CATLER ES 8012

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: ES 8012

Příspěvek od lukyn »

Průser je, že tyhle stroje jsou tím "nej", co se dá v našich kamenných prodejnách a jejich e-shopech koupit (Datart, Electrocity, ...). Zákazníci nemůžou mít ani potuchy o značkách jako je Gaggia, Rancinlio, Elit, ... pokud nebudou hledat na netu, protože na ně prostě nikde fyzicky nenarazí.
Nechci se nikoho zastávat, ale tady chtěl někdo druhému udělat radost a bohužel vyhodit majlant za čínu v luxusním obalu s budíkem.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
Wayne
Příspěvky: 30
Registrován: úte 29. led 2013 0:37:16
bydliště: Znojmo
kávovar:
mlýnek:

Re: ES 8012

Příspěvek od Wayne »

Lukyn63: To jsi napsal úplně přesně!Jsem student a tento "kávovar" jsem dostal od rodičů, ať si můžeme udělat "espresso" v klidu na bytě...Sám jsem si šetřil na Gaggii, jelikož jsem si něco málo pohledal a přišlo mi to ideální v poměru cena výkon...Rodiče mě chtěli odměnit za povedený semestr a tak si tatík myslel jakou to nekoupil perfektní mašinu...Nooo, nějak mi to vrtalo hlavou až jsem narazil na toto forum, noo po pravdě řečeno, měl jsem slzy v očích, když jsem si četl ty komentáře, ale bohužel, nedá se nic dělat, na nový teprve šetřím a tak mám na bytě tento drahý kávovar, který je v podstatě jak jsem se dočetl, laciný čínský šmejd...Na druhou stranu si říkám, že možná néé, každý měl takové štěstí, aby měl ve dvaceti přístup alespon k takové mašině a mohl si kávu pohodlně pomlet, to však nemění nic na mém zklamání..Poohlížím se stále po Upgrade, chtěl bych se dostat k Ranciliu Silvia a mým snem je vlastnit opravdový kávovar s E61 hlavou...Mohl jsem také dopadnou i hůř, jako jsem dopadl, ačkoli za podstatně menší peníz...Jediné štěstí je, že tam jsou alespon normální misky a solidně fungující pára na kterou se nemusí dlouhé čekat, solidně mele i mlýnek, až na to, že je na pytel, že je integrovaný, jelikož kameny jsou samozřejmě zahřáté, co vám budu vykládat...Nejvíc mě ale štve ten rozměr hlavy, nemůžu nikde najít bezednou páku, náhradní sítka :(...co se dá dělat, snažím se na to nemyslet, že je to obyčejná čína, jinak mi to bere veškerou radost, kterou mi káva a její příprava přináší
Uživatelský avatar
ian
více pokročilý
Příspěvky: 182
Registrován: úte 09. říj 2012 17:23:43
bydliště: Šimonovice
kávovar: La Nuova Era Cuadra, Hario V60, French Press Ultimo
mlýnek: La Spaziale MXT single dose, Carimali Junior, Hario Skerton

Re: ES 8012

Příspěvek od ian »

Já bych to neviděl tak tragicky, i když pod tíhou informací tady na fóru to chápu. Vyloženě šmejdem bych ten stroj nenazýval. Přeci jen, je o něco dál než SilverCrest z Lidlu. Minimálně design je řekl bych povedený. Mrkni se na vlákno "Od turka k espressu" od tomba123, takový nadšení se jen tak nevidí, a že se s tím pere statečně :) Tím chci říct, že tenhle Catler na začátek dobrý, nějak se začít musí a svou práci jistě odvede. Pokud beztak uvažuješ do budoucna o upgradu a něco sis tady nastudoval, tak víš, že se stejně neobejdeš bez kvalitního mlýnku. Takže dřív než na jiný kávovar bych zatím našetřil na mlýnek, na ten vestavěný se vybodl a hned budeš mít z Catlera pěkný tréninkový nástroj. Protože dobře pomlet je fakt polovina úspěchu.
Jinak poklona rodičům, dárek super, škoda jen, že to s tebou neprobrali předem. Já jsem x let zpátky za semestr dostal jen rychlovarnou konvici na kolej :)
Keep Calm and Drink King’s Coffee
Uživatelský avatar
janek
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. led 2013 19:31:53
bydliště: Slaný
kávovar: Rocket Mozzafito Cronometro
mlýnek: Mahlkonig x54

