Gaggia Espresso PURE + COLOR

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od mik114 »

tak ještě dodatek. Za dobu používání jsem zatím nenarazil na nic, co by mi vadilo. Protože jsem zde využil i možnost nákupu kávy a řešili jsme hrubost mletí, nechal jsem si namlít směs Prima presso a to na hrubost 2,3.4. Když pominu úžasnou chuť a vůni kávy, tak jsem dospěl k následujícícmu.
Hrubost 2 není vhodná při používání PODu crema, ale pěnu jako s podem crema jsem u dalších podů neudělal
Hrubost 3 je přesně to, co potřebujete s PODem crema. I týden po otevření kávy dostanete krásný výsledek
Hrubost 4 nemohu doporučit, voda jen protekla a chuť nebyla tak výrazná, pěna téměř žádná
Uživatelský avatar
Zdenis
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20. úno 2008 9:26:33
bydliště: Ostrava, Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Zdenis »

Záleží čemu říkáš 2,3,4... ja mam tedy PURE a MDF, většinu káv melu na stupeň 5 (ze 34) před extrakci a teď už mi začíná téct dobrůtka :) Chtělo to sice spoustu pokusů ale 25ml za 25s mám prakticky pokaždé... Z robusty co jsem ted koupil mám nádhernou creamu. Kafe od pana Konečného nemá žádnou chybu
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od mik114 »

Jj, netuším na čem to p. Konečný mele a sám mlýnek zatím nemám. Proto jsem to napsal jako takovou pomůcku pro ty, kteří si tu budou chtít objednat kávu ;) Jinak je mi jasné, že u každého mlýnku to bude asi trošku jinak a až si nějaký pořídím, čeká mne zajisté další laborování 8-)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

mik114 píše:Hrubost 2 není vhodná při používání PODu crema, ale pěnu jako s podem crema jsem u dalších podů neudělal
Hrubost 3 je přesně to, co potřebujete s PODem crema.
Sorry, ale nechápem, o čom točíš. Aký POD crema????

POD je toto:
POD.jpg
Ale POD crema... ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Redmann »

Tipujem, že myslí misku...
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od mik114 »

každý den je pro mne něčím nový :idea:
myslel jsem misku :roll:
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

Aha. Ešte mám otázku - to hodnotenie mletia bolo myslené na Gaggiu New Espresso? V profile máš uvedený Solac. (A z mojich skúseností s créma miskou Gaggia si dovolím tvrdiť, že rozdiel v mletí 1-2 stupne nie je postrehnuteľný.)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od mik114 »

děkuju za upozornění. Bavíme se o Gaggia Pure. Profil jsem si upravil ;)
Každopádně rozdíl ve výsledku byl opravdu znatelný i pro kávového laika, jako jsem já. Nyní jsem objednal další kávy, ale mleté stejně a jsem zvědav na výsledek 8-)
Uživatelský avatar
Zdenis
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20. úno 2008 9:26:33
bydliště: Ostrava, Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Zdenis »

Tak už je to nějaký ten den, co připravuju kávu tak jak bych asi měl a dojmy jsou následující. Z páky mi teče krásná oříšková creama (asi si ji vyfotím :grin: ). Z arabiky mi creama docela rychle zmizne a není ji moc, ovšem z robusty je ji téměř polovina z celého objemu a nejakou tu chvíli krásně drží 8-)
Uživatelský avatar
zuzana
Příspěvky: 22
Registrován: úte 16. bře 2010 14:37:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od zuzana »

ahojte, chcela by som poradit, či si mam kupit tuto gaggiu alebo radčšej kavovar na pod system- konkretne ariete capricci - tiež nemam viac ako 5tis.-som totiz na materskej a chyba mi kava, ktoru sme mali v praci- varim si len jednu kavu denne, no a jeden predavac v obchode s kavovarmi mi povedal, ze radcsej ako lacnu gaggiu si mam kupit tu ariete na kapsle - ak si varim jednu kavu denne, vraj je to s tymi kapslovymi strojmi podobne ako s mobilmi, su kvalitnejsie, lebo su dotovane tym vyrobcom, kedze ste nuteni si kupovat od nich kapsle. ze urcite budem mat z toho lepsiu kavu ako z lacnej gaggie????? tak neviem, či ma len namotaval, alebo je to fakt pravda? dakujem vam velmi pekne za odpovede :ucta:
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Redmann »

To záleží od toho, akú kávu chcete piť. Či vám nevadí, že budete obmedzená výberom kapslí od výrobcu, alebo či si chcete kávu vyberať podľa svojej chuti a vôle. Takisto cena kapslí je vyššia ako "voľnej" kávy. Ale zasa k pákovke by ste mali mať aj mlynček, ak chcete ozaj dobrú kávu. Z kupovanej mletej kávy dokonalý výsledok nedocielite.
V každom prípade si myslím, že z kapsle nikdy nevyrobíte take espresso ako na Gaggie s dobrou kávou.
Uživatelský avatar
zuzana
Příspěvky: 22
Registrován: úte 16. bře 2010 14:37:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od zuzana »

Ďakujem, čiže ak by som si kupovala pomletu kávu, je jedno či v obchode alebo v tych kavovych obchodoch, kde vam ju namelú - a nemala by som mlynček, mam si kupit radčšej tu ariete? tie kapsle nie su až tak veľmi drahé -jedna stojí desať korún, čo pri mojej spotrebe je tak v normále. aj keď rada by som pila dobrú kávu- len oplatí sa mať mlynček a mleť kávu na jednu porciu denne?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Redmann »

Mne osobne kapsle sympatické nie sú. Pil som iba kávu z PODov (zomletá káva vo filtračnom papieri) a nijako ma to neoslovilo.
Ak vám záleží na dobrom espresse, jednoznačná voľba je pákovka+mlynček+zrnková káva. Ale aj viac roboty s tým.
Ak vám stačí káva z PODu a pohodlie kapslí, kúpte si kapsľový.

