Gaggia Baby Twin po druhykrat

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od juniorpb »

Gaggia Baby Twin

Keďže je už pomerne neskoro a už sa mi veľmi nechce vybaľovať statív a všetku fototechniku, obrázky pridám zajtra. Toto bude príspevok, ktorý popíše moje prvé dojmy z mašinky a hrubo načrtne jej vzhľad a funkcie. Nebudem zbytočne prepisovať technické parametre (už tu jedno vlákno o Baby Twin je), zameriam sa na to doležitejšie :D

Balenie

Výrobca si dal záležat už na prvom dojme. Krabica vyzerá pomerne lákavo a jej rozmery dávaju tušiť, že vo vnútri sa nenachádza žiadny drobec. Po otvorení krabice a odstránení všetkých kusov polystyrénu som sa konečne dopracoval k samotnej mašine. Všetky kovové časti boli starostlivo obalené igelitom alebo dokonca oblepené fóliou, aby sa predišlo pripadnému porušeniu povrchu počas transportu. Vybalenie všetkých súčastí mi veru zabralo chvíľu času (o to viac radosti :)).

Obsah balenia:
- Telo prístroja
- Nádržka na vodu (objem 1.6 litra)
- Páka
- 4x miska (7g, 14g, E.S.E., Pretlaková na 14g)
- Tryska na mlieko / horúcu vodu
- Plastová odmerka na kávu
- Plastový tamper
- Návod na použitie (v rodnej Taliančine) - preklad nalepený na krabici zvonka

Popis prístroja

Telo prístroja je vyrobené z antikora (predná strana a boky) v kombinácii s plastom (zadná strana). Podstava je vyrobená z masívnejšieho kovu rovnako ako aj nádoba na odpadovu vodu. Na prvý pohľad mi príde kapacita tejto nádoby žalostne malá, ale až časom budem môcť povedať, či je jej objem postačujúci. Výrobca aspon uľahčil kontrolu jej naplnenia. Totiž, v miske je umiestnený malý oranžový plaváčik, ktorý pri dosiahnutí určitej hladiny vody v miske začne "vykukovať" cez otvor v podstavci na sálky a obsluhe je jasné, že je najvyšší čas vodu vyliať. Ak by sa to niekomu nepáčilo, plaváčik je odnímateľný. Vrch prístroja je zo šedého plastu. Zadnú stenu tvorí z veľkej časti nádržka na vodu, ktorá je vyrobená ako odnímateľná (s intergrovaným držadlom), takže si možete zvoliť, či ju budete plniť dolievaním, alebo ju z prístroja vyberiete a naplníte priamo z kohútika. Plnil som zatiaľ len raz, ale nevšimol som si, že by ventil na nádržke prepušťal nejakú vodu počas transportu, takže nič som nepokvapkal. Celkovo prístroj pôsobí esteticky, do kuchyne rozhodne zapadne, ale nebude nadmerne udierať do očí (ako napríkald New Baby D Red). Za zmienku rozhodne stojí páka, ktorá je k prístroju dodávaná. Je vyrobená z masívneho kovu, rúčka je však obalená vrstvou plastu (po nahriatí v stroji je kovová časť dosť horúca). Páka váži úctyhodných 478 gramov (bez misky), takže naozaj veľmi dobre padne do ruky a dobre sa s ňou manipuluje. Spodná časť páky končí rozdvojkou, ktorá umožňuje prípravu do 2 šálok naraz. Je mi jasné, že na chuť kávy nemá vplyv, či páka končí dvomi otvormi alebo jednou rozdvojkou, ale mne osobne sa z dizajnového hľadiska táto rozdvojka veľmi páči. Je veľmi pekné sledovat, ako dva prúdy kávy klesajú nadol v dvoch oblúkových prúdoch. Priemery misiek su 58 mm.

