CATLER ES8010

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od bruno75 »

Ja si moc zase neviem predstaviť ako sa dá na tom Čínskom zmätku spraviť obstojné espresso dva - tri krát za sebou.
Veď je tam všetko spravené ako doma na kolene a všetko plastové. Dobrý stroj musí byť od základu navrhnutý na dobrú tepelnú stabilitu a pri tomto zázraku si to proste nieviem predstaviť. Catler sa chce vidieť ako ekvivalent pre Silviu, G.Classic ale od tých má ešte ďaleko. Toľko len môj skromný názor.
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
mrtvej
Příspěvky: 6
Registrován: stř 17. úno 2016 9:20:09
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41EM PID
mlýnek: Carimali M1

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od mrtvej »

Já tipuju vysoka teplota vody s přetlakovejma miskama a s čerstvou kávou musí bejt crema. :)
A na přetlakovky nemusiš mlejt moc najemno :smoke:
kávovar : Eta 0179, Lelit PL41EM PID
mlýnek : Istanbul, Porlex mini, Carimali M1
Uživatelský avatar
Neugebauer
pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. kvě 2015 14:02:07
bydliště: Brno
kávovar: la Pavoni Puccino PCL
mlýnek: Mazzer Luigi srl Mini A Electronic

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od Neugebauer »

S čerstvou kávou cremu skoro nemám, vůbec to nevypadá jako espresso. A pokud ji nenamelu najemno, tak to zase proteče za pár sekund.
Uživatelský avatar
mildafleck
začátečník
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14. lis 2016 22:40:37
bydliště: Čtyřkoly
kávovar: Bialetti Brikka,La Scala Butterfly
mlýnek: Porlex Tall,Compak K3 Touch Advanced

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od mildafleck »

Tak jsem se stal majitelem Catler 8010 a musím říct že za cenu 2000Kč ve skoro zánovním stavu nemám co by jsem vytknul.Pokud někdo haní zpracování tak nesouhlasím prošlo mi rukama řada čínských věcí a tento výrobek řadím spíše jako slušnou čínu navíc Gaggia je taky čína a některé výrobky Jura jsou také čína když jsem kupoval konývku Bialetti po všech recenzích na stránkách jakou mají tradici přišla taky čína navíc jako u Catlera podobala se spoustu výrobkům jiných čínských značek holt to tak je.Teď ke kávovaru samotnému jako začátečník který si dá rád dobrou kávu jsem po několika pokusech z partou kamarádů provedl testování a za mě mohu říct že čím blíže jsem na cestě k ucházejícímu espressu tím méně mi to chutná a bohužel né jenom mě.Popravdě ani nevím jestli se dostanu k tomu aby jsem byl tak ortodoxní barista ,aby jsem pil exkluzivní espresso a dokázal si to vychutnat.Myslím to asi tak jako že mám rád dobré víno, ale vinař taky nejsem,mám rád rychlé auta ale Ferrari nemám.Nevím asi bude někdo oponovat že je buď expresso nebo neni ,ale myslím že 90% podniků kam já osobně chodím neudělá ani zdaleka takovou kávu jako já s tímto automatem.To je jenom můj názor možná se to postupem času změní a posunu se někam dál ,ale z hlediska praxe mohu říct že když jsem mojí kávu udělal kamarádovy který je pokročilejší uznal že v tom nevidí žádný problém a že je to pro denní pití použitelnější..................
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od lubono »

Jeto tak, Čína na trhu převažuje ve svých výrobcích na celém světě a to hlavně cenou, taky mám nějaké to činské el. ruční nářadí a točí se. Catler 8010 neznám a nebudu jej chválit ani hanit nezaujal mě, Ale když ti vyhovuje proč ne, tu laťku kvality každý znás má nastavenou nějak jinak. Já osobně co se kávy týká, tak beru to Ferrari. Ať se daří :ucta:
Uživatelský avatar
Neugebauer
pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. kvě 2015 14:02:07
bydliště: Brno
kávovar: la Pavoni Puccino PCL
mlýnek: Mazzer Luigi srl Mini A Electronic

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od Neugebauer »

Tak jsem místo Catlera koupil za 5 tisíc la Pavoni Puccino - PCL.

Kód: Vybrat vše

http://www.cafeclub.cz/la-pavoni-puccino-pcl-pakovy-kavovar/
Cenový rozdíl oproti Catleru je malý, tak doufám, že až přijde domů, nebudu tak bezradný jak z Catleru.
Uživatelský avatar
tehu
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23. říj 2014 10:10:57
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od tehu »

ahoj, mám problém s tímhle přístrojem. Dříve jsem dával páku tak nějak kolmo (pěkně na střed), až jednou mi začala utíkat voda kolem páky. Musel jsem začít dotahovat na max. pozici. Takhle jsem fungoval asi půl roku, až jsem musel v počátcích extrakce držet páku, aby se tlakem nepootočila a nezačalo to unikat kolem páky zase. Dnes i v poloze nadoraz mi voda utíká. Těsnění je OK, asi 3 měsíce staré a mechanicky nepoškozené. Neřešil někdo např. výměnu těch silonových(plastových) vodítek páky, nebo zkrátka podobný případ??? Díky
Uživatelský avatar
Zpokorny
Příspěvky: 42
Registrován: ned 11. led 2015 11:35:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od Zpokorny »

Ahoj vyřešil někdo to "netěsňení" kavovaru?
Uživatelský avatar
tehu
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23. říj 2014 10:10:57
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: CATLER ES8010

Příspěvek od tehu »

Ano, dospěl jsem k nové RS, takže tento problém, přenechám někomu jinému, nebo ho prostě v zimě rozeberu na padrť a uvidím jestli se z něj nestane chalupář... :D
Odpovědět

Zpět na „CATLER“