Gaggia Espresso PURE + COLOR

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

Takže kávovar by mal byť OK (teoreticky nízky tlak, ale to na diaľku nezistíme). No s mletou Lavazzou z Tesca by mal byť problém skôr opačný - veľa kávy za krátky čas. Tak už len skúsiť dávkovať menej kávy, menej utláčať... Aby bol dosiahnutý pomer 30s/60ml (z double).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
janavasa
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 04. úno 2010 20:36:21
bydliště: Beroun
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od janavasa »

Problém s plastovým nádstavcem na trysce:
Poslední dobou mi při napěňování mléka vlivem tlaku páry stále "zklouzává" plastový nádstavec na trysce dolů. Ačkoliv mám vše dobře vyčištěné - kovovou trysku i nádstavec, a snažím se nádstavec nasunout co nejvíce, stále se to opakuje. Resp. několikrát se mi podařilo nástavec na trysku dost narazit, ale to jsem pak zase při jeho sundávání musela použít takovou sílu, že jsem vytáhla celou trysku ven z těla kávovaru, ne jen nádstavec. Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Uživatelský avatar
JohnMetsn
Příspěvky: 21
Registrován: pon 03. kvě 2010 21:14:04
bydliště: Praha/Nagasaki
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od JohnMetsn »

To zní poměrně nepříjemně. Uvolňujete vždy před sundaváním závit? Já dávám plastový nástavec až "nadoraz" a zatím se sundavá bez problému. Neztratila se vám některá část - můj plastový nástavec se skládá z pěti částí + těsnící červená gumička.
Uživatelský avatar
janavasa
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 04. úno 2010 20:36:21
bydliště: Beroun
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od janavasa »

Dílky mám všechny, tady by problém být neměl. Ale pokud jde o sundávání, to jsem asi dosud dělala špatně, protože jsem jen nástavec stáhla dolů a rozebírala ho až při čištění. Že je třeba před sundáním povolit závit jsem nevěděla.
Uživatelský avatar
JohnMetsn
Příspěvky: 21
Registrován: pon 03. kvě 2010 21:14:04
bydliště: Praha/Nagasaki
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od JohnMetsn »

Nevim zda-li je to "nutne" - ale urcite mi jde pak snadneji dolu :) Zkuste poradne umit tu gumovou trubicku, ta bych rekl je ta hlavni vec, co tam ten nastavec drzi. Pripadne se myslim da zakoupit ta plastova hracka samostatne.
Uživatelský avatar
janavasa
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 04. úno 2010 20:36:21
bydliště: Beroun
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od janavasa »

Tak jsem vše znovu řádně rozbrala a vyčistila. Zdá se, že jedna z gumiček v horní části byla buď otočena naopak nebo špatně očistěná, každopádně poté šel nástavec nasunout mnohem dále než před tím, tak snad to pomůže. Díky za vaši radu! Tyhle stránky prostě nemají chybu :tany: A navíc to super kafe, co si od PRIMY objednávám :ucta:
Uživatelský avatar
janavasa
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 04. úno 2010 20:36:21
bydliště: Beroun
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od janavasa »

Tak už proběhlo asi 5 kapučínek a zatím nádstavec ani jednou nevyletěl. Ještě jednou díky za radu. Jana
Uživatelský avatar
JohnMetsn
Příspěvky: 21
Registrován: pon 03. kvě 2010 21:14:04
bydliště: Praha/Nagasaki
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od JohnMetsn »

Jsem rád, že jsem mohl být trochu nápomocný. Občas mi přijde, že čištění je ještě důležitější rituál než samotná příprava kávy. Minimálně mi zabere více času a to melu kávu ručně :)
Uživatelský avatar
JazzCZ
Příspěvky: 1
Registrován: pon 22. lis 2010 16:32:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od JazzCZ »

Tento kávovar jsem objednal na kavovary.cz. Dnes mi bohužel přišla odpověď, že dovozce pro ČR skončil a není tedy pravděpodobné, že v nejbližší době tento kávovar bude. Ze zdejšího fóra jsem usoudil, že za cenu do 5000,- nemá smysl kupovat cokoli jiného. Proto se chci zeptat, nemáte tip na jiného prodejce, případně na srovnatelně kvalitní kávovar ve stejné cenové kategorii?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Redmann »

Tiež som práve zistil, že firma Interlinea na Slovensku už nerobí Gaggiu, takže tipujem, že u Vás to bude podobne. Dostal som informaciu, že by to mala robiť firma Giset. Tak skúste prípadne tam.

Kód: Vybrat vše

http://www.gastroset.cz/uvod/
Dajte potom, prosím, vedieť ako ste dopadli.
Uživatelský avatar
dworki
Příspěvky: 12
Registrován: úte 23. lis 2010 7:40:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od dworki »

Zdravím všechny se svým prvním příspěvkem tady,

no, já jsem červeňáka od Gaggie objednal tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.tegut-ideenwelt.com/product.php?e=17.1.1&product_id=4f982256d45301e849d4334ca8916d70
Popravdě ještě ho nemám doma, snad už mi ho zítra DHLko doručí, ale pokud se nebojíte nákupů ze zahraničí, tak levněji jsem ho nikde neviděl. Objednával jsem ho zároveň s mlýnkem MDF (který tam teda nebyl úplně z nejlevnejší), ale stejně s dopravou 19euro a 200Kč, co si vzala banka za převod peněz (Česká Spořka) to vyšlo na téměř rovných 8000,- což je pořád skoro o 1000 levnější než jsem našel v českých obchodech.

