Gaggia Baby Twin

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Redmann »

A odvtedy to beží v poriadku? Možno sa v nom niečo uvolnilo - špinka trebárs...
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Jo tak naposledy se mi to přihodilo včera ,potom to večer už šlapalo. A zrovna teď jsem taky dopil espresso a vše v pořádku.
Bohužel se to stalo za poslední měsíc asi 3x ,takže si myslím ,že ,,špinka,,se bude opakovat dále. Vypnutí a zapnutí hlavního vypínače a špinka je pryč?
Divné.Jestli na to příjdu ,tak napíšu.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od pedro13 »

Nevím,těžko se diagnostikuje takhle na dálku.
Může to dělat i čerpadlo samotné.
A nepřisává třeba čerpadlo falešný vzduch? To chování by tomu odpovídalo.Když má jít do tlaku,není průtok a v něm vzduch tak ho nemá jak vytlačit.
To je normální chování vibračního čerpadla,že musí zabrat s vodou,pak je teprve schopno tlakovat.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Nevím,kávovar jsem neměl nikdy rozdělaný,nejsem technický typ,asi bych to pak nesložil.Takže ani nevím,jestli může někudy čerpadlo přisávat vzduch.
Ve Twinu je jen jedno čerpadlo a přes trysku to chodí skvěle,takže to tím vzduchem asi nebude ne?
A v případě ,že čerpadlo dává vody jen málo ( přes sprchu voda jen kape) bude závada jinde?To samé řeší Trixy ve vláknu o Gaggii Color. :!:
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Jožin »

Zasekává se ventil, je tam patrně kousek kamence nebo hliníku z bojleru. Dřív mi to dělalo dost často, pak jsem na trubičku výtoku vody v bojleru nasadil měděné sítko a od té doby je pokoj. K vyčištění zaseknutého ventilu používám plastovou injekční stříkačku, ventil vymontuji a nasadím stříkačku zapojím napětí, protisměrným tlakem vzduchu ze stříkačky uvolním nečistoty.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

No to děkuji,vypadá to na vyřešení záhady,není to moc náročné na rozebrání a složení?
Čistě teoreticky by mohl i zabrat BACKFLUSH v tomto případě ne?( teda když poteče voda aspoň trochu)
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Jožin »

BACKFLUSH Vám nepomůže protože nečistota je z opačné strany ventilu. Ventil je přišroubován dvěma šrouby, je třeba dávat pozor aby se neztratilo těsnění které někdy moc nedrží. Jenomže závada se bude zase opakovat někdy za týden někdy za měsíc. Záleží co ventil ucpe, když je to hliník tak nepomůže odvápnění, ale jedině rozborka bojleru a vyčištění. Je to práce na slabou hodinu.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

No tady je alespoň vidět,že jsem to neměl nikdy rozdělané.Vůbec nevím ,jak ventil vypadá.Je zajímavé ,že soudruzi z Itálie na toto nemysleli a nedají tam to sítko přímo z výroby.
Přeci ne každý bude pravidelně rozebírat po měsíci bojler.Zajímavé ale je,že se to samo vždycky rozchodilo? Jak se může ( hliníková špona) po zapnutí sama odstranit???
Když bude nejhůř a nebude zbytí ,tak se na Vás obrátím o podrobnější návod.Zatím Díky
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Jožin »

U mě to nebyla špona, ale taková šedá tvrdá hmota vznikající patrně jako důsledek rozpadu hliníku po odvápňování. Jindy kousek kamence který se patrně odloupl v bojleru. Samotný ventil se nedá rozdělat je to zalisované. Začínající potíže s ventilem poznáte tak, při odpouštění vody před extrakcí voda teče slabě nebo jenom odkapává a čerpadlo vydává takový tlumený zvuk jako při backflushi se slepou miskou.
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od spikey »

Operace Komaxit:
stříknuté barvou RAL 9006 (barva - stříbrná metalíza), cena bratru kolem 100,-
Podstavec drží na čtyřech křížových šroubech montáž je práce max. na pět minut i s hledáním šroubováku. Za tu krásu mi týden v provizorních podmínkách bez odkapu opravdu stál, doporučuji to všem majitelům, kteří lakování stále odkládají. Zároveň chci ujistit případné zájemce o tento kávovar, že koroze odkapávací misky je vlastně plus, srazí Vám to pořizovací cenu a za zlomek ušetřené částky si to můžete dát do pucu.

klepy z lakovny: Byl s tím dost problém, je to nějaká horší slitina, proto barva jakoby bublala (když to jelo pecí). Takže s tím pánové měli hodně práce. Nakonec se povedlo ty pohledové části udělat dobře a ty nepohledové jsou stejně skryté :ok:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Vypadá to pěkně,já mám drip tray v úplně stejném stavu jako ty před lakovnou.Musím se poohlédnout po nějaký dílně,vůbec netuším kam s tím...
Jinak super foto.
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Galina »

