Gaggia Classic

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

Trochu nerozumím co je myšlené tím zbylé vody z nádržky. Proč bych měl vylévat z nádržky zbytek vody. Po pár dnech nádržku čistíme, ale jinak do ní vodu jen doléváme.

Pokud však bylo myšleno to co je na fotce, tak to mám vyřešené od začátku co kávovar používáme.
Ale chtělo by to, přesněji se vyjadřovat. Podobný problém třeba nastává při tom když se používá pro misku v páce slovo sítko. Stítko je totiž část sprchy.
A ta nádobka na vodu se dá specifikovat jako na např. nádobka (miska) na odpadní vodu a bylo by vše hned jasno.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Možná jsem to nevyjádřil úplně jasně, to uznávám. Nešlo mi o odpadní nádržku, ale o nádržku na čistou vodu pro kávovar.

Rozumím, že doléváte a občas vyčistíte. Ale já připravím za den jednu až dvě kávy. Občas nejsem dva dny doma. A přijde mi, že to už není ideální aby tam ta voda stála. Nebo v tom není problém? Já nevím já se spíš ptám. Díky:)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

Asi bych tam vodu taky pár dnů stát nenechal, už jenom z toho pocitu.
Momentálně mě napadá, nádobku na vodu odložit a postavit tam hořčičák s vodou.
Jinak asi nezbývá, než vylívat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
kuck
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: ned 02. pro 2012 15:29:27
bydliště: Brno
kávovar: Astoria CKE, G. Classic+PID, Mypressi Twist
mlýnek: Mazzer SJ, Macap MXT

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od kuck »

Já jsem nádobku na vodu vyměnil za velkou skleničku a vodu pravidelně dolévám z filtrační konvice. Je pravda, že musím více hlídat hladinu, ale ve sklenici je to hezky vidět a navíc mi voda nestojí v nahřátém kávovaru, ale hezky v konici v lednici. Dělám cca 4 kávy denně.

Nádobku na vodu mám postavenou za kávovarem a mám v ní misky, kartáčky a další potřebné věci, takže je taky využitá :)
Uživatelský avatar
ian
více pokročilý
Příspěvky: 182
Registrován: úte 09. říj 2012 17:23:43
bydliště: Šimonovice
kávovar: La Nuova Era Cuadra, Hario V60, French Press Ultimo
mlýnek: La Spaziale MXT single dose, Carimali Junior, Hario Skerton

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od ian »

hořčičák, to mě pobavilo :)
Jedna věc je, jak je to praktické a druhá, jak to pak vypadá. No, každého věc. Když stojí kávovar ve stínu, tak ta voda snad den přežije. Já tam nechávám stát bezpečné minimum (kdybych náhodou zapomněl doplnit).
Teď mě napadlo, ke kávovaru jsem dostal takový plastový tácek do odpadní nádobky. Nevím ani k čemu to je dobré. Používáte?
Keep Calm and Drink King’s Coffee
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

Pokud je to tácek do odpadní nádobky ? Nepomohl by návod? http://www.primacafe.cz/primastr/index. ... ia-classic
Jestli je to ten kousek plastu co se dává pod nerezovou mřížku, tak je tam proto, aby to necákalo.

á propos - klasický hořčičák, dnes už jen vzponínka. U někoho možná doma ještě z nostalgie přežívá.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Tak nejsem jediný kdo to řešil. Jako přežiju to:), ale dneska je to o detailech. Třeba až bude nějaký nástupce Classic tak to bude jinak. Ono by šli i ty hadičky prodloužit a dát nádobku ven. Dalo by se asi vymyslet pár věcí, ale tak nekupujeme si nové věci aby jsme je hned předělávali. Možná už by stačilo, kdyby ta nádobka byla o něco málo nižší. Ono by se s tím líp manilulovalo skrze ty hadičky.

No ale nebudu nad tím plakat a budu se radovat z o mnoho lepší kávy než dřív. Furt lepší nepraktická nádobka než kafé z Rowenty s přícfhutí plastu:)

A možná nebo spíš určitě udělám ten tuning, že tu trubičku na odvod přetlaku nahradím hadičkou a nebudu to muset vytahovat. Esteticky se to určitě ztrati (určitě líp jak hořčičák).
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Opět mám jednu otázku. Tentrokrát ne technickou. Možná spíš etickou pro některé:). Přišla návštěva a nabídka pravého espressa nebyla přijata. Neboť prostě chtějí množství. Něco čemu se občas říká lungo. Nevím či to je odborný název nebo czech made, ale víte oč jde. Prostě větší šálek kávy. Na internetu jsme našel, že správně se to připravuje takto:

Espresso Lungo = Velké espresso

Mezi jednu z nejoblíbenějších káv v českých kavárnách patří bezesporu velké espresso. Téměř nikde ho ale neumí připravit.

Buď nechávají kávu extrahovat mnohem déle, než 30 vteřin, nebo mají mlýnek nastavený více na hrubo. Hrubší nastavení ovlivňuje průtok vody přes kávu v páce, káva vyteče mnohem rychleji.
Při obou způsobech se porušují základní parametry espressa. Do kávy se tak louhují škodlivé látky a káva se v páce přepaluje. Chutná tedy více hořce a spáleně.

Jak správně velké espresso připravit? Velmi jednoduše. Stačí přidat do klasického espressa trochu horké (nikdy ne vroucí) vody. Jedině takto můžete připravit dobrou a zdravou kávu.

