Gaggia Baby Twin

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Redmann »

Ja ju mám už asi 3 roky a zatiaľ žiadny problém. Ale zopár ľudí tu na fóre má tiež problém s miskou a spodkom kávovaru...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Proč ne, je to jakási perverzní slitina. Ke všemu nešťastně řešené senzorové ovládání. Podle mě takové ovládání na kávovar vůbec nepatří.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

Tak jsem včera koupil Gaggia New Baby Twin. Předtím jsem měl Krupse 4050. I na stejné kávě ten rozdíl je obrovský, ani se mi tomu nechce uvěřit. Z Krupse tekla hnědá voda, nahoře byl pěnový škraloup. Chutnalo to ostře a já si na to už zvykl. Teď (dojíždím zásoby) i na stejné kávě to je celé načechrané, lahodné, plné chuti plné pěny. JE to jako když jím dort "pohádka" :-) Mňam. A to jsem netrénoval, hned napoprvé. Ale vím, že musím trochu jemněji pomlít, o moc ale ne. Krups to stěží protlačil, tady to teče o něco rychleji (30sek.). Šlehání mi ještě nejde,ale to přijde.
Jen mi není jasné toto: Na sítko 14g do páky se dává černý kuželík pro lepší pěnu. Pro 7g kávy se to dávat nemá a pro pod ano? Pochopil jsem to dobře? Důvod proč pro 7g ne?
Díky moc. Jsem nadšen!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Rád bych vám odpověděl, ale vůbec netuším jaké misky u kávovaru máte. Bylo by dobré je nafotit (spodní stranu) a dát to k dotazu. Podle všeho máte přetlakové misky, takže kafe které z toho teče, stále není espresso. Rozhodně vám nechci brát radost, ale určitý pokrok to je.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

... no, teď nemám možnost udělat foto. Ale je to ve standardní dodávce. Malá 7g má dole (myslím) 1 dírku menší, ta větší 14
g má dírku větší. Asi josu to, jak píšete, přetlaková, nevím. Ale nějak podrobně jsem to neprohlížel. Jaké jsou lepší? Můžete mi, prosím, poradit?
Děkuji.
Naposledy upravil(a) primacafe dne stř 31. říj 2012 12:38:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: necitujte předchozí příspěvek (ten si každý umí přečíst)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

O miskách toho na foru je víc než dost. Můžete začít třeba ZDE. Pro jaké misky se rozhodnete záleží na vás. Současné misky co tam máte jsou přetlakové. Ten gumový čudlik je tam proto aby káva nestříkala všude dokola. Měl by se dávat pod každou přetlakovou misku (bavíme se o Gaggii).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

.. aha, takže jde o to si nahradit přetlakovémisky klasickýma, rozumím, tomu správně? Páka zůstane stejná, oddělá se ten plastový kuželík a cvakne se tam klasická miska? Tedy bych potřeboval klasickou misku na 7g a 14g. Můžete mi, někdo, moc prosím, poslat odkaz, kde se to dá na Gaggii sehnat? Díval jsem se na stránky CZgaggia, ale tam jsem viděl na ni, asi jen, přetlakové. Díky moc za radu a omlouvám se, jsem v tom nováček, ale nadšenej, protože UŽ UŽ je to výraznej pokrok v chuti. :-)
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

... resp. musím do toho koupit sítko přímo od Gaggie a nebo mohu od jiného výrobce, když dodržím těch 58 mm? Děkuji.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od ondrada »

Na to už tady lze snad říct jen jedno: search.php ...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Pokusím se odpovědět i jinak. dape asi neumí, možná neví co hledat. Protože jsem si všiml, že poslední dobou je na foru snad ve dne v noci. Tak bych mu jako bonus věnoval konkretnější odpověď :)

Misky je v podstatě jedno odkud, pokud se dodrží rozměr 58mm. Jinak je to firma HRASPO zde na foru zmiňovaná už mnohokrát. A misky na Gaggii si myslím, že jsou zde probírané poměrně detailně.
Takže trochu pohledat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

Děkuji mockrát za tip a kontakt.
... jinak hledat, což o to, to bych uměl :-), ale je toho zde hodně a než se prodere k těm správným informacím, tak ...
Takže dík. ... (a nemusíte mne hned ukamenovat :-) Nejsem tak ostřílený ještě, jako mnozí zde a spíše uvítám konkrétní radu, odkaz než search.php :-)
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Rodom »

dape píše:Děkuji mockrát za tip a kontakt.
... jinak hledat, což o to, to bych uměl , ale je toho zde hodně a než se prodere k těm správným informacím, tak ...
Takže dík. ... (a nemusíte mne hned ukamenovat Nejsem tak ostřílený ještě, jako mnozí zde a spíše uvítám konkrétní radu, odkaz než search.php
Naprosto přesně vám rozumím. Pro zkušené uživatele je používání tlačítka Hledat běžným postupem. Když ale jako nově zaregistrovaný člen fora potřebujete s něčím poradit a první čeho si všimnete není kouzelné tlačítko Hledat, ale obrovská škála témat na foru, různé způsoby třídění atd, tak než abyste trávili hodiny hledáním něčeho, co vám připomíná jehlu v kupce sena, tak je z vašeho pohledu jednodušší cesta se zeptat...

