CATLER ES 8013

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
cacaman
Příspěvky: 2
Registrován: úte 12. pro 2017 21:22:24
bydliště: Praha
kávovar: Catler es 8013
mlýnek: Catler

Re: CATLER ES 8013

Příspěvek od cacaman »

Cau, nemáte někdo tucha, jak nastavit na kavovaru aby se mi sám nevypinal?
Díky
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: CATLER ES 8013

Příspěvek od papun »

A jde to vůbec? Protože od určité doby se díky EU dělají ECO spotřebiče a toto je důsledek.
Uživatelský avatar
cacaman
Příspěvky: 2
Registrován: úte 12. pro 2017 21:22:24
bydliště: Praha
kávovar: Catler es 8013
mlýnek: Catler

Re: CATLER ES 8013

Příspěvek od cacaman »

Hm to je dost možný, nikde jsem se to nedočetl, každopádně díky za reakci..
Uživatelský avatar
majenka89
Příspěvky: 3
Registrován: pon 26. úno 2018 18:02:35
bydliště: brno
kávovar: automat
mlýnek: elektro

Re: CATLER ES 8013

Příspěvek od majenka89 »

Ahoj, máte někdo zkušenosti těmito novými modely - es 8013 a es 8012? Petra Veselá to kdysi mohutně promovala, zejména díky schopnosti udržet po celou dobu extrakce tlak, v některých srovnáních to také vychvalují.. tady je ten rozhovor s PV https://www.tyden.cz/rubriky/relax/apet ... 31814.html . Tak bych ráda věděla, jak to je. Děkuji, Mája.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: CATLER ES 8013

Příspěvek od papun »

Toto jsou článku pro šiorkou veřejnost, která chce nějaký ten ,,lepší" kávvoar. Petra Veselá je fajn, ale musí z něčeho žít a toto je klasícky PP. Čti zde na fóru. Jsou to předražené plastové hračky. Ono to asi nějakou dobu budu fungovat a nebude to dělat špatné kafe, ale brzy se to začne kazit a opryvy budou velmi drahé nebo nemožné.
Uživatelský avatar
Tomsoft
Příspěvky: 33
Registrován: ned 17. pro 2017 19:07:43
bydliště: Karviná
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO

Re: CATLER ES 8013

Příspěvek od Tomsoft »

Ten článek je 6 lety starý, takže bych to nebral jako něco aktuálního. Dnes jsou zase jiné možnosti.
Měl jsem 4 roky ES 8012 a sloužil k mé spokojenosti. Nicméně Catler už bych si dnes nekoupil a to mám Petru rád :)
Uživatelský avatar
majenka89
Příspěvky: 3
Registrován: pon 26. úno 2018 18:02:35
bydliště: brno
kávovar: automat
mlýnek: elektro

Re: CATLER ES 8013

Příspěvek od majenka89 »

Díky moc za info :-) to mě docela překvapilo, projdu si tedy co doporučujete na fóru :-) je něco co byste vypíchli v cenové relaci 10-20 tis. Kč? děkuji
Uživatelský avatar
johneer
více pokročilý
Příspěvky: 229
Registrován: čtv 21. pro 2017 13:04:51
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia BC PID, Aeropress, Puck-Puck
mlýnek: Rancilio Rocky doserless, 1Zpresso JX-PRO

Re: CATLER ES 8013

Příspěvek od johneer »

Rancilio Silvia se do ceny vejde. V případě oželení PIDu by se mohl vejít i mlýnek. Za mě můžu jen doporučit. Nebo nějaký second-hand.
Uživatelský avatar
Pucciny
Příspěvky: 9
Registrován: pát 12. led 2018 13:13:30
bydliště: Brno
kávovar: Bezzera Mitica Top
mlýnek: Mazzer mini elektronic A

Re: CATLER ES 8013

Příspěvek od Pucciny »

Čaute. Rozdiely ti nepoviem, ale môžem sa podeliť o moju skúsenosť ale je to skôr dojem. Ospravedlňujem sa ak niekoho textom zaťažím a nebude mať nejaký prínos.