Možno by inak stálo za to, zobrať do úvahy aj French Press, alebo Mokku. Teda ak netrváte na espresse. Síce k tomu tiež treba mlynček, ale obstarávacie náklady sú menšie.

Ešte k tej cene. Kvalitná káva z Primacafe vás výjde na nejakých 5-6 korún na porciu. Čiže za nejaké dva roky sa vám cena mlynčeku vráti. A nie ste viazaná na kapsle nejakého (možno jedného) výrobcu.

Doplnenie k prvej vete vášho príspevku. Ak si môžte kupovať pravidelne kávu v slušnom kávovom obchode, kde vám ju vedia správne namlieť, je pákovka tiež lepšia voľba. Len si nekúpte naraz veľa.
Naposledy upravil(a) Redmann dne úte 16. bře 2010 16:48:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Kytka »

Pro ideální výsledek je třeba mít mlýnek a to mlýnek kvalitní. Nicméně stále platí, že je daleko lepší kupovat kávu, která je namletá a čerstvě pražená, než kávu, která je namletá a vypražená byla bůhví kdy. Takže moje doporučení je Gaggia a buď si objednávat kávu namletou v kvalitní pražírně, která je schopna zaručit čerstvost (např. primacafé provozující toto fórum). A časem si třeba pořídíte mlýnek - buď bude vaše káva tak dobrá, že jí budete dělat víc, protože na ní začnou chodit návštěvy a pak se vám vyplatí kvalitní elektrický a nebo zůstanete u té jedné kávy denně a pak se to dá řešit bez problému ručním (ale pozor, i tam je třeba dobře vybírat, viz příslušná sekce fóra). Běžným obchodům u nás (včetně např. Oxalisu) a PODům bych se radil vyhnout.
Uživatelský avatar
zuzana
Příspěvky: 22
Registrován: úte 16. bře 2010 14:37:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od zuzana »

a kde v ba doporučujete kupovat mletu kavu? viem o jednom obchode na dunajskej a vajnorskej. je aj niečo bližšie k lamači? a kolko tej kavy si mam dat zomliet na prvy krat?
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Rujir »

zuzana píše:a kde v ba doporučujete kupovat mletu kavu? viem o jednom obchode na dunajskej a vajnorskej. je aj niečo bližšie k lamači? a kolko tej kavy si mam dat zomliet na prvy krat?
V Bratislave je to naozaj bieda. Obchod na Vajnorskej neviem aky je, ale ten na Dunajskej je ten isty, co v Auparku, takze mas jedno, kde kavu kupis. Nie je uplne najhorsia, ale nie je to ani ziadna slava. Kavy si daj zomliet tolko, kolkokrat do tyzdna sa ti chce chodit do obchodu. Cim menej, tym lepsie. Ono nic tak kave neublizi, ako jej zomletie, preto by sa mala spotrebovat co najskor po zomleti.

Osobne si myslim, ze ak nie velka kavickarka a nelaka ta skusat rozne druhy kav a podobne, tak by tie kapsule boli mozno aj lepsie. Len ich najskor ochutnaj. Mne napriklad Dolce Gusto vobec nechutili, ale Nespresso boli v pohode. A to uz mam celkom rozmaznanu hubu. :lol:
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Redmann »

To bude ťažšie, odporučiť vám niečo v BA. Ja som z Ba, ale kupujem si kávu v PrimaCafe.
Na Dunajskej a v Auparku predávajú kávu, ktorú sami pražia (resp. pražia v Rakúsku). Čerstvosť ich kávy a ich prístup k zákazníkom tu bol na fóre viackrát diskutovaný. Ich ceny sa tiež pohybujú na vyššej úrovni.
Či vám pomelú zrnkovú kávu na Vajnorskej, príp. na Krížnej (aj tam je obchod) neviem - skúste si tam zavolať.
Ešte jeden obchod s kávou je v obchoďáku Atrium - oproti Auparku - čo tam majú pravdupovediac neviem, ešte som tam nebol. Ale je to obchod pražiarne z BB.

Čo sa týka množstva. Záleží od toho, koľko spotrebujete a koľko vám budú v obchode predať a zomlieť. V podstate, čím menej a častejšie, tým lepšie. Zomletá káva rýchlo oxiduje. Môj názor - množstvo na 1-2 týždne.
Najprv by som kúpil čo najmenej, kým si otestujete hrúbku mletia, prípadne predajcu a druh kávy.

Edit: Pozerám, že ma Rujir predbehol. :-) No, mazať to už nebudem.
Uživatelský avatar
zuzana
Příspěvky: 22
Registrován: úte 16. bře 2010 14:37:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od zuzana »

hm, takže neviem. a čo hovorite na kvalitu kavy v tych kapsliach? je podľa vas lepšia ako kava z obchodu, resp. ako kava, ktoru mam mesiac pomletu?
Uživatelský avatar
zuzana
Příspěvky: 22
Registrován: úte 16. bře 2010 14:37:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od zuzana »

a este, kolko stoji taky zakladny mlynček?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Redmann »

Kávu z kapslí som nepil.

Mesiac pomletá káva myslím nebude nič moc - ale 2 týždne by vydržať mohla. Ale v kapsliach je tiež pomletá dosť dlho - akurát je tam vraj nejaká ochranná atmosfére.

Dobrý elektrický mlynček začína na 160 €. Použiteľný s výhradami (ten mám ja) 34 €.

Alternatíva - ručný mlynček. Pri 1 káve denne to stojí za úvahu. Na fóre majú užívatelia mlynčeky Lodos a vraj sú použiteľné. A nestoja veľa.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“