Re: ES 8012

Příspěvek od janek »

lukyn63 máš pravdu pravdu. člověk kouká kolem sebe, po obchodech, a vlastně nikde nic co by vypadalo, pak vleze do "dům kávy" (nebo tak nějak) na Letné a místo nabídky nějrůznějších kávovarů tam stojí jeden Catler vedle druhýho a z majitele se pak vyklube výhradní dovozce, který samozřejmě tento stroj chválí do nebe.
Byl jsem vloni na podzim služebně v jedné firmě kde u sekretářky v kuchyňce stál tento stroj, dostalo se mi dobré kávy a při odchodu jsem se zeptal na reference. Řekla že ho tam mají už rok a vaří 15 - 20 šálků denně a zatím bez problémů a že na dobré presso chodí i z ostatních kanceláří.
I tato informace mě ujistila že moje volba bude dobrá a napsal Ježíškovi. Ježíšek přinesl a protože darovanému koni . . . . . A tak jsem rád, že ho mám, kávu vařím ráno před odchodem do práce, večer ji už nestíhám a pak si pochutnávám o víkendech.
Dnes díky tomuto fóru jsem už taky chytřejší a asi bych to udělal jinak.
nicméně po měsíčním používání jsem zatím spokojen - takže mi tu radost netazte! :lol:
Uživatelský avatar
lubosw
Příspěvky: 28
Registrován: stř 26. pro 2012 16:55:45
bydliště: Trenčianske Teplice
kávovar: Nuova Simonelli Oscar
mlýnek: Mazzer Super Jolly Electronic

Re: ES 8012

Příspěvek od lubosw »

Ale na tom stroji sa dá tiež pripraviť slušná káva určite bude lepšia a zdravšia ako Turek alebo Instantná Nescafé. Treba to len dostať do rúk a budeš podávať slušné výsledky aj na takomto stroji. 2-3 roky vydrží a potom spravíš upgrade pokial ťa to bude baviť a potom prídu tie ozajstné vlašťovky :grin:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ES 8012

Příspěvek od primacafe »

lubosw píše:Ale na tom stroji sa dá tiež pripraviť slušná káva .....
ale to se dá i na stroji za 1200,-

Jeden z možných následků nevhodného materiálu těsnění hlavy ZDE
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Wayne
Příspěvky: 30
Registrován: úte 29. led 2013 0:37:16
bydliště: Znojmo
kávovar:
mlýnek:

Re: ES 8012

Příspěvek od Wayne »

ian: Snažím se na to také dívat pozitivně,ale důvod proč na to mám asi sílu je ten, že jsem se ještě nedostal k tomu, abych si mohl vyzkoušet práci na Rancilii Silvia..Ten článek jsem si četl jeho nadšení je opravdu velmi pěkné,mě jen láká ta myšlenka poznání něčeho lepšího a především toho rozdílu...On ten mlýnek není úplně tragický, ale na druhou stranu, nemám opět s čím porovnávat, jen mi příjde, že mele dobře, dostatečně, největší průser je, že kameny jsou zahřáté a to nemusím být expert, abych věděl, že kávě škodí , takže ve finále je opravdu namístě se na něj vybodnout. To já před rodiči taky smekám, ikdyž možná věděli proč to kupovat, jelikož jsem jednu školu přerušil a ted druhou dělám v podstatě v místě bydliště, takže je už "kávovar" doma a já jim dělám kávu každý den několikrát, oni samozřejmě nejsou tak "nároční" ačkoli v souvislosti s Catlerem se dá mluvit o náročnosti spíše jen a pouze finanční jak uživatelské a oni, kteří pili 30 let pouze turka, poté kávu instatní jsou nadšení, navíc když tatík je přesně ten typ na české presso, jak to nemá 200 ml, tak to má, jak říká na dva šluky a nevychutná si to u televize a mamce té zase latté, takže oni nemají až takový úsudek jako já, který pije jen čisté espresso...

