Gaggia Baby Dosata

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Gaggia Baby Dosata

Příspěvek od DeTT »

Dostala se mi do rukou 6 let stara krasavice Gaggia Baby Dosata za pusinku ve vybornem stavu.
Vzhledem k tomu, ze mam zkusenosti z Gaggia znacky pouze s novym Classicem a Espresso Color, tak porovnavam s temato dvema.

Baby Dosata ma mensi odkapovou misku i mensi zasobnik vody nez Classic. S Espresso Color to bude dost nastejno aspon co se tyce nadrzky vody, odkapovou misku ma Baby Dosata malicko vetsi, aspon ze tak. Bohuzel telo kavovaru je taktez cele z plastu.

V hlave diky bohu nema zadny "dotahovaci plast" jako ma Espresso Color, takze nehrozi, ze by doslo k poskozeni a paka by se nedala v hlave dotahnout.

Kavovar ma moznost nastavit si davku vody pro single i double shot a pak jednim stiskem tlacitka nechat vytect pouze toto urcene mnozstvi vody, zatim mi to prijde jako totalni zbytecnost, ktera ne uplne funguje jak by mela.
Stejne tak je malicko nestastne pousteni horke vody, musi se drzet knoflik, aby voda tekla z trysky, bral bych radsi neco jako ON/OFF prepinac.

Udelal jsem sotva 5 kav prozatim, ale dam jeste vedet, jak se ma zkusenost dale vyviji. Zatim je to spokojenost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Dosata

Příspěvek od DeTT »

Tak masinka dostala vcera nove sitko a hlavne tesneni, protoze procuravala pres paku na jedne strane.
Bohuzel se mi zda, ze "Gaggia" tesneni s tloustkou 9 mm koupene v Hraspu je trosku moc, neutahnu ted paku vic nez cca o 45 stupnu. Nebo to snad ma tak byt? Subjektivne se mi zda ten krok moc kratky, rozhodne oproti minulemu tesneni, se kterym byl ten krok tak akorat.
Stare tesneni melo 8.8 mm a dalsi v nabidce Hraspa bylo 8.5 mm, coz uz by zrejme bylo moc malo.

Nu uvidime, jak se to dale vyvrbi.

Jinak po tech 2 mesicich zatim velka spokojenost, funguje vyborne a s mym Classicem v praci je srovnatelna.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Dosata

Příspěvek od primacafe »

Při výměně těsnění mě vychází taky 9mm jako dost. Tak těsnění vždycky trochu zbrousím. Ubrousit 0.2 nebo 0.3mm na šmirglpapíru je záležitost chvilky.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Dosata

Příspěvek od DeTT »

Ah, vyborny napad ten smirglpapir, rikal jsem si jak to prave rovnomerne zbrousit a smirgl me nenapadnul, diky za tip :) Shodim to teda o ty 2 desetinky.
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Dosata

Příspěvek od DeTT »

Tak musim rict, ze odkapova miska je opravdu zoufale mala, asi jako u Gaggia Color. Staci 2-3 kavy, kdy clovek odpousti "cistici" vodu do misky a ne do hrnku a hned je to plne. Toto me na tomto kavovaru fakt stve.

Co se tyce tesneni jeste, tak to predchozi bylo zrejme tak deformovane, ze tim vystoupily okraje tesneni trosku nahoru, protoze i kdyz mam momentalne tesneni zbrousene na 8.7mm, tak je to porad jeste celkem dost a pohyb paky neni dle mych predstav.. Jestli jsem nakonec nemel koupit to 8.5mm tesneni, zatim mi to tak dost pripada.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“