Gaggia Espresso PURE + COLOR

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Capko
Příspěvky: 13
Registrován: pát 13. lis 2009 11:23:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Capko »

Hurá tak som čerstvý držiteľ Gaggie Espreso Colour, kávička parádna. Všetko je super len dve veci mi vadia, pri nahrievaní je zhasnutá pravá kontrolka a zasvieti až keď je bojler nahriaty (v návode píšu že má blikať). No a druhá vec je že musím potvrdiť poznatok autora článku - mne taktiež uniká pri napeňovaní mlieka tryskou mierne voda zo sprchy. Príde mi to ako dosť hlúpa chyba... vyriešil ste niekto čím je to kvapkanie?
Uživatelský avatar
Domino
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 29. říj 2009 17:06:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Domino »

To blikání bude asi jen chyba v překladu. Je to jen dioda napojená na termostat. Žádná elektronika, která by zajišťovala blikání nebo cokoliv jiného v tom není (nevím jak model Dose).
Protékání vody: když začnu výrobou páry, tak se sprcha orosí a je vidět, že jí uniká trochu pára, ale po chvilce to přestane a sprcha zůstane suchá. Když začnu kávou a pak zmáčknu tlačítko na páru, tak něco málo vody vyteče, ale hned to přestane. Neprotéká celou dobu.
Uživatelský avatar
Capko
Příspěvky: 13
Registrován: pát 13. lis 2009 11:23:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Capko »

hmm čiže pri nahrievaní vody-pary ti to tiež nebliká?

Čo sa pretekania týka, zistil som že to preteká hlavne keď pustím paru a nieje nahriatá alebo sa nahrieva. Asi je to tlakmi.

Dnes sa mi stalo že po výrobe esspresa mi káva v páke plavala vo vode (cca 2-3mm nad kávou stála voda), samozrejme som to zisitl až pri čistení páky, detto u druhej kávy . Čím to môže byť?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

Capko píše:hmm čiže pri nahrievaní vody-pary ti to tiež nebliká?
Nahrievanie prístroja (podľa návodu) trvá 6min. Počas nich sa kontrolka nahrievania striedavo rozsvecuje a zhasína = bliká.
Capko píše:Dnes sa mi stalo že po výrobe esspresa mi káva v páke plavala vo vode (cca 2-3mm nad kávou stála voda)...
Málo kávy (treba pridať cca. 2-3mm :-) ).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Domino
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 29. říj 2009 17:06:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Domino »

Na blikání jsem se tímhle způsobem nedíval. :) Taky mě to napoprvé zarazilo, když se za těch >6 minut kontrolka jen jednou rozsvítila a nezhasla. A v manuálu blikání. V delším časovém intervalu to každopádně bliká...jen dost pomalu.
Uživatelský avatar
Capko
Příspěvky: 13
Registrován: pát 13. lis 2009 11:23:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Capko »

K tej vode, spočiatku mi toto nerobilo, aj v návode píšu že ak chceš slabšiu kávu daj menej gramov a udusaj. Crema sitrko je totižto len jedno 1/2 naplnené 1káva a plné na dve kávy. Keď dám 1/2 dávky tak je to total vodová brečka a nie koláč v páke.
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Jožin »

Kdyby ta káva byla hrubě mletá, tak by to možná nedělalo. Matně si vzpomínám, když jsem používal kávovar AEG, tak jsem dával sedm gramů kávy a to sítko nebylo nikdy plné, voda tam nezůstávala. To jsem, ale používal kávu Jacobs KRÖNUNG ta je hodně hrubá tak vhodná akorát na turka nebo moka. Jestli jste nezačal používat kávu jemně mletou. Ani u toho AEG, si nedovedu představit pouze jedno sítko.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

Capko píše:Keď dám 1/2 dávky tak je to total vodová brečka a nie koláč v páke.
A čo čakáš, keď je miska plná len z polovice? Kde sa má tá voda stratiť? Skús to s prázdnou miskou (pretlakovou) a tiež v nej bude voda.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od David »

Protože je to PR pitomost. Hlava sprchy se musí přitisknout na kávu a trochu ji utlačit. To znamená, že sítko na 14 g (velké) je na dvě kávy (nebo doppio, ale to je jiná pohádka). Na jednu kávu musí být sítko 7 g, tedy zhruba poloviční. Pokaždé tedy potřebujte jiné sítko. Jenže někdy si halt firmy vymejšlej vofuky.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od primacafe »

Co je myšleno tím PR?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od David »

Public Realtion - reklama, oblbování zákazníka.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od hnup »