Veľmi špecifickou časťou je ovládací panel zariadenia. Je dotykový. Určite si väčšina z vás povie "no a čo", pretože dnes je dotykovo ovládané už v podstate čokoľvek (od mobilov po mikrovlnky). Lenže tu je pocit z ovládania diametrálne odlišný (aspon pre mňa). Totiž, tlačidlá sú konštruované ako dovnútra prepadnuté skoro polgule. Na ich stlačenie stačí priblížiť prst a zľahka sa dotknúť. Je ťažké opísať tento pocit, ale pri stlačení tlačidla človek necíti žiadnu membránu, žiadnu potrebu pritlačiť, prístroj naozaj reaguje už na prítomnosť konca prsta na svojom povrchu. Je to veľmi efektné, aj keď si viem predstaviť, že v budúcnosti to bude mať za následok niekoľko nechcených aktivácií. Každopádne, technokratická časť mojej osobnosti plesá. Konkrétnejšie sa na stroji nachadzaju tlačidlá s týmito funkciami:
- extrakcia 1 salky kavy
- extrakcia 2 salok kavy
- prepinanie funkcie trysky (para/voda)
- manualna kontrola extrakcie

Tlacidla su doplnene dvoma ikonami, ktore signalizuju dosiahnutie teploty pre extrakciu, resp. vyrobu pary. Tu by som vsak uviedol mensiu nezhodu medzi ukazovatelom a samotnym manualom. Masina po zapnuti zo studeneho stavu rozsvieti ikonu pripravenosti na extrakciu priblizne po 1,5 minute. Manual vsak uvadza, ze je vhodne pockat minimalne 6 minut, aby doslo k zahriatiu celeho stroja, nielen niektorych sucasti. Vsetky tlacidla, ako aj ikony su podsvietene zelenou farbou.

Dalsim ovladacim prvkom je otocny ovladac ventilu trysky, ktorym je mozne regulovat silu pary alebo vody v prislusnom rezime. Posledne tlacidlo je vypinac pristroja, ktory je umiestneny na zadnej strane vedla privodneho kabla.

Vrchna cast pristroja by mala sluzit ako odkladaci priestor pre salky s aktivnym ohrevom (vlastnou spiralou). Ja vsak tvrdim, ze je to ciste marketingova funkcia, pretoze nech sa plocha rozohrieva akokolvek rychlo, urcite nie je schopna zohriat salku od zapnutia pristroja po extrakciu. No a nechavat masinu zapnutu cely den kvoli zohriatiu jednej alebo dvoch salok mi pride ako zbytocny luxus, takze tuto funkciu necham odpocivat.

Snad poslednou vecou, ktoru treba spomenut je tryska na mlieko (vydaj vody). Pribaleny nastavec je antikorovy a je to jeden z tych zazrakov, kde vyrobca tvrdi, ze je vyrobeny na extremne jednoduchu pripravu speneneho mlieka. V praxi je to riesene otvorom vo vrchnej casti, ktory pravdepodobne nasava vzduch a ten vhana spolu s parou do mlieka. O ucinnosti sa budem musiet presvedcit az v praxi, zatial mam za sebou iba jedno latté macchiato, kde nie je potrebna mikropena, takze sa to podarilo vyrobit aj s tymto nastavcom uplne bez problemov.

Prve pokusy s pristrojom

Hned ako som masinu vybalil, chcel som ju samozrejme co najskor odskusat. Problem bol v tom, ze som doma nemal ziadnu kavu. Vlastne mal, ale neda sa to nazvat kava. V policke som objavil zbytky Jacobs Kronung, ktora tam bola otvorena uz nejaky cas (tyzdne). Nedockavost (bohuzial) zvitazila. Zapol som masinu, do paky vlozil 14g misku (bez predhrievania), natlacil som do neho jacobs kavu, vlozil do stroja (ktory mal ledva cas zasvietit kontrolku) a spustil som extrakciu. Ked tak nad tym uvazujem, porusil som asi vsetky pravidla vyroby espressa :D... No a vysledok tomu zodpovedal. Tekutina (nezamienat s pojmom kava) tiekla od prvej sekundy, presso salka natiekla za 15 sekund uplne plna. Crema kde nic, tu nic. No a ta chut, nieco ako keby ste do octu kvapli citron :D... Kazdopadne, vynikajuca skusenost. Takze odchod do mesta.

