Gaggia Baby Twin

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
alf
Příspěvky: 33
Registrován: sob 06. čer 2009 23:12:08
bydliště: Liberec
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso i1 + i-mini

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od alf »

Moje Gaggia přišla taky takhle podobně špinavá. Musel jsem to pořádně vydrbat, ale teď to udržuji pravidelně asi jako pan Konečný a je to v pohodě. Na fotce vypadal ten kávovar v pořádku. No nevzdával bych to. Pár nervů a vychytáš to ke své spokojenosti.
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Jeremy »

No nevím Alfe. Dnes jsem pěnil mléko a výsledky bídné. Navíc pára si dělá co chce. Zítra vyzkouším pěnit bez chromované parády na parní trysce. Čištění nerezového pláště savem dopadlo asi s 50% efektem. (dobré něco)
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Redmann »

S parou na Twine nemám žiaden problém...Práve naopak, niekedy mám pocit, že je až moc silná. Samozrejme, že treba panarelo dať dole a pracovať iba s tou čiernou špičkou.
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Effe »

Jeremy píše::ucta: Toš sem vyAukroval Gaggiu Baby Twin. Už jsem chtěl být velký kluk, ale i přes poměrně dobře zabalený balík mi po čtyř denním čekání pošťák překazil radost. Tak zítra opět směr Pošta. Ani jsem chudinku nemohl vyzkoušet. Bůh ví, jak celá anabáze dopadne. Kdyby se někomu doma náhodou válelo zbytečně pár náhradních nádržek na vodu, tak se ozvěte... :|
Tak to jsme na Aukru "bojovali " o tu Gaggii spolu. :-)))
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Jeremy »

No prosim, :) Měl jsem doma povolený limit 3.700kč, ale držel jsem se při zemi a dal jsem nakonec jen 3.100kč. Tak se zadařilo a Gaggia šla ke mě za 2.901kč i s poštou a dál to znáte..
Kdysi jsem se takto utkal na Aukru o solidní mlýnek s Alfem. Jak jsem zjistil, že se jedná o místního člena, tak jsem mu po gentlemanské dohodě mlýnek přenechal, abych mu zbytečně nenavyšoval cenu. Já už jsem v té době mlýnek měl.

Jinak bez panarela jde pěnění mnohem lépe a páry je opravdu hodně, jak píše Redmann. Ale vždy před pěněním musím aspoň na dvě vteřiny odpustit trochu vody ze sprchy, jinak se jí moc nechce.(nevím proč)
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Effe »

Já jsem přihazoval do 2500 Kč.Jestli si dobře pamatuji,tak majitelka psala ,že je 3 roky starý.Trošku jsem doufal,že si té aukce nikdo moc nevšimne a cena zůstane dole,ale to jsem se pletl :-) Tak ať slouží.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Redmann »

Jeremy píše:Jinak bez panarela jde pěnění mnohem lépe a páry je opravdu hodně, jak píše Redmann. Ale vždy před pěněním musím aspoň na dvě vteřiny odpustit trochu vody ze sprchy, jinak se jí moc nechce.(nevím proč)
Tiež sa moj Twin tak správa, že nahriaty nechce púšťať paru. Takže teraz to robím tak, že najprv robím espresso, potom mlieko.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

A nie je to tak napísané aj v návode? Najskôr espresso a až potom penenie mlieka??
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Redmann »

Neviem, návod niekde odpočíva. Ale príde mi to tak bezpečnejšie kvôli káve v páke. Aj keď, Twin má solo bojler...
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od spikey »

Zdravím kávomilci,
o korodování misky jste se tu už zmiňovali. Zde web kde si uživatel stěžuje jak na korozi tak na jednání zástupců Gaggie.
Je třeba podotknout že toto je u Twinu běžný problém a jeho budoucí i současný majitel se na něj musí duševně připravit, stále ale moc nevím jak tomu zabránit, nějakou prevencí?

