrstvy. Vnitrni vrstva je z nejakeho nerez plechu a ma v sobe asi 1 mm velke diry. Vnejsi vrstva je hodne jemne sito, opravdu jako na jemnem kuchynskem situ. Nemuzu si na nej stezovat zatim.
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od zarkow »

To "sprchování" se ději i u mě, ale ještě jsem sítko nečistil - což budu muset napravit tak jak tak, neb se mi začíná maličko projevovat netěsnost páky možná bude třeba těsnení vymenit. Vždy po zapnutí kávovaru a odpuštění vody utřu sítko kuchyňskou utěrkou a voda poté vytéká "normálně" ve čtyřech svazcích.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od dape »

Já mám sice Twina, ale předpokládám, že to má stejnou hlavu. Voda mi vytéká "normálně" rovnoměrně z celého sítka, ne ve 4 svazcích. Přece to sítko je děrované a voda se tam rozmístí tak, že to teče jako ze sprchy. Pokud to teče ze sprchy JEN ve 4svazcích, asi to není OK, ne?
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

1. čísté sítko - čtyři svazky
2. mírně špinavé - teče ale rozptýleně
3. znečištěné sprchuje, mnohdy všude kolem

Tak je to u mě.
Uživatelský avatar
duratec125
Příspěvky: 25
Registrován: pát 22. bře 2013 10:11:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od duratec125 »

Tak dnes mi dorazila Gaggia Classic a poprvé jsem v kávě ucítil chuť oříšků - vždy jsem o tom jen četl, ale ochutnat to na vlastní kůži... Jsem mooooc nadšen... Stejnou kávu už piju několik dnů, ale prostě teď chutnala úplně jinak :D:D:D

Misky jsem hned vyměnil za klasiky - nepřetlakové z Hraspa 6g, 12g. Sedí naprosto přesně, až tak, že je potřeba nožíku abych je vidělal z páky - taky to tak máte?
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od dape »

duratec125 píše:
Misky jsem hned vyměnil za klasiky - nepřetlakové z Hraspa 6g, 12g. Sedí naprosto přesně, až tak, že je potřeba nožíku abych je vidělal z páky - taky to tak máte?
tu single, 6g - tu musím vyloupnout, neboť má z boku prolis, jinak by asi z páky vypadla, ta větší 12g, v ní prolis nemám, takže ji jen prsty vytáhnu. Prolisem myslím to, co zapadne do té pružinky. Jinak, vylpoupnout se to nemusí nožíkem, ale v pohodě okrajem druhé misky (jako když se otvírají 2 piva o sebe :-) )

Jinak, jsem rád, že máš oříšky. Mně nikdy nechutnala káva bez mlíka. Až teď. :-) A je to mňamka :-)
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Tak dneska mi došlo profi sítko do sprchy. A je parádní. Při pohledu na něj vyplívá, že by nemělo být tak náchylné na ucpání jako to originální. Distribuce vody byla parádní.

Puuze je třeba zohlednit, že je tlustší, tím pádem do misky vleze o něco méně kávy.
Uživatelský avatar
ian
více pokročilý
Příspěvky: 182
Registrován: úte 09. říj 2012 17:23:43
bydliště: Šimonovice
kávovar: La Nuova Era Cuadra, Hario V60, French Press Ultimo
mlýnek: La Spaziale MXT single dose, Carimali Junior, Hario Skerton

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od ian »

Tím lépe, že méně kávy. Kde jsi kupoval?
Keep Calm and Drink King’s Coffee
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Koupil jsme v hraspu. Stojí asi stovku.
S tím množstvím kávy - je to zase subjektivní, ale pravdou je, že jsem dával dřív do jednoporcové misky skoro 10 g, teď se dostanu na 8,5.

Horší to bude s dvouporcovou - dával jsme 15g a teď to bude o kus mín. Takže to už bude asi málo, ale Mám ještě jinou misku, která je větší, tka snad bude vyhovovat.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Dneska druhý shot s novým sítkem a je to paráda. Distribuce vody stále stejná. Originální sítko už po prvním shotu dávalo vodu různorodě.

A hlavně se mi zdá že to nemá tendenci kanálkovat. Dřív byl povrch puku takový jako od červíka a občas to i kanálkovalo. Teď je krásný na povrchu a pevný celkově.
Uživatelský avatar
pecan
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: ned 06. pro 2009 12:01:47
bydliště: Brno
kávovar: Expobar Office Control
mlýnek: Mazzer S.J.

