CATLER ES 8012

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
pan_dan
Příspěvky: 26
Registrován: ned 21. zář 2014 18:30:16
bydliště: Praha
kávovar: rocket appartamento, moccamaster, hario v60, aeropress, moka
mlýnek: Niche zero

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od pan_dan »

Je jeste 2 roky v zaruce. On funguje, o tom zadna, ale poohlizim se po upgradu, nejlepe HX + vario mlynek (protoze se u nas pije uplne vsechno vcetne filtru, tak abych nemusel mlit porad rucne). Jinak jsem catlera dostal darem, vesmes jsem s nim byl spokojeny, udelal jsem si na nem lepsi kafe nez ve vetsine obyc kavaren. Capuccina a latte to udela dobre, to mleko dost z chute kavy skryje, ale kdyz byste z nej pila vyhradne presso, bude proste nakysle. Aspon takove jsou moje zkusenosti. Pokud mate rada mlecna kafca, tak je to pro vas docela dobry stroj, dobre se na nem naucite slehat, protoze je pomaly, tzn i latte art se s nim da naucit. Akorat pomer cena vykon je proste slabsi, tepelna stabilita diskutabilni apod... Dalsi vec, vyprdnete se na ty filtry. Jsou predrazene. radsi do toho lijte vodu z filtracni konvice.
Uživatelský avatar
Marťula
Příspěvky: 19
Registrován: ned 16. úno 2014 23:09:21
bydliště: Jihomoravský a Olomoucký kraj na střídačku:-)
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Marťula »

Nevím, jestli to nepřijde nastejno, když nemám filtrační konvici, musela bych ji koupit a do ní pak stejně filtry.., ale taky jsem o tom uvažovala, jelikož se dá použít přefiltrovaná voda na všechno a tady v Catleru jen na kávu.. Ano, piju vesměs kávy mléčné, takže u mne spokojenost. Mléko našlehám úplně luxusní, jako pomůcku mám teploměr:-D a můžu být v klidu, že nepřešlehám... mléko nebo mléčnou pěnu jsem tímto způsobem udělala i na Zelmeru a taky spokojenost. Ještě se zeptám, jak vám jdou ven misky z páky? Mě docela těžko, musím použít druhý konec lžičky, snad se to časem vychodí, jinak bych si zlomila nehet :-D
Uživatelský avatar
pan_dan
Příspěvky: 26
Registrován: ned 21. zář 2014 18:30:16
bydliště: Praha
kávovar: rocket appartamento, moccamaster, hario v60, aeropress, moka
mlýnek: Niche zero

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od pan_dan »

u me jdou az moc snadno pryc.. asi jina serie, ty novejsi maji portafiltry moc tesne. Ta konvice mi prijde sikovnejsi, voda protece, filtr se v nicem nemacha.
Altex
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 14. úno 2013 1:45:48
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Altex »

Po pár týdnech co jej máme v práci a několika testovacích pokusech jsem naučil sebe i kolegy na tomto modelu udělat obstojné espresso. Řekl bych, že i nad úrovní běžných kaváren co máme v okolí. Proti tomu co si dělám doma, nebo co servírují ve 2 "premiových kavárnách" je to ale stále slabé. Hlavní rozdíl bych viděl v kvalitně kávy. V práci stále převládá všeobecný názor, že Lavazza je něco úžasného a premiového.
Možná něco bude i na té teplotě. Jestli jsem dobře pochopil, tak Catler je bezboilerový, takže se ohřívá voda za chodu. Selský rozum mi říká, že to řešení nenabízí uplně ideální stabilitu teploty.
Jinak mlýnek je podle očekávání asi nejslabší článek. i na Finest musím misku přeplnit a brutálně upěchovat, abych dosáhl rozumného průtoku. Navíc kolečko pro nastavení .. jestli něco upadne první, tak to bude přesně todle kolečko co někdo zlomí nebo utrhne.

Nejvíc mě pobavil kolega, co vytáhl nějaké návody jak Catlera používat. Bylo tam uvedeno, že je vhodné používat misky s dvojitým dnem a nejhrubší stupeň mleti pro dosažení toho správného espressa :) Když jsem viděl co z toho teče, tak jsem jenom popřál dobrou chuť a udělal si čaj :D
Safe to say, raděj dobrou kávu v kavárně za 40 než si dělat v práci sám.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od ondrada »

Altex píše:Jestli jsem dobře pochopil, tak Catler je bezboilerový, takže se ohřívá voda za chodu. Selský rozum mi říká, že to řešení nenabízí uplně ideální stabilitu teploty.
To není tak úplně pravda, když je kvalitní termoblok, tak může být lepší než malej boiler a klidně srovnatelnej s velkým boilerem. Ale musí to bejt dobře navržený, spočítaný a provedený. Nakonec HX není v podstatě nic jinýho než takovej termoblok, jen ohřívanej ne elektřinou, ale boilerem na páru :)