Bavíme sa o pretlakovej miske. Tam nie sú pravidlá, funguje plná, či naplnená z polovice. Funguje s čerstvou kávou aj so starou, funguje so správne mletou, hrubo mletou aj namletou jemne. Pena je vždy. Len namiesto espressa je zafarbená voda.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Capko
Příspěvky: 13
Registrován: pát 13. lis 2009 11:23:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Capko »

No a nemôže to byť upchatým crema sitkom? Ako sa takáto vec prejavuje.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od primacafe »

Nemůže. Neproteče to durch.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
kavárník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 26. kvě 2009 13:45:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od kavárník »

Zdravím všechny spřízněné duše, stali jsme se s přítelkyní novými majiteli Gaggia Pure, a rádi bychom se zeptali na pár drobností. Po zapnutí se přístroj nahřeje velmi rychle, trochu to v něm pobublává, po nahřátí to v něm nicméně pobublává stále a ne a ne přestat, čekal bych, že bude úplně potichu. Po delší době po zapnutí, tak 30min je pak voda v nádržce již poměrně teplá, skoro horká. Je to normální? Je pravda, že jej používáme teprve dva dny, a nejsem si jistý, jestli to třeba po týdnu nepřestane, nicméně mě to malinko znepokojuje, tak se ptám těch co mají více zkušeností. Díky za odpoveď, jakoukoliv.
Uživatelský avatar
Visna
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 07. zář 2009 14:34:58
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Visna »

hmm no to je zvlastne, mne pobublava pri zapnuti az dovtedy, kym sa voda v bojleri nezohreje a kontrolka sa rozsvieti, vtedy kavovar uplne stichne...po case, ked sa voda trochu schladi, termostat znova zopne a dohreje vodu ale to uz trva len chvilku a zasa je ticho
takze furt by ti pobublavat podla mna nemal
mj
Uživatelský avatar
šedivák
Příspěvky: 17
Registrován: sob 27. pro 2008 20:07:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od šedivák »

kavárník píše:Zdravím všechny spřízněné duše, stali jsme se s přítelkyní novými majiteli Gaggia Pure, a rádi bychom se zeptali na pár drobností..........
nemáš trvale zapnutý ohřev na páru?
Uživatelský avatar
Domino
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 29. říj 2009 17:06:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od Domino »

Z náhodného odkazu na webu - kávovar do posledního šroubku...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
sanc0
pokročilý
Příspěvky: 94
Registrován: stř 23. pro 2009 10:46:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od sanc0 »

Zdravim,
mohol by nikto z vas, majitelov tohto kavovaru (pripadne majitelov Espresso Color alebo Espresso Dose) napisat ako ste spokojny po dlhsej dobe a ake vysledky sa vam podarilo dosiahnut? Prispevky majitelov (mik114, Visna, Domino) skoncili v podstate s tym, ze sa im moc nedari vyrobyt z beznej mletej kavy poriadnu penu ani z crema bazmekom, a ani za idealnejsich podmienok (kava cerstvo mleta z PrimaCafe) nieje crema bohvieaka. Z toho nejak medzi riadkami citam, ze modely Gaggia Espresso asi svojich majitelov prilis nenadchli a asi nesplnili to co od nich ocakavali. Namaju ziadnu vylozenu vadu, ale ani nijako neoslnili. Zvazujem kupu Espresso Pure alebo Espresso Color no stale vaham. Pozeral som nejake fotky a videa na nete z ktorych bolo patrne, ze modely Baby su oproti modelom Espresso uplne ina liga, no cenovo su skoro dvojnasobne drahe (Pure cca 160€, Baby cca 300€). Pokial by som bol presvedceny ze sa stanem nadsencom kvalitneho pressa siel by som do modelu Baby, ale zatial presvedceny niesom a 300 eur je uz pomerne dost. Pripadne viete o niecom lepsom ako Gaggia Espresso Color (Pure) v cene do 200€ ?
Som kávový začiatočník a barbar, ale pracujem na zmene :-)
Uživatelský avatar
kecimalah
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 17. pro 2009 20:26:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Pure

Příspěvek od kecimalah »

Na vánoce jsme si nadělili Espresso Color a zatim spokojenost.V Itálii jsme nakoupili ty ESE pody(Illy 18 ks za 5 Eur).Káva je z nich opravdu výborná i s pěnou jak má být a přijde mi lepší než v mnohých italských kavárnách z profi strojů a hlavně celkem bez práce a bordelu.
Také jsem zkoušel pěnit mléko na capuccino a kupodivu hned na poprvé se povedla velmi dobře.
Takže zatim pozitivní hodnocení, napíšu ještě poznatky dlouhodobějším používání.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“