Gaggia Classic

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

O tom disku je tady: viewtopic.php?f=150&t=968
je to sice uváděné pro Gaggii Evolution, ale kávovar má disk sprchy stejný.


--------------------------------------------------
servis na kávovary Gaggia v Praze a v Brně:
Espresso Professional s.r.o.
Servis Brno
Náměstí Republiky 1
Brno - Husovice
tel: 545222515

Espresso Professional s.r.o.
Servis Praha
Nuselská 53
Praha 4 - Nusle
tel: 241400613
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
pedrosek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23. led 2014 15:01:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od pedrosek »

Zdravím současné i budoucí majitele tohoto kávovaru.
Prozatím jsem tady sosal informace a na základě tohoto fóra jsem si classica koupil. Tímto málem chci tedy splatit dluh :-) V práci máme profesionální kávovar a kafe Lavazza. Nejsem sice barista, ale s kávovarem i kafem pracovat umím. Ihned s objednávkou gaggie jsem si tady objednal i normální misku 7g gaggia. Přišla o tři dny později, což bylo trochu utrpení. Do přiložených misek můžete dát cokoliv a bude to trochu vypadat jako espresso - boužel u pohledu zůstane. Chutí bych to přirovnal ke kafi z levnýho kávovaru na kapsle. Komu to stačí, může být spokojen. Na druhou stranu, proto si asi tenhle stroj nekupujeme. Dnes dorazila normální miska a takhle vypadala druhá pokusná káva po nastavení mlýnku. Je to primacafé espresso mleté na ručním mlýnku. Kávu jsem jen zlehka přitlačil tamperem a tekla 25 s. Jako dělám i v práci, odpustil jsem trochu vody před extrakcí. Káva má jemnou oříškovou chuť bez nepříjemných kyselin a hořkosti. Já tedy rozhodně nepřemýšlím o výměnách termostatů. Kávovar z výroby funguje dobře. Jediné, co jsem vytunil je oddělání celé dvojhubičky, jelikož jinak bych kávu do malé skleničky nedostal. Oddělat šla celkem špatně, ale šlo to. S ručním mlýnkem mám krátkou zkušenost, ale zdá se, že funguje na výbornou. Myslím, že nastavení si podrží.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Daniel.U
Příspěvky: 24
Registrován: sob 21. pro 2013 13:54:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Daniel.U »

ja som na mojom classicu upchal prisávanie vzduchu na napeňovači paranello lebo sa to pri napeňovaní mlieka chovalo ako v tej rozprávke hrnček var. Stále to ale neni ono a zvažujem vymeniť tú parnú trisku. Nechápem prečo takýto kávovar má od výroby paranello. Mimochodom pretlakové misky idú prerobiť za použitia vhodného náradia len čo nechápem je, že jednoporciová miska sa musí naplniť na 11 gramov. Čo sa týka teploty objednám z číny pid alebo aspoň čidlo s displayom aby sa dalo sledovať kedy pustiť extrakciu. Dorobiť časovač by tiež nebolo od veci
Uživatelský avatar
Miri
více pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: pát 29. kvě 2009 15:06:10
bydliště: Bratislava
kávovar: IZZO ALEX DUETTO
mlýnek: Mazzer Mini

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Miri »

Len drobná poznámka, lebo sa to už viackrát na fóre v poslednej dobe objavilo.
"Tryska" sa v slovenčíne píše s "y"! Ale inak prajem pekný deň.
Uživatelský avatar
Klouda
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04. úno 2014 21:52:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Klouda »

