Gaggia New Baby Class

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od hnup »

...ktorá vyžaduje aj trochu viac kumštu od obsluhy.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
antbat
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 13. kvě 2010 12:09:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od antbat »

primacafe píše:Ta cena se odvíjí od toho, že to bude úúúplně jiná liga.
Tak jsem dnes objenal Rancilio Silvia "jinou ligu" na

Kód: Vybrat vše

http://www.espressocoffeeshop.com
Až to bude doma, tak dám vědět, jak se bude dařit.

Všem dík za rady.

PS: při výběru jsem začínal na DeLongi ECO 310, postupoval přes Gaggia Espresso Pure, pak Baby Class a skončil u RS.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od primacafe »

Udělal jste velmi dobré rozhodnutí a ušetřil si hodně času, nervů a taky i nějaký ten peníz. Také jste zvolil kávovar ke kterému bude určitě větší podpora (aspoň zde na foru), než k DeLongi ECO 310.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od Redmann »

Tak to je slušný posun, gratulujem k dobrému rozhodnutiu a držím palce!
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od zdenok »

Nedá sa povedať iné ako že gratulacia k dobrému rozhodnutiu. A prajem veľa trpezlivosti a úspechov pri spoznávaní RS.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
pecan
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: ned 06. pro 2009 12:01:47
bydliště: Brno
kávovar: Expobar Office Control
mlýnek: Mazzer S.J.

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od pecan »

Tak jsem včera pořádně protáhl svoji gaggii. Za jeden den 20 káv, z toho v jednom kuse 10 - 8 kapučín a 2 pressa. Docela makačka, ale gaggia obstála skvěle :)
Uživatelský avatar
Brendys
Příspěvky: 5
Registrován: pát 02. led 2009 17:45:51
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od Brendys »

Zdravím všechny. Tak jsem si konečně udělal radost i doma. Před dvěmi lety jsem do práce pořídil Saeco Talea Ring plus a již dva roky se namlsal na celkem slušné espresso, (pokud nebudu puntičkář ohledně času výroby espressa, který je asi o 5 sekund kratší). Nová Gaggia New Baby class D mi dorazila minulý pátek. Bohužel ale nemám doma mlýnek, takže laboruji. Je možné, že na chuti kávy, (síle, creme a pod.) se projeví přesnost mletí tak výrazným podílem? Zatím jsem nedosáhl chuti automatu Saeco Talea ring, co máme v práci. Myslel jsem, že mlýnek oželím a budu kupovat mletou, ale zatím žádné espresso nebylo ono. Je možné, že chuti podobné, jako dělá Saeco v práci dedosáhnu? Myslel jsem si, že v pákovce dosáhnu lepších výsledků.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od Zizass »

Takže bez mlýnku to u pákovky dost dobře nepůjde, zato kávička bude nesrovnatelně lepší, než z automatu.
Uživatelský avatar
Brendys
Příspěvky: 5
Registrován: pát 02. led 2009 17:45:51
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od Brendys »

Zdravím všechny. Mé pokusy s Gaggia Baby D pokračují. Po týdením čekání mi dorazil mlýnek Gaggia MDF. Musím uznat, že přesná hrubost mletí je opravdu hodně významná. Konečně jsem naladil mlýnek, aby teklo 25 ml/25 vteřin. Výsledkem bylo dobré espresso. Začínám věřit, že opravdu chutné espresso si můžu dopřát i doma. Před chvílí jsem udělal do dvojmisky dvojité a bylo asi nejchutnější, které jsem kdy pil. Crema vydržela na okrajích až do vypití. Změna jednoho stupně na mlýnku opravdu pokazí tuto dobrotu. Konečně jsem pochopil, že pákovka bez mlýnku je asi opravdu hloupost. Přeji všem krásné vánoce a děkuji tomuto fóru za ušetřené peníze, (které jsem málem vyhodil za laciný nekvalitní jakokávovar).
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od Galina »

