Gaggia Classic

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

Ten ventil nejde rozšroubovat?
Já jsem ho někde u nás kupoval, ale musel bych se podívat kde, přece jen už je to rok zpátky.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Ostmes »

jjirkaaa píše: Kde seženu ten ventil?
Zkus se mrknout zde

Kód: Vybrat vše

http://www.espressoxxl.de/cgi-bin/shop.dll?SESSIONID=0765527222771198&AnbieterID=1
netvrdím, že to bude levnější, ale náhradních dílů tam mají dost.

Ostmes
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od hnup »

Interlinea
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
jjirkaaa
nováček
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 08. led 2009 15:43:42
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od jjirkaaa »

primacafe píše:Ten ventil nejde rozšroubovat?
Já jsem ho někde u nás kupoval, ale musel bych se podívat kde, přece jen už je to rok zpátky.
Rozšroubovat nejde, vypadá, že je zalisovaný. Kdyby jsi zjistil kde, tak by bě to pomohlo:o)

Zítra zavolám do interlinea a zkusím se poptat. Ještě v Brně je nějaký CESK, měli by dělat servis kávovarů tak tam zkusím zavolat zítra taky.

Navíc jsem dostal dneska od classicu další ránu pod pás. Přestalo svítit světýlko o teplotě vody v bojleru. grrrrrr Ale funguje jinak v poho všechno (až na ten ventil) tak asi kuchnu vypínače a seženu nový. Ale to světýlko mě momentálně netrápí....

Z ebay.it by mě vyšel ten ventil do 30EUR. Ale pevně doufám, že ho tady seženu levněji.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

Mrknu na to, ale s tím že to bude nějak levnější bych moc nepočítal. Mosazné díly levné nebývají a vůbec na kávovary to není sranda. Třeba el.ventil - nějak kolem 1000,-
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
jjirkaaa
nováček
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 08. led 2009 15:43:42
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od jjirkaaa »

Já jsem to našel aji z nějakýho jinýho materiálu než je mosaz.

Kód: Vybrat vše

http://cgi.ebay.it/Rubinetto-completo-gaggia_W0QQitemZ110238601049QQihZ001QQcategoryZ20671QQcmdZViewItem
Ale nevím nevím, raději připlatím za mosaz. Nebo je to jen černobílá fotka? :shock:
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od hnup »

ČB fotka.
Kontaktoval si Interlineu? Neviem ako česká pobočka, ale v Blave som zatiaľ všetky náhradné diely kúpil o dosť lacnejšie ako na eBay a pod.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
jjirkaaa
nováček
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 08. led 2009 15:43:42
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od jjirkaaa »

Zavolám jim tam zítra. Od rána jsem ve škole a končím v 8 večer, takže není moc prostor. A z mobilu na chodbě školy se mě to domlouvat nechce :roll:
zibco
Příspěvky: 10
Registrován: úte 24. bře 2009 21:10:13
bydliště: České Budějovice
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od zibco »

Naše stará Rowenta dosloužila, při nákupu nového se přikláním k některému z typů Gaggia, nejspíš Twin. V diskusi kolem těchto výrobků mě zarazilo upozornění na vyšší tepltu vody než je potřebné. Je to dost peněz na to, abych měnil termostaty nebo nechal montovat dodatečnou regulaci. Prosil bych proto o shrnující názor: Jak je to tedy s teplotou u strojů Gaggia? Je to problém některých kusů, nebo je to problém konstrukce? Mám se raději pídit po jiném výrobci?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

Problém se zvýšenou teplotou se nemusí nijak projevit. Možná ani nic nezjistíte a nebude potřeba něco dál řešit. A výměna termostatu není zase tak nákladná (termostat asi 200,-Kč), není třeba hned uvažovat o regulátoru PID.
V případě že váháte, zvolte Rancilio Silvia. Tímto kávovarem se dostáváte o třídu výš proti Gaggii.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
zibco
Příspěvky: 10
Registrován: úte 24. bře 2009 21:10:13
bydliště: České Budějovice
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od zibco »

Děkuji za rychlou odpověď. Jen mám obavu, aby neutrpěla chuť kávy vyšší teplotou, jak se v diskusích píše. Už se mi stalo, že jsem dostal v kavárně, kam rád chodím na výbornou kávu, přepálené espresso a na mou připomínku provedli revizi, která zjistila poruchu termostatu. Tak bych nechtěl dopadnout stejně s přístrojem za 11 000 Kč.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od pedro13 »

Toho bych se neobával.Berte to tak,že tady už někteří nevědí co by roupama dělali a jak by se v kávovaru porýpali... ;)
On totiž žádný kávovar s mechanickým termostatem není z principu schopen udržet teplotu vody vždy přesně na 90C i kdyby se při tom pos¤al.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od mill »

Pokud ale chcete do kávovaru dát 11000, tak zvažte připomínku Primacafe ohledně Silvie.
Viz cena zde

Kód: Vybrat vše

http://www.espressocoffeeshop.com/store/rancilio_silvia.html 
a doprava zdarma.
A opravdu stroj je trochu jinde, mohu potvrdit.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od hnup »