Zdravím všechny, předem musím poděkovat zakladateli fóra primacafe a také přispěvatelům. Odchází po mnoha letech náš automat Jura a jelikož v práci máme taky Juru a nějakou šílenost na kapsle, rozhodli jsme se že alespoň doma se zkusíme někam posunout dál v přípravě kávy. Poté co jsem narazil na tyto stránky a přečetl mnoho příspěvků, padla volba na Gaggia Classic a k tomu objednán mlýnek Mollino Challenge (Iberital Challenge). Snad jsme neudělali chybu. S Gaggia to bylo poměrně jednoduché protože další stroje už byly nad naše možnosti, mlýnek doteď nevím jak se s ním bude pracovat. Objednával jsem to teď v pondělí, do konce týdne snad budeme mít oboje doma. S přípravou espressa to bude ještě asi trvat než se nám podaří, budu potřebovat doobjednat nepřetlakové misky apod. To budu muset ještě pročíst jaké tam mají být, podle nějakých příspěvků si pamatuju že tam sedí Rancilio misky, na netu jsem viděl nějaké Gaggia misky .. nevím jestli je v tom rozdíl. No a samozřejmě ještě objednat kávu s PC :-) To ale až jak dojde mlýnek v pořádku, prý balení není nic moc na přepravu tak uvidíme. No tak já jen chtěl napsat, že jsme další kterým jste pomohli rozhodnout se co koupit a v podstatě ušetřit nějaké peníze, při návštěvách elektra nás na pohled zaujal původně Catler s mlýnkem, ale byl dost drahý na můj vkus. No tady jsem se dočetl že je to potřeba řešit jinak a dokonce za menší peníze. Tak díky, jdu si pročítat další vaše příspěvky, už ne o přístrojích, ale doplňcích, miskách a o přípravě kávy.
Uživatelský avatar
honex
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 10. říj 2011 18:43:33
bydliště: Hradec Králové
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od honex »

Nemáte někdo zkušenost, jestli se do páky z Hraspa pro Gaggii vejde 7g VST miska? Chtěl bych ji vyzkoušet, ale nechce se mi kvůli tomu kupovat bottomless portafilter.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Do původní páky Gaggia se vleze určitě. Změř si hloubku páky a já ti případně změřím výšku misky a bude to.
nikoho
Příspěvky: 14
Registrován: úte 10. zář 2013 11:00:14
bydliště: Středočeský kraj
kávovar: Rancilio Silvia v3
mlýnek: Ascaso I Steel v1

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od nikoho »

zdar lidi, když je řeč o miskách a podobně.., co takhle bottomless portafilter rancilio a gaggia classic?? prodávám silvii a nahradím ji, alespoň prozatím, gaggiou classic.. mohu tu bezednou páku na "klasika" použít, nebo se nevleze? je to klasicky 58mm průměr..
možná to tu je vzpomínáno, ale já to v těch 44 stránkách tak nějak nenašel :(
btw. silvie [V3] je k mání za 9k, případně s bottomless pákou za 10k

hodím to dnes nebo zítra na aukro :)
je to krasavice s drobnými šrámy od používání - měl jsem malou kavárničku, ale to už je minulost..
užijte májku nebo čarodky
a díky za odpověď
dobrá káva je ta, která nám chutná :)
Uživatelský avatar
Spectre
více pokročilý
Příspěvky: 187
Registrován: úte 31. led 2012 18:32:54
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Spectre »

Gaggia má zámky v inom uhle, takže ak by to aj pasovalo, bude sa zaťahovať veľmi zvláštne
Moja zbierka: Kávovar/espresso: Promac Club ME, La Scala Aida 2, Italsab E61, Nuova Simonelli Mac Digit; Mlynček: Eureka Mignon doserless, Rancilio MD40, Rossi RR45, La San Marco SM90; Alternatívne metódy: Hario V60, Aeropress, Syphon Tiamo
espressolab.sk - servis, náhradné diely a baristické pomôcky
Uživatelský avatar
Sam
začátečník
Příspěvky: 79
Registrován: sob 02. črc 2011 22:30:46
bydliště: Vamberk
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Sam »

Spectre píše:Gaggia má zámky v inom uhle, takže ak by to aj pasovalo, bude sa zaťahovať veľmi zvláštne
Nejenže zámky v jiném úhlu, ale také jiný rozměr. RS páka se do Gaggie nevejde...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
cooc
Příspěvky: 14
Registrován: pát 19. črc 2013 13:06:53
bydliště: Praha/Znojmo
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od cooc »