Problém jsou levný čínský termobloky, každej jinej, s požadavkem "ňák ohřát vodu, hlavně že je teplá", kterých jsou plný levný kávovary, a kde se výsledkem nikdo moc nezabývá.
Altex
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 14. úno 2013 1:45:48
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Altex »

po cca půl roce a denním provozu kávovar vydává zvláštní uvuky. Buďto se uvolnilo nějaké těsnění nebo úchytka. Počítám, že kávovar nepřežije rok :) Už se těším na svůj "I told you so" dance, který předvedu svým kolegům v práci, kdy šli raděj s pěknou krabicí než kvalitním obsahem.
Uživatelský avatar
Marťula
Příspěvky: 19
Registrován: ned 16. úno 2014 23:09:21
bydliště: Jihomoravský a Olomoucký kraj na střídačku:-)
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Marťula »

Můžu se zeptat, jak to dopadlo s tím vaším kávovarem co vydával zvláštní zvuky? Čím to bylo?
Uživatelský avatar
janek
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. led 2013 19:31:53
bydliště: Slaný
kávovar: Rocket Mozzafito Cronometro
mlýnek: Mahlkonig x54

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od janek »

Hodnocení po skoro 3 letech každodeního používání.
Po - pá denně asi 4kávy, so+ne kolem 10 (návštěvy a pod)
Já než udělám první kafčo, tak aspoň 15-20 min ho nechám zahřívat se zamknutou pákou, při prvním mletí pustím naprázdno bez páky spařování, množství namleté kávy je takové, že z páky po exrakci vyklepnu téměř suchý puk, ( jsou to věčně otevřené nůžky a pokus- omyl mezi množstvím a hrubostí, každá káva se liší), když probíhá extrakce, ručička ukazuje ve slově range na 'n' 'g' někdy na 'e'. Dál už dostává čerpadlo za uši a moc se mu to nelíbí. Viz moje starší videa. Na prvním tlačítku extrakce mám nastavený čas kolem 20sec na druhém asi 30.
Minimálně jednou za 14 dní čistím celý kávovar, vysávám mlýnek, přiloženým štětcem vyšťouchám všechny prostory v mlýnku a vysaju zespodu i shora, odšroubuju sítko ve spařovací hlavě, a odvápňuju. Balenou vodu už nekupuju, jelikož jsem podle uschlých cestiček od vody a podle 'rantlu' v nádrži na vodu zjistil že má moc vápníku.
Mlýnek je opravdu nejslabší článek. Nedává vždy stejné množství. Má nestejnoměrný chod, někdy mi připadá, že mele naposled, ale díky za ocelová mlecí kola. Jednou jsem při mletí uslyšel zvuk jako když se mele kamínek. Než jsem stačil zakročit, byl na prach. Mlýnek šteluji opravdu jen při mletí - podle rady výrobce, asi ví proč.
V zásadě jsem se strojem spokojen a dál si nechávám zdát o Bezzera Unica nebo o Rocket Espresso
Uživatelský avatar
Marťula
Příspěvky: 19
Registrován: ned 16. úno 2014 23:09:21
bydliště: Jihomoravský a Olomoucký kraj na střídačku:-)
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Marťula »

Já ho mám rok... Můžu říct, že spokojenost, ale před týdnem mi začal při extrakci vydávat zvláštní zvuk... přijde mi, jako by tam bylo něco uvolněné nebo nevím, jak to popsat, jako by drátek takové bzučení, je to v místě knoflíku pro jednu kávu. Nejsem technický typ :-) Proto jsem se ptala, jak pán dopadnul, jestli to není závada, která je běžná atd. Záruku mám 3 roky, ale do servisu bych nerada... spíš mám strach, aby se něco nepokazilo nebo nespálilo..nevím, jaké to může mít následky že jo.
Já se taky lekla, že se pokazil, protože i když dávám stejné množství kávy, tak ručička skoro dole, káva protekla rychle a skoro voda místo kávy, taková řídká břečka.. důvod jasný, dala jsem zbytek staré kávy a jak všichni víme, tak ta se chová jinak, což jsem teda ráda, že po tady této stránce probém není. Jen mě zaráží to bzučení při extrakci.
V návodu je i rada na čištění bílým octem. Já bílý nesehnala, tak jsem dala aspoň jablečný, snad to tak nevadí... A když to radí přímo výrobce, tak by to nemělo zanechat žádné následky, co myslíte? Co se týče čištění "když si řekne" (kontrolka) tak taky dle výrobce - kyselina citronová do misky. No a ještě se teda chystám odšroubovat síto ve sprše, ale nevím jak? Asi křížovým šroubovákem? Mám dojem, že to vypadá na křížák... Sama jsu zvědavá, jak to dostanu ven, no snad to nezlomím... A ještě dotaz - když čistíte kyselinou v misce tak v jaké? Je to jedno nebo v přetlakové nebo normální? Já používám normální...
Děkuji za rady a pěknou neděli přeju
Uživatelský avatar
janek
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. led 2013 19:31:53
bydliště: Slaný
kávovar: Rocket Mozzafito Cronometro
mlýnek: Mahlkonig x54

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od janek »

Tak na přezkáčku:

