gaggia color-jaké jsou misky ve standartním balení

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
serz
Příspěvky: 7
Registrován: úte 05. srp 2008 10:15:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

gaggia color-jaké jsou misky ve standartním balení

Příspěvek od serz »

rozhodl jsem se pro koupi gaggia color red.Zajímalo by mě, jaké misky dostanu v základním balení. Je tam miska pro jedno a rp dvě kafe?Případně jestli tam pasují misky prodávané v tomto obchodě.
Druhý dotaz je na servis a kde se dá koupit tento kávovar.Máte někdo zkušenost s internetovým obchodem kavovary.cz?
Děkuji a čekám na odpovědi, bez nich nic nekoupím :)
díky
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: gaggia color-jaké jsou misky ve standartním balení

Příspěvek od hnup »

Nemali by to byť skôr otázky pre predajcu ako pre pražiareň kávy?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
serz
Příspěvky: 7
Registrován: úte 05. srp 2008 10:15:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: gaggia color-jaké jsou misky ve standartním balení

Příspěvek od serz »

neptám se pražírny kávy ale lidí, kteří tady jsou a píšou.Pokud jsem to dobře pochopil, tak ten kávovar má spousta lidí a vychválili jste ho až do nebes, proto nechápu ,proč mi nikdo nemůže napsat co k tomu dostal.Tak alespoň mi řekněte, kde s dá koupit v obchodě a zda někdo má zkušenost s obchodem http://www.kavovary.cz
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: gaggia color-jaké jsou misky ve standartním balení

Příspěvek od hnup »

Si si istý, že je tých majiteľov "spousta"? Nejako veľa majiteľov som tu nepostrehol (ale ja som hňup, tak som si len možno nevšimol).
Aj tak Ti odporúčam opýtať sa na obsah balenia predajcu, nie všetci môžu brať z toho istého zdroja a obsah sa môže líšiť. Napr. Evolution som v Taliansku videl so 4 miskami, dovozca na Slovensku (a ČR) dáva 2.
U Colour by sa štandardne mali dodávať 4 misky (ak sa nič nezmenilo), ale radšej si to over. Ostatné otázky teda prenechávam tým, čo majú vlastnú skúsenosť - či už so spomínaným kávovarom alebo obchodom.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
serz
Příspěvky: 7
Registrován: úte 05. srp 2008 10:15:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: gaggia color-jaké jsou misky ve standartním balení

Příspěvek od serz »

děkuji za odpověĎ,
Uživatelský avatar
ivos
Příspěvky: 13
Registrován: úte 16. pro 2008 12:10:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: gaggia color-jaké jsou misky ve standartním balení

Příspěvek od ivos »

Doufám, že už majitelů Gaggie Colour za těch pár měsíců přibylo, protože mám též prosbu o radu. První moje káva byla z PODu. Vyzkoušel jsem tři druhy a nic moc. Pěna ani nepokryla hladinu šálku. Prošel jsem celé fórum a vím, že důvodů proč tomu tak je může být mnoho. Především ale nemám český manuál a na jazyky jsem lama. Ptám se tedy zkušených fóristů, která miska dodávaná k tomuto kávovaru je určena na ESE PODy. Používám tu nízkou s hrubším žebrováním spodní části. Výrazně lepší výsledek jsem totiž měl s úplně obyčejnou kávou ze supermarketu v crema misce, což mne dosti překvapilo.

A ještě bych si dovolil dva dotazy k tomuto kávovaru:
1) Na vrchní části je masivní otočný černý čudl s ikonou šálku a páry. U čudlu je znázorněna kruhová výseč. Ale s čudlem nejde ani pohnout a je nastaven zřejmě na maximum - k čemu tam je?
2) Z trubičky na páru, nebo horkou vodu, nejde vůbec nic. Ani pára, ani voda, nic. Když po nahřátí kávovaru stisknu pravé tlačítko na páru, nic se neděje. V kávovaru to sice významně probublává, ale to je vše.

