TurMix TX40

Domácí pákové kávovary Turmix
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: TurMix TX40

Příspěvek od Fox_25 »

To budeš hodný, co od něj čekat, plastové tělo nebo kovové? Předpokládám že ještě nebude mít crema bazmek. A to na páce je hádám západkový systém že?
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
charliequatro
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 30. čer 2011 22:48:44
bydliště: Praha 4, Spořilov
kávovar:
mlýnek:

Re: Turmix TX 40

Příspěvek od charliequatro »

primacafe píše:Co Vám na to říct. Já jsem tento kávovar používal několik let. Když mu pomalu začal docházet dech, tak jsem našel firmu která provedla opravu výměnou kus za kus. Poslal jsem jim zdevastovaný kus a asi do týdne jsem dostal fungl nový kávovar. Jenomže potom jsme pořídili automat a tak šel TurMix k ledu. Vzpomněl jsem si na něj nedávno a nabídl ho zde ve foru. Zatím o něj nikdo neprojevil zájem. Je to škoda protože předčí všechny ty levné kávovary, který si kávový nadšenci pořídí jako první svúj stroj, aby většinou zjistili, že to bylo šlápnutí vedle. Jenomže co už, když ho koupili, tak se s ním trápí a záleží jen na jejich výdrži (nervové), kdy přijde doba na zakoupení jiného kvalitnějšího.
Absence servisu pro TurMix není až tak katastrofální. Velká většina (skoro všechny domácí kávovary) kávovary obsahují úplně stejné čerpadlo. Takže tento díl není problém vyměnit a dál se v kávovaru nic neopotřebovává. Když se používá vhodná voda a čistění se provádí doporučnými chemikáliemi, jsou vlastně malé domácí kávovary nesmrtelné. Hlavně ty neplastové s robustnější konstrukcí. A tím tento kávovar TurMix je.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: TurMix TX40

Příspěvek od j.bill »

Nevíte, z jakého materiálu je hlava a páka Turmixu TX40 ?. Co je mi známo, tak termoblok je přímo na hlavě a je hliníkový. Je tam prostor pro předělání na nerezový cca 300 ml bojler? Nemá někdo pěkné fotky, jak to tam uvnitř vypadá?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
tom.su
Příspěvky: 2
Registrován: ned 24. kvě 2015 9:59:06
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: TurMix TX40

Příspěvek od tom.su »

Jako čerstvý majitel Turmixu TX40 přidám fotku a dotaz. Páka je hliníková, z vnější strany s chromovou úpravou.
turmix inside.jpg
Po počátečním čištění a seznamování funguje velmi dobře. Kupoval jsem ho s tím, že nefunguje pára, což mi až tak nevadilo. Ale přeci jen bych rád funkci páry zprovoznil. Pravý volič nastavuje funkce (pára, káva, horká voda), levý je pak po nahřátí a rozsvícení příslušné kontrolky spouští. Káva tedy funguje, horká voda přes trysku také, jen při nastavení páry se sice kontrolka po nahřátí rozsvítí ale pára nikde, ani náznak. Od minulého majitele vím, že bylo měněno čerpadlo, možná došlo k nějaké chybě při montáži, nemyslím teď samotné čerpadlo, ale zapojení dalších kabelů. Žádné schéma jsem nenašel, takže to bude hledání formou pokus-omyl. Pokud by někdo měl tu možnost tento kávovar otevřít a vyfotit, byl bych velmi vděčný.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: TurMix TX40

Příspěvek od j.bill »

Podle mne by funkce páry měla fungovat tak, že se :
1) nahřeje termoblok na vyšší teplotu, aby se voda při průchodu změnila v páru
2) v pravidelných intervalech se na okamžik spíná čerpadlo, které do termobloku dávkuje vodu, která se pak mění v páru nebo je omezený průtok čerpadla a do termobloku jde stále velmi malé množství vody (čerpadlo necykluje ale jede pořád), které se mění na páru a termoblok nestačí zchladit a zbytek se vrací zpět do nádržky.
Takže pokud jsou parní cesty průchozí, tak bych se zaměřil na termostat zvyšující teplotu (odzkoušení kdy zapíná/vypíná) popř. činnost čerpadla nebo nějakého přepouštěcího ventilu nebo omezovače průtoku....
Podotýkám, že Thurmix nevlastním, ani jsem s ním neměl co do činění, tak to ber s rezervou!
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: TurMix TX40

Příspěvek od primacafe »

K tomu že nefunguje pára: podívat se na termostat páry (ten s vyšší teplotou). Stačí vzít ohmetr a proměřit ve vypnutém stavu a hlavně vytažený ze sítě. bylo by dobré stáhnout na jedné straně termostatu konektor (při měření).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
rple
Příspěvky: 1
Registrován: ned 31. črc 2022 15:59:39
bydliště: Praha 13
kávovar: TurMix tx40 futura
mlýnek: nemám

Re: TurMix TX40

Příspěvek od rple »

Sháním portafilter pro "vintage/retro" TurMix tx40. Neporadili byste mi, kde mohu původní páku sehnat, neprodáváte někdo nefunkční stroj, nevíte kde bych sehnal dnešní funkční náhradu? Předem děkuji za všechny tipy, rady a váš čas.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: TurMix TX40

Příspěvek od j.bill »

Posílal jsem Ti před měsícem soukromou zprávu, ale ani jsi ji nečetl... 8-)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Odpovědět

Zpět na „TURMIX“