Kyselina v misce- já jí tam nedávám protože nějak nevím k čemu tam je. Páku i s miskou čistím ve velkým hrnku zvaný kýbl. Naleju trochu octa (obyč) zaleju vařící vodou a nechám působit.
Ocet- já na odvápnění používám z (?) Penny nebo Kaufland(?) takový myslím do bílo-žluté malé sáčky je na nich obrázek kávovaru, na sáčku nápis"Bio schnell entkalker" dávám půlku páč si myslím že je tam stejně obyčejná kys citrónová. Nasypu do nádržky s poloviční vodou, nechám rozpustit a ......
Do kávovaru používám vodu z filtru který zachytí většinu příměsí ve vodě. ( prý)
Sítko se šroubuje přiloženým 'imbusem' (šestihran), nejdřív něčím špičatým - stačí i párátko- vyšťourám zbytek kafe - jinak se tam ten imbus nevejde, pozor na strany 'povolit-utáhnout' a potom něčím tvrdým ale ostrým sítko malinko vypáčit - jde blbě, bývá pod ním pěkný binec.
Zvláštní zvuky- ty zřejmě vyrábí spínač - stykač - neboli elektromagnetický ventil, který nemůže úplné otevřít nebo zavřít cestu vody. Taky se mi to stalo. Má zřejmě v cestě kousek nečistoty ( třeba vodního kamene ). Asi bych přidal pro tentokrát víc octa nebo kyseliny
Tak dej vedět jak todopadlo, hodně štěstí
Uživatelský avatar
Marťula
Příspěvky: 19
Registrován: ned 16. úno 2014 23:09:21
bydliště: Jihomoravský a Olomoucký kraj na střídačku:-)
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Marťula »

Děkuju za vyčerpávající odpověď :) Popravdě jsem vůbec nevěděla, že ten klíč je přiložen:) Ještě se zeptám, jak to děláte, aby vám teda nesvítila ta kontrolka čištění, když nečistíte v páce, ale v kyblu páku s miskou? Na ty sáčky na čištění se podívám až budu mít cestu do kaflu - necháte tu vodu z nádržky i protéct kávovarem? Nebo to vylijete?
Vodu z filtrační konvice taky dávám, ale myslím, že to je na nic, že to nebude mít žádný valný účinek...
A to pískání pod knoflíkem mi připomíná zvuk zářivky takové to bzučení (jemnější) to by bylo asi nejlepší přirovnání... to si myslím, že asi s vodním kamenem nic mít nebude, ale nevím, můžu zkusit ještě projet octem znova...
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od PavelN »

Bzučení, dělá opravdu elektroventil, co se týče odvápňování, ocet opravdu ne, je na trhu daleko více lepších odvápňovačů , ocet si nechte do žehličky. Navíc odvápňovač ředit teplou vodou max kolem 60 st. urychlí to reakci, ale ne vařící přímo z konvice, za to Vás ta akrylátová nádoba moc milovat nebude.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od ondrada »

Stejně jako čerpadlo by si zrovna nezpívalo radostí
Uživatelský avatar
Marťula
Příspěvky: 19
Registrován: ned 16. úno 2014 23:09:21
bydliště: Jihomoravský a Olomoucký kraj na střídačku:-)
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Marťula »

Tak jsem zkusila odšroubovat síto a jediný co šlo, tak jsem dostala ven šroubek a síto nebo co to je drží... mě to přijde, že to je přilisovaný nebo co... tam není ani za co chytit... tak jsu asi v koncích a můžu šroubek našroubit zpět..
Uživatelský avatar
Marťula
Příspěvky: 19
Registrován: ned 16. úno 2014 23:09:21
bydliště: Jihomoravský a Olomoucký kraj na střídačku:-)
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Marťula »

Tak hotovo! Udělala jsem to nožem, jak tu někdo psal, měla jsme sice strach, ale nakonec to šlo, má vysoký okraj, tak to vypadalo jak vlisované, ale v pohodě... Já tam měla spíš něco jak saze :-D Cosi černého.. a jinak to nebylo tak zlé...myslela jsem, že to bude horší. Našla jsem tu nějaké fotky a tam to bylo víc špinavé. Je to sice tenčí plech, ale měla jsem strach, že to bude jemňounký a nebylo, nojo, pro vás chlapy je všechno tenkej plíšek, protože máte velkou sílu :-D Myslím, že kvalita to přece jen nějaká je :-)
Teď jsu jen zvědavá, jestli ještě bude makat :-D Po večeři vyzkouším
Ještě se zeptám, ten elektroventil to je potřeba opravit v servisu nebo proč bzučí? Dělá to, jen když je v páce káva
Uživatelský avatar
Casio
Příspěvky: 9
Registrován: sob 11. říj 2014 11:23:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od Casio »

Když čistíte v misce, tak se používá přetlakové sítko.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: CATLER ES 8012

Příspěvek od primacafe »

Jeden z majitelů tohoto kávovaru, který se ho šťastně zbavil http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 516#p42516
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Zamčeno

Zpět na „CATLER“