Gaggia Baby Twin

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od David »

Pěkný, pěkný. To presso má asi tak dvojnásobný objem, než by mělo mít, ale vypadá pěkně.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Takle jak je to předvedené a na první pohled, tak se zdá že to nemá chybu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Hm,to jo,dělal jsem to se singl miskou a čas cca 30sec,je pravda ,že ke konci už to teklo dost světlé,ale tím pádem bych to musel vypnout už po cca 15-20 sec.
Takže to znamená ,že bych měl dát více kávy,nebo by to mělo mít jinou jemnost mletí?
Taky nevím k čemu je takový malý plastový oranž.čudlík ,který byl u kávovaru přibalen.
Ještě jedna otázka,má se provádět po každé extrakci nějaké čištění horního sítka(jak) ,nebo se to má propláchnout horkou vodou (bez vložené páky)?Nebo stačí třeba jednou denně ,týdně?
díky
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Chce to jemnější kávu podle popisu jak to teklo. Nebo tu co je, tak ji narvat do misky co se vejde, aby šla tak - tak dotáhnout.
Jednou měsíčně - :lol: (jak je třeba, spíš jak máte pocit že by to chtělo vyčistit)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od David »

Zizass píše:Ještě jedna otázka,má se provádět po každé extrakci nějaké čištění horního sítka(jak) ,nebo se to má propláchnout horkou vodou (bez vložené páky)?Nebo stačí třeba jednou denně ,týdně?
díky
Postup dělání pressa:
1: Nechat nahřát strojek s nasazenou pákou
2: Namlít
3: Odpustit trochu vody - aby se ohřála hlava
4: Nacvaknout páku a extrahovat
5: Vyndat hrneček s pressem
6: Vycvaknout páku a odpustit trochu vody, aby se omyla hlava, vyklepnout puk z páky
7: Vypít presso.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Bod č.6 ,to je to co jsem potreboval vědět...po každém presu odpustit trochu vody přes hlavu bez nasazené páky. ;)
Jinak bod č.3 je nutný?asi ne ...a bod č.7 to snad není možný! :lol:
Dík
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Myslel jsem, že se ptáte na takový to důkladnější čistění s demontáží sítka v hlavě. Ale ani to není třeba přehánět.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od David »

Zizass píše:Bod č.6 ,to je to co jsem potreboval vědět...po každém presu odpustit trochu vody přes hlavu bez nasazené páky. ;)
Jinak bod č.3 je nutný?asi ne ...a bod č.7 to snad není možný! :lol:
Dík
Bod 3 je naprosto nutný. Jinak je první část vody, která teče do puku, moc studená a extrakce neprobíhá pořádně. Crema neteče hned od začátku, jak by měla. Nadto se z hlavy a trubek vypláchne voda, co tam už nějakou dobu stojí.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Takže bod č.3 stačí zařadit při přípravě prvního presa ? A vodu pustit přes prázdnou páku nebo bez páky? Já jsem odpouštěl vodu jen na ohřátí hrnku ,ale to přes parní trysku.

II: Vše jsem vyzkoušel,přes sprchu jsem odpustil trochu vody(bez vložené páky),tu jsem napěchoval o trochu větší dávkou kávy než včera i trochu více upěchoval.Výsledek: cca 30ml moku za 26 sec,krásná barva i chuť. Myslím si až dojde na řadu ta káva ,co mám z Primacafé v lednici a budu moci pomlet čerstvě,tak bude i vyšší pěna a tak vyhlížím pošťáka s MDF. ;)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od David »

Namlejt do páky - odpustit vodu - nacvaknout páku
Já to dělám před každým pressem. stačí fakt vteřinka.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Ahoj,chci požádat ,jestli by nějaký majitel tohoto stroje neporadil s těmito dvěma věcmi:
1.Jak u tohoto dvojbojlerového přístroje dělá dekalcifikaci(jestli jen přes parní trysku,nebo i přes hlavu přístroje a jestli s nasazenou nebo demontovanou sprchou-jak je psáno v cz návodu)
Roztok odpouštět přes manualní dávkování přes hlavu(tl.č.6),nebo přes trysku horké vody tl.č.4+ otočný čudl č.25 nahoře?
2.Taky to někomu dělá......?...... ,že když chci pěnit mléko,tak otočím vrchním čudlem na páru a vyteče trochu vody a pak ....nic.Začnou blikat všechny kontrolky (2,3,4,5,6),a z přístroje pára nevychází,pak musím kolečkem zastavit ,chvíli počkat a pak zase zapnout kolečkem páru a teprve začne proudit pára.Ptám se jen jestli to není nějaká závada,byť kávu s mlíkem asi budu dělat minimálně ,ale mašinu mám teprv 3 dny tak nevím jestli to dělám správně. ;)
Možná musí být stav po shotu presa?
díky Z.
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od FANDA »

ad 1. Dekalcifikaci jsem prováděl jak přes hlavu tak přes parní trysku. Soustředil jsem se spíše na "hlavové ústrojí". Odpouštěl jsem přes manuální tlačítko (M) s nesundanou sprchou a trysku přes tl.č. 4 + 25.