janek: Tak pan Bilík z domu kávy se Catleru zaprodal (pan ambasador), i ten dtest i itest je velice pochybný, nejhorší je, že i když dnes příjdu do elektra, mají tam tento "kávovar" vystavený a uvaří vám z něj espresso, ale jde vidět, že do elektra pro tyto stroje chodí většinou lidi kteří mají nedostatek kvalitních informací, které v ČR najdou snad jen a pouze na tomto foru a já dívám a prodavač vše nastavené, nachystané na přetlakovou misku a bez problémů to tam servíruje a vychvaluje do nebe...Já ti určitě nechci kazit radost, ale je dobře když ostatní kteří budou mít možnost své rozhodnutí ovlivnit to udělají třeba i na základě této diskuze...

lubosw: Nooo ideální by bylo vyreklamovat, kdyby byla možnost a provést upgrade v plné parádě...Ne určitě jsem rád alespon za toto, stroj máme od léta a já jsem kávu moc nepil, jen espresso, ale hlavně se mi líbila příprava espressa a vůně kávy a někde jsem narazil na gagii a říkal jsem si, že to vypadá solidně na youtube jsem projížděl videa a lahodilo to mému oku, mám rád jednoduché věci a ona je svým zpracování jednoduchá a takové věci mám rád, no ale obdržel jsem toto a pak mi pořád něco neštýmovalo, horká káva, při opravdu vysokém tlaku, když špatně pomelu nezůstane ručička na vysokém tlaku, ale neustale jakoby se chtělo čerpadlo znovu nastartovat a tlak klesa a stoupá pořád dokola, potom plast kolem hlavy, kam usazuji páku a začal jsem hledat...nedalo mi to ani moc práce a hned první odkaz vedl sem na forum, stále jsem pročítal i jiná vlákna a prohlížel si krásné shoty zkušených členů a potom se mé zklamání prohlubovalo...víte, ta touha porovnat a vyzkoušet něco jiného

Primacafé: ano, ano, to je přesně ta bolest, v podstatě za ten peníz mohla být Silvia a mlýnek Isomac při troše spořivost rovnou Rocky Grinder. Tak to je odpuzující a boužel to těsnění vypadá úplně stejně jako u Catlera..

Nechci tady vypadat jak nevděčník vůči svým rodičům, tak to určitě není...Jen určitě zná každý situace kdy šli peníze investovat lépe...Jak jsem již řekl v tomto případě se u mě nejedná o náročnost finanční, jelikož se dal koupit stroj levnější a lepší gaggia nebo stejně drahý a mnohem lepší Rancilio, čili jde opravdu o tu náročnost uživatelskou
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ES 8012

Příspěvek od David »

Wayne: Hele, čína je dneska kdeco ... byl jsem teď kupovat třeba boty do hor, no :o) Máš před sebou ještě spoustu času a ten svůj kávovar si jednou určitě koupíš sám.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Wayne
Příspěvky: 30
Registrován: úte 29. led 2013 0:37:16
bydliště: Znojmo
kávovar:
mlýnek:

Re: ES 8012

Příspěvek od Wayne »

Příkládám k tomuto vláknu pár fotek, na kterých je příslušenství které je u tohoto přístroje, ať se může v případě zájmu kdo chce podívat...Kdyby ostatním nevadilo, tak se pokusím tento nebo příští týden natočit nějaké video extrakce se single a double miskou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Wayne
Příspěvky: 30
Registrován: úte 29. led 2013 0:37:16
bydliště: Znojmo
kávovar:
mlýnek:

Re: ES 8012

Příspěvek od Wayne »

