Gaggia Baby Twin

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Dobrá studená káva je fajn (hlavně v létě).
Ikdyž byl dotaz asi myšlený jinak a v jiné souvislosti.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Pár postřehů k čištění Gaggii baby twin:
Po cca 6-7 týdnech jsem provedl 1. dekalcifikaci a 2.rozebral a vyčistil sprchu.
Ad 1: dekalcifikace asi nebyla potřeba,používám filtr.konvici Anna a neteklo z toho celkem nic.Takže příště budu odvápňovat asi po půl roce.
Ad 2: vrchní sítko a sprcha byla ,,zamaštěna,, hnědým povlakem.Po vyčištění jsem nemohl trefit hrubost mletí,protože při nastavení stejném jako předchozí den,vyteklo za 10 sec. 60ml kávy a chuť slabá....Musel jsem korigovat o 2 stupně,abych dosáhl podobných výsledků-jemnější mletí.
Jsem zvědav jestli bude vše zítra OK,ale asi má stroj větší tlak po tom čištění,tak proto tyto změny?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

Zizass píše:Ad 1: dekalcifikace asi nebyla potřeba,používám filtr.konvici Anna a neteklo z toho celkem nic.
Ako si zistil, že nebolo treba odvápňovať?

Zizass píše:asi má stroj větší tlak po tom čištění,tak proto tyto změny?
OPV ventil je u Twinu namontovaný priamo na čerpadle. Aby prestal fungovať, muselo by ho niečo upchať, čo vzhľadom na jeho umiestnenie nie je pravdepodobné.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Při odvápňování tekla voda skoro čistá,jen pár kousíčků v tom plavalo,poté jsem propláchnul vodou a dělal 1x shot z Lavazzy,která šla do dřezu.Potom jsem už dělal z Brasil Facenda Sáo Silvestre a výsledky byly normální standard 25-30 ml za 25 sec.
Večer jsem čistil tu sprchu,vrchní sítko+... mělo z druhé strany hnědý mastný povlak.
Poté byly výsledky espressa jak jsem popisoval výše,takže to mělo vliv na přípravu kávy.Nevím do jaké míry a co přesně to způsobuje. ;)

edit: navíc doba 6-7 týdnů při filtrování vody je asi určitě dost krátký interval na dekalcifikaci,že?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

To, že tiekla skoro čistá voda, nemusí nič znamenať. Odvápňovací roztok je riedená kyselina (originál od Gaggie je kyselina vínna), vodný kameň sa v nej rozpustí a nemusí v tom nič plávať.
Čo sa týka intervalu na odvápňovanie - ťažko povedať. Záleží od používania. Ak používaš často paru, tak je lepšie robiť dekalcifikáciu častejšie, predsa len pri 175°C sa odparí dosť veľa vody a tvorí sa viac vodného kameňa v termobloku. Bojler by sa u Twinu až tak veľmi zanášať vodným kameňom nemusel, keďže "vyrába" len horúcu vodu na espresso.
U prístrojov so spätným ventilom je asi lepšie odvápňovať radšej častejšie ako neskoro, upchatý ventil sa asi neopravuje ľahko (ak sa vobec dá opraviť).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Dík za komentář,já vařím zatím jen presso,mlíko jsem pěnil asi 2x :grin:
Před chvílí jsem dopil Brasil Facenda Sáo Silvestre a musím říct ,že je to mňamka,škoda kazit mlíkem....Výsledek byl stejný jako včera ,mletí na č.5 a objem cca 30ml za 25 sec.Takže jak často myslíš odvápňovat?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

Neviem, odmontuj bojler a uvidíš :-)
Ak používaš filtrovanú vodu, tak tie dva-tri mesiace by, myslím, mohli byť OK.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

Maroslav píše:Mimochodem single pojme v pohodě 9g a double 18g (brutalista tam narve asi i víc :D )
Na moje prekvapenie má Twin menšiu single misku ako Evolution, do tej sa zmestí cca. 11-12g kávy. Ktorá single miska je však lepšia si tvrdiť nedovolím, lepšie výsledky dá určite double miska.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Tady posílám na porovnání singl misky na Gaggii Twin.Ta vlevo je doukoupená z Primacafé(údajně tam vejde 10-12g),což nemůžu teď potvrdit,ale zjistím to až si donesu z práce zase jednou váhy domů.Ta vpravo je originál,co byl u přístroje jako příslušenství.Výsledky extrakce jsou jednoznačně lepší pro New misku.
Na první pohled je patrný rozdíl,kde široká část misky má takový prolis a tím pádem je ta část o dost vyšší.Jinak průměr děrované části je téměř shodný.
Taky se mi nestalo ani jednou ,že by zůstal puk přilepený na sprše,káva se vyklepává z misky hůře,to bude tím prolisem a jsem nadmíru spokojen z výsledky extrakce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
maros
Příspěvky: 1
Registrován: úte 05. led 2010 15:35:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od maros »

Viete mi prosim poradit kde kupit model Baby Class D? Baby Class alebo Twin maju v mnohych obchodoch, Class D som nikde nenasiel. (Uprednostnim kamenny obchod v Bratislave alebo internet).
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

Oficiálny dovozca je fa. Interlinea, skús sa opýtať tam. (http://www.interlineashop.com/sk/Kontak ... a-a.s.html)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od zunicka »

maros píše:Viete mi prosim poradit kde kupit model Baby Class D? Baby Class alebo Twin maju v mnohych obchodoch, Class D som nikde nenasiel. (Uprednostnim kamenny obchod v Bratislave alebo internet).
Ja som skúšala pozrieť na nete a našla som tu

http://www.aboutespresso.com/gaggia_bab ... egory_id=0

Inak ešte jeden tip. Ja som bola minule v TPD Euronics a mali vystavený jediný model Gaggia- nejaký plnoautomat. Tak som sa spýtala, či sa dá objednať aj iný model. Dal sa, na druhý deň bol na predajni. Oni to berú z Interliney. Ešte som dostala aj zľavu 9%. Za takú cenu by som ho ani na internete nezohnala :tany:
Uživatelský avatar
lukas
Příspěvky: 7
Registrován: úte 26. led 2010 13:16:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od lukas »

