Gaggia Coffee

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Gaggia Coffee

Příspěvek od Ondra »

Ahoj kafaři!
Nemáte náhodou někdo zkušenosti s touto mašinkou? :?
Gaggia Coffee

Kávovar na přípravu pravého italského espressa, bez mlýnku. Moderní design, provedení kov. Kapacita zásobníku vody 1,5 lit. Rozměry 360x230x240 mm. Barva antracit.
další zdroj:

Kód: Vybrat vše

http://www.amazon.co.uk/Gaggia-Coffee-White-Machine/dp/B001GR2LTE/ref=sr_1_69?ie=UTF8&s=kitchen&qid=1226590710&sr=1-69
230-240V 50Hz 1300W
120V 60Hz 1425W
Water tank Removable
Water tank capacity 1.35 lt.
Water pump pressure 15 bar
Visible water level Yes
Cappuccino accessory Pannarello
1-cup filter and/or pod, 2-cups Yes
Makes two cups simultaneously Yes
Group and Filter holder Chromed brass
Cup plate
Other Solenoid valve
Accessories Measuring spoon, Tamper
Dimensions cm. (LxHxD) 25x40x24
Weight 6.1 kg
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od hnup »

Gaggia Coffe je starší model. Podľa dokumentácie to vyzerá ako predchodca Evo, zvnútra je to rovnaké. Záleží ešte na dátume výroby, staršie ročníky mali inú páku (odhadujem podľa obrázku, čo si dal vyššie). A ešte v popise uvedené "solenoid valve" - podľa dokumentácie tam nič také nie je.
Je to normálna štandardná Gaggia.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od Ondra »

Jaký je v té starší páce rozdíl? Liší se to jen těmi tzv. zobáčky, které se u nových dají odšroubovat jaku u G3 Ferrari a je z toho "jedno díra"? Má to na něco vliv?
Na prospektu z roku 2004 je už ta nová páka a trochu jiné barevné provedení. Asi tam jdou použít i pody, ne?

Na

Kód: Vybrat vše

http://www.coffeegeek.com/reviews/consumer/gaggia_coffee
má GC slušné hodnocení:
Gaggia Coffee Price: $300.00
Latest: 05.04.2008 Reviews: 27
8.2 Rated
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od hnup »

Neviem, ja som tú staršiu páku nevidel.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od Ondra »

Tak jsem se stal majitelem kávovaru Gaggia Coffee - mod. 12/2000, made in Italy.
Byla to velmi výhodná koupě a v obchodě, asi právě na mě, čekal poslední kousek. ;)
Po rozbalení mne mile překvapilo spartánské, ale elegantní a kvalitní zpracování stroje. Překvapila mě např. váha páky.
Pro názornost přikládám pár fotek (bohužel nekvalitních - z mobilu a beze světla...) :|
Vzhledem k tomu, že nemám mlýn a zkušenosti, vrazil jsem tam "co dům dal" - pomleté Segafredo Espresso Case, no a výsledek tomu odpovídal... kafe jako, s prominutím, od "hňupa" :lol:
Věřím v lepší zítřky, prima cafe je už na cestě, mlýn možná taky a budeme se učit, se učit, se učit! :tany:
Tímto chci taky poděkovat za cenné rady, které jsem od účastníků fóra při výběru stroje získal! ;)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od primacafe »

Je to velmi, velmi podobné Gaggii Classic.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od Ondra »

Taky mi to tak přijde - z venku určitě. Nevím, jak technika uvnitř. Snad by šlo porovnat podle dokumentace.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od primacafe »

Ani mě nenapadlo, že od obou kávovarů je na stránkách dokumentace k těmto kávovarů. Takže je to jasné, Gaggia Coffe nemá elektroventil. Na přípravu kávy a na její výsledek to namá absolutně žádný vliv.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od hnup »

Starší typ páky (výsledok neovplyvní), ale zato lepšie sitko sprchy. Je zvlášte, ak je to originál, prečo od toho Gaggia upustila. Žeby zníženie nákladov?
A to si kúpil za tých 16 stoviek? Výborná kúpa. Tak nech slúži.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od Ondra »

K čemu přesně elektroventil u Classicu slouží?

