Gaggia Espresso PURE + COLOR

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
PavelHuczala
Příspěvky: 2
Registrován: ned 23. pro 2012 15:09:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od PavelHuczala »

Dobrý den, ten černý vývod u gaggia pure je z plastu anebo z kovu? Děkuji
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Rodom »

Ta černá výpusť je plastová, takže první co jsem udělal, byl nákup v Hraspu - mají tam nerez jednovýpusti, dvoj i trojvýpusti. I nástaveček, kdyby někdo používal jó nízké hrníčky :)
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od lukyn »

Podělím se o zkušenosti s rozborkou Gaggie Color.
Po cca 2 letech se vymačkalo dosedací gumové těsnění mezi hlavou kávovaru a pákou. Nové jsem objednal pod kódem "11004543" v Hraspu, kde jej ochotně objednali . Dnes těsnění dorazilo a jsa nemocen, měl jsem spoustu času se vrtat v milé colorce.
Nejdříve jsem provedl dekalcifikaci a to především z toho důvodu, že jsem nevěděl jak hodně je vnitřek bojleru zaneřáděnej s tím, že pokud nějaké usazeniny zůstanou, dočistím ho po rozebrání. Dekalcifikaci dělal naposledy minulý majitel, tj. před cca půl rokem. Mám štěstí, vodu máme dobrou a tak nebylo v podstatě co čistit.
Na youtube (www.youtube.com/watch?v=GBC7IOaWs68) je vcelku srozumitelný návod, jak stroj rozebrat a mohu potvrdit, že je to velmi jednoduché.

Jak je na přiložených fotkách vidět (obr.4,7), stroj je při denním nasazení po dobu dvou let (cca 2-3 kávy v prac.dnech, 4-5 o víkendech) ve skvělé kondici, bojler jako nový, ale to je především dáno kvalitou vody.
Původní těsnění (obr.2) vypadalo vcelku slušně, ale i malé vymačkání stačilo k netěsnosti páky.
Na obr.8 je vidět znatelné vymačkání plastových kluzáků vlisovaných do hliníkového těla hlavy. K tomu ale evidentně došlo na začátku používání stroje, než si sedlo těsnění a umožnilo dotáhnout páku dále. Odpovídá to nynější poloze páky po výměně těsnění.
Na obr.9 je zkompletovaný bojler s hlavou.

Změřil jsem objem bojleru, protože tuto hodnotu jsem nikde nenašel - min. 200 ml (měřeno bez víka s tělesem).

Na závěr musím konstatovat, že po složení žádné díly na stole nezůstaly a colorka žije.
Za očistu a opravu se odměnila dalším skvělým kafíčkem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Rodom »

Pěkná rozborka...taky se rozhoupávám, že do ní půjdu...ale nevím, jestli na tom stole nic ze součástek nezbyde...znám se...
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Rodom »

Tak se asi budu muset - nerad - do rozborky Gaggia Pure pustit. Začala se mi nevímproč vracet horká voda z bojlírku zpět do plastové nádržky. Když nechám kávovar ani ne hodinku zapnutý, musím před vlastní extrakcí nádržku vylít - vevniř je dost horká voda.
Stalo se to zde někomu, víte co s tím? Když už začnu kávovaru ubližovat svýma rukama, tak budu rád za dobrou radu, co mám hledat za závadu a jak na ni mám jít.

Díky :ucta:
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od ondrada »

Někde se něco asi ucpalo, vodním kamenem nebo bordelem z kávy. A OPV (snad ho kávovar má?) vrací vodu zpátky, protože nemá kam jinam téct. Takže asi leda zkusit pořádně (klidně několikrát, když bude třeba) odvápnit, jestli má kávovar elektroventil tak zkusit backflush s detergentem, a potom už nejspíš leda rozebrat...
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Rodom »

Sice jsem ho od konce listopadu, co jsem ho z druhé ruky koupil, už 4x odvápnil DCčkem, ale proč to nezkusit ještě jednou, třeba tam je nějaký tvrdší kus, potvora. Horká voda stoupá zpět do nádržky vždy při extrakci, všiml jsem si toho teď když odklopím víko nádržky.

No, jdu to zkusit, než začnu stroj rozebírat na atomy.
Zdá se že s tímhle asi nikdo patálie neměl, tak holt někdo musí být průkopníkem.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od papun »

Proč si to odvápňoval 4x za tak krátkou dobu? Odvápňovač je svým způsobem kyselina a nic se nemá přehánět. Jestli i to nenadělalo někde paseku. Každopádně v této fázi bych to teda ještě jednou odvápnil a pak rozbor:)
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Rodom »

Když jsem tu Gaggii koupil, zarazilo mě, že misky jsou uvnitř úplně zahnědlé, sítko ve sprše když jsem to vyšrouboval, bylo směrem od bojleru celé černé kávovým mazem. Působilo to dojmem neudržovaného strojku.
Nevím jak u ostatních kolegů, ale moje misky, a to i ta přetlaková zvěrstva, co jsem dosud u svých strojků měl, všechno se to blýskalo. Ne proto, že bych to furt něčím pigloval, ale prostě tak nějak přirozeně. Takže když jsem viděl ty nánosy, napadlo mě, že to bude nepěkné i v bojleru, tak jsem to párkrát protáhl DC. Navíc ten strojek už jak jsem ho poprvé zapnul, si čas od času v zapnutém stavu zabublal bubliny zpátky do nádržky, ale protože jsem dosud Gaggii neměl, myslel jsem, že to bublání a různé zvyky které to občas v klidovém stavu vypustí, jsou normální.

