Gaggia Espresso PURE + COLOR

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Trixy »

jaký má prosím vás colorka vnitřek?nerez nebo hliník?díky
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Fox_25 »

Měl by mít nerez, už se to tu někdo probíralo.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
albunda
Příspěvky: 5
Registrován: úte 13. kvě 2008 1:04:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od albunda »

Neměl by prosím někdo z majitelů Gaggia Espresso Color český návod v el. podobě?
......
Už jsem jej získal, díky.
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od mik114 »

tak po 25 měsících používání řeším první problém. Používám misku crema dodávanou výrobcem. Momentálně se děje to, že při zapnutí čerpadla je slyšet obvyklý zvuk čerpání, asi tak 5 vteřin. Poté čerpadlo výrazně ztlumí a z kávovaru nic neteče. Ani nikde kolem. Po přečtení výše uvedených komentářů si nejsem jist, zda je chyba v té misce, nebo to již vzdalo čerpadlo. Zkoušel jsem natočit přes misku jen vodu. Kávovar se choval stejně, jen asi po 10 vteřinách zasyčí a pak konečně teče voda. S jinou miskou problém není, ale místo pěkného espressa teče černá voda :( Existuje nějaký návod jak poznat, kde může být zádrhel ? Případně budu rád za doporučení stránky s díly pro tento typ kávovaru.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Redmann »

Tipoval by som upchatú misku. Skúste nejako prečistiť výstupný otvor na miske. Teda za predpokladu, že pri ostatných miskách ide čerpadlo ako má.
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od mik114 »

Redmann píše:Tipoval by som upchatú misku. Skúste nejako prečistiť výstupný otvor na miske. Teda za predpokladu, že pri ostatných miskách ide čerpadlo ako má.
To je právě ono. Voda asi proteče vždy. Crema miska je lepená s nějakou membránou a bez jejího poškození s ní asi mnoho neudělám. Spíše mám podezření, že tlak čerpadla se ani nepřibližuje na 15 bar, jak by asi měl. Jen nevím jak to změřit. :oops:
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od ondrada »

Pokud s jinou miskou teče kafe jak má, tak bude čerpadlo dobrý... Nepíšete jaký máte kafe - pokud je to nějaká supermarketovka nebo něco řádně odstátýho, nic moc jinýho než černá voda z klasický misky téct ani nemůže.

Jinak v crema misce žádná membrána nebývá, jen dvojitý dno. To znamená nebál bych se pošťárat v dírkách špendlíkem nebo propláchnout misku detergentem. To co dělá čerpadlo je naprosto standardní, po chvíli zmlkne protože se systém natlakuje a vodu není kam tlačit.
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od FANDA »

Jasně, propláchnout to detergentem a mělo by být hotovo a vyřešeno. Možná... :)
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Redmann »

Skúste inú misku - hnedá voda vyteká s najväčšou pravdepodobnosťou preto, lebo používate staršiu, predomletú kávu, ktorá nie je zomletá a nadávkovaná správne. Viac vo vláknach o príprave espressa.
Kúpte si od PrimaCafe detergent a nechajte misku v nom, možno to povolí.
Espresso sa pripravuje približne pri 9 baroch, 15 je len reklamný ťah.
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od mik114 »

ok, díky moc. Objednáno. Dám vědět výsledek. Co se týká samotného tlaku, už se to tu někde řešilo. V každém případě se mi nikdy nepodařilo bez crema misky vyrobit nic použitelného. A to ani s kávou nakoupenou zde. Proto jsem to nakonec vzdal a používám jen tuto misku. Zkoušel jsem udělat presso na Krupsu, z mé kávy a byl to neuvěřitelný rozdíl. Možná, že používají jiné misky, nebo opravdu nevím. Na druhou stranu po pročtení referencí a pozdější zkušenosti, čerpadla na Krupsu odcházejí jako turba v octavii 8-)
Uživatelský avatar
Capko
Příspěvky: 13
Registrován: pát 13. lis 2009 11:23:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Capko »

Mám taký problém akonáhle spravím jednu kávu a plním páku na novú dávku tečie mi voda z otvoru pre uchytenie páky. Predpokladám že prepúšťa dáky ventil. Máte s tým niekto skúsenosť?

