Gaggia Evolution

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
radim77
Příspěvky: 21
Registrován: pon 07. pro 2009 14:09:14
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od radim77 »

Primacafe (X-Presso a Brasil Santos) je z Evolution s orig. termostatem dost hořká a tak mě to nedalo a udělal jsem X-Presso ve french pressu a je dost znát ta teplota vody na hořkosti. Z french pressu je káva lahodná i bez cukru :)
Takže musím vyměnit ten termostat :( a do toho se mi moc nechce.
Dnes jsem volal do jednoho servisu v Brně a paní mi řekla že vyměňovat termostat nemá smysl že mám být rád že mi to funguje.
Aja
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. čer 2009 9:33:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od Aja »

Mi se do výměny taky nechtělo, ale teď vůbec nelituju. Káva je mnohem lepší. Výměna se dá zvládnou asi za 15 minut. Termostat jsem objednal z Německa.
Uživatelský avatar
radim77
Příspěvky: 21
Registrován: pon 07. pro 2009 14:09:14
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od radim77 »

Díky za radu, mohl by jsi mi napsat adresu kde se dá v německu koupit termostat a jaký tam máš, 90°C nebo 95°C ?
Máš to přes nějakou redukci nebo tam pasuje.
Ještě tam jse na tom závitu vidět nějaká bílá pasta, čím jsi to "zamatlal".
Moc by mi to pomohlo. Předem díky za odpověď.
Aja
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. čer 2009 9:33:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od Aja »

Ahoj,

termostat najdeš tady:http://www.espressoxxl.de/cgi-bin/shop. ... bieterID=1 Je to termostat, který pasuje přímo bez jakéhokoli adaptéru. S doručením do ČR nebyl problém, jen ta němčina mě chvíli potrápila :) Pytlíček s bílou pastou přišel v obálce s termostatem. Určitě si prohlídni i zbytek nabídky, ceny jsou poměrně přátelské a výběr široký. Já jsem si bral ještě tamper a kovová "vemínka" k páce.

Přeju bezproblémový nákup a a zdárnou výměnu. A doufám, že změna bude stát za to :)
Uživatelský avatar
radim77
Příspěvky: 21
Registrován: pon 07. pro 2009 14:09:14
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od radim77 »

Díky moc za odpověď. Ještě se zeptám na něco, je to tento termostat?

Kód: Vybrat vše

http://www.espressoxxl.de/cgi-bin/shop.dll?SESSIONID=0474674395052716&AnbieterID=1
Nebo máš ten 90°C?
Aja
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. čer 2009 9:33:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od Aja »

Asi z nějakého důvodu nejde odkázat na konkrétní produkt, takže jinak. Termostat jsem bral tento: Anlegethermostat M4 - 90°C (390320). Ten 95°C by mě taky zajímal, možná je i lepší, ale já mám 90°C a káva je perfektní :)
Uživatelský avatar
radim77
Příspěvky: 21
Registrován: pon 07. pro 2009 14:09:14
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od radim77 »

Já vezmu ten 90°C. Kdybych měl prachy na víc tak bych vzal oba a porovnal ale nejsou €.
Kdyby někdo chtěl termostat tak dejte vědět. Budu to ojednávat v pondělí dopoledne.
Uživatelský avatar
Hrochan
Příspěvky: 22
Registrován: ned 07. úno 2010 21:48:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od Hrochan »

Tak jsem si taky (po absolvování klasické (dvou)hodinovky čmuchání informací při koupi takřka čehokoli) objednal tento kávovar z eBaye za 157 euro, a už se na něj moc těším :)
Jen k tomu termostatu: doporučujete na PRIMACAFÉ spíše 90° či 95° ? Popřípadě (na espressoxxl.de) mají i 98° - ale to už je možná hodně, co myslíte?
(btw kdyby někdo teď objednával tak dejte vědět a můžem to vzít najednou ;) )
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od primacafe »

Hrochan píše:......Jen k tomu termostatu: doporučujete na PRIMACAFÉ spíše 90° či 95° ? .......)
vhodnější bude 90°C, je docela průšvih v tom, že tolerance bimetalových termostatů můžou být dost velké a tak jeden 90° nemusí být stejný jako druhý (už jsem se s tím setkal na vlastní kůži).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Hrochan
Příspěvky: 22
Registrován: ned 07. úno 2010 21:48:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od Hrochan »

Děkuji za radu, tak tedy objednám ten 90°, a snad to bude v pořádku ;) kdyby byla teplota moc nízká (káva by asi byla slabá a nakyslá, co?) tak můžu koupit ten druhý, ale opravdu by mne to nepotěšilo :)
Dám pak vědět s výsledky
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od primacafe »

Hňup by mohl testnout jak to dopadne, když sníží teplotu (třeba) na 70st. Má Hawaii, tak třeba na té.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Hrochan
Příspěvky: 22
Registrován: ned 07. úno 2010 21:48:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od Hrochan »

Uh, to by ta odchylka byla až tak velká?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od primacafe »