K disku sprchy,
opravdu existuje varianta z mosazi primo od Gaggie (z větších profi mašin), dá se koupit na Espressoprofesional za necele 600,- je to kod:WGA16G10002 a pak nemusíte nic vyrábět, stačí vyměnit.
každopádně pro backflush mam z toho daleko lepší pocit a i pro čištění a tepelnou stabilitu. je to opravdu kus materiálu...
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od zarkow »

A pasuje tam ten disk bez problémů a nutností nějakých dalších úprav? Výška disku je také stejná jak u původního?
Díky
Uživatelský avatar
ian
více pokročilý
Příspěvky: 182
Registrován: úte 09. říj 2012 17:23:43
bydliště: Šimonovice
kávovar: La Nuova Era Cuadra, Hario V60, French Press Ultimo
mlýnek: La Spaziale MXT single dose, Carimali Junior, Hario Skerton

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od ian »

o výměně disku jsem psal tady:
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 8&start=40
Pasuje. Vyměnil jsem i sítko ze zdejšího eshopu - taky pasuje, porovnával jsem obě, ale nedokážu říct, jestli je nějaký posun k lepšímu, určitě se méně ucpává, ale na druhou stranu při proplachování hlavy prská i dost mimo kávovar.
Keep Calm and Drink King’s Coffee
Uživatelský avatar
honex
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 10. říj 2011 18:43:33
bydliště: Hradec Králové
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od honex »

papun píše:Do původní páky Gaggia se vleze určitě. Změř si hloubku páky a já ti případně změřím výšku misky a bude to.
Hloubka u kraje 24mm u prostred 30mm. Za informaci děkuji, omlouvám se za zaspanou reakci, zapomněl jsem, že jsem se na to tady ptal.
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od zarkow »

ian píše:o výměně disku jsem psal tady:
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 8&start=40
Pasuje. Vyměnil jsem i sítko ze zdejšího eshopu - taky pasuje, porovnával jsem obě, ale nedokážu říct, jestli je nějaký posun k lepšímu, určitě se méně ucpává, ale na druhou stranu při proplachování hlavy prská i dost mimo kávovar.
Díky za odkaz, nějak mi to uniklo...
To prskání mímo kávovar souvisí s novým diskem nebo s jiným sítkem?
Sítko jsem už vyměnil, disk zvažuju....
Uživatelský avatar
ian
více pokročilý
Příspěvky: 182
Registrován: úte 09. říj 2012 17:23:43
bydliště: Šimonovice
kávovar: La Nuova Era Cuadra, Hario V60, French Press Ultimo
mlýnek: La Spaziale MXT single dose, Carimali Junior, Hario Skerton

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od ian »

Se sítkem. Ale není to nic dramatického, jenže mám vedle mlýnek a pak se mi spatlá ta popadaná pomletá káva a vůbec poprskaný mlýnek.
Disk můžu doporučit, už jen pro lepší pocit, přeci jen ten omlácený hliník od páky není zrovna košer :)
Keep Calm and Drink King’s Coffee
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od dape »

... já teda nevím, ale jak může být omlácený disk od páky, když ten disk je schován v hlavě a překryt sítkem, které je k němu dotažené?
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od zarkow »

Mám sítko z Hraspa a to mi neprská... Disk už jsem poptal dle objednacího čísla :-)
Disk je v hlavě z boku "odhalený" a jde i vidět cca 1mm hrana disku, která není sítkem zakrytá, ta nechtěný šrám schytat může...
Uživatelský avatar
Joystick
Příspěvky: 11
Registrován: stř 05. čer 2013 14:11:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Joystick »

Nevím jestli se to tu někde neřešilo, hledal jsem. Všiml jsem si, že existují dva typy tohoto kávovaru, které se liší nápisem na předním krytu. Může mi někdo osvětlit v čem se liší?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od zarkow »

Není to "reliéfní" logo na novějších typech? Střeva by snad měla být stejná...
Zamčeno

Zpět na „GAGGIA“