Možná jste se u této kávy setkali také s názvem Americano.

Máte na to jiný názor? - na tu techniku. Vím, že pravé espresso je to nejlepší, ale když prostě na to lidi nejsou zvyklí co snima. Nasilím to do nich lít nebudu.
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od dinoo3 »

Nevnucovať sa, nepresviedčať čo je dobré, nepochopia, strata času. Nasypať do double misky zelenú jacobs, miskou zaručene pretečie aj na 2x Lungo. Budú si pochvaľovať aká výborná káva i keď sa to chuťou bude približovať kyseline citrónovej, doladia to aj tak množstvom cukru a mlieka.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od lukyn »

to papun: podle mě je tvůj závěr správný. Já to praktikuju takhle často, protože moje drahá netouží přímo po espressu (i spousta návštěv), tak udělám dvě najednou, jí do většího šálku a prodloužím horkou vodou, tedy tzv americano a všichni jsou spokojení ... :-)
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
lubosw
Příspěvky: 28
Registrován: stř 26. pro 2012 16:55:45
bydliště: Trenčianske Teplice
kávovar: Nuova Simonelli Oscar
mlýnek: Mazzer Super Jolly Electronic

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od lubosw »

Tak to isté mám aj ja doma espresso pijem len ja a manželke tam dotočím zo sprchy do polovice hrnčeka teplú vodu. Tak sa má preplachovať hlava po extrakcii...... :lol:
Uživatelský avatar
vejmel
Příspěvky: 3
Registrován: pát 09. pro 2011 20:52:09
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od vejmel »

Dobrý den, minulý týden jsem jako vždy převážel kávovar, jelikož se bez pořádného espressa neobejdu, a cestou z domova do auta mě za tu chvíli náledí silně zaskočilo a ihned u vchodu se zřítil i s kávovarem na zem! Poškodilo mi to celý switch bank - celý trojdílný vypínač, a tak bych se rád zeptal, zda se dá někde za rozumnou cenu sehnat? Nebo zda by byla možnost ho nějakým jiným způsobem nahradit? Nemá někdo již podobnou zkušenost? Na ebay jen:
http://www.ebay.co.uk/itm/GAGGIA-CLASSI ... 2a27173817
a to ani není možné si nechat poslat do ČR. Jinde jsem zatím nesehnal. Děkuji za pomoc.
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od dinoo3 »

Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od vilose »

lubosw píše:...manželke tam dotočím zo sprchy do polovice hrnčeka teplú vodu. Tak sa má preplachovať hlava po extrakcii...
Tak toto ma za celý rok najviac pobavilo.
Veselý Silvester.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od dape »

no, asi už to do tohoto vlákna nepatří, ale tak strašně jsem se zasmál, až jsem málem slítl ze sedačky:-) Alespoň námět na silvestrovský večer. :-) Fakt suprovej fór.
Uživatelský avatar
lubosw
Příspěvky: 28
Registrován: stř 26. pro 2012 16:55:45
bydliště: Trenčianske Teplice
kávovar: Nuova Simonelli Oscar
mlýnek: Mazzer Super Jolly Electronic

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od lubosw »

No a prvú extra kávičku robím po backflusingu svokre.............. :lol: Prajem veľa zábavy!
Uživatelský avatar
ian
více pokročilý
Příspěvky: 182
Registrován: úte 09. říj 2012 17:23:43
bydliště: Šimonovice
kávovar: La Nuova Era Cuadra, Hario V60, French Press Ultimo
mlýnek: La Spaziale MXT single dose, Carimali Junior, Hario Skerton

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od ian »

hehe :lol: fuj, i s tím lógrem ze sprchy. Takový "espresso turek".
"Nevnucovať sa, nepresviedčať čo je dobré, nepochopia, strata času" - podepisuju :) Návštěvy jsou většinou rozmazlené z Dolce Gusta, takže u nás jede velkovýroba mléčné pěny. Jinak větší šálek se správně dolévá horkou vodou - Americano, Lungo,... Takže jim dones vodu v konvičče, prodlouží si espresso podle chutě a budou spokojení.
Keep Calm and Drink King’s Coffee
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od lukyn »

abych pravdu řekl, moc to dolévání nikomu neukazuju, dám vybrat z různých velikostí hrníčku a zbytek udělám sám. Hlavní zásada je, dolejt to tak, aby se tam už nevešlo to jejich zbožňované mlíčko :lol:
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
stianko
Příspěvky: 9
Registrován: pon 17. pro 2012 20:58:42
bydliště: Liberec
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od stianko »

Ahoj, mám nově kávovar Gaggia Classic a chtěl jsem se zeptat jen na jednu technickou věc. Pokud zkusím dle návodu natočit pouze horkou vodu pomocí výstupu na páru tak i při plně otevřeném ventilu páry mi teče voda ze sprchy. Je to normální nebo je něco špatně? Čekal bych že bude vytékat voda z trysky páry a ze sprchy nic. Díky moc za info.
Uživatelský avatar
honex
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 10. říj 2011 18:43:33
bydliště: Hradec Králové
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od honex »

Už se to tu řešilo cca o dvě stránky dřív. Je potřeba prostředním vypínačem přepnout el.ventil který zablokuje vodu přes hlavu
Zamčeno

Zpět na „GAGGIA“