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od pecan »

můžeš sem dát foto sítka? na hraspu jsem se díval, že zrovna u gaggie není obrázek.
dík
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

Já tam mám toto sítko viewtopic.php?p=26485#p26485
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
tomtom64
začátečník
Příspěvky: 72
Registrován: sob 24. lis 2012 14:27:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od tomtom64 »

Tak mi konečně dorazil Gaggia Classic. K němu tryska z Rancilio Silvia z eBay (řezat jsem skutečně nic nemusel, ale původní trysku jsem musel kousek ohnout), termostat 98°C, misky, tamper a další maličkosti z Hraspo.
Zatím se mi moc nedaří nastavit mletí, ale je to hlavně tím, že jsem to nejdříve zkoušel s nějakou levnou starou kávou (myslel jsem, že pro jinou bude stačit mírně doladit), ale po výměně kávy za čerstvou při stejném nastavení téměř neteče, takže mě to čeká znovu. Ale i s tou první kávou se mi nedařilo vícekrát po sobě extrahovat stejný čas. Kávy jsem měl ve všech případech stejně (zarovnaná s okrajem misky), s mlýnkem jsem nic nedělal (a po poslední změně hrubosti jsem dost kávy dal pryč), tampovat jsem se snažil stejně (tam podle mě ale bude ten problém), ale i tak jednou 25 ml teklo 9 sekund, jindy 27 sekund. O víkendu vyzkouším s jinou kávou.

Je normální, že na dotažení páky je potřeba velká síla? I bez kávy s přibalenou miskou. Nedaří se mi páku ani utáhnout na kolmo. A s jednou z misek (nepřetlakovou) mám dokonce problém páku na ten "závit" vůbec nasadit.

Stejně jako někdo dříve v tomhle tématu nedoporučuji obchod kavovary.cz. Telefony nezvedají, na emaily neodpovídají, až zrušení objednávky a zmínka o ČOI je donutila odepsat (údajně je u nich někdo nemocný, ale když se podíváte na recenze tohoto obchodu na webu, zjistíte, že neodpovídání je u nich běžný stav), mezitím jsem si Gaggia Classic a příslušenství objednal jinde.
Uživatelský avatar
tomtom64
začátečník
Příspěvky: 72
Registrován: sob 24. lis 2012 14:27:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od tomtom64 »

duratec125 píše:Sedí naprosto přesně, až tak, že je potřeba nožíku abych je vidělal z páky - taky to tak máte?
Já si koupil pro jistotu i pružinu (21 Kč), je tenčí než ta originální a po výměně jdou misky měnit pohodlně rukou (u původní jsem to také musel rvát nožíkem, nešlo to ani jinou miskou, jak tu někteří píšou), ale zároveň tam dostatečně drží.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

pecan píše:můžeš sem dát foto sítka?
Mám to co admin. Akorát bez díry a toho humusu :lol:
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Mám taky jednu misku, kterou jsme dřív nasadil, ale s těží a teď s nerez diskem to už nedám vůbec. Ale stejně by se ti sní blbě dělalo a v začátku obvzlášť. Je moc plýtká a strašně těžko se plní.

Dotažení páky také závisí na množství kávy v misce. Pokud jí tam dáš moc, tak to tam nedáš nebo z těží. A vzhledem k tomu, že píšeš, že zarovnáš s okrajem a pak tempuješ, tak to by mohlo být ono. Mě se to tímto způsobem nedařilo právě proto, že už to bylo moc kávy a páka nešla nasadit.

Misky vytahuju takovým malým kuchyňským nožem, který je už z výroby lehce zakulacený. Netuším na co je prioritně dělaný, ale na toto se hodí. Pružinku mám taky vyměněnou.
Uživatelský avatar
tomtom64
začátečník
Příspěvky: 72
Registrován: sob 24. lis 2012 14:27:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od tomtom64 »

Těžko to jde utáhnout i s přetlakovými miskami bez kávy. Snad se to časem trochu vychodí, ačkoliv zas tak velký problém to asi není.
Taky mi nejde odšroubovat výpust páky (raději bych jednoduchou). Zkoušel jsem to i opatrně ve svěráku, ale bojím se zabrat pořádně, abych neurval rukojeť.

Jinak potvrzuji, že do kávovaru se pěkně vejde hranatá váza Rektangel z Ikei a není pak třeba oddělávat trubičku na odpadní vodu. Jen by mohla být ještě tak o centimetr nižší, aby se snadněji oddělávaly hadičky. Tohle mi přijde jako nevýhoda Gaggia Classic oproti Krups XP5280, který jsem měl předtím (ale chuť kávy je nesrovnatelně lepší), ještě spolu s nižším prostorem pod pákou - pod tu se mi nevejde konvička, kterou jsem dřív používal.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Tak ono se to těsnění opravdu trošku ochodí. A výpust na páce je zalepená nějakým bordelem. Chce to dost velkou sílu ale jde to. Sám jsem to tak dělal.

Na nádobku a její vylévání jsem z počátku taky nadával, ale teď už jsem si zvyknul.
Zamčeno

Zpět na „GAGGIA“