Gaggia Espresso PURE + COLOR

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od primacafe »

Takže lokalitu už víme, ještě zjisti pořádně odkud vlastně voda teče.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
baarbucha
Příspěvky: 2
Registrován: stř 18. dub 2012 11:44:24
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od baarbucha »

Dík za odpovědi, jsem z Prahy, kávovar byl v servisu na Vinohradské, ale to je vedlejší.
Když kávovar zapnu, tak káva teče velmi malým čůrkem (spíš po kapkách) a je světlá a zároveň všude kolem okrajů páky teče voda. Prostě ten tlak, který by měl vodu tlačit přes kávu se ztrácí někde jinde
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od primacafe »

Je potřeba zjistit jestli voda teče zevnitř prostoru kam se páka dotahuje, to znamená těsna nad pákou, tam kde si páka sedá na těsnění nebo někde z útrob kávovaru od bojleru. Nejvhodnější by bylo kávovar otevřít a vysledovat to. Jestli se bude jednat o těsnění, také se nedomnívám, že by byla oprava tak nákladná. Ještě jsem se nesetkal s kávovarem kde by nějaké těsnění bylo součástí kávovaru a nevyměnitelné.
Nepoužíváte nevhodně jemně mletou kávu?
Teď už to nic nezachrání, ale jen takový dotaz. Protože pokud všechna voda neodtíká netěsností těsnění, tak by i tak mělo přes kávu projít víc vody.

Až to tady s opravou dořešíme, tak tuto část přesunu jinam.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
boseone
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24. kvě 2011 11:02:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od boseone »

Mám v háji těsnění mezi pákou a hlavou na Gaggia Dose ( což je téměř stejný stroj jako PURE nebo COLOR ) ,j e tam takové tvarované těsnění, zespodu to má takové vyklenutí, takže se nedá jednoduše nahradit těsněním obdélníkového průřezu :-(
Nedaří se mi ho vůbec nikde sehnat, nemáte nějaký tip kam pro něj ?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Redmann »

Ak hovoríme o tých plastových klzákoch v hlave, tak to je problém. Aj keby si ho zohnal, asi to tam nenasadíš, je to tam vlisované. Kamarát to riešil tiež, v servise mu ponúkli výmenu tej časti hlavy za pribl. 80 €. Takže sme to riešili iným, lepším kávovarom za trochu viac peňazí. Viď miestny bazár.
Uživatelský avatar
boseone
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24. kvě 2011 11:02:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od boseone »

nene, nemyslím ty kluzáky, ale to těsnění, na které dosedá páka...
Uživatelský avatar
zavi
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. zář 2011 16:48:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od zavi »

Myslím že to tesnenie na ktoré dosadá páka je vymeniteľné a nie je to drahá záležitosť.
Ale ak sú klzáky poškodené, prípadne ak jeden chýba, tak samozrejme okraj misky nedosadá riadne na tesnenie, zostáva tam štrbina a káva tečie pomimo. To už je finančne väčší problém.
Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 19. črc 2012 14:58:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od mar.tan »

Ahoj, omlouvám se za možná blbý dotaz, ale prohledáním všech 15 stránek nazpět jsem se odpověď nedozvěděl.

Je nějaký rozdíl mezi modely Espresso Color a New Espresso Color? Pochopil jsem, že mezi ...Color a ...Pure je rozdíl pouze v barvě.

Díky
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Fox_25 »

Espresso Color a New Espresso Color jsou totožné přístroje jen některým se nechce psát celý název, pure se liší pouze barvou.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
charvyburger
Příspěvky: 7
Registrován: pon 02. črc 2012 19:57:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od charvyburger »

Zdravim,
mate prosim nekdo navod na otevreni vrsku kavovaru? Youtube ani google moc neporadil. Mam Gaggia Dose a predpokladam, ze to bude uplne stejne. Nasel jsem u nadrzky s vodou tri sroubky, z toho jeden je od toho plastoveho vrsku. Dal uz si ale nevim rady, nerad bych, aby se nekde ulomil kus plastu nebo nejaka nozicka. Chtel bych vymenit termostat za 90 °C.

