Gaggia Baby Twin

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

Backflush - aké by mohlo byť riziko? Ja v tom problém nevidím (ale ja som hňup, takže ...).

Pannarello - súhlas. S nástavcom som vždy urobil len "makropenu", ako sa Ti s tým podaril latte-art, to nechápem :-) Bez neho to celkom ide, kanvička max. 0,35l. Pollitrová sa mi vôbec neosvedčila práve kvôli krátkej tryske po zhodení toho zázračného nástavca.

Nahrievanie šálok - možno by to chcelo porovnať s profesionálnym strojom. Nemá niekto skúsenosť? Ja sa k profi stroju ťažko dostanem, no ani v kaviarni sa mi nezdajú šálky nejako extra nahriate. V každom prípade pri stroji pre domáce použitie je to naozaj zbytočnosť a len marketingový ťah.

Drip tray - nevieš presný objem? Evo má 0,3l, čomu som ani nechcel veriť, pretože som mal niekedy dojem, že nemá ani len deci. Je to fakt na nervy prakticky po každom použití vylievať vodu. Toto je dosť veľké mínus, pretože aj tryska sa dá v krajnom prípade vymeniť, šálka nahriať vodou, no s odkvapkávacou nádobou sa nedá robiť nič.
Maroslav píše: Vůle mezi kovovou částí PF a plastovou rukojetí nepřispívá k celkově solidnímu dojmu, ale možná je to problém jen tohoto konkrétního kusu :?:
Chcelo by to zhodiť záslepku zozadu plastovej rukoväte, pod ňou je skrutka, asi bude len povolená.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Maroslav »

Drip tray - tak jsem měřil ten šuplik...a má použitelný objem 150ml... :cry: Myslím, že tady italští soudruzi mohli malinko přidat.
Pannarello - až budu mít možnost, tak nějaký ten art vyfotím. Jak říkám, ideální mikropěny jsem s tím nástavcem ještě nedocílil, je to vždycky kompromis a trénovat s tím vylepšovátkem mě nebaví. V zásadě ani nemám důvod to trénovat, je to spíš ze zvědavosti. V nejhorším se dají ty největší bubliny lžičkou vyházet do dřezu a pak něco vysmolit s tím lepším zbytkem... :(
Backflushing - obecně by se každá mašina s trojcestnym ventilem měla čistit tímhle způsobem, není otázkou jestli ano nebo ne, ale jak často. Vem si, jaké usazeniny najdeš po demontáži sprchy (dispersion screen) na její vnitřní straně :!: No a tenhle hnus, kterej ovlivňuje i chuť kafe, se samozřejmě usazuje v celé cestě mezi sprchou a trojcestnym ventilem včetně. Takže je jasný, že se ten ventil časem nejspíš zadělá tak, že vypoví funkci a bude se muset minimálně demontovat a vyčistit. Nechci nikoho strašit, ale myslím, že je potřeba s tím počítat. Všechno samozřejmě závisí na četnosti extrakcí, s jedním kafem denně ventil mašinku asi přežije. Problém je v tom, že tyhle domácí mašinky nejsou stavěný na těžkou zátěž, takže výrobci backflushing raději nedoporučují. Otázkou je, zda by se prováděním backflushingu nezkrátila doba funkčnosti pumpy a dalších vnitřností, páč to je pak výměna ventilu asi levnější záležitost.

Co se týče té vůle v PF, máš pravdu, pod krytkou je dobře utopený šroub se šestihranou hlavou. Bohužel nemám momentálně patřičnej klíč na to, abych zjistil, jestli to stačí přitáhnout. Ta vůle je tam už od začátku.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

Tak tá odpadová miska je fakt veľmi malá.

K backflushingu - mal som na mysli riziko pri robení backflushingu. Gaggia má OPV, takže pumpa by nemala príliš trpieť, ja by som sa toho veľmi nebál. Samozrejme sa mi to ľahko hovorí, keď nejde o môj kávovar :-)

Pannarello - s tým zázrakom som to skúšal asi dvakrát, potom som našiel videá na youtube a zázrak šiel dole. Bez toho to funguje celkom dobre (v rámci možností). Inak by ma celkom zaujímalo, aký je ten druhý bojler (termoblok?) na paru, nevie niekto?

