ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Domácí pákové kávovary ETA
Pravidla fóra
* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od ringo »

keras píše:Tři dotazy:
1. Mohu se zeptat ringa (popř. i ostatních co tyto modely vlastní) jak funguje ETA 7175 popř. ARIETE 1329 po pár měsících používání?
Přístroj mám přes rok, a zatím funguje - kafe připraví v požadované kvalitě. Jediná výtka je k zápachu plastů, od kterých do druhého dne smrdí i voda v zásobníku. Řeším to tak, že místo zásobníku používám hrnek, který přes přípravou naliji a po přípravě vyndám.
keras píše:2. Z jakého materiálu je hlava??? Páka vypadá slušně. Je hlava také kovová nebo jen plast?
Hlava je litá hliníková, bez plastu, s nerezovým sítkem.
keras píše:3. Jak velký hrnek se vejde pod páku???
Hrnek se vejde větší i klasický na latté, akorát se musí vytočit přes výtok páky, a pak postavit, a pokud je potřeba tam nacpat kýbl, stačí sundat nerezový rošt a hrnek postavit na dno šuplíku.
keras píše:Děkuji mnohokrát
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
keras
Příspěvky: 48
Registrován: pon 29. lis 2010 17:59:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od keras »

Ringo děkuji, nakonec jsme koupili zelmer ...16
Pokud se na něco zeptáš budeš blbcem 5 minut, pokud ne, budeš blbcem celý život...
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od bouncer »

keras píše:...Ale "špatná" zkušenost za 1400,- nebo za 4000,-??? To se raději vytrestám tou levnější variantou a navíc to kdykoliv mohu zreklamovat tady v krámě. Má to 2 roky záruku, to si myslím, že stejně nevydrží :)
Já myslím, že tohle je správný přístup ;-) Vyzkoušet si to a za rok, za dva už budete vědět, co opravdu chcete...
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od primacafe »

Ono to až tak velký kvalitativní skok v kávovaru nebude, jestli za 1400,- nebo 4000,-.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od bouncer »

Tak jsem to pochopil. Oba budou řekněme podobně nekvalitní, tak je lepší si tu špatnou, nekvalitní zkušenost odbýt za 1400 ;-) Ale věřím, že ten za 4000 bude vypadat mnohem lépe :-)
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od primacafe »

Možná opravdu jen vypadat. To že někteří z tohoto fora koupili velmi výhodně i dobrý kávovar, není možné brát jako pravidlo. Stále je mit na paměti, že se bavíme o kávovarech v běžné prodejní síti a né o kávovarech prodávaných příležitostně za výhodné ceny.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
fiki
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. dub 2011 11:44:05
bydliště: Cheb
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od fiki »

Prosím o radu. Zakoupil jsem v akci tento kávovar za 2000,-. Velká spokojenost. Po přečtení této diskuse, jsem zakoupil i tyto profi misky /ASTORIA / AURORA-BRUGNETTI/ BEZZERA/ BRASILIA/ RANCILIO/ ELEKTRA/ CONTI/ FUTURMAT - ARIETE/ LA MARZOCCO/ ECM/ FAEMA/ WEGAV/ BFC/ ROYAL ve velikosti 7g a 14g. (Původní miska je dost veliká a tím pádem se těžko "vyrobí" puk.) Problém je, že tyto misky nesedí v páce přesně. Tím pádem nejde páka dotáhnout a s 7g miskou nejde vůbec nasadit. Chci se zeptat na jaký typ kávovaru jste pořizovali profi misky?
Děkuji
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od zdenok »

Nie všetky profi misky budú sedieť do všetkých kávovarov s 58mm priemerom. Ja keď som kupoval do Ariete (môj prvý espresso stroj), tak som páku zobral serviskákovy kávovarov a hľadali sme spoločne, ktorá bude sedieť .
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od ringo »

Originál miska urobí puk jako víno, když bude plná :).
Já jsem 7g misku, která do páky i hlavy normálně pasuje, kupoval zde na PC, ale už je nevedou. Nicméně možná PC ví, jaká miska to byla.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
fiki
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. dub 2011 11:44:05
bydliště: Cheb
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od fiki »

No právě, když bude "plná". Ale ona je celkem velká a jedna káva je pak problém.
Uživatelský avatar
fiki
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. dub 2011 11:44:05
bydliště: Cheb
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od fiki »

