Catler ES 4050

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Catler ES 4050

Příspěvek od Galina »

Dokud jsem měla kávovar Gaggia New Baby Class , tak jsem měla nejen espresso z něj ráda, ale i jeho přípravu. Gaggii jsem už podruhé nechtěla dát do servisu a tak šla pryč. Nastalo období moka konvičky, káva se dala pít, ale zlaté espresso ! Asi před půl rokem jsem dostala darem Catler ES 4050, aniž jsem si sama kávovar vybrala. Vyrábí se pod různým názvem - Sage BES 810 nebo Breville Duo Tempo Pro. Zkouším laborovat všemi způsoby, ale espresso mně prostě nechutná. Káva teče prostě z hlavy dost rychle, i když ji namelu jemně / na MDF mlýnku stupeň 3 /,nebo hruběji, vší silou tampuji atd. Boj pomalu vzdávám a přístroj nemohu zatím doporučit či chválit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
dandu
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 29. lis 2016 10:41:47
bydliště: Ostrava
kávovar: Sage BES920/Catler ES9010 <- ex.Rancilio Silvia 2016
mlýnek: Niche Zero <- Fiorenzato F4e nano v2 <- ex. Catler CG8030

Re: Catler ES 4050

Příspěvek od dandu »

Já mám s ním jiné zkušenosti. Přijde mi, že přístroj odpustí i sem tam nějakou tu chybičku v přípravě. Pokud opomenu nahřívání což je potřeba prostě udělat minimálně dva cykly výdeje vody přes hlavu, aby se to vše trochu nahřálo. Případný rozdíl v chuti oproti Gaggia vidím v tom že Gaggia nemá jakoukoliv preinfuzi. Pokud není s Pidem nebo nějak upravená. Za to tenhle Catler má preinfuzi cca 10 možná i více vteřin. Tzn. jemnější mletí. Tak snad to zvládá Váš mlýnek.
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Catler ES 4050

Příspěvek od Galina »

Tak když už shot nevytéká rychle jako z průtokáče - musím mlet kávu na MDF mlýnku na st.1 , max 2, čili na jemno !!!, tak je ale káva kyselá. A to mám zcela čerstvou kávu Colombia Medellin, odpouštím samozřejmě přes hlavu před shotem horkou vodu a vzápětí dělám shot. Kdyby kávovar nebyl darem od přátel, tak už šel.... a vrátila bych se k moka konvičce. Nu, boj ještě nekončím, zítra prodloužím čas nahřívání, nic jiného už mně nenapadá.
dandu
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 29. lis 2016 10:41:47
bydliště: Ostrava
kávovar: Sage BES920/Catler ES9010 <- ex.Rancilio Silvia 2016
mlýnek: Niche Zero <- Fiorenzato F4e nano v2 <- ex. Catler CG8030

Re: Catler ES 4050

Příspěvek od dandu »

Při odpuštění vody prohřívat i páku. Vykašlat se na single misku. Požívat nepřetlakové misky. Kolik dáváte kávy do double misky? Když jsem si s tím hrál tak mi tak nějak vycházelo +-15,5g do double misky. Byla to čerstvě pražená směs brazilek myslím.
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Catler ES 4050

Příspěvek od Galina »

Prohřívám samozřejmě i páku s nepřetlakovou miskou single. Kávu nevážím, plním tak, aby po tampování byla káva pomocí Razoru zarovnaná. Vrátím se tedy k double misce, i když mně bohatě stačí káva ze singl misky.
dandu
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 29. lis 2016 10:41:47
bydliště: Ostrava
kávovar: Sage BES920/Catler ES9010 <- ex.Rancilio Silvia 2016
mlýnek: Niche Zero <- Fiorenzato F4e nano v2 <- ex. Catler CG8030

Re: Catler ES 4050

Příspěvek od dandu »

Razor po tampovani způsobuje problémy . Double misku plňte tak, aby po utampováni byla klidně 1mm i víc pod úroveň razoru. Razorem je dobré to jen zkontrolovat. Rozhodně nepoužívat jako zarovnávadlo.Vážení váhou s přesností 0,1g vám tady asi každý doporučí. Kavu po namletí hezky v misce rozprostřít bez nějakého utlačování. Pak teprve utlačit co nejrovněji. Můžete klidně pokračovat, tak jako doposud, ale nejspíše to nikam vaší kávu neposune. K vašemu mlýnku, někde jsem viděl nějaký návod a doporučení jak se dá mlít i mezi jednotlivými stupni. Koukněte tady do příslušné sekce.
Odpovědět

Zpět na „CATLER“