U mě to bylo taky tak. Jak jsem se postupně prokousával tématy, přišel jsem na spoustu užitečných věcí, zdrojů. Jsem moc rád za toto forum. Třeba dnes jsem sháněl český návod na kávovar na internetu, a protože jsem nedávno manželce sháněl návod na šicí stroj, už jsem věděl kam jít, těch stránek s návody na cokoliv je na netu hafo. Ale nic jsem tam nenašel, tak mě napadlo zabrousit na Primacafé...a návod už mám :tany: :ucta:

Ta šíře fora je tedy na jednu stranu obrovské plus, ale pro začátečníka to může být naopak jako když vysadíte člověka ve tmě v lese. Možná při registraci člena by mohl dostat spolu s těmi registračními údaji nějaký automatický návod, jak se orientovat ve Foru a hlavně proč a jak používat Hledání. Tím by se ne snad zamezil, ale určitě snížil počet těch, co se ptají na věci vyskytující se tu opakovaně ( přetlakové misky jsou klasický příklad).
Toť můj názor.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Ale ono není nic rychlejšího a pohodlnějšího, než použít HLEDAT.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
skuba88
Příspěvky: 50
Registrován: stř 26. zář 2012 15:10:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od skuba88 »

Chodím na několik různých fór a svým způsobem vás chápu, ale ten kdo má s chozením na fora zkušenost, tak se poměrně rychle zorientuje a vše potřebné si najde. A ten kdo na žádná fora nechodí, tak se to holt musí naučit, protože forum je především o hledání a je to jen prostě o zvyku. Např. i když mě problém, který řešíte vy nikdy nepálil, protože jsem jaksi neměl potřebu to řešit, tak vím, že tu ty příspěvky o tom jsou a asi by mi nedělalo problém je najít. Prostě je potřeba si to forum prolézt byť to mnohdy zabere dost času, protože nejenom ,že člověk pak dost často nalezne odpověď na svoji otázku, ale taky často narazí i na další zajímavá a přínosná témata, která by ho ani předtím nenapadlo řešit. Co se týče Vámi navrhovaného manuálu, tak ho schválně zkuste vytvořit, ale podle mě je tu i na toto téma toho dostatek ;)

Takže má rada na závěr, chce to být trpělivý :grin:
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

primacafe píše:O miskách toho na foru je víc než dost. Můžete začít třeba ZDE. Pro jaké misky se rozhodnete záleží na vás. Současné misky co tam máte jsou přetlakové. Ten gumový čudlik je tam proto aby káva nestříkala všude dokola. Měl by se dávat pod každou přetlakovou misku (bavíme se o Gaggii).
... tak jsem se díval do návodu a píše se "Kroužek Dokonalá pěna používejte pouze na filtr na dvě kávy".
Je to ten kuželík, který se dává na dno páky a zobáčkem zajede dolů a překlopí se přetlakovou miskou. Tak jak to tedy má být? Pro 14g OK, ale pro 7g (menší misku) tedy ano nebo ne? Dík.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Pokud je přetlaková tak ano. Uf, už nevím jak to mám napsat. Přijde mě, že nepíšu česky.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

... je přetlaková. Přetlaková, jak jsem psal je na 1 kávu (7g) i na 2 kávy (14g). V návodu píší, že se má kuželík použít POUZE na sítko 2 kávy (tedy na větší 14g) přetlakovou misku. Z toho logicky vyplývá, že se NEMÁ použít na malou přetlakovou misku.
Ale mne připadá, že česky píši, ale Vy uvádíte přesně opak. Tak fakt už pak nevím.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

primacafe píše:Ten gumový čudlik je tam proto aby káva nestříkala všude dokola. Měl by se dávat pod každou přetlakovou misku (bavíme se o Gaggii).
dape píše:Tak jak to tedy má být? Pro 14g OK, ale pro 7g (menší misku) tedy ano nebo ne?
primacafe píše:Pokud je přetlaková tak ano.
dape píše:...se NEMÁ použít na malou přetlakovou misku.Tak fakt už pak nevím.
Do tretice, skúsime slovensky - tá plastová sranda je tam na to, aby prúd kávy z pretlakovej misky nestriekal priamo do výstupu páky. Teda patrí pod každú pretlakovú misku.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

:-) OK, já se nepřu. Pochopil jsem od Vás, že se ten čudlík má použít POD KAŽDOU PŘETLAKOVOU MISKU I KDYŽ NÁVOD KE KÁVOVARU PÍŠE, ŽE NE, že JEN POD VELKOU.

Nemá to smysl dál rozebírat.

Děkuji zúčastněným za plodnou diskusi. :-)
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Rodom »

dape píše: OK, já se nepřu. Pochopil jsem od Vás, že se ten čudlík má použít POD KAŽDOU PŘETLAKOVOU MISKU I KDYŽ NÁVOD KE KÁVOVARU PÍŠE, ŽE NE, že JEN POD VELKOU.

Nemá to smysl dál rozebírat.

Děkuji zúčastněným za plodnou diskusi.

Stejně si myslím, že nejplodnější závěr diskuse je, že asi budete shánět nepřetlakové misky - aspoň já bych to bral jako to hlavní.... ;)
Naposledy upravil(a) primacafe dne čtv 01. lis 2012 1:13:33, celkem upraveno 1 x.
Důvod: furt nechápu proč někteří tvrdošíjně citujete předchozí příspěvek.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“