Tak jsem na druhý pokus koupil tyto misky: Gaggia 7 gr kód produktu 700255 a Gaggia 14 gr kód produktu 700256. Tyto misky jsou OK. Do páky krásně pasují a páka jde nasadit.
Naposledy upravil(a) fiki dne sob 16. črc 2011 8:56:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fiki
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. dub 2011 11:44:05
bydliště: Cheb
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od fiki »

Již jsem také vyměnil těsnění páky. Jelikož se doporučuje tvrdší, použil jsem těsnění - NUOVA SIMONELLI, rozměr: 72x58x7 mm, obdelníkový průřez. Přebývající milimetr jsem zbrousil.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od primacafe »

Měl jsem možnost v posledních pár dnech se poměrně detailně s kávovarem seznámit (Ariete1329). Dostal se mě do rukou jeden co potřeboval větší opravu a nastavení.
V podstatě se ztotožňuji s příspěvkem ZDE a se vším dalším co ringo k tomuto kávovaru napsal. Když to shrnu, tak kávovar je jedno velké DODĚLEJ SI SÁM. Díky použití nekvalitních materiálů zcela nevhodných pro díly kávovaru, je tento kávovar vhodný jen pro velice zručné kutily. Kdy po různých úpravách a výměně některých dílů za kvalitnější, je možné tento kávovar udržet snad delší dobu při životě. Však se značným vypětím nervů.
V současné době, s odstupem času bych tento kávovar rozhodně nikomu nedoporučil. Zvlášť né někomu kdo s přípravou espressa začíná. Je totiž velká šance, že díky tomuto kávovaru přestane na espresso mít chuť.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od zdenok »

Ani nie som v znamení barana a neprestal som ;-) Ale asi je to tým, že keď sa pokazil a bor vrátený na reklamáciu tak som hned objednal Rancillio Silvia a keď mi potom vratili peniaze, pretože Ariete deklarovali ako neopraviteľný, tak som obyšiel vskutku výborne.
Pridávam sa všetkými tesiatimi k záveru nedoporučujem
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
fiki
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. dub 2011 11:44:05
bydliště: Cheb
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od fiki »

Neodsuzujte levné kávovary, vždyť i díky nim si spousta lidí najde cestu ke kvalitní kávě. Málokterý začátečník si koupí mašinku za 8 tisíc, k tomu mlýnek za 4 tisíce, jen aby zjistil, že ho ta „alchymie“vlastně vůbec nebaví. Někdo na to prostě nemá finance a přesto se pokouší dobrou kávu udělal. S levným kávovare je víc potíží, ale i díky tomu začne hledat potřebné informace. Třeba právě i na tomto diskuzním fóru. Teprve zde zjistí, že cesta ke kvalitní kávě je nekonečná a stále je co zlepšovat a zkoušet. Pokud vím tak i majitelé dražších mašinek, svého miláčka stále vylepšují. Např. nerezový bojler. Že by ani Gaggia nebyla bez chyby? A konečně jen pokud budou hledat potřebné informace tak zjistí, že kvalitní káva se dá vyrobit jen z čerstvě upražených zrn a to bez ohledu na kvalitu kávovaru!

Ve spoustě domácností dělá presso jen muž. Manželku to nebaví. Možná nezná ten správný postup a nemá ten správný odhad. Ten, ale drahá polovička mít ani nemůže protože ji k tomu přes naše neustálé zkoušení a testování ani pořádně nepustíme. Vždyť výroba kvalitní kávy je už „obřad“. Troufám si tvrdit, že většina manželek by se spokojila s horší kávou, kdyby se dala získat jen stiskem jednoho tlačítka. Mluvím z vlastní zkušenosti.

Je také spousta lidí, kteří si chtějí dvakrát do týdne, jen udělat kafe. Třeba i z kávy ze supermarketu. K spokojenému životu jim to stačí. Tito lidé také nebudou potřebovat nepřetlakové misky, PID, dva bojlery, profi páku....... Nemají s čím porovnávat. Vždyť sami víte, že kvalitní espresso Vám ve většině kaváren také neuvaří. Zvlášť v menších městech.