Kód: Vybrat vše

http://www.complaintsboard.com/complaints/gaggia-baby-twin-c416740.html
doplněno 5.1.2012
Již druhým dnem se s tímhle drobečkem seznamuji a je to zatím láska na první pohled. Odkoupil jsem ho od uživatele Jeremyho, takže na mě přechází nákup nové nádržky. Komaxitování odkapávací misky atd. Stejně tak mě láká výměna trysky i když se mi dle mého názoru daří celkem se s přístrojem domluvit (po sundání nástavce a využití pouze černé, plastové koncovky). Přikládám dvě fotky na kterých je vidět že Gaggia oplývá Italskou elegancí a má oku co nabídnout:)

Obrázek

Obrázek
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Takže tento stroj mám cca 2,5 roku a bohužel odkap.miska opravdu začíná silně odcházet,barva drží silou vůle a je více méně odfouklá,zatím to neřeším-není to vidět...
Jinak jsem měl v opravě panel elektroniky a třícestný ventil.Taky těsnění hlavy jsem měnil 2x.( stojí pouhých 40kč)
Teď jsem měl problémy s odvápňováním kávovaru,ale možná to bylo i něčím jiným...
Proto jsem se rozhodl zakoupit detergent a zkusil jsem BACKFLUSH.Jelikož jsem neměl slepou misku,tak jsem upravil přetlakové double na slepou misku-myslel jsem,že to půjde zavařit TIG-em,ale nakonec to šlo lépe zakápnout stříbrem a zatím drží.
Ohledně backflush-myslím ,že to nebude činit Gaggii problém,jen ta odkapová miska je celkem malá,tak se musí častěji vylévat.
Takže teďka stroj šlape,tak snad ještě nějaký čas vydrží! ;)
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Galina »

spikey, prevence proti odpadávání barvy /laku/ v odkapové misce je jedině "větrání". Již jsem zde psala, že já po použití přístroje - mám Gaggii New Baby Class - vysunu misku na vzduch. Je to k vzteku, že už po roce se lak odprejskává.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Redmann »

Snáď to nezakríknem, ale ja mám misku úplne v poriadku, nič sa neolupuje. Možno to bude aj tým, že drip tray moc pozornosti nevenujem. V podstate do neho odfukáva iba OPV svoju trošku a trošku občas ujde pri extrakcii. Nakoľko je malý, mám stále pod sprchou kelímok z margarínu, ktorý používam miesto drip trayu. Je mi hanba, ale drip tray čistím v podstate až keď je tam "bahno".
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Už asi 3 x se mi přihodilo u Twinu toto:
Pěkně si namelu kávu,připravím do misky...Pak dám odpustit vodu přes sprchu před extrakcí--a ono nic,neteče voda,čerpadlo běží naprázdno a ani kapka vody se nedostane přes hlavu.
Při odpuštění vody parní/horkovodní trysku vše běží normálně,ale přes hlavu ani kapka.Vše zkouším asi 5x a NIC.
Při vypnutí a opětovném zapnutí taky nepomůže-čerpadlo běží ,ale nedává vodu.
Poté vypnu kávovar hlavním vypínačem a za cca 1 hodinu vše běží normálně !!!
Nechápu čím by toto mohlo být,zdali jde o věc způsobenou ucpáním nečistotou nebo nějakým jiným problémem čerpadla?
Nestalo se toto někomu,popř.tip na druh závady. Díky
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od pedro13 »

A to odpouštění se provádí se spuštěným čerpadlem? Myslím jestli při odpouštění vody přes trysku čerpadlo čerpá vodu z nádržky?
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Redmann »

Keď dáš odpúšťanie vody cez trysku naplno, ide aj s čerpadlom.
Nemôže to byť zanesený/zaseknutý OPV? Ale to len hádam...
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od pedro13 »

Mohl by se zasekávat v otevřené poloze:
1. při odpouštění vody přes trysku prochází voda prakticky bez odporu a i kdyby byl OPV otevřen,tak by část vody šla přes trysku,část přes OPV
2. při shotu je třeba vyvinout tlak do hlavy a ten se nevyvine poněvadž voda prochází cestou menšího odporu přes OPV

Jestli je tedy chyba v OPV,tak se to dá jednoduše zkontrolovat zpětnou hadičkou do nádržky,voda se bude při tom nezdařeném shotu naplno vracet přes ní.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Redmann »

Twin nemá hadičky. :-) V nádržke je nejáky ventil.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od pedro13 »

Aha :) ,tak to by bylo potřeba nějak prozkoumat kudy to vodu bere a kudy ji vrací,ale jak to nevím.Válí se mi tu kdeco ale Twin ještě ne :lol:
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Jak píše Redmann,při odpouštění vody přes trysku( naplno) jede čerpadlo také-má klasický plný zvuk.
Ovšem v mém případě se přihodilo,že čerpadlo při shotu běželo,ale zvuk mělo takový potlačený- jako by vodu ani nebralo.
Takže kdyby vodu nebralo,tak může být vadný -zaseklý OPV?
Zajímavé je ,že to po té 60 min pauze běželo zase normálně...
Jinak díky za reakce. ;)
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“