Hrochan píše:......kdyby byla teplota moc nízká (káva by asi byla slabá a nakyslá, co?).......
To byla reakce na toto. Nemám jak zjistit co to udělá když bude teplota nízká. V chuti kávy by se snad moc změnit nemělo. Dá se předpokládat, že horší by bylo, když by byla teplota větší.
Řešilo se to tady, ale nedořešilo. Pravděpodobně proto, že nebyly správné prostředky. Ten kdo má na kávovaru PID (nebo jinou možnost regulace teploty), to může lehce vysledovat.
Takže dál by se mělo pokračovat tam.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od Jožin »

Já tedy nevím, ale ten termostat devadesát stupňů mě nepřesvědčil. Teplá káva pro mě není to pravé, nepomohl ani horký šálek. Do kávy právě uvařené jsem mohl klidně strčit prst, káva nebyla nějak špatná, ale taková málo kávová. Asi to musí každý zkusit, podle mého soudu je termostat devadesát pět vhodnější.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od hnup »

primacafe píše:Hňup by mohl testnout jak to dopadne, když sníží teplotu (třeba) na 70st. Má Hawaii, tak třeba na té.
Ty vrahu! :-) Za kávu dík!
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od primacafe »

Tak dobře, kávu si zvol sám. Ale zajímalo by mě to.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Hrochan
Příspěvky: 22
Registrován: ned 07. úno 2010 21:48:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od Hrochan »

Tak Gaggii Evolution už mam doma. Je to moje první espresso takže jsem si to musel řádně osahat :) nejdřív jsem zdělal jeden z asi 15ti podů co byly k tomu, ale už podle jeho vůně bylo jasný že to nebude žádná lahůdka (nebyla). Schovávám je pro návštěvy :grin:
Pak jsem zkusil čerstvě pražené Primacafé (India Malabar, 3 espressa) musel jsem vychytat mletí (první skoro vůbec neteklo). Další se povedly, a chutnaly docela obstojně, ale musím to ještě dostat trochu do ruky. Zítra snad namontuju termostat, a hlavně jsem zjistil že k tomu jsou jen přetlaková sítka, takže už jsou na cestě obyčejná.
Je fakt že Primacafé narozdíl od podu (který byl takový nijaký) mělo trochu takovou tu ''pusosvírací'' příchuť, nejspíš to skutečně bude tou vysokou teplotou.
Uživatelský avatar
Hrochan
Příspěvky: 22
Registrován: ned 07. úno 2010 21:48:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od Hrochan »

Nuže, to s tou odchylkou je asi pravda. S původním termostatem (který může mít odchylku asi taky) se mi už daří dělat celkem slušnou kávu (chyba byla taky trošku v mletí apod). Namontoval jsem 90c a je kyselá. Nemyslím nakyslá, je to opravdu neuvěřitelný patok, crema skoro chybí. Tak to asi vidím na ten původní a potom možná experimenty, někdo tu psal o ''redukci'', nebo třeba stříbrná teplovodivka na procesory bude lépe vodit než obyč silikonová (u PC to bývá rozdíl v chlazení o několik stupňů, tady by to mohlo být přesně to pravé)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od hnup »

Hrochan píše:třeba stříbrná teplovodivka na procesory bude lépe vodit než obyč silikonová
Nižšia tepelná vodivosť medzi bojlerom a termostatom spôsobuje, že termostat má vyššiu hysteréziu - teda vypne pri vyššej teplote a zopne pri nižšej. Výmena pasty by mohla v malej miere odbúrať tento jav, no na výsledok by to extra vplyv nemalo mať, v priemere teplota ostane rovnaká.

Akú kávu si použil? Skúsil som Santosku z PRIMAcafé na necelých 70 stupňov, créma svetlejšia, chuť trochu mimo, ale neuvěřitelný patok si predstavujem inak. Asi bude lepšie vymieňať termostaty až potom, keď budeš mať prípravu kávy s originálom zvládnutú na jednotku, keď každý shot bude rovnaký (správne mletie, správne plnenie, rovnaká chuť) - až potom budeš vedieť, čo spôsobil termostat a čo ruky.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Hrochan
Příspěvky: 22
Registrován: ned 07. úno 2010 21:48:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Evolution

Příspěvek od Hrochan »

Byla to Burundi z PRIMAcafé, stará asi 6-7 dnů, namletá čerstvě. Patok to skutečně byl, s opravdu dobrým pressem mám zkušeností málo, ale tohle bylo jako pít nescafé 1:1 s octem
Asi bude lepšie vymieňať termostaty až potom, keď budeš mať prípravu kávy s originálom zvládnutú na jednotku, keď každý shot bude rovnaký (správne mletie, správne plnenie, rovnaká chuť) - až potom budeš vedieť, čo spôsobil termostat a čo ruky.
Přesně tak, budu si hrát ještě nějakou dobu raději s původním, a později se mi tu ten druhý určitě neztratí ;)
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“