Kupil som ES8013 ako darček pre rodinu na Vianoce, keďže máme radi kávu-teda myslel som dovtedy, že pijeme kávu. Poriadne espresso som ochutnal až v Taliansku na služobke. Spočiatku som sa zdráhal, ale človek na to potrebuje trošku času, kým pochopí, že espresso sa vychutnáva aj po tom čo ho dopije... Dovtedy vždy len cappucina a latte so základom talianskeho espressa od švagra, ktorý naviedol na tú správnu cestu a poradil...(pôvodne sme mali kapslový kávovar Dolce gusto, teda kávovar...a toho vygenerovaného plastu za 5 rokov... :hnup:

Catler ES8013 má niekoľko verzií a upgradov (uvedené na výrobnom štítku). Spočiatku som bol nadšený a kávovar ma oslovil dizajnom, kompaktnosťou, rýchlosťou nahriatia, možnosťou prestaviť teplotu extrakcie, nastavenia automatického vypnutia extrakcie po definovanom čase, nastavením dávky pre mletie. Jednoduchosť ovládania pre "jednoduchých spotrebiteľov" pik pik. PID a preinfuzia bolo niečo čo bolo fajn vidieť napísané na krabici. Inak balenie bolo tiež fajn dávalo pocit lukratívneho produktu, marketing mal efekt tiež. Brožura o správnom popise extrakcie a podrobný návod dával dojem "profi" stroja. Videá na YouTube podporili nákup a aj "Petra". Inak bol kúpený ako nový za 11tKč a ten "profi" s dual bojlerom mali za 14tKč, ale to som zistil až neskôr na inej stránke. Moje "útrapy začali" s učením sa o espresse a odlaďovaním mletia, tampovania a penenia mlieka. Možno ani nie útrapy, lebo som mal možnosť ho po kompletnom vyčistení a zabalení do stavu "ako nové" vrátiť za plnú cenu.

Čo k tomu viedlo? Myslel som si, že kávovar budem mať roky no začalo mi vadiť plastové spracovanie kvôli údržbe, hlučnosť chodu samotného kávovaru pri penení mlieka, čakanie na pustenie pary, krátky dodaný tamper - nevhodný do mojej ruky, ktorý sa dal ale efektne skryť ak človek našiel "dieru". Hlavne som aj po rozmontovaní mlynčeka a "hard" prenastavení zapolohovania super extra "kónických kameňov" bol skoro na jeho limite...pri pomaly tmavo praženej talieanskej kávy. Výrobca nedodáva páky s jednovýpusťou (informácie priamo od Catler) a netradičný priemer páky pre presné sítka už zrejme vôbec (možno ste niekto vyriešil). Chcel som jednovýpusť domontovať a hrdo som sa ku kávovaru prihlásil v Hraspe, kde mi povedali, že redukcia samozrejme áno, pokiaľ nemám Catler :D Inak pretlaková páka s plastom vo vnútri tiež začala vadiť a do vnútra stroja som nemal odvahu nazrieť. Po odolávaní a obhajovaní typom: "všetky sú také" stačila príprava jedného capuccina u švagra. Asi to tak malo byť, podarila sa mi extrakcia s jeho prednastavením a podarilo sa mi "skoro latte art". Ohromil ma dizajn, extrémne rozdielna rýchla príprava horúcej vody, napojenie na prívod vody, tlak pary, robustnosť páky a celkovo spracovania, tiché - áno je tiché - rotačné čerpadlo... Moja objednávka mala takýto obsah: Mazzer Mini Elektronik A, Bezzera Mitica TOP,... áno mlynček ako prvý lebo je fakt dôležitý - stačil mi na to mesiac, kým som to pochopil - chvala bohu zdarma.

Začínam to brať ako ozajstný koníček a príprava kávy ma až teraz napĺňa.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: CATLER ES 8013

Příspěvek od j.bill »

Vitaj v klube! ;)
Pucciny píše:..... Jednoduchosť ovládania pre "jednoduchých spotrebiteľov" pik pik. .....
To je dost dobré. :grin:
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Odpovědět

Zpět na „CATLER“