Zdravím všechny,

chtěl jsem se jen zeptat, pokoušel se někdo o demontáž a vyčištění sítka ve sprše?Já jsem se o to právě pokoušel a nebyl jsem úspěšný...Snažil jsem se sítko oddělat, ale neúspěšně, nevím jestli je tam tak přicuclé nebo čím to, ale snažil jsem se páčit, tahat za to jak šlak, ale neúspěšně...Když jsem právě viděl fotky jaký čurbes pod diskem bývá, tak jsem se chtěl podívat a především vyčistit, ale neuspěšně.
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ES 8012

Příspěvek od PavelN »

jde dolů ale ztuha to je pravda.
Uživatelský avatar
Wayne
Příspěvky: 30
Registrován: úte 29. led 2013 0:37:16
bydliště: Znojmo
kávovar:
mlýnek:

Re: ES 8012

Příspěvek od Wayne »

Děkuji za rychlou odpověd, a to jste nějak vypáčil, nebo silou zatáhl, dělá se při této operaci také něco s těsněním??Omlouvám se, že otravuji, ale mám minimum zkušeností..přeci jen, je kávovar ještě v záruce, tak bych nerad něco závážně porušil..
Uživatelský avatar
janek
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. led 2013 19:31:53
bydliště: Slaný
kávovar: Rocket Mozzafito Cronometro
mlýnek: Mahlkonig x54

Re: ES 8012

Příspěvek od janek »

Jo, jde to dost ztuha, po odšroubování šroubku jsem to sítko "páčil" za střed, pomahal jsem si na stranách. . . .
Drží tam docela bytelně v nějakým těsněním . . . . .
Jenom si vzpomínám, že to sítko je docela z tenkýho plechu - sem se bál abych to neohnul . . .
-----------
Mě se zdá zase že mi podezřele často svítí kontrolka na vyčištění, a to používám balenou vodu.
Kafčo vařím 2-3x denně, kontrolka rzsvísvítí tak po týdnu . . . . .
Mám takový tuchy, že je to nastavený softwarově - jako kdy se má rozsvítit, a né podle toho jak jsou zasviněný trubičky . . . .

Děkan za info
Uživatelský avatar
Wayne
Příspěvky: 30
Registrován: úte 29. led 2013 0:37:16
bydliště: Znojmo
kávovar:
mlýnek:

Re: ES 8012

Příspěvek od Wayne »

janek píše: Kafčo vařím 2-3x denně, kontrolka rzsvísvítí tak po týdnu . . . . .
Mám takový tuchy, že je to nastavený softwarově - jako kdy se má rozsvítit, a né podle toho jak jsou zasviněný trubičky . . . .

Děkan za info
Já taky díky za info, jdu to ještě zkusit, ale už jsem z toho zoufalý...No mě se kontrolka rozsvítí vždycky tak po čtrnácti dnech..Myslím, že je to asi nastavené nějak softwarově, ale ono to právě vyžaduje "backflushing", nejde nejspíš o klasické odvápnění,ale spíše právě o vyčištění sprchy, snad to nazývám dobře, stále v tom ještě plavu...Jdu se pokoušet, snad se povede, zdá se mi totiž, že to je opravdu už potřeba pořádně vyčistit, když jsem viděl, kolik mastnoty a odpadu tam může být
Uživatelský avatar
Wayne
Příspěvky: 30
Registrován: úte 29. led 2013 0:37:16
bydliště: Znojmo
kávovar:
mlýnek:

Re: ES 8012

Příspěvek od Wayne »

Předem mého psaní se omlouvám, jestli některé části kávovaru nazývám špatně, mám v tom přeci jen ještě trošku hokej.Osobně si myslím, že v tom mám celkem jasno, co je sprcha, sítko, disk, ale jak s oblibou říkal náš profesor, někdy tam dojde k záměně a ten význam toho slova je pak úplně jiný, takže snad tady nerospoutám nějakou roztržku...Konečně se mi tedy povedlo vyndat ze sprchy sítko, které bylo mi přišlo nejen přicuclé usazeninami, ale je také velmi přicuclé k silikovnovému těsnění, navíc je velmi tenké, takže je potřeba být opatrný...Vyndal jsem jej po dlouhém boji opačnou stranou nože, kterou jsem zapřel o plastový zámek na páku, a modlil se ať něco nepraskne...do další demontáže jsem se nepouštěl, nějak jsem nemohl rozluštit z jakého je materiálu disk (doufám, že to disk je). Na přiložených fotkách můžete vidět, jak vše vypadá a jak zaneřáděné to bylo.