Diky.
Uživatelský avatar
Lukin
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pát 09. led 2009 22:08:37
bydliště: Přerov
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Lukin »

Ten kávovar jsem nikdy nerozdělával, ale tohle snad pomůže:

http://www.primacafe.cz/primastr/index. ... pure-color

Ten horní plastový díl by měly držet dva šroubky pod tlačítky
Uživatelský avatar
charvyburger
Příspěvky: 7
Registrován: pon 02. črc 2012 19:57:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od charvyburger »

Diky, vypada to presne tak, ale nevim jak se dostat pod tu cast 21. Nejde mi jednoduse vycvaknout. A ten cudlik 22 mi taky nejak rozumne odstoubovat...
Uživatelský avatar
jakoubek
Příspěvky: 21
Registrován: ned 13. lis 2011 22:22:24
bydliště: Třinec/Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od jakoubek »

Lukin: Asi jdu s křížkem po funuse, ale snad pro ostatní... jak rozebrat model Gaggia Color (popr. Pure) :)

Odpojte kávovar z elektřiny. Vyndejte nádobu na vodu.
Opatrně sejměte otočný "knoflík" pro regulaci páry z trnu na kterém drží. Nebojte se, je tam opravdu jen nasunutý.

V mezeře mezi dvěmi plastovými rámečky, ve kterých jsou zasazené nerez plechy, jsou malé otvůrky pro zasunutí šroubováku a následné sejmutí přední/menší části krytu. Pod ním jsou ony dva zmiňované šroubky. Třetí šroubek, který drží ten velký plastový kryt je v prostoru pro zásobník na vodu. Je to ten vyvýšený. Pokud se nepotřebujete dostat k čerpadlu, těch dvou níže si nevšímejte.

+ pro ty, kterým po čase začala téct voda kolem páky stručný návod na vyčištění těsnění kolem hlavy:

Odsuňte si ten velký plastový kryt s tlačítky. Stačí ho "zavěsit" za zadní stěnu kávovaru. Nevypojujte žádné drátky!

Pak vezmete adekvátní imbus a odšroubujete čtyři poměrně velké stříbrné šrouby držící bojler a opatrně ho odklopíte. Je tam černý těsnící pryžový kroužek, který je zapotřebí vyčistit/odmastit a samozřejmě vyčistěte plochu pod/kolem toho kroužku. Na kovu kolem sítka, kterým protéká voda by neměly zůstat mastné černé usazeniny (prostě to vyčistěte). Pak vraťte kroužek na původní místo a zašroubujte nejdřív bojler a pak plastový kryt. Jako poslední nasouváte gombík na pouštění páry.

Časem se mezi kroužek a plech dostane mastnota, která způsobí, že pryž nedosedá a dostává se tak voda ven. Nejsem odborník, ale během dvou let se mi to stalo dvakrát a to vyčištění pomohlo + dekalcifikace a semtam proplach detergentem.

Pozn.: Menší imbus šroubky zespodu na vnější straně u hlavy neodšroubovávejte. Drží jen základnu pro bojler k plastové kostře. Nic zásadního se tou demontáží nevyřeší.

PS: Občas se stane, že při vysouvání zásobníku vody z kávovaru vyteče ještě pár kapek vody mezi vnější část krytu a dno, na kterém zásobník stojí. Na to prosím pozor. Pod ním je totiž vypínač a síťový kabel a může dojít ke zkratu. Mě kávovar upozornil jemným vrčením a zápachem páleného plastu :)
Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 19. črc 2012 14:58:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od mar.tan »

Fotodokumentace by k tomu krásnému popisu byla ideální
Uživatelský avatar
Lukin
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pát 09. led 2009 22:08:37
bydliště: Přerov
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Lukin »

Super, určitě se to někomu bude hodit, minimálně mně časem :)
jakoubek píše:PS: Občas se stane, že při vysouvání zásobníku vody z kávovaru vyteče ještě pár kapek vody mezi vnější část krytu a dno, na kterém zásobník stojí. Na to prosím pozor. Pod ním je totiž vypínač a síťový kabel a může dojít ke zkratu. Mě kávovar upozornil jemným vrčením a zápachem páleného plastu :)
Taky už jsem nad tím přemýšlel, když jsem do zásobníku nalil víc vody než se vešlo... Tohle se jim podle mě moc nepovedlo.
Uživatelský avatar
kuschnjo
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12. zář 2012 14:04:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od kuschnjo »

jakoubek píše: + pro ty, kterým po čase začala téct voda kolem páky stručný návod na vyčištění těsnění kolem hlavy:
...
Nazdar primacafe forum. Mam podobny problem, poslednych par dni som prehrabaval forum, ale nenasiel odpoved na moje otazky. Tak sa pytam priamo:

Da sa to plastove tesnenie odobrat bez poskodenia a vycistit - mne sa to vcera nepodarilo, spravil som v nom dve male trhlinky
Odkial sa daju objednat nahradne diely na tieto kavovary - nasiel som iba nemecke stranky. Snazil som sa volat do Bratislavskeho Gastrosetu, ale nikto mi to neberie.