Jo a mimochodem ve středu jsem to objednal a poslal peníze a podle DHLka by to tady mělo zítra (úterý) být. Docela příjemně mě to překvapilo, no, ale ještě neříkám hop:-)
A ještě jedna poznámka, německy umím jen co jsem nedobrovolně pochytil na gymplu, ale co není v hlavě, na to je google translate:-) a pokud jde o maily, tak s angličtinou tam nebyl problém.

Tak lovu zdar:-)
Naposledy upravil(a) primacafe dne pon 29. lis 2010 23:53:08, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Odkaz mimo fórum jsem vložil do CODE. Příště odkaz který nebude v CODE, mažu.
Uživatelský avatar
lubo52
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27. lis 2010 22:33:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od lubo52 »

Tak co už ji máš doma. Napiš jak to dopadlo je velmi zajímavá cena.
Uživatelský avatar
lubo52
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27. lis 2010 22:33:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od lubo52 »

Ještě budu vyzvídat
nevíte jak je s dph při nákupu ze zahraničí?
nevíte jak se uplatnuje záruka při nákupu v zahrničí konkrétně gaggia?
Díky
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od zdenok »

DPH - záleží na predajcovi, či vám ju bude ochotný odrátať...
Záruka - skúste si niečo vyhľadať tu na fóre sám alebo si skúste ne internete nájsť nejaké záručné podmienky Gaggia. A úplone najlepšie obráťte sa s touto otázkou priamo na predajcu od ktorého to chcete kúpiť.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
dworki
Příspěvky: 12
Registrován: úte 23. lis 2010 7:40:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od dworki »

Jee, omlouvám se za ten link, tak nějak automaticky jsem to tam vložil, vím, že je to proti pravidlům.

Jinak má gaggie sice podle DHLka už byla dnes v 6:37 v Brněnském depu, ale asi se jim taky tak líbí a nechtějí se jí ještě vzdát:-) Tak snad zítra. Příjde mi do práce - to zas bude produktivní den:-)

Ohledně záruky jsem tak nějak doufal, že když bude problém obrátím se na jejich servis (tuším Giset byl na jejich stránkách zmiňovaný pro ČR). Ale jak jsem tady pročítal fórum trošku jsem znejistěl ... no, přinejhorším samotný e-shop - do Německa to nemůže být poštou tak drahé...
Uživatelský avatar
dworki
Příspěvky: 12
Registrován: úte 23. lis 2010 7:40:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od dworki »

Hurááá, tak Colorka už je doma, teda v práci. Trošku jsem musel pohledat, kam si pro ni vlastně zajet, protože jsem dostal trackovací číslo z dhl.de a tam se včera objevil poslední záznam, že se zásilku nepodařilo doručit a to bylo vše.
Na info lince českého DHL jsem se dozvěděl, že to ve skutečnosti doručuje Česká pošta a pobočku na které je to uložené. Tam to nejdřív paní fakt dlouho hledala v počítači aby mi řekla, že nic takového nemá a dívala se na mě jako na blázna, že by DHL posílalo něco poštou. Ale nakonec když jsem nadiktoval trackovací číslo, zjistilo se, že problém byl v diakritice. Zase jsem se zapomněl a vyplnil na zahraničním formuláři "Ž", kterým začíná moje příjmení. Na balíku byl vytištěný místo něj obrácený otazník a tak z toho udělali v systému "Š". Grrr a to mi dalo takovou práci přinutit se psát s diakritikou:-)

Ale jinak pokud jde o obchod, vyklikáno, zaplaceno, doručeno. Celkově bez problémů. Takže bych se tam ani příště nakupovat nebál.

Teď koukám, že tady žvatlám o Gaggii Color, ale jsem ve vlákně k Pure. Dojmy ze samotného stroje jsem šoupnul už na patřičné místo http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... f=11&t=953.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

Rozdiel medzi Espresso Color a Pure je len vo farbe. Mohli byť v jednej spoločnej téme, no ale keď už sú dve...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
dworki
Příspěvky: 12
Registrován: úte 23. lis 2010 7:40:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od dworki »

No však proto jsem sem prapůvodně psal. Přišlo mi, že když někdo marně shání Pure, možná nepohrdne ani Colorkou za ty prachy... Pak jsem se nějak rozepsal :pardon:
Uživatelský avatar
zuzana
Příspěvky: 22
Registrován: úte 16. bře 2010 14:37:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od zuzana »

ja som tu pred rokom ziskala cenne informacie, takze som dlzna cosi tiez napisat. kavovar som nakoniec kupila az teraz-gaggia pure a nasim sme kupili pod stromcek gaggia baby dose. takze po vianociach napisem skusenosti a rozdiel. predavac ma strasne presviedcal na tie gaggia kapslove stroje, aj by ma ukecal, ze by som ho pre seba zobrala, kedze u nas sa pije malo kavy, len mi nemal dat tu kavu ochutnat, lebo to bol fakt des. horsiu kavu som uz davno nepila..
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od primacafe »

A je vidět že dobře udělal. Dá se říct, že to s horlivostí přepískl.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“