Odskocil som do mesta kupit nieco ine. V predajni som si vybral kavu zn. Heissenberger - Indien Malabar Full City Roast (100% Arabica) a ponahlal som sa nazad. Doma som odhadol nastavenie mlynceka (Gaggia MM), nastavil som hrubost mletia na 4. najjemnejsi, masinu som nechal poriadne predhriat aj s pakou (cca 10 minut), cerstvo zomletu kavu som nabral do misky a utlacil kovovym tamperom (k tomu plastovemu si neviem vypestovat vztah :), zalozil paku do stroja a spustil extrakciu. To co sa dialo potom prajem zazit kazdemu. Stroj zacal pracovat, v prvych sekundach sa nic nedialo a potom postupne zacala kvapkat kava. v prvych chvilach som neveril, ze dokaze byt taka husta. Potom uz tiekla o nieco rychlejsie, ale stale mala nadhernu farbu a konzistenciu. Predsnastavena davka vody pretiekla za cca 22 sekund. Nemo som hladel na obsah salky. Hladinu pokryvala nadherna tmava crema. Nevedel som co od radosti. S chutou som bol pomerne spokojny. Na moj vkus este stale trosicku viac do kysla, ale uz len v jemnych odtienoch - musim zistit ci je to kavou alebo sposobom pripravy. Ale to uz budu len prijemne starosti :D... Po presse som spravil este jedno latté macchiato, kde sa mi podarilo spravit pomerne pekne 3 vrstvy, ale tam vidim obrovsky priestor na zlepsovanie.

O mojom postupe smerom (dufam) vpred budem urcite informovat v tomto vlakne... Ale teraz uz idem spat :D
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od David »

Dobrý, dobrý ... :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od hnup »

Pomaly ten príspevok upravujem, pridávam diakritiku. Oceňujem, že sa niekto aj podelí o skúsenosti! Môžem opraviť popis tlačidiel? Správne by to malo byť:

-výdaj kávy 1 šálka / 2 šálky silná
-výdaj kávy 1 šálka / 2 šálky slabá (lungo)
-výdaj horúcej vody
-programovacie tlačidlo / manuálny výdaj kávy

Funkcie prvého a druhého tlačidla by sa mali meniť podľa počtu stlačení - 1x jedna šálka, 2x dve šálky. Samozrejme dá sa to naprogramovať aj tak, že prvé tlačidlo bude na single a druhé na double.

"Tu by som vsak uviedol mensiu nezhodu medzi ukazovatelom a samotnym manualom." - v manuáli je popísané, že kontrolka bliká podľa toho, ako sa zohrieva bojler. Po zapnutí prístroja pred prípravou prvej kávy treba počkať 6 minút, aby sa prehriali všetky časti prístroja potrebné k príprave kávy (teda nielen bojler). Myslím, že manuál funkciu kontrolky popisuje jasne.

Ešte k tomu aktívnemu ohrevu plochy na šálky - ako písal Maroslav, hreje to slušne. Twin má naozaj samostatné výhrevné teleso pod tou vrchnou platňou, nejde o pasívny ohrev zvyškovým teplom od bojlera. Preto by som to nevidel len ako čistý marketing. Možno pre ľudí ako Ty alebo ja je to na dve veci, no ak niekto robí viac káv denne a má preto zapnutý kávovar non stop, bude mať iný názor.

Ešte otázka- kde si kúpil a za koľko?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od primacafe »

Četl jsem ten pěkný příspěvek dost v noci a už se mě nechtělo nic psat. Pozastavil jsem se právě nad tím co Hnup zmiňuje.
1. Kontrolka připravenosti ukazuje na teplotu bojleru a vody v něm, v žádném případě neznamená prohřátí všech částí kávovaru (nasazené páky).
2. Vyhřívací plocha - bylo by hodně moc naivní si myslet že po zapnutí kávovaru se hned stihnou nahřát i hrníčky. U nás to třeba funguje dobřem protože se kávovar zapíná ráno a vypíná pozdě v noci. A hrníčky nahřáté máme stále tak akorát.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od juniorpb »

hnup píše:Pomaly ten príspevok upravujem, pridávam diakritiku. Oceňujem, že sa niekto aj podelí o skúsenosti! Môžem opraviť popis tlačidiel?
Samozrejme, opravujte kto treba co treba, ja budem len rad. Nie som neomylny a obcas sa nieco pritrafi... :D...

Kde a za kolko somkupil? Kupoval som v interlinea.sk za 358 Eur. Som si vedomy, ze to nie je najlacnejsia mozna ponuka, ale zo zasady nepodporujem e-shopy bez skladovych zasob :D
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od juniorpb »

hnup píše:
Ešte k tomu aktívnemu ohrevu plochy na šálky - ako písal Maroslav, hreje to slušne. Twin má naozaj samostatné výhrevné teleso pod tou vrchnou platňou, nejde o pasívny ohrev zvyškovým teplom od bojlera. Preto by som to nevidel len ako čistý marketing. Možno pre ľudí ako Ty alebo ja je to na dve veci, no ak niekto robí viac káv denne a má preto zapnutý kávovar non stop, bude mať iný názor.
Presne pre to som napisal, ze "ja tvrdi, ze je to marketingova funkcia" a ze podla mna je zbytocny luxus nechat masinu zapnutu cely den kvoli ohrevu... nic viac, nic menej
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od zdenok »

V pravidlách fóra je uvedené, že sa má používať diakritika.

