ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Domácí pákové kávovary ETA
Pravidla fóra
* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od Fox_25 »

Taky nemám moc peněz a je to tak že si nemůžu dovolit kupovat nekvalitní věci protože ve výsledku je to mnohem dražší, stejně tak s 30 denní lhůtou na servis, to bych snad raději koupil druhý přístroj a první jak se vrátí ze servisu prodal.

Jen jsem tím chtěl říct že jsem měl teď možnost seznámit se a přímo si osahat Rowenta adagio, Gaggia color a gaggia twin baby a automat(na zrnk. kávu) saeco o kterém se nemusíme bavit.

Rowenta je slušný stroj pro začátečníka kterého seznámí akorát s tím že káva se dává do nějaké páky kde se nesmí moc utlačit protože pak nic neteče. Velké plus je že i proti dražším automatům udělá mnohem lepší kávu a člověka donutí zapřemýšlet proč tomu tak je,(možná).
S Gaggií Color se rowenta srovnávat vůbec nedá. Nic člověku neusnadní a když se při přípravě udělá velká chyba tak ho za to kopne do zadku. Za to má člověk doma kávovar který zřejmě dlouho vydrží, při manipulaci s pákou nemá strach o její životnost a na noc ji dává do nočního stolku kdyby jej navštívili lupiči. Jen tělo je plastové, poprvé jsem se toho leknul, ale teď je mi to jedno protože nikde nic nedrnčí ani nerezonuje.
Twin Baby je jiná káva. Je celokov- nerez, má dávkování, dvoucestný ventil pro snadnější používání páry. A samozřejmě proti Gaggii color vypadá bytelněji.

Z toho všeho mi vychází že je vhodné vyhnout se levnějším přístrojům nehledě na to že se dají koupit velice dobré kávovary z druhé ruky které mnohonásobně přežijí levné kusy.

Sry za OT.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
cafe-racer
Příspěvky: 20
Registrován: ned 24. črc 2011 15:18:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od cafe-racer »

Přidám svou zkušenost s kávovarem ETA7175:
měl jsem ho cca 1/2 roku, nadšený z ceny a vybavenosti kamenovým mlýnkem. Kávovar má plusové body za objemnou nádobu na vodu, možnost mlít kávu přímo do páky a za snadnou údržbu odkapových prostor.
Mínusové body pak za mlýnek - sice mele kávu, ale rozdíl mezi nejhrubším a nejjemnějším nastavení nebyl nijak znatelný. Jestli se to dá nebo nedá nastavit mechanickým zásahem do mlýnku netuším, jsem koncový uživatel a nehrabu se ve věcech...

Po 3 měsících používání (5-8 káv týdně) začala prosakovat voda během přípravy kávy okolo hlavy (tzn. ne kolem páky, ale ještě dál kolem plastu který páku obepíná). Jakž takž se s tím dalo žít, ale když se začala při tvorbě kávy povolovat páka, nelenil jsem a odvezl na reklamaci (OKAY cz). Po necelém měsíc byl přístroj zpátky, plně funkční a při manipulaci s pákou bylo znát že se tomu podívali na zoubek. Problémy s crčící vodou se ale vyskytly znovu po 14ti dnech, ještě silnější než předtím. Opětovná reklamace, tentokrát se stanoviskem "neopravitelné", vrátili mi peníze a na základě zkušeností + poznatků z fóra hledám v podobné cenové relaci (±5 tis Kč) zvlášť presovač a mlýnek.

Martin
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od primacafe »

Jedině z druhé ruky. Dost ale pochybuju, že za 5tis. pořídíte oboje a v rozumné kvalitě.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Lenička
Příspěvky: 1
Registrován: stř 02. kvě 2012 16:15:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od Lenička »

Ahoj,
právě jsem nastoupila do nové práce, kde máme tento kávovar (Eta espresso de luxe), a protože jsem nikde nenašla návod (ani zde ani na internetu) a nikdo mi to nemůže vysvětlit, chtěla bych se zeptat, jestli v tomto přístroji lze vykouzlit něco jako capuccino, poněvadž presso samotné nejsem schopná pozřít-to se mi už povedlo udělat. Zejména by mě zajímalo, jestli to má nějakou nádržku, kde se vyrábí mléčná pěna, nebo jak na to.
Díky moc za odpověď.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ETA 7175 Espresso De Luxe (Ariete 1329 )

Příspěvek od primacafe »

_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „ETA“