Na konec také přikládám dvě espressa, které byly připraveny z jednoporcové misky a 9g kávy - směsi PrimaPresso (která je famozní a těším se až ochutnám další - neberte to prosím jako offtopic, ale chci tento příspěvek dokončit uceleně), při této přípravě jsem se neřídil obligátním 25/25, ale vzhledem k nepatrně většímu množství kávy jsem nechal espresso téci 30s a do "šálku" nateklo 35ml, crema byla nádherná 5mm vysoká a krásně držela. Bohužel ani na jedné z těchto fotek není vidět, jak káva tigruje, ale věřte, že i to se mi povedlo, jen jsem fotil na telefonu a ve spěchu jsem fotil přímo nad kávou, takže je v ní odražený blesk :pardon:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
chetah
Příspěvky: 10
Registrován: sob 02. bře 2013 8:25:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ES 8012

Příspěvek od chetah »

Všechny zdravím,
Taky přispěju trochou do mlýna. Ale po přečtení tohoto tématu, Catlera nechci ani vidět... Podle fotek, které se tu objevily, jsem usoudil, že je to AEG v bledě modrým nebo min. thermoblock, jsou uplně stejné. Což u takového přístroje nechápu, za takouvou cenu :(.
Sice je pravda, že AEG máme cca 6let a nic se nepokazilo, ale není to pravé ořechové.
Vše máme ve svých rukách
Uživatelský avatar
janek
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. led 2013 19:31:53
bydliště: Slaný
kávovar: Rocket Mozzafito Cronometro
mlýnek: Mahlkonig x54

Re: ES 8012

Příspěvek od janek »

. . . . nechci vidět . . . proč?
Asi dnes už tuším, že to asi není to pravé ořechové, ale naučil jsem se nad věcmi nelámat hůl, ale spíš jim přijít na chuť, naučit se s nimi zacházet, normálně se s nima začít kámošit. Zvláště pak když jsou to věci za 15 tisíc.

Až takové věci budou za hubičku, s klidným srdcem ho postavím k popelnici a půjdu pro Rancilio Silviu

Daří se mi dělat dobrou kàvu a zatím včem chutná, stroj funguje v poho

Tož tak kucí
Uživatelský avatar
chetah
Příspěvky: 10
Registrován: sob 02. bře 2013 8:25:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ES 8012

Příspěvek od chetah »

Jo to je pravda a souhlasím, ale když máš ještě na výběr ;) . Jsem si totiž nový hardware ještě nepořídil a bohužel nějakou dobu nepořídím :cry: .
Ale ohledně toho, že ho už nechci ani vidět jsem psal proto, že se mi velice líbil a manželce design, ale já jsem spíš takovej praktik, takže mi moc na vzhledu nezáleží a jdu po funkčnosti a praktičnosti a před pročítáním zde, jsem byl skálopevně přesvědčen, že je to špička, už nejsem, ani náhodou :lol:.
Vše máme ve svých rukách
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ES 8012

Příspěvek od David »

Wayne: Trochu kýbl to presso, ne?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
janek
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. led 2013 19:31:53
bydliště: Slaný
kávovar: Rocket Mozzafito Cronometro
mlýnek: Mahlkonig x54

Re: ES 8012

Příspěvek od janek »

To:Chetah

Jó, to mě se taky moc líbil (8012) tím spíš, že namá člověk na výběr . . . . . a navíc nemám moc místa v kuchyni.
Jó, kdyby tu existoval nějakej kofíšop kam by člověk vlez a roupama by nevěděl kam s vočima a kterej kafestroj si vybrat dřív . . . . . . . To by byla jiná

Takže ti vlastně rozumim :) ( a sobě taky )
Zamčeno

Zpět na „CATLER“