Inak ale oceňujem, že ste venovali toľko času na napísanie komplexných poznatkov o kúpenej mašinke.
Naposledy upravil(a) hnup dne stř 07. říj 2009 20:19:12, celkem upraveno 3 x.
Důvod: Nasledujúce príspevky týkajúce sa gramatiky som zmazal, zbytočne zneprehľadnili fórum
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od Redmann »

zdenok píše:
Inak ale oceňujem, že ste venovali toľko času na napísanie komplexných poznatkov o kúpenej mašinke]
A to je myslím to podstatné.

Takže ja ďakujem za dobrú recenziu.
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od juniorpb »

Ja som ešte neskončil. Nasledovať bude detailnejší popis, fotky, a keď naberiem nejaké skúsenosti, tak aj tie. Práve teraz pijem chabú napodobeninu laté. Totiž, káva sa podarila pekná, ale potom som to nezvládol s mliekom. Štve ma to, lebo kolega vlastní rovnakú mašinu a každé ráno donesie novú fotku nejakého late-art. Takže musím veľa cvičiť... :D
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od primacafe »

Popis kávovaru je perfetní ikdyž se mu dají určitě nějaké věci vytknout, ale to není to podstatné. Důležité je, že vůbec je. Stejně není vůbec důležitý pro ty kteří mrskají jedno perfektní espresso za druhým. Velmi důležitý je jako pomoc pro ty kteří hledají konkretní informace při rozhodování při výběru kávovaru.
Jestli je někde čárka nebo né, jestli autor myslel misku a použil sítko. Je to trochu matoucí nového čtenáře, ale ti staří kávový pardi to pochopili a nováček to asi ani nepostřehne.
Trochu mě mrzí když tady (na foru) někdo hledá rozumy, slibuje že svoje poznatky napíše a ve velké většině případů, nic.
Takže ještě jednou dík člověku který se nás sice svými dotazy naotravoval :) ( nebrat vážně, rádi jsme se mu věnovali :) ), ale slíbil, že napíše a taky napsal. A taky vyhrožuje, že bude ještě pokračovat, že svou recenzí ještě nekončí.

Pro vysvětlení té diakritiky.
1. už dávno nejsme v počítačové době kamenné. Takže by se snad mělo všem zobrazovat korektně.
2. Tento požadavek (aby se psalo s diskritikou) vznikl až časem, kdy se zde používá jak čeština tak slovenčina a některá slova bez diakritiky mají úplně jiný význam než je myšleno. Tak jsem chtěl aby bylo úplně jasno v tom co se píše a co autor myslel.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od pipis »

Nezbývá nežli s Primacafé souhlasit. Je fajn, když se někdo o svoji zkušenost podělí, proto vznikají
fóra.
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od juniorpb »

Mám taký zvyk robiť si na každý mesiac vlastný kalendárik na stôl, no a pred dnešnou prípravou rannej kávy som dostal nápad. Takže, ak by ešte niekto chcel, tu je :D. V prípade záujmu mám samozrejme aj vyššie rozlíšenie :D

[img]october_coffee_compress.jpg[/img]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od juniorpb »

Pohľad na mašinu po prvých pár dňoch:

- Nižší objem nádržky na odpadovú vodu nevyzerá byť problémom. Výhodou je prítomnosť samostatného celku na výrobu pary (thermobloku), takže po príprave pary nie je nutné nič chladiť (môj starý krups to riešil pretekaním vody cez thermoblok a odpadová miska bola plná hneď). Tu nič také nehrozí, a stroj môžete prevádzkovať dosť dlho predtým, než bude treba vodu vyliať.

- Ďalšie plus je fakt, že samotná miska je vyrobená z liatiny, pretože krupsácke plastové prevedenie sa pôsobením horúcej vody deformovalo a cca po trištvrte roku používania bolo treba kovový podstavec na šálky do konštrukcie viac vtláčať ako vkladať. Pri Gaggii deformácia nehrozí.

- Na ovládanie som si už zvykol. Je pravda, že po pár zapnutiach ma už tak nefascinuje, ale slúži stále rovnako dobre. Ovládanie je spoľahlivé, akurát nie je možné predný panel utrieť pri zapnutom stroji.

