Gaggia Baby Twin po druhykrat

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od xhonza »

to juniorpb: jak je to s výkonem páry, jak píše redman, měl jsem možnost pěnit mléko na tomto kávovaru a měl jsem pocit, že výkon páry kolísá, chvíli slabý, pak zase silný. Asi je to způsobeno tím, že pára se ohřívá přez termoblok a ze začátku to nestíhá. Nebo se pletu? Jsem ze své mašinky zvyklý že výkon je vysoký a postupně pomaličku klesá, ale nejsou tam výkyvy nahoru dolů. Měl jsem na twinu problém našlehat mikropěnu, protože při těch výkyvech tlaku to nadělalo spoustu bublin. Máš eventuálně nějaký fígl jak na to. Evidentně jsi to zvládnul, když koukám na tvoje vytvory. Díky za info.
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od FANDA »

No u Baby Twinu mám také pocit, že tlak páry kolísá. Teď je zrovna přístroj na další záruční opravě, tak jsem mimo jiné poprosil, zda by se na tuto věc nepodívali.
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od generator »

Od pátku vlastníme taky tohle Baby. Přechod z nefunkkčního AEG-ELECTROLUX.

Plastova pachuť a pach z trysky na páru byla cítit, tak jsem propařil a protriskoval asi 5 plných nádrží a teď se mi to už zdá nesmradlavé. Nevím zda-li to bylo přímo z bojleru, nebo z toho plastu na trysce. První výtok byl plný (asi) vodního kamene nebo čeho. Dlouho z presovače tekla bílá kalná voda a na dně zbyly bílé tvrdé kousky .. jako z vodního kamene nebo jemného bílého písku.

Trochu mě překvapuje, že po přepnutí na páru, vyteče z trysky docela dost vody, než začne pařit.
Jinak nemam po dvou dnech provozu zadne zásadní poznatky. Jenom že pžedchozí poměr levný pressovač + levný mlýnek se teď trochu změnil. Není mojím cílem vařit nejlepší presso na světě, tak mi zatím mlýnek ETA tolik nevadí, ale asi časem půjde. Daleko větší rozdíly v chutí má na svědomí káva než mletí.

Experimentoval jsem se všemi miskami a tou gumovou crema vložkou. A při kombinaci PAD + miska na PAD + Crema planžeta stříká voda a káva vrchem z páky. Asi to je už moc tlaku. Sypaná káva jak do singl nebo double misky s Crema vložkou to nedělá. Ale neberu to jako vadu, spíš poznatek z provozu.
Jinak si konečně po třech měsících peripetíí s rozbitým AEG KONEČNĚ pochutnáváme ! :)
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od Redmann »

Mám rovnakú kombináciu a tiež zatiaľ s ETA mlynčekom. A tiež raz pôjde preč, ale zatiaľ je výsledok viac než použiteľný. :-)
Ten Crema bazmek daj preč, ak používaš čerstvú kávu, je zbytočný.
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od generator »

Ano uz jsem zjistil ze to vlastne k nicemu neni. Kremu mam peknou i bez toho. A opravdu zalezi na typu kavy. Sbiram ruzne .. zacal jsem na doporucen s ILLY. TO je asi normalni standard, vyhrava v nemeckem warentest pravidelne 1. misto. Pro chut jsme si dovezli z nemecka nejakou Brasil BIO. Docela silna je DolceVita .. uplne cerne leskle zrnka ... A na lednici mam neotevrenou IZZY (1KG). Se snoubenkou radi experimentujeme, takze mi opravdu nejde o docileni nejakeho standardu a udrzovat ho.
Co mne opravdu prekvapilo na pressu je to, ze i po dvou dvojitych nemam problemy usnout. Vzdy jsem mel strach s problemy se spankem a se zaludkem, ale co jsem si precetl par clanku o kave, tak pokud do sebe necpu logr z turka nebo ty žaludovy instantni čáry-máry, tak je vlastne kava docela zdrava.
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od Redmann »

Uvidíte ešte ten rozdiel, keď namiesto spomínaných hypermegaznámychmenejznámych značiek, ktoré majú praženie ďaleko za sebou, vyskúšate čerstvo upraženú kávu napr. z PrimaCafe. Je to ozaj rozdiel. Zaručujem vám, že späť sa nevrátite. :-)
Uživatelský avatar
matesek
Příspěvky: 23
Registrován: stř 10. bře 2010 22:23:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od matesek »

Jo, jo, toto podepisuji, je to nebetyčný rozdíl a není cesty zpět a to je dobře 8-)
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od generator »

Včera se mi prvně stala divná věc. Udělal jsem preso a nechal přístroj zapnutý, že si za půl/třičtvrtě hoďky udělám další. Z terasy mne ale po pár minutách vyhnal divný zvuk, vycházející z presovače. Z dálky jsem myslel, že si "ufouknul", ale u presovače jsem detekoval zvuk v podobě jakoby rychle za sebou jdoucích sepnutí relé. Až to skoro znělo jako drnčení magnetického zvonku. Přístroj jsem vypnul a asi za hodinu opět zapnul. Vše fungovalo a zvuk se ješte v menší intenzitě opakoval. Zhruba vždy, když přestala blikat detekce nahřívaní (siprálka). Občas se detekce rozblikala a přestala bez tohoto zvuku. Preso šlo udělat normálně.
Nestalo se to někomu? Přístroj nemám moc dlouho, tak nevím, jestli by třeba už nechtěl vyčistit. Ale jestli se na něm udělalo od pořízení teprve asi 60 kafí, tak jsem si říkal, že čistit budu, až později. A nebo mu v těch vedrech trochu přeskakuje .....
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od FANDA »

Už jsem to tu někde psal. U mého kávovaru docházelo po přibližně hodině provozu k samovolnému zapnutí. Prostě proběhla extrakce "singlu" či "dablu". Vyřešeno to bylo výměnou celé ovládací jednotky. Zmíněný problém bude ale asi trochu něco jiného, že?
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od generator »

Doufam, ze to je neco jineho. Dnes se to "povedlo" jenom jednou a jelikož jsem byl náhodou u toho, tak jsme si všimnul, že při tom "zabzučení" se trochu zapaří ze sprchy. Neteče voda, nekape to, ale upustí se pára, tak jestli to není nějaký pojistný ventil. Zvuk je to strašný, něco jako když ve filmu vidíte dlouhý elektrický výboj a zvukař to přežene s FX :) Zní to tak trochu jak elektrická svářečka uvnitř presovače, ale myslím, že to je série rychlých cvaknutí relé nebo nějakého elektromagneticky ovládaného ventilu. V první chvíli jsem se bál na presovač sáhnout, že dostanu ránu....
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23. dub 2010 20:56:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od Mirek »

Zajímavé, včera jsem měl po asi 3 měsíčním používání přístroje stejný problém, tak jsem hned nasadil odvápňovací proces a už běhen prvního odpuštění bylo po bzučení. Dnes bylo vše v pořádku. tak snad to bylo jen ve ventilu.
Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 20. lis 2008 21:10:29
bydliště: Rychnov nad Kněžnou
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od Standa »

Měl jsem stejný problém. Vyřešeno záruční servis, kde vyměnili ovládací jednotku. Od té doby mám klid a vše je v pořádku. Dalším problémem bylo odlupování nástřiku nádobky odkapávače. Vymělili a vše je zatím OK.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“