Jsem zde nově zaregistrovaná,ale toto fórum je moje hoby už víc jako rok. Měla jsem 11 let Gaggia Tebe,změnou bydliště a tvrdosti vody mně jednoho dne vyhořela. Půl roku mám novou Gaggia New baby Class - samozřejmě díky tomuto fóru - a jsem naprosto spokojená. Léta jsem používala černou pixlu Lavazza. K novému kávovaru jsem chtěla zažít ten vámi popisovaný prožitek z této pražírny. Stalo se a jedná se opravdu o gurmánský zážitek. Jen ještě chci docílit suchého koláče s obtisklým šroubem uprostřed. Budu trénovat. U mladých jsem léta pila rozpustné nescafe a už jsem toho měla dost a teď jsem jim koupila Jura Ena 7. Oni chtějí vše mít jednoduše a rychle. Jsou spokojení a mně se tam teď espresso pije lépe, i když kam se hrabe na pákovou Gaggii. Děkuji všem za toto fórum, včetně panu Konečnému !
Uživatelský avatar
Miri
více pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: pát 29. kvě 2009 15:06:10
bydliště: Bratislava
kávovar: IZZO ALEX DUETTO
mlýnek: Mazzer Mini

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od Miri »

Možno stačí len trochu viac kávy do misky.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od primacafe »

Určitě víc kávy. Nebo menší misku.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od Galina »

Prosím o radu ! Od září minulého roku, tedy ještě v záruce, mám tento kávovar od INTERLINEA. Přestal mně fungovat černý knoflík na výrobu páry, jakoby byl ztržený-uvolněný. Interlinea.cz neodpovídá, vím, že nějak skončila, či co. Ale kde vyřizovat záruční servis ? Poraďte, prosím.
Stará Gaggia TEBE fungovala bez problémů 14 let, ach jo.
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od FANDA »

Valašské Meziříčí - GCX, s.r.o.
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od Galina »

Děkuji, napsala jsem do Valašského Meziříčí mail, jsem zvědavá, co odpoví, ale je to k vzteku posílat kávovar poštou. Teď, když jsem si začala libovat s kávou z primacafe, loučit se s kávovarem......
Uživatelský avatar
kiro
Příspěvky: 1
Registrován: stř 14. zář 2011 0:36:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od kiro »

Neviete, kde by som mohol tento kavovar zohnať na Slovensku?
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od Galina »

Už jsem výše psala o opravě mojí Gaggie ve Valašském Meziříčí - výměna ventilu na páru a vodu - platila jsem 1472 Kč.
Kávovar je starý něco málo přes rok. Denně udělám 1 espresso . Vyjímečně víc.

Chtěla bych jen upozornit ostatní, že už po půl roce užívání se začal odlupovat nátěr a tím pádem reznout kávovar v místě, kde je prakticky stále vlhko a to v nádobce odkapávače. Konkrétně v takové malé "pánvičce", která je zasunutá pod kávovarem, do které odkapává voda z vnitřku kávovaru. Takže teď po každém použití nechávám nádobku odkapávače vysunutou a "větrám" . S kvalitou výrobního materiálu mojí stařičké dosloužilé Gaggie Tebe se tato nová nedá srovnat.

Zajímalo by mne, zda materiál Gaggie Classik je lepší, když je kávovar levnější než New Baby Class.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od primacafe »

Co do provedení (např.tuhosti) se Gaggia Classic a Gaggia New Baby Class nedají srovnat.
Hlavně nemá na Classic co rezavět, je na ní jen nerez nebo plast. Mám ji už pár let a nebyla nová. Totálně ji v údržbě zanedbávám, protože není čas - a bez problémů.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od hnup »

Galina píše:Už jsem výše psala o opravě mojí Gaggie ve Valašském Meziříčí - výměna ventilu na páru a vodu - platila jsem 1472 Kč.
Ten ventil stál v Interlinei pár korún. Žeby preto Interlinea skončila? Je to hanba fy. Gaggia, že po zmene oficiálneho dovozcu neprebrali záväzky od predošlého dodávateľa.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od Galina »

Vyčítám si, že jsem zvolila New Baby, myslela jsem, že když je dražší, tak lepší. Teď vlastně nevím, proč je dražší. Vždy, když si zde přečtu chválu na Gaggiu Classic, mám chuť ji koupit a porovnávat. Ano, jsem "bláznivá", mnohdy marnotratná. A i když si dělám 1 kávu denně, jsem puntičkář - zdravím tímto hnupa !
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“