Skrutku v PF som mal aj ja povolenú (môj kávovar ale nebol nový). Odporúčam s tým niečo robiť, mne po čase kvôli tej vôli rukoväť praskla. (Vo fa. Interlinea Bratislava to ako reklamáciu vybavili za pol dňa, ešte raz vďaka p. Turnovcovi.)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Maroslav »

Vnitřek jsem ještě neviděl, páč to není moje soukromá mašinka, a propos to utažení šroubu v páce opravdu pomohlo ;)
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

Maroslav píše:Slabá pružina v PF - asi by chtěla malinko přihnout, páč filter občas zůstává přilepený k těsnění v hlavě, což je docela otravná záležitost
Mám (mal som) tento problém u Evo, keďže si to spomenul, tak som vybral pružinku, všetko vyčistil, trochu sa s ňou pohral a založil späť. Zrazu miska držala oveľa lepšie. Včera som pružinku v páke pootočil a zrazu bola opäť "mäkká". Tak som ju točil ďalej.
V mojom prípade platí, že ak sú tie prelisy na pružine v miestach, kde sú zámky páky, tak je pružina pevnejšia. Veľmi by ma zaujímalo, či to tak funguje len u mňa.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Možná by pomohla pružinka ze silnějšího drátu. Mám dva průměry, kdybys to vzpomenul dřív mohla být v balíčku s kávou který je už v rukách Slovenské pošty. Bohu žel.

Jinak já to taky řeším tím pozohýbáním pružinky. Nedávno jsem ji vyměnil za tu silnější a teď zase nejde miska z páky vydělat.
Hodně to záleží na tvaru misky jakou je potřeba použít pružinku.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

Ja už práve nemám problém s pružinou, po otočení drží misky celkom dobre.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
jjirkaaa
nováček
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 08. led 2009 15:43:42
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od jjirkaaa »

Maroslav píše:Drip tray - tak jsem měřil ten šuplik...a má použitelný objem 150ml...
Jsem šťastný majitel gaggia classic (mám ji 2 dny:o) a drip tray jsem měřil a má celkem přijatelných 500 ml, ale šlo by tam po okraj dostat víc.

Nenapadlo někoho napojit drip tray přímo na odpad? Respektive hadičkou ho vyvést alespoň do dřezu? U classic mě to příjde možná zbytečné, ale kdybych měl 150 ml, tak bych o tom asi uvažoval....
Uživatelský avatar
ondro
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: sob 03. led 2009 14:00:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od ondro »

Sylvia to tak má tak výriešené že v spodnom ráme, priamo pod vyústením 3-cestného ventilu je diera cez ktorú sa dá vyviesť silik.hadička priamo do odpadu pokiaľ by si tú hadiču nasunul na vyústenie toho ventilu.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Myslím že tady mluvíte každý o něčem jiným.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
jjirkaaa
nováček
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 08. led 2009 15:43:42
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od jjirkaaa »

No já jsem myslel trošku drasticky provrtat drip tray ze sporu a nasunout do otvoru hadičku kterou vyvést minimálně do dřezu, ale vrtání nemám moc rád, protože je to celkem nenávratná operace:o

S toho 3-cestneho ventilu to má classic svedená do drip tray, ale rozhodně víc vody zaplním já proplachováním o opláchnutím páky přímo ze sprchy....
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Já oplachuju páku v dřezu. K těmto malým kávovarúm je rozumné chovat se dle jejich možností. Domácí kávovar nemá pro takové úkony počítanou ani nádržku na vodu, natož odkapávací misku.
Asi by to chtělo sáhnout úplně po jiném kávovaru.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
jjirkaaa
nováček
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 08. led 2009 15:43:42
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od jjirkaaa »

primacafe píše:Já oplachuju páku v dřezu. K těmto malým kávovarům je rozumné chovat se dle jejich možností. Domácí kávovar nemá pro takové úkony počítanou ani nádržku na vodu, natož odkapávací misku.
Pravda, pravda. Asi začnu taky oplachovat ve dřezu.