- Výroba mliečnej peny - po veľmi krátkom tréningu (cca 3 litre mlieka) som schopný robiť konštantne dobrú penu na capuccino, prípadne latte macchiato (v konvičke z IKEA za 4 EUR). Bohužiaľ, horšie je to s latte art, kde nemám zatiaľ vôbec žiadne úspechy. Vyzerá to, že mlieko je napenené OK, ale proste to nie som schopný naliať. No ale to nie je chyba stroja :D. Rozhodne, napeňovcia časť mašiny funguje na výbornú, takže ma čakajú ďalšie litre mlieka...

- Nerezová konštrukcia - pekne to vyzerá, ale čistiť to je naozaj beh na dlhú trať. Vždy, keď už je to zase skoro lesklé nájdem niekde nejaký odtlačok :D...Predpokladám, že toto ma bude otravovať čím ďalej tým viac, ale nie je to také kritické...

Ak máte nejaké konkrétne otázky, sem s nimi
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od DeadMan »

Ohledně mléčné pěny: Jestli to má nástavec Pannarelo (jako že ho má), tak je s ním výroba micro pěny na latte art skoro nemožná. Přisává to do mlíka moc vzduchu a výsledkem je spoustu suché pěny, kterou je nemožné nalít latte art. Já se s tim na svojí Gaggii trápil skoro rok, než jsem tam dal trysku ze Sylvie.
Řešením je sundat ten zázrak a pěnit bez něj, sice je to krátký, ale s trochou cviku s tim jde udělat krásná micropěna.
Pak taky může pomoct ucpat tu díru na přisávání vzduchu (já to řešil silikonem).

Ale jestli se ti povede udělat latte art s Pannarelem, tak před tebou smekám ... :-)

Jinak je ale to supr mašina, přeji spoustu dobrých káviček...
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od juniorpb »

Máš absolútnu pravdu. Vyrobiť mikropenu s Panarellom je naozaj problém. Skúšal som pokusne zalepiť páskou tú vrchnú dierku. Výsledok bol o niečo lepší, ale stále to nebola mikropena. Aktuálne sa pokúšam mikropenu vyrábať tak, že tú kovovú časť dám dole, nechám iba čierny plastový nástavec. Totiž jeho koniec je výrazne zúžený a para má silu. Tá kovová hovadina je naspodu široká, takže výsledná para má úplne iný charakter.

Nedokážem pochopiť, prečo na stroj týchto kvalít dali takú hovadinu. To je to isté ako dodávať so strojom iba pretlakové misky ... FUJ!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od primacafe »

Druhý den mám možnost hrát si s tímto kávovarem. Dnes jsem se zaměřil na teplotu vody, musím však konstatovat tak jako zatím u všech kávovarů Gaggia se kterými jsem se setkal a mohl jsem z nich pít kávu, je i u tohoto kávovaru teplota vody zbytečně vysoká. Káva z něj připravená ztrácí svoji lehkost a plnost. To platí v případě použítí kávy PRIMAcafé u jiných to může být jiné.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od juniorpb »

No ja som preventívne (po skúsenostiach, ktoré som tu čítal) začal pred samotnou extrakciou zapínať na pár sekúnd čerpadlo, aby sa sústava aspoň trochu ochladila. Neviem, či to má veľký význam, ale mašinu mám príliš krátko.
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od DeadMan »

juniorpb píše:nechám iba čierny plastový nástavec
To je asi jediná možnost, jak micropěny docílit bez výměny trysky. Taky nemůžu pochopit, proč to Pannarello dělaj. Určitě je to největší zápor všech Gaggií.

Jinak odpouštění vody je opravdu důležité. Propláchne se hlava a mírně se ochladí. Hlavně je to důležité po delší nečinnosti, pak je voda vyloženě přehřátá.
Já proplachuju před každou kávou cca 1 až 2 vteřiny, záleží na chuti a kávě. Každý stupeň je znát.
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od juniorpb »

Nedá mi neukázať prvý (aj keď veľmi biedny) úspech pri tvorbe latte art. Viem, že to nie je nič moc, ale mám takú radosť, že to sem jednoducho musím postnúť. Stále však pracujem na zlepšení, takže čoskoro určite pribudnú ďalšie (kolega, čo má tiež Baby Twin leje rozetu za rozetou :D...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin po druhykrat

Příspěvek od xhonza »

pěníš tou standardní tryskou s nástavcem, anebo to máš odmontovaný. Jinak dobrý.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“