Byl to doprodej, dovozce s Gaggií končí, nadále asi jen Interlinea...Proto ta nízká cena. Nadále prodávají G3 Ferrari a profi stroje do restaurací. Ještě tam mají Gaggia Tebe (zvláštní design).
Sítko sprchy srovnáváš s Evo? - a čím se liší?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od hnup »

No keď sa pozerám teraz na tú fotku znovu, tak ani neviem, či je to sitko iné. Či sa mi zhoršil zrak za tých pár hodín, alebo mám taký dokonalý monitor v práci...
Pozri sa sem, tam je nafotené aj origo sitko aj "profi".
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od Ondra »

Mám tam stejný sítko jako to tvoje původní.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od hnup »

Ale veď som toho tak veľa nevypil... Tak prečo sa mi to v práci zdalo iné neviem. Tak nič.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od Ondra »

:idea: Zde je ke Gaggii Coffee videoprezentace v angličtině:

Kód: Vybrat vše

http://www.wholelattelove.com/showVideos.cfm?ItemID=43&file=coffee_300k.swf#anchor
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od Ondra »

primacafe píše:Je to velmi, velmi podobné Gaggii Classic.
Pro doplnění:
Gaggia Coffee de Luxe vs. Gaggia Classic
zdroj:

Kód: Vybrat vše

http://www.wholelattelove.com/tips.cfm?ItemID=43&tcid=4#tiplist
There are 3 main differences between the Coffee de Luxe and the Classic, the first of which is that the Classic has a 3-way solenoid valve. This valve releases excess pressure and water from the brew group after brewing and deposits it in the drip tray. Since the Coffee de Luxe doesn’t have this feature, you’ll simply need to wait a few seconds before removing the portafilter after brewing to let the brew group naturally depressurize.

The second difference is that the Coffee de Luxe has an auto frothing attachment in addition to its Turbo Frother. The Classic is only equipped with the Turbo Frother. The third difference is the housing material for each machine - the Classic has a stainless steel body, whereas the Coffee de Luxe is housed in enameled carbon steel.

None of these things will have an effect on the quality of the coffee these machines can brew - internally they’re virtually identical - so your decision will come down to which features will suit you best.

Pro upřesnění:
Gaggia Coffee vs. Gaggia Coffee Deluxe
Both the Gaggia Coffee and Coffee de Luxe are housed in enameled carbon steel, but the Coffee has black housing, while the Coffee de Luxe has silver housing. Both units have the Turbo Frother frothing wand, but the Coffee de Luxe also comes with Gaggia’s auto frother, which attaches in place of the frothing wand and can steam and froth automatically. Those are the only differences, so you’ll get the same high quality espresso with either one. However the coffee de Luxe will give you more options when making lattes and cappuccinos.
Uživatelský avatar
bOB_iK
Příspěvky: 9
Registrován: ned 11. říj 2015 20:48:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od bOB_iK »

Tak sem si pořídil svůj první pákový kávovar - Gaggia Coffee za 70E. Zatím celkem spokojenost, ikdyž výsledné kafé není furt ono ale to je otázkou času, ladění a získávání zkušeností. Samozřejmně proběhla hned rozborka a vyčištění ale kromě šroubů na bojleru které byly do horní hliníkové části totálně "zažrané" a musel jsem jednu hlavu šroubu odvrtat, napilovat a pak urazit kladivem to proběhlo celkem jednoduše :-) . Zbytek už byl podle teho brnkačka. Uvnitř bojleru samozřejmně humus ale nic, co by nešlo vyčistit. Páka k temu byla starý model s dvouvýpustí přímo v páce - bez závitu. Misky standartní. Tryska na šlehání je trochu jinačí než na starších Classicoch. Pod černou plastovou trubičkou pokračuje dál krátká nerezová trubka. Ale je tam právě pevně nalisovaný kroužek, na kterým drží ta plastová trubička a matka na upevnění nejde stáhnout. Tak ji budu moset sehnat někde jinde, je mně líto ji řezat. Absenci třícestného ventilu oproti Classicu zatím nijak negativně nepociťuju. Voda z hlavy si myslím že celkem horká, snažím se regulovat odpouštěním ale aj po 5s jde s vodou furt i trocha páry ale i tak mně káva nepřijde spálená, možná crema navrchu je lehce hořká ale pak postupným upíjáním se to rychle mění do kysela. Ale nijak výrazného-svíravého. Ikdyž dnešní návštěvě se zdála hořká dost. Asi sem si nato zvykl :). Budu ladit dál.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zembic
více pokročilý
Příspěvky: 106
Registrován: ned 18. pro 2011 10:33:14
bydliště: Brno
kávovar: ECM Classika II, Profitec Pro 700
mlýnek: Homemade 75, Mazzer SJ

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od zembic »

K teplotě vody: Originál termostat (G Coffee cca 1984) jsem měl na 104°C a z mého pohledu a chuti to bylo moc. Vyměnil ho za 90. Je to ale na osobních preferencích.
Uživatelský avatar
robertSVK
více pokročilý
Příspěvky: 138
Registrován: pon 23. bře 2015 16:22:07
bydliště: Bratislava
kávovar: Saeco Aroma SIN015 PID (2001), Gaggia New Baby PID
mlýnek: Gaggia MDF (1983)

Re: Gaggia Coffee

Příspěvek od robertSVK »

Ondra, toho chlapa od ktorého si to kúpil mám vo "favorite sellers" :-D
Kávovary: Saeco Aroma (SIN015), PID;
Mlynčeky: Hario Mini Mill, Gaggia MDF (1983), Saeco (samodomo)
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“