ad 2. Jak už tu bylo několikrát napsáno ten bojler na páru je termoblok a ten je po zapnutí plný kondenzátu (vody). Při nahřívání cca 10 minut od zapnutí otočím kolečkem na páru a vypustím všechnu vodu (je jí tam vždy dost cca 0,5 dcl). To jak se rozblikaj všechny kontrolky je podle mě znamení, že není tlak a není spuštěno čerpadlo, které pak žene páru do trysky.
Ještě doporučím přečíst obě recenze od Maroslava, který pregnantně popsal celý přistroj a práci s ním.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Mezonet: Díky za informace,dekalcifikaci jsem tedy pochopil,ale ještě tedy nevím ,proč se mi rozblikají ty kontrolky a není tam tedy tlak v termobloku.....???
Recenzi od Maroslava jsem samozřekmně četl několikrát ,ale odpovědi na toto jsem se tam nedočetl.
To s těma kontrolkama dělá někdy i Vám ?
díky Z.
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od FANDA »

Jo jo, občas to udělá i mně. Jak jsem psal, odpustit horkou vodu (kondenzát) a chvilku počkat až se vytvoří suchá pára.
Při pěnění je slyšet pravidelné "dusání" čerpadla.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Takže další zkušenosti s kávovarem Baby twin:
Dnes jsem díky ochotě a rychlosti p.Konečného obdržel balíček ml.kávy Primacafé presso + Brasil Santos. Ještě mi nedorazil mlýnek ,takže to řeším takhle.Byl jsem zvědav ,jaký bude rozdíl mezi těmito dvěma kávami a tou co jsem dostal ke kávovaru(Gaggia v plechu).
Na první pohled toto: z Primacafé zřetelně jemněji namleto.
Začal jsem Primacafé presso do singlu a ejhle za 30 sec.nateklo jen tak 15ml a pak to nechtělo téct vůbec.Udělal jsem korekci v množství a hlavně pěchování....a výsledek se dostavil ve velmi dobré kvalitě,je vidět ,že tento kávovar potřebuje dávkovat velmi přesné množství kávy.Naopak lze vždy doladit hrubost mletí .. s tou hrubou kávou Gaggia jsem musel dát více kávy a hlavně to tam narvat ! Chuťově mi káva Presso příjde taková silnějšía hořčí?
Poté jsem testoval Brasil Santos, opět méně udusal a káva výborná,chuťově hodně podobná té Gagii( možná ji mají použitou také v té směsi :grin:)
Takže dneska už nebudu testovat, 3 kávy denně je na mně až dost,ještě že jsem nalákal manželku a tak už pije doma presso i ona. Příště zkusím hodit nějaké foto zase.

edit1:Tak tady jsou nějaké fotky s kávou Brasil Santos( mletá v Primacafé),doba extrakce 25-30sec,singl miska,hmotnost kávy 7,95g.Váhu jsem si vypůjčil z práce ,abych mohl o víkendu trošku experimentovat s množstvím kávy.Do singlu se vejde cca 7-8 g,ale šlo by tam dát asi i max 9g.( to už nejde skoro dotáhnout)
Káva co jsem udělal byla dobrá-vůně a chuť výborná ,ale čekal jsem asi víc od crémy- je světlejší a výšku se mi nepodařilo(zatím) udělat vyšší než těch 2-3 mm. Může někdo poradit ,dle foto? ;)
edit2: double miska ,tam se vejde kávy více,18 g je minimum,jinak mám vodnatý puk a takhle to dopadlo s kávou primacafe presso za 25 sec extrakce a 17,5 g kávy.Tady byla crema hustější ,ale to je dáno určo příměsí robusty.Výšky cremy 0,5-1cm jsem ale nedosáhl.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od David »

Cremy máš akorát. Víc bude, až bude mlýnek. Ostatně je tam jen na okrasu :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Na fotce páky s kávou, se zdá málo kávy, chtělo by to víc. To však asi znamená o trošku hruběji mletou kávu. Dokazuje to jen to co se zde tvrdí a opakuje stále dokola, že k dobrému stabilnímu výsledku je třeba mlýnek. Je jen velkým štěstím, když káva namletá u nás, sedne do kávovaru u vás.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Posílám foto pro ty ,co váhají s koupí mlýnku,tohle jsem vytvořil dnes s kávou Primacafé standard,umleto na MDF na stupeň č.6( což je asi irelevantní vzhledem k různému nastavení z továrny)Čas extrakce i množství kávy sedělo,puk vypadá skvěle.Množství kávy je odhadem-mleto přímo do páky a puk se už nelepí u Twinu ke sprše.Nevím jestli to je mletím ?
Barva cremy je taky zajímavá.
Ale abych neodbočil příliš od tématu,tak po 3 týdeních zkušenostech s touto Gaggií musím říct,že mně zklamalo nahřívání šálků,Twin má sice top.spirálu,ale i když mám puštěný stroj přes víkend od rána do večera,tak jsou šálky jen vlahé.Naopak velikost nádoby na odkap vody mně vůbec netrápí bo tu malou loužičku,co za den Gaggia vyprodukuje stejně každej večer vyleju a vše řádně vyčistím.Zkušenosti s pěněním mléka nemám,ale když jsem to zkoušel,tak jsem neměl ihned možnost použít páru,musel jsem malej moment na páru čekat,programové dávkování zatím nevyužívám,ale treba se k němu někdy propracuju,zatím mně to baví ,tak volím manuelní dávkování.

Cus.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od David »

Paráda. Nahřáté šálky nejsou podstatné, klíčová je nahřátá páka.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Jožin »

A studená káva je fajn?
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“