Je potřeba mluvit o levných kávovarech, jak je vylepšovat, co upravovat a kterým se úplně vyhnout. Vždyť každý nějak začínal. A toto se nevztahuje jen na vaření kávy.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od primacafe »

Neodsuzujeme je, jen uvádíme na pravou míru jak to je. A je na rozhodnutí každého jestli se bude nervovat s nějakýn levným krámem a dělat nějaký kafe, nebo si už od začátku bude dělat přijatelné (ne-li dobré espreso) a bez nervů spojených s netěsností kávovaru, s reklamací a další. Zdá se vám, že je těch problémů s levnými kávovary zde na fóru popsaných málo?

Výměna původního bojleru u Gaggia Classic nemá vůbec na ni při přípravě kávy vliv. Classic je jeden z nejosvědčenějších typů. Je to prostě klasika.

A vidíte, u nás dělá v podstatě výhradně kávu manželka i návštěvám.

A jestli si uděláte doma lepší espresso než ve většině kaváren, tak můžete být jen rád.

Ano je třeba mluvit o levných kávovarech a varovat před koupí, protože jsou to vyhozené peníze.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
fiki
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. dub 2011 11:44:05
bydliště: Cheb
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od fiki »

Jak říkám někomu nevadí, že si dělá jen nějaký kafe. A ani mu nevadí, že s tím je třeba dost problémů. A to jen díky tomu, že to není jeho koníček. Já například dřív jezdil dost na kole a to jsem taky nechápal spousta lidí s levnými koly. Proč mají támhleto a né toto. Vždyť toto je mnohem lepší. Teď jsou mé priority jiné a už na kole mám věci, které byli dříve nepřípustné.

Tak proč se mění? Výměna bojleru je potvrzení jen toho, že se dá stále něco "zlepšovat" a že příprava dobré kávy není cíl, ale cesta.

Já jsem rád. A to kafe je hlavně lepší jen díky tomu, že je z čerstvé kávy.


Jo a děkuji za toto fórum. Našel jsem zde spoustu informací, které mi pomohli a inspirovali.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od primacafe »

fiki píše:........Našel jsem zde spoustu informací, které mi pomohli a inspirovali.
Proto tady jsme a proto toto fórum vůbec vzniklo.
Nemáme zájem některé výrobky odsuzovat, ale věci uvádět na pravou míru.
Ať si už každý vybere. Jenomže né každý si dovede některé nedostatky kávovaru odstanit sám. To co je pro vás jednoduché a není v podstatě problém, pro druhého může být neřešitelný problém který ho dokonale otráví.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od zdenok »

Ja sa v prístrojoch v záruke vŕtať nechcem. A čakať na opravený prístroj 30 dní tiež nie. U Ariete 1329 Cafe Roma DeLuxe som si nastavil mlynček (nebolo kvôli tomu potrebné siahať do vnútorností) ale akonáhle začala pri príprave kávy tiecť voda všade len nie cez páku, tak som nechcel ohrozovat ani seba ani okolie a kávovar som odovzdal na reklamáciu. Po viac ako zákonom stanovených 30 dňoch mi bolo povedané, že je to neopraviteľné (predtým už raz v oprave bol a vrátili mi ho s poškriabanou chrómovanou pákou na prepínanie voda/para, niekto to demontoval kombinačkami bez použitia handričky) a že mi vrátia peniaze. Takže kúpil som kávovar a z cca 14 mesiacov, kým mi vrátili peniaze som ho mohol reálne užívať necelých 12. O čase strávenom a nafte spálenej pri odovzdaní na reklamáciu a opätovnom prevzatím ... ani nehovoriac... Nikomu kúpu lacného kávovaru nezakazujeme ale vystríhame a neodporúčame.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
fiki
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. dub 2011 11:44:05
bydliště: Cheb
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od fiki »

Samozřejmě je lepší si koupit kvalitní přístroj od renovované firmy hned na začátku, s tím plně souhlasím. Ale ne každý na to má finance a né každý do toho chce hned investovat tolik peněz. Většina začínala na levném přístroji a ke kvalitě dospěla časem.

Jo a v dnešní době, kdy je spousta věcí vyráběno v asii, se může pokazit vše.

Já bych taky strašně rád lepší přístroj, ale prostě na něj nemám. Ani nevím jestli kdy budu mít. Musím vystačit s levným. Proto je každá rada, jak co zlepšit pro mne dobrá. Ušetřené peníze investuji do kávy.

To je vše co jsem chtěl sdělit. :-)
Odpovědět

Zpět na „ETA“