PS: Neviete kto momentálne robí záručný servis pre SR? V tom čo bol v záručáku ma poslali preč že sa menil importér a tak. :x

Díky moc
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Redmann »

Predtým robili záručné opravy tu,

Kód: Vybrat vše

http://www.kavaservis.sk/
teraz majú na stránke, že iba pozáručné. Ale za otázku nič nedáš.
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od mik114 »

mik114 píše:ok, díky moc. Objednáno. Dám vědět výsledek. Co se týká samotného tlaku, už se to tu někde řešilo. V každém případě se mi nikdy nepodařilo bez crema misky vyrobit nic použitelného. A to ani s kávou nakoupenou zde. Proto jsem to nakonec vzdal a používám jen tuto misku. Zkoušel jsem udělat presso na Krupsu, z mé kávy a byl to neuvěřitelný rozdíl. Možná, že používají jiné misky, nebo opravdu nevím. Na druhou stranu po pročtení referencí a pozdější zkušenosti, čerpadla na Krupsu odcházejí jako turba v octavii 8-)
Hurááá, propláchl jsem kávovar, nechal jsem 2 dny misku v roztoku a pak to celé propláchl. Neuvěřitelné, ale funguje to. Užíváme si konečně lahodné chuti. Těch pár dní o rozpustné "kávě" bych nikomu nepřál :ugeek:
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Redmann »

Prima. :-)
Ďalší krok je zbaviť sa pretlakových misiek.
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Trixy »

po necelém roce používání mi při nahřívání kávovaru ukapává voda z hlavy-nevíte čím to je?
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od ondrada »

Tím bych se neznepokojoval, jestli jde o pár kapek z hlavy. Při nahrívání mašinka celkem "pracuje" - velký rozdíl teplot, tlak v boileru... Pokud by to teklo jinde, je to jiný, ale je-li kávovar udržovaný (čištění, odvápnění) a jde o pár kapek z hlavy, neřešil bych to.
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Trixy »

spíš mě zajímalo jestli není špatné nějaké těsnění nebo tak...
jde někde sehnat místo toho plastového kovový nádstavec na šlehání mléka?
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Fox_25 »

Tady na fóru jsem se dočetl že ten plastový nástavec je akorát pro snadnější napěnění s tím že jsou v mléce po napěnění větší bubliny. S tím musím souhlasit, bez nástavce bylo napěnění lepší takže bych to vyzkoušel i bez něj. Jen je to o tom že člověk nesmí zkoušet napěnit mléko z kauflandu za 10kč litr.

K tomu kapání z hlavy, pokud to přímo neteče ale trošku kapká starosti bych si s tím nedělal, nicméně u mého občas kápne pouze když se zahřívá. Po první kávě nic a po druhé taky nekape atd.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
pecan
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: ned 06. pro 2009 12:01:47
bydliště: Brno
kávovar: Expobar Office Control
mlýnek: Mazzer S.J.

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od pecan »

Trixy píše:při přípravě kávy na tomto stroji mi ukapává voda z trysky na pěnění mléka...čím to je?
možná jsem nalezl řešení (aspoň u mojí gaggie to funguje).
U mé Gaggie Baby Class se mi povolil šroubek u aretace rozsahu otáčení ovladače páry (v příloze je to položka č.106) a tím pádem jsem mohl točit ovladačem páry (č.13) jak chtěl - tak jsem ho dotáhl a v této poloze (po rozebrání vrchu kávovaru) jsem tu aretaci zpět přišrouboval.
Od té doby žádná kapka z parní trysky. Ještě jsem si všiml otlaku šroubku na hřídelce, kde byla aretace utažená předtím a bylo to o 1-2 mm jinde, než jsem to utáhl teď, takže z toho plyne, že už z výroby byla aretace nastavena tak, že o ten 1-2mm nešel pořádně dotáhnout ovladač páry a proto ty kapky.
Uf, snad se v tom někdo vyzná :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
drummer
Příspěvky: 3
Registrován: ned 06. dub 2008 11:53:01
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od drummer »

Všichni tu máte pozitivní zkušenosti s Gaggia Color...
Moje zkušenost je ale dost jiná. Koupeno před necelými ctyřmi lety na Kávovary.cz. Po nějaké době přestalo držet tlačítko které spouští čerpadlo. Muselo se neustále držet, samovolně vyskakovalo. Asi po půl roce odpadl knoflík na regulaci páry. Rozlomil se ten plast ve kterém je zastrčená osička. Nechtělo se mi to posílat do reklamace, tak jsme holt kroutili rovnou osičkou a drželi knoflík. Zhruba po půl roce odešel termostat. Takže presovač putoval do reklamace. Vyskakování tlačítka opraveno, vyměněn rozlomený knoflík za jiný větší neoriginální, vyměněn termostat.
Po nějaké době opět vyskakuje tlačítko čerpadla, obvzlášť když se nechá kávovar dlouho zahřívat. No a dnes v milém presovači ruplo, horní knoflík se zdeformoval horkem a odešel termostat. Nevím jestli má cenu to nechat opravit, ale Gaggia už nikdy. Nejspíš poletí do elektroodpadu a půjdu koupit nějaký DeLonghi.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“