Nakonec všechny zdravím a děkuji za příjemné čtení a spoustu dobrých rad v tomto fóru. Díky tomu jsem zcela změnil nejen výběr kávovaru ale i svůj naprosto konzumní přístup ke kávě celkově.
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: gaggia color-jaké jsou misky ve standartním balení

Příspěvek od Kytka »

Ze zkušenosti s jiným kávovarem - crema misky fungujou a skutečně vyrobí vizuálně velmi příjemnou cremu na kávě, ze které cremu v misce u níž jsem přetlakový systém zrušil nedostanu prakticky žádnou - protože zatím nemám mlýnek a tak kupuji mletou kávu, která pochopitelně rychle strárne. Druhá věc je ovšem to, že se káva v crema misce nejspíš nelouhuje optimálně...
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: gaggia color-jaké jsou misky ve standartním balení

Příspěvek od hnup »

Na E.S.E. je určená nízka miska, ktorá má menej otvorov. Skús pohľadať na fóre, sú tu niekde aj fotky.
Že je káva z podov biedna, to ma vôbec neprekvapuje. Nie všetky sú správne namleté, o čerstvosti a skladovaní je zbytočné hovoriť. Môžeš skúsiť hľadať nejaké vhodnejšie namleté, no sú to podľa mňa vyhodené peniaze. Pozri si ceny kávy napr. u PRIMAcafé - myslím, že väčšina výjde o dosť lacnejšie ako pody, navyše je neporovnateľne vyššej kvality.
Čierny čudlík na vrchu otvára a zatvára ventil pre parnú trysku. Ak Ti teda z trysky nič netečie, je zatvorený. Tlačítko na paru len prepája termostat na vyššiu teplotu. Po rozsvietení kontrolky je para pripravená, treba len otvoriť ventil tým čiernym čudlom.

Créma misky fungujú - čiastočne. Pri použití kvalitnej a správne mletej kávy je použitie créma misiek (a iných napeňovačov) kontraproduktívne.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
ivos
Příspěvky: 13
Registrován: úte 16. pro 2008 12:10:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: gaggia color-jaké jsou misky ve standartním balení

Příspěvek od ivos »

Díky moc, hned to jdu vyzkoušet. Misku jsem tedy použil správnou, nahřáto bylo dostatečně, od E.S.E. podu jsem asi čekal příliš...
Manuál na Gaggia Colour Red v češtině jsem nikde nenašel, ale ani na Evolution. Dovozce, tedy Interlinea, se zákony příliš nezabývá, nezabýval a asi ani zabývat nebude...
Díky
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: gaggia color-jaké jsou misky ve standartním balení

Příspěvek od hnup »

To si kúpil cez Interlinea? Ja mám od nich kávovar-predvádzačku a návod aj záručák mi pribalili.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
ivos
Příspěvky: 13
Registrován: úte 16. pro 2008 12:10:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: gaggia color-jaké jsou misky ve standartním balení

Příspěvek od ivos »

Ne, přes kavovary-online.cz, ale ty to vzali z Interliney - podle papírů.
Uživatelský avatar
ivos
Příspěvky: 13
Registrován: úte 16. pro 2008 12:10:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: gaggia color-jaké jsou misky ve standartním balení

Příspěvek od ivos »

Ale možná za to můžu já - honil jsem je aby to poslali do Vánoc a nakonec to posílala sice Interlinea, ale slovenská pobočka. Tak možná v Čechách všichni kupovali Gaggii Color Red a nestačili ani přibalovat manuály. Ale to je úplně jedno, co jsem potřeboval už vím a jinak je to nádherný poctivý stroj. Teď jsou nedostatky pouze na mojí straně.
Uživatelský avatar
šedivák
Příspěvky: 17
Registrován: sob 27. pro 2008 20:07:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: gaggia color-jaké jsou misky ve standartním balení

Příspěvek od šedivák »

Ahoj, pošli mi přes SZ svůj mail, návod ti nascenuju.
Uživatelský avatar
ivos
Příspěvky: 13
Registrován: úte 16. pro 2008 12:10:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: gaggia color-jaké jsou misky ve standartním balení

Příspěvek od ivos »

Teď jsem to poslal, díky moc ...
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“