Gaggia Espresso PURE + COLOR

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Domino
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 29. říj 2009 17:06:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Domino »

No, za a) všude to tak píšou a za b) opravdu to jako nerez plech vypadá...rozhodně ne jako slitina hliníku...každopádně nemám s čím srovnávat. Ale jestli se pletu, tak mě nekamenujte :roll: ;)

edit: přímo ze stránek gaggia.com

Espresso Pure
The new Espresso Gaggia line combines tradition with innovation and design. The elegant and essential black colour bring out the brilliance of the stainless steel details. New Espresso Pure is fitted with the traditional Gaggia's chromed brass filter holder and a new stainless steel boiler to guarantee the professional quality made in Italy.
Naposledy upravil(a) Domino dne ned 08. lis 2009 22:56:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Zizass »

Espresso Pure

The new Espresso Gaggia line combines tradition with innovation and design. The elegant and essential black colour bring out the brilliance of the stainless steel details. New Espresso Pure is fitted with the traditional Gaggia's chromed brass filter holder and a new stainless steel boiler to guarantee the professional quality made in Italy.

Takže máš asi pravdu.....,jen já chudák mám hliníkovej :grin:
Uživatelský avatar
Domino
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 29. říj 2009 17:06:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Domino »

ha, ve stejný čas na stejném místě ... :lol:

Pokud má někdo Espresso Pure/Color/Dose a vhodný teploměr, zkuste změřit co z toho teče.
Uživatelský avatar
Capko
Příspěvky: 13
Registrován: pát 13. lis 2009 11:23:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Capko »

Zdravím plánujem kúpu Gaggia espresso pure, manželka ale stále básni o predhreve šálok. Je to taká nutná vec pre domáci espesovar? Radšej by som išiel do gaggie ako do napr. de longhi s predhrevom len kôli predhrevu.

Inak koľko musí ten predhrev bežať až sa nahrejú šálky? Nie je na nahrievanie nejaká iná finta?

Dakujem ;)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

Pred prípravou prepláchnuť šálky horúcou vodou z kávovaru - predhrejú sa šálky aj vyrovná teplota hlavy a sprchy (samozrejme neodpúšťať veľa vody).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od David »

Capko píše:Zdravím plánujem kúpu Gaggia espresso pure, manželka ale stále básni o predhreve šálok. Je to taká nutná vec pre domáci espesovar?
Ne, je zcela zbytečná. Někde tu visí testík rozdílu v teplotě kávy, když se napustí do studeného a teplého šálku. Je velmi malý, prakticky nevýznamný. Alespoň si nevopaříš pusu ;)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

Súhlas. Pasívny ohrev na Evolution za cca.10-15 min. zohreje šálky odhadom na nejakých 30-35°C (v letných horúčavách viac), a myslím, že to v pohode stačí.
Cez víkend skúsim porovnať s aktívnym ohrevom na TWINe, no veľký rozdiel v teplote urobeného espressa určite nebude, skôr to bude ovplyvnené termostatom a inými okolnosťami (napr. teplotná stabilita grupy a celého kávovaru).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Capko
Příspěvky: 13
Registrován: pát 13. lis 2009 11:23:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Capko »

Díky moc za rady, keď budeme chcieť tepu šálku tak ju prepláchneme vodou zo stroja a je to. :idea:
Uživatelský avatar
Capko
Příspěvky: 13
Registrován: pát 13. lis 2009 11:23:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Capko »

Mám otázočku, určite tu má Gaggiu viac ludí, to pretekanie vody (vidieť na videu) cez paku pri napeňovaní mlieka robí každá Gaggia. Zaujíma ma hlavne model Pure alebo Dose.

Príde mi to ako dosť divná vec u takej značky...
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

Treba zhodiť sprchu a skontrolovať ventil (mala by tam byť pružinka a gumená "hubka"). Pretekať by to určite nemalo.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od David »

Mě se ze sprchy páří, když pěním mlíko. Docela dost. Asi to bude chtít ten ventil nějak doladit.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

Vymontovať ho nie je problém. Môže tam byť kúsok vodného kameňa alebo iná nečistota. Pri staršom kávovare (náš prípad) to už môže byť aj prestárnuté tesnenie.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od David »

Jde to těsnění koupit separé?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

Na Evolution to vyzerá len na celý ventil, na Pure by sa mala dať kúpiť tá "gumka" aj osobitne. Ale možno to bude pasovať aj na Evo, podľa schémy sa to však vyčítať nedá.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Capko
Příspěvky: 13
Registrován: pát 13. lis 2009 11:23:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Capko »

Poraďte mi prosím rozhodujem sa medzi Gaggia espreso pure a Saeco nina bar. O tom saecu nieje moc informácií k zohnaniu. Má saeco aj sitko crema, pre prípad ak by nebola káva v 100% čerstvá? U Gagie píšu o 4ks sitiek totižto.

Dík
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od DeadMan »

Já osobně bych doporučil Gaggiu.
Má ji tu víc lidí a má větší uživatelskou základnu. Taky má klasický 58mm portafilter, takže se na ní dá sehnat spoustu příslušenství. Má klasické nepřetlakové filtry, ale v příslušenství bývá i jedna miska přetlaková, který udělá pěnu skoro ze všeho...
Tím ovšem neodrazuju od Saeca. Špatný asi nebude. Koneckonců Gaggia patří Saecu. Co já vím, tak Saeco používá nějaký crema bazmek přímo v páce... Ale naživo sem to u někoho neviděl.

Takže přeji šťastnou ruku při výběru
Naposledy upravil(a) DeadMan dne pát 20. lis 2009 1:16:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od primacafe »

Shodou okolností jsem se dnes bavil s člověkem od fochu o kávovaru Saeco Nina Bar. Měl zásadní výhrady k páce u tohoto kávovaru. Nedoporučoval bych, raději tu Gaggii, třeba z těch důvodů které uvádí DeadMan.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Capko
Příspěvky: 13
Registrován: pát 13. lis 2009 11:23:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Capko »

Ďakujem Vám obom za rady ;) . Tá Gaggia asi bude predsalen lepšia cesta. Asi sa s ňou bude dať aj viac experimentovať aj v prípade že kúpim aj mlynček aj keď ho zatiaľ asi nekúpim.
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od DeadMan »

jj, taky si myslim, že to bude lepší volba, a to nejenom proto, že jednu Gaggiu doma mám 8-)
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od juniorpb »

Capko píše:Asi sa s ňou bude dať aj viac experimentovať aj v prípade že kúpim aj mlynček aj keď ho zatiaľ asi nekúpim.
ja jednu gaggiu mám (Baby Twin) a ten mlynček by som rozhodne odporúčal kúpiť priamo spolu s mašinou. Čo sa týka udržania čerstvosti kávy je to absolútna nevyhnutnosť a to ani nehovorím o tom, že vždy zomelieš rovnako. Zomletá káva kupovaná v hypermarkete je málokedy OK... zváž to
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“