Za ten mylný termín se omlouvám, o espresso se zajímám opravdu jen chvilku a většinu informací jsem získal díky tomuto fóru.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Je dřezu je to přece jenom pohodlnější.
K el.ventilu mě to přivedlo právě proto, že se zde o něm občas někdo zmíní a použije špatné označení. Jak jsem však řekl, funkčně je to podobné a hlavně že víme o co se jedná. Ikdyž třícestný je zavádějící protože jeho použití u malých domácích kávovarů s vibračním čerpadlem by bylo zbytečné.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

Dvojcestný by mal byť toto:
2way.gif
Trojcestný toto:
3way.gif
Podľa mňa má Gaggia ten dole.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Muminnek
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: pát 28. lis 2008 13:03:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Muminnek »

Jo, co jsem sháněla informace ohledně backflushing, tak Gaggia Classic a Baby by měly mít trojcestný ventil (předpokládám teda, že i Baby Twin) - ale já budu kupovat Silvii, tak jsem těm Gaggiám až takovou pozornost nevěnovala.
Uživatelský avatar
Jaara
Příspěvky: 14
Registrován: pát 20. bře 2009 10:41:30
bydliště: Šumperk
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Jaara »

Právě dnes mi z Itálie přišla tato mašinka... Zdá se býti opravdu dobrá, jen jednu věc jsem si, hlupák, neuvědomil a to návod v češtině. Není to až tak hrozné, leč moje paní nevládne krom češtiny a případně slovenštiny jiným jazykem a i já bych uvítal český překlad. Pídím se po internetu a zatím bez úspěchu. Pomůže někdo?
Uživatelský avatar
Patozzi
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05. srp 2009 13:20:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Patozzi »

Ahoj všem. Prosím o radu. Máme tento kávovar a kdysi dávno jsme si k němu koupili i takový gumový kroužek, který když se dá pod misku, tak to má udělat lepší pěnu. Nám když to tam dáme ale vůbec přes kávovar neprojde voda. Ten kávovar to normálně přes ten kroužek neprotlačí. Nevíte, kde může být chyba? Nebo dělám něco špatně? Nebo máme třeba porouchaný ten kávovar? Má třeba malý tlak? Nejsme žádní profíci a je to náš první kávovar, takže by klidně bylo možný, že bychom to ani nepoznali :?
Uživatelský avatar
Patozzi
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05. srp 2009 13:20:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Patozzi »

Ach jo. Promiňte. Příspěvek výše se týká kávovaru Gaggia Classic. Dal jsem ho sem omylem. Jsem fakt amatér. Pardon.
Naposledy upravil(a) primacafe dne stř 05. srp 2009 14:29:06, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nevadí, napravím to. Děkuji za Vaši slušnost. Málem jste nedostal odpověď na dotaz, ale jen upozornění na duplicitní příspěvek. Admin
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin-první zkušenosti

Příspěvek od Zizass »

Došla mi dnes tahle mašinka objednaná na kávovary.cz,měl jsem z toho obavy pro špatné zkušenosti některých uživatelů s tímto obchodem,ale zatím nevidím žádný problém.
Dostal jsem ke kávióvaru zdarma i celkem pěkné hrníčky Gaggia + 250g mleté kávy Gaggia v plechu.
Ihned jsem začal testovat .
Výsledek je docela dobrý si myslím,místní kávoví borci at mi k tomu něco napíšou.(Jestli se mi teda podaří nahrát fotografie)
Jelikož mi ještě nedorazil mlýnek MDF,který uvízl ( v mnou zvoleném černém provedení) v Itálii,tak ještě nemůžu otestovat kávové zrno od p.Konečného.Brzy snad dorazí a pak napíšu více zkušeností.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Zizass dne stř 16. zář 2009 20:51:19, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“