Dakujem za odpovede
Uživatelský avatar
sanc0
pokročilý
Příspěvky: 94
Registrován: stř 23. pro 2009 10:46:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od sanc0 »

Zdravim
mal som podobny problem s pretekanim vody okolo tesnenia paky, tiez som uz spekuloval kde to tesnenie zozeniem. Nakoniec som prisiel na to ze problem nieje v tesneni ale v plastovych pritlacnych klzakoch. Vecsinou sa deje to, ze paka sa zatahuje len na urcitu uroven. Clovek to casom dostane tak automaticky do ruky. Tym ze sa pouziva len urcity rozsah pohybu, klzaky sa vymackaju resp. zodru len v tej pouzivanej drahe. Medzi tou pouzivanou castou drahy klzaku a nepouzivanou sa casom vytvori schod, ktory vlastne znemozni dotiahnut paku dalej ako to bezne robime. Klzak sa postupne zodiera a tesnenie starne cim casom dojde k pretekaniu vody medzi tesnenim a pakou. Jednoduchym riesenim je dotiahnut paku viac ale ono to nejde nakolko schod na klzakoch tomu zabrani. Po vybrani jedneho klzaku som zistil ze paka sa da dotiahnut az za pravy roh hornej casti kavovaru z coho je jasne ze je som vyuzival len malu cast z mozneho rozsahu pohybu. Oprava spocivala z jednoducheho prebrusenia klzatka cim som odstranil spominany schod a paku dotahujem o trochu viac ako doteraz a problem je vyrieseny. Teraz uz viem ze paka ma este velku rezervu a tesnenie este nejaky rok urcite vydrzi :) Inak moja Gaggia Pure bude mat o 3 mesiace 3 roky a stale funguje bez vymeny akehokolvek dielu.
Som kávový začiatočník a barbar, ale pracujem na zmene :-)
Uživatelský avatar
ian
více pokročilý
Příspěvky: 182
Registrován: úte 09. říj 2012 17:23:43
bydliště: Šimonovice
kávovar: La Nuova Era Cuadra, Hario V60, French Press Ultimo
mlýnek: La Spaziale MXT single dose, Carimali Junior, Hario Skerton

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od ian »

Ahoj, přemýšlím nyní i nad tímto kusem. To je u Gaggie normální, že je řada Espresso stále v prodeji (od r. 08,09)? Nebo se jedná o doprodej skladových zásob? Mám většinou smůlu na to, že si koupím nějaký výrobek a záhy vyjde nový model, samozřejmě vylepšený a za podobnou cenu.
Přečetl jsem si celé vlákno a stále jsem na pochybách. Může mi prosím někdo zkušený, ať už majitel tohoto nebo jiného, napsat, zda je to v cenové hladině dobrá volba pro začátečníka? Četl jsem tu o spoustě problémech, ale je mi jasné, že sem na fórum zamíří po koupi spíš ten, co problémy má, než ten, který je spokojený.
A ještě něco, dá se někde sehnat ta rozdvojka na spodku páky v kovovém provedení (pokud tedy jde odmontovat)?
Děkuji a jdu si "zalejt turka" :D
Keep Calm and Drink King’s Coffee
Uživatelský avatar
kuschnjo
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12. zář 2012 14:04:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od kuschnjo »

"Zalivam turka" uz asi mesiac, lebo niet tej sily vo vesmire co mi vie zohnat tesnenie hlavy.
Moj nazor mozno nie je extra relevantny, kedze toho mam v kavovaroch preskakane malo, ale aj napriek problemom s ND by som tento kavovar odporucil. Naucil ma vela o tom ako sa ma skutocne espresso pripravovat a vyzerat. Pomer cena/vykon je podla mna velmi dobry. Aj ked teraz by som siel uz asi o triedu vyssie.
Uživatelský avatar
rastino7
více pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: stř 20. říj 2010 11:44:03
bydliště: Nitra
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od rastino7 »

tu by sa nedalo vybrať ? :

Kód: Vybrat vše

http://www.espressomaschinendoctor.de/advanced_search_result.php?keywords=Siebtr%E4gerdichtung+Gaggia&x=0&y=0
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“