Ano, přesně tak vypadá moje odkapová miska jako měl a suprově nafotil spikey na mojí Gaggii Baby. Snažím se to ignorovat /i když to s---/ a po každém použití nechávám větrat - samo se suší. Mám aspoň jen pocit, že jsem pozastavila destrukci. Ale pro nás puntičkářské kávičkáře je to k zlosti na to denně koukat.
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Jeremy »

Operace Komaxit
:shock: Opravdu pěkná, profesionální práce. Ať mašinka slouží mnoho let. :yes:
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
LittleHappiness
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 19. lis 2009 21:38:45
bydliště: Leuven
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od LittleHappiness »

Ahoj kávičkáři,

koupila jsem teď starší Gaggiu Baby Twin na ebay a smrdí jí tryska na mléko, smrdí Vám někomu taky? Prodejce mašinu moc nepoužíval, tak nevím jestli je to tím a jestli to někdy vysmrádne. V inzerátu psal: it is good as new, takže jestli to nemá šanci vysmrádnout, tak mu tu Gaggiu půjdu hodit na hlavu. Gaggia má aluminiový bojler, tak nevím čím a jestli to mám rovnou odvápnit. Díky za postřehy.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Redmann »

Mne nesmrdí. :-) A keď bola nová, tak ju mal niekto iný, takže neviem, či smrdela. Ak smrdí plastom, je šanca, že do prestane. Ak smrdí "potravinovo", možno nebola dodržiavaná čistota tak, ako by mala byť. Daj nástavec Panarello dolu, prípadne skús rozobrať aj ten zbytok a vyčisti.
Z PC si môžeš objednať dekalcifikátor vhodný aj pre AL bojlery a odvápni.
Uživatelský avatar
LittleHappiness
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 19. lis 2009 21:38:45
bydliště: Leuven
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od LittleHappiness »

Redmann píše:Mne nesmrdí. :-) A keď bola nová, tak ju mal niekto iný, takže neviem, či smrdela. Ak smrdí plastom, je šanca, že do prestane. Ak smrdí "potravinovo", možno nebola dodržiavaná čistota tak, ako by mala byť. Daj nástavec Panarello dolu, prípadne skús rozobrať aj ten zbytok a vyčisti.
Z PC si môžeš objednať dekalcifikátor vhodný aj pre AL bojlery a odvápni.
Díky Redmann za reakci. Smrdí jako starý bojler :D spíš tak zatuchle. Paranello nesmrdí, teda ta koncová kovová část, tu plastovou jsem ještě nerozebrala. Snad mi PC zašle do Belgie :) doma u rodičů jsem zatím nechala Silvii, tak si teď málem rvu vlasy z hlavy. :cry:
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od spikey »

kovová pachuť z trysky, znám a mám: Dekalcifikace skutečně pomohla, stala se čidlem, že chce Twin odvápnit. Později prolitá několika hektolitry filtrované vody začala dokonce velmi dobře tlakovat páru. Úplně to u mě nezmizelo, prostě jsem si zvykl, ale je to dobrý orientační prvek v péči o přístroj.
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
Uživatelský avatar
LittleHappiness
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 19. lis 2009 21:38:45
bydliště: Leuven
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od LittleHappiness »

Díky Spikey za postřeh. Tak jsem trochu klidnější co se týče páry ... i když nějak se mi nezdá tlak při extrakci, teda když to porovnám se Silvií nebo s profi strojem, té vodě se z hlavy vůbec nechce .... že by to bylo tak strašně zanesené? Potřebuju to vyřešit co nejdřív, nebo asi nebudu klidně spát. Asi do toho naliju Durgol, to je to jediné, co se tu dá sehnat.
Když sundám portafilter a pustím extrakci, tak se hlava začne rosit pak přestane na chvilku ... asi ta Preinfusion Function a pak to začne téct nebo spíš kapkat ....

Vůbec nemůžu použít tamper, spíš to jen tak pohladím... jinak z toho nic neteče... nezdá se mi ale, že bych měla pomleto na prach. No zatím to je tošku peklo, ale snad se s tím poperu :)
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od spikey »

šlo by to nahrát mobilem třeba? mě to teče cca takhle

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=vMpnKlUz66k&feature=related
Durgol: je na hliníkové bojlery?
pěchování: je to boj, někdy to taky přecpu a baby se s tím nemůže poprat.
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
Uživatelský avatar
LittleHappiness
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 19. lis 2009 21:38:45
bydliště: Leuven
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od LittleHappiness »

tece mi to pomalej, ....

myslim, ze tady byla debata, ze Twin ma sice hlinikovej bojler, ale hosi ze svajcu rikaj, ze je to kvalitni hlinik a durgol tomu nic neudela....

akorat jsem tomu sundala ten prvni plisek, nic moc zanesene to nebylo.... premyslim, jeslti se tomu podivat na streva :)

je u strevni operace nejakej spesl postup, nebo pozice pristroje pri rozebirani?
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“