Pak jsem ale přišel na to, že voda v nádržce se pomalu ale jistě ohřívá, během ledna a února, kdy stroj denně skutečně pořádně jel 6-10 káv ( učil jsem se dělat espresso :) ), tak už jsem z nádržky přestal vylévat vlažnou, ale už horkou vodu....

Tak s tím musím něco udělat. Za pár dní dorazí skoro kilčo kávy od pana Konečného !
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od ondrada »

Jo aha, takže ono to kafe dělá? A nemůže se jen voda v nádržce ohřívat od boileru? Já když v Krupsovi nechám vodu (nádržka je jakoby v zadní stěně) tak je za hodinu taky teplá (né teda horká, ale nějakých 40 stupňů mít bude)
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Rodom »

Ano, přesně tohle jsem si zpočátku myslel, dokonce tu někdo i psal příspěvky na téma vzdálenost nádržky versus její ohřev od bojleru. Ale když už jsem musel stroj po každé extrakci vypnout, protože to bylo ne vlažné , ale horké, začal jsem pátrat.

Ve chvíli, kdy jsem uviděl horký vír stoupající ze spodního druhého otvoru na dně nádržky, bylo mi jasné, že to jde zpátky z bojleru.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od ondrada »

Tam je ale divný že to dělá kafe. Nezměnila se chuť, nebo nebylo nutný přejít na výrazně hrubší mletí? A děje se to jen tak, i když se nedělá káva (neběží čerpadlo)?
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Rodom »

Káva dobře teče prvních deset vteřin, pak pramínek zeslábne a roztočí se. Zpočátku jsem měl v puku kanálky, tak jsem to přikládal k tomu, že se holt učím. Ale postupně kánálkování přestalo.

Voda se zpět probublává i když je kávovar jen zapnutý. Je tam natlakovaná pára. Když ohřívám hrnek přes trysku horkou vodou, nejdřív to pěkně syčí a jede pára, ale to je snad běžné - v bojleru je nad 100 stupňů...

Nejhorší na tom je, že jedna věc jsou experimenty s výměnou termostatu, ale druhá věc je přijít na příčinu takovéhle závady.

Nějak mám pocit, že i když stroj rozeberu, budu do něj čučet jak husa do lahve a stejně nic nevymyslím :shock:

Nakonec asi nezbyde než servis...
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od ondrada »

Jestli je tam OPV tak to vypadá že je v háji OPV. Spíš ale bude nějak "přidřenej a pootevřenej". Takže asi leda rozebrat a vyčistit, když dekalcifikace nepomáhá.
Uživatelský avatar
lubo52
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27. lis 2010 22:33:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od lubo52 »

Ahoj nevíte kde bych sehnal na gaggia color vypínač na presso
díky Luboš
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 22
Registrován: sob 14. dub 2012 15:35:35
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia, Saeco, G.A.T., ...
mlýnek: Lelit, Eta,...

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od bloke »

Mne toto cyklovanie ohriatej vody naspäť do nádržky pripadalo pre kávovar typické. Robí mi to od začiatku (novoty) stále. Najnovšie však musím každý deň vylievať a nalievať novú vodu, keďže som zistil, že taká 2-3 dňová bývala nechutne mazlavá - a to dokonca aj pár dní po vyčistení/odvápnení. Prístroj rozoberať nechcem, keďže ho mám ešte pár rokov v záruke, a na druhej strane netuším, či ho môžem poslať do servisu len so žiadosťou o dôkladné vyčistenie...
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od papun »

lubo52 píše:Ahoj nevíte kde bych sehnal na gaggia color vypínač na presso
díky Luboš
zkus toto: http://www.kavovarydoplnky.cz/
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od David »

To je normální přepad od ventilu, ne? Mě to dělá taky.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Fox_25 »

Jo, je to přepad od ventilu. Vodu doporučuji každý den čistou. Do servisu bych to na čištění asi neposílal, nádobu na vodu normálně umyjte a bojler propláchněte.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od pedro13 »

bloke píše:Mne toto cyklovanie ohriatej vody naspäť do nádržky pripadalo pre kávovar typické. Robí mi to od začiatku (novoty) stále. Najnovšie však musím každý deň vylievať a nalievať novú vodu, keďže som zistil, že taká 2-3 dňová bývala nechutne mazlavá - a to dokonca aj pár dní po vyčistení/odvápnení. Prístroj rozoberať nechcem, keďže ho mám ešte pár rokov v záruke, a na druhej strane netuším, či ho môžem poslať do servisu len so žiadosťou o dôkladné vyčistenie...
Asi Vám tam roste nějaká řasa, doléváním čisté vody se ji nezbavíte. Zkusil bych to v rámci možností vydesinfikovat Savem.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“