Dobry den,
muj Baby Twin se po 2letech lehkeho provozu zacal vzpirat a i pres nedavnou dekalcifikaci doslo k ucpani trysky na paru. Horka voda z ni tece ale pri pare jen prerusovane vrci cerpadlo a nic se nedeje. Nejhorsi je ze se to ucpalo doslova naraz bez varovani, jedno latte bylo perfektni a najednou konec :(

Zajima mne proto jestli tu nekdo nemate zkusenost s nejakym servisem idealne v blizkosti Prahy.
Dekuji.

Jinak co se tyce hodnoceni, Gaggia uz nikdy! Vlastnim 2 dalsi kavovary za 1/3 cenu od firem Rowenta a Krups. Oba tyto kavovary se pouzivaji nasobne vice nez Gaggia. Jsou mnohem mene nachylne. Krups i kdyz nema dvojity boiler tak dodava paru ve vetsim mnozstvi a po delsi dobu... hlave i kdyz jsou oba o 3roky starsi tak i dnes funguji...
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

lukas: Ještě jsi nenapsal jestli Rowenta resp.Krups dělá stejně dobré espresso?
Jak často jsi odvápňoval a jestli máte u vás tvrdou vodu atd.
Servis :Interlinea. ;)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

lukas píše:...doslo k ucpani trysky na paru. Horka voda z ni tece ale pri pare jen prerusovane vrci cerpadlo a nic se nedeje.
Keď cez trysku tečie voda, tak upchatá asi nebude. Ja to vidím skôr na termostat, tepelnú poistku alebo výhrevné teleso termobloku pary.
A čo sa týka výrobkov Gaggia - ja som ešte nemal problém. Majitelia Rowent sa už v jednom vlákne vyjadrili.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Já jsem s Gaggií za tři roky neměl sebemenší problem. Nikde nic nekape a všechno funguje jak má. Velkou většinu problémů s kávovarem si nadělají majitelé sami špatnou obsluhou nebo údržbou.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
lukas
Příspěvky: 7
Registrován: úte 26. led 2010 13:16:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od lukas »

primacafe píše:Já jsem s Gaggií za tři roky neměl sebemenší problem.
Njn taky s Classic, chtel jsem ho ale zrovna se prestal vyrabet. Baby Twin uz neni ono.

Necekal jsem, ze odejde po 2letech a 100kavach, kdyz jsem ho cistil a celkove mu dal nesrovnatelne vetsi peci nez tem ostatnim levnym kavovarum. Mimochodem para prestala fungovat po mem ~6. latte co jsem v nem delal - to o kvalite nevypovida.

Pro Hnupa: tvuj nick hovori za vse, kadopadne nekde mezi kompresorem a 2. boilerem je chyba.
Naposledy upravil(a) hnup dne stř 29. zář 2010 16:31:23, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Každopádne Twin nemá ani kompresor ani druhý bojler.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Já vařím cca 120 káv měsíčně na Twinu a zatím vše O.K.,používám filtrační konvici Anna,ale stejně to chce cca 1x za 2 měsíce odvápňovat....po odvápnění je to znát.JInak Twin má na páru thermoblok ne 2.bojler.
Na závětr lze říci ,že hold člověk musí mít i kliku,aby nechytl zrovna vadný kus( závady jsou i na jiných profi přístrojích.... ;)
Uživatelský avatar
Jaara
Příspěvky: 14
Registrován: pát 20. bře 2009 10:41:30
bydliště: Šumperk
kávovar:
mlýnek:

Re: lukas

Příspěvek od Jaara »

Vámi zatracovaný kávovar vlastním necelý rok a jsem navýsost spokojen viz můj příspěvek do fóra "Gaggia Baby Twin po druhykrat". Je jisté, že se každému výrobci nějaké to promile chyb určitě podaří udělat. Bůh ví, kde se to vše montuje, můj tip je jako skoro u všeho Čína. Horší je, když se poruchy jakéhokoliv výrobku projevují vždy těsně po záruce. Kdesi jsem četl, že jsou najímáni machři, kteří do jinak skvěle a s velikou šancí dlouhodobě fungujících věcí vkládají součástku s právě onou limitovanou životností, které se mezi odborníky něžně říká "kurvítko". Já si taky nemohu vynachválit ku svatbě zakoupený robot ETA. Když po téměř 35 letech dosloužil, jsa věren značce zakoupil jsem jeho potomka. Samosebou tam, kde byl kov, se nachází plast (krom nože s deskou na mletí masa, struhadel a rotujících nožů mixéru), vše je mnohem fórovější s šancí na život mnohem kratší. Nu což, je nás moc a peníze se musí točit.
Přeji vám, abyste byl se svými kávovary více spokojen, ale nezatracujte značku Gaggia, máte to stejné jako se ženou... I někteří z nás se vracejí k první lásce, i když ji leckdy s nenávistí opustili.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Ahoj,má někdo zkušenosti s výměnou těsnění u hlavy na Gaggii baby Twin? Začínáse mi stávat ,že při dotažení páky na čelní pozici mi podtéká trocho vody vrchem přes misku,při dotažení na pozici mírně doprava je zatím vše O.K.,ale toto se vždy nepodaří...Tak jsem demontoval sprchu atd ,ale nevím jestli je těsnění nějak zajištěno a jak ho demontovat a nasadit nové.Díky za info
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“