Cenový rozdiel medzi Twinom a Silviou je viac ako 100€. Za tie peniaze sa už dá kúpiť pár kilo špičkovej talianskej kávy, a aj v iPodoch, keďže Twin má aj misku na iPody (a to je potom iná muzika).
Ďalšie obrovské výhody Twinu - aktívne nahrievanie šálok (ak práve nerobíme kávu, môžeme na odkladacej ploche sušiť ponožky, v zime neoceniteľná vec!), napeňovací nástavec na parnú trysku (z obyčajnej vody urobí bublinkovú sódovku), napeňovacia miska Créma Perfetta na dosiahnutie špičkovej peny (mám jeden trik - do nádržky na vodu dať trochu prípravku peny do kúpeľa a prehnať to kávovarom cez tú napeňovaciu misku - skvelá pena sa dá použiť ako náhrada šľahačky na čokoľvek).
Gaggia má navyše hliníkový bojler a hliník, ako je známe, zlepšuje mozgové funkcie - na mne sa to prejavilo už po pár dňoch používania. Naozaj odporúčam aspon vyskúšať!

A navíc je silvie ženská a tedy náladová, já bych to nepodceňoval. Tyhle strojky jsou jako tajfun - kdy přicházejí, jsou millé a vlahé, a kdy odcházejí, berou s sebou domy, auta ... (edit by david)

Upozornenie: Príspevok bol napísaný 1. apríla! :grin:
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od pedro13 »

No...k té Silvii z millého odkazu dostanete pytel kafe a hliníkový,mozkové buňky podporující, tamper grátis,takže minimálně dva hňupovské plusy pro Gaggii má Silva taky.
Návíc kafe s dřevem bude rozhodně lepší než italské sra*ky...tudíž si stejně jako mill a primacafe myslím že Silva bude rozhodně víc millá a prima.A cena je obdobná.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od DeadMan »

Od teplé a vlahé Silvie vracím diskusi zpět ke Gaggii 8-) .

Nevím, jestli to tady už někdo na foru nezmiňoval, ale nevybavuji si to. Dnes jsem zkusil na tom plastovém nástavci na trysku zadělat silikonem takovou tu vyřízlou drážku na vrchu, kterou se přisáva vzduch do mléka a najednou i pomocí tohoto bazmeku se mi podařilo udělat krásnou micropěnu na latte art.

Přišlo mi to jako zajímavý tip pro lidi s gaggiami, kteří nechtějí měnit trysky za jiné či kterým nestačí pouze krátká tryska bez nástavce. Ale musím s tím ještě více experimentovat...
Uživatelský avatar
Pietro103
Příspěvky: 2
Registrován: ned 08. úno 2009 11:06:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Pietro103 »

Zdravim Vas. Vcera mi dosla zasielka Gaggie Classic, ktory sa mi celkom dobre podarilo vydrazit na e-bay ;) Mal by som na pouzivatelov tohoto pristroja jednu otazocku. Do nadobky s vodou ustia dve hadicky. Jedna je kratsia a druha siaha az na same dno nadoby. Ta kratsia je asi tak do polovice nadoby. Zistil som, ze vodu natahuje ta kratsia hadicka, co sa mi zda nelogicke, nakolko ak hladina vody klesne pod polovicu, ta pressovar prestane vodu tahat. Nemala by vodu tahat ta dlhsia hadicka, co siaha az na dno nadobky? Vdaka za odpoved. Este musim povedat, ze teraz este musim pozhanat dobry mlyncek, nakolko de longhi, ktory som mal doteraz, na jemne mletie nestaci :cry: Gaggia MDF je priam nedostatkovy tovar, vo stvrtok ma dosjst do interlinei len biely, co mi zase velmi nevyhovuje. Taktiez vsetky shopy ho maju mimo skladu :x
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

Co zkusit tu hadičku vytáhnout. Možná ju jen někdo zastrčil dovnitř. A mlýnek nemusí být jen MDF. Dost dobrý je Saeco Lux.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od hnup »

Alebo čo tak kúpiť aj MDF cez ebay?
Ako už povedal primacafe, nie je dôležitá značka mlynčeka. Práve ku Classicu sa asi aj viac hodí ten Nemox (Saeco) Lux, antikoro k antikoru...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Pietro103
Příspěvky: 2
Registrován: ned 08. úno 2009 11:06:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Pietro103 »

Este ku tej hadicke. Ta hadicka bola naozaj zastrcena :grin: Co sa tyka mlynceka, tak sa mi podarilo vydrazit na ebay MDF. Saeco je tiez problem pozhanat. V najlacnejsom obchode ho nemaju a co ma najviac mrzi, ze nereaguju vobec na meily. Este com som na SVK nasiela skladom su mlynceky LaPavoni JN. Len som sa o nich nikde nic nedocital. Takze sa uz tesim na ten MDF mlyncek a konecne na dobru kavicku :tany: Inac vdaka za rady a napady ;)
Zamčeno

Zpět na „GAGGIA“