Nuova Simonelli Oscar

Pravidla fóra
* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od primacafe »

Tento kávovar by si zasloužil konečně nějaké další nové postřehy. Nějaké fotky co z něho vyteče.
Ne vždy se musí hned a každému dařit.
Zápasilo se zde i s jinými kávovary, než jsme se dopracovali k nějakému slušnému a hlavně pravidelnému výsledku. Tak proč by to tady muselo být zrovna jinak?
Zájem o kávovary v cenově i kvalitativně vyšší hladině stoupá, tak ať tady nějaké ty informace jsou.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Rancilio Silvia vs. Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od Rodom »

Zdravím kávomilce. Pořídil jsem s laskavou spoluprací zdejšího majitele fora a pražírny Primacafe pana Konečného použitý stroj Nuova Simonelli Oscar. Protože prošel i "výstupní kontrolou" pana Konečného, věděl jsem, že i když kupuji použitý stroj, bude to skvělý kup a pokud se nestane nějaké překvápko, Oskárek bude doma na dlouho. A vyšlo to. Nemohu ho srovnat se Sylvií, protože ta původně byla v mém vývojovém hledáčku, jenže díky této příležitosti jsem ji přeskočil. Ale o první dojmy se rád podělím.

Jak píše ondrada, Oskárek je velká mašina a trochu mě rozdíl mezi realitou a obrázky překvapil. Ale protože v naší minikuchyni v patře se nevaří, od toho má žena velkou kuchyni v přízemí, tak manželka po krátkém sprásknutí rukama ""Šmarjá, další kávovar a ještě větší než ty předtím!" jsem si kávovar hnedle umístil tak, že to ke dřezu a vodě mám 50 cm a to mi vyhovuje. A od počítače, kde trávím většinu pracovního času, to mám 5 metrů... Gaggia Baby Twin zůstane v kuchyni v přízemí a můj první skutečný espresso strojek, Gaggia Pure, jde na chalupu, tam s mlýnkem MDF budou kvalitní náhradou za rozpustnou kávu ( nebijte mě) a nebo džezvu. A budu tak na chalupu jezdit raději.

Na začátek musím říci, že kávovar je tak jednoduché konstrukce a popis tlačítek je tak jednoznačný, že jsem ani nehledal, jestli náhodou předchozí majitel neposlal návod (stejně je ke stažení internetu) a začal mačkat ty správné čudlíky, jako kdyby ten stroj u nás doma fungoval odedávna. Už při zapínání strojovny nemusím šmátrat po hlavním vypínači vzadu, zde je to na čelním panelu, paráda. Nádržka na vodu dostatečně velká. Konečně mám velký odkapávací prostor, tohle mi na mých dosavadních strojcích vadí, kolem nich nadělám dost nepořádku. Navíc i když vše zvenčí je plastové, což přece jen u nerezové Sylvie bylo pro mě větší pozitivum, Oskárek je designově různě zakulacený a pokud vysloveně nejste nepřáteli plastů, může si vás získat tak rychle, jako si získal mě. Některé hrnky mám netradičně dost na výšku, tak jsem se užuž s nimi začal loučit, než jsem na jednom předváděcím videu viděl, že ta odkapávací miska má fintu - stačí ji vyjmout a otočit a rázem získáte další centimetry pro vyšší hrnky. Drobná finta, ale chytrá. Prostě uživatelsky přívětivý stroj. Jediná slabina, o které jsem předem věděl a nevadila mi, že nevidíte na stav hladiny vody. Na elektronický ukazatel, který tam je, bych se nikdy nespoléhal. Mě to ale nevadí, protože stejně si svou studniční vodu dávám čerstvou před každou kávičkou.

První kávy nebyly nicmoc po stránce hustého tečení. Kolega byl pracovně v Africe, v Gabonu, a jak to bývá, chtěl mi udělat radost a přivezl mi 5 balení tamní kávy. To znamená nic čerstvého a navíc 4 balení už byla mletá, samozřejmě nahrubo. Nerad vyhazuji dary, natož kávu, natož od kamaráda. Tak jsem to natvrdo přemlel na mlýnku a po chvíli laborování z toho začla chodit káva, která sice neměla hustotu medu ani cremu 0,5-1cm, ale už jsem zaregistroval první, a to zásadní rozdíl. Ty moje Gaggie, a protože jsem si obě nechal, nehodlám na ně plivat, dělají kávu, kde je často její silná hořkost až do trpka. Ne ani tak do kysela, to jen semtam, když jsou moje ruce levé, ale do trpka - asi vyšší teplota skrz nastavení termostatu. Ale Oskárek i ze starší přemleté africké kávy vyrobil chuťově dobrou - kyselost na hranici rozpoznatelnosti, trpkost nulová !
Takže ta darovaná balení spotřebuju :)

No a proč hlavně píšu? Protože mi to nedalo a stejně jsem objednal od Primacafé svou oblíbenou Brazil Facenda Lagoa a Brazil Morgiana Bella Giana. A před chvilkou jsem udělal první shot Lagoy. Namlel jsem to jemněji než by bylo OK, ale - teče mi krásný medík a chutná to božsky!
Tak jsem se s vámi chtěl o radost podělit :tany:

Všem, kteří se bojí koupit kávovar z druhé ruky, mohu říct jediné - je to vždy riziko, ale já všechny své 3 současné stroje koupil zde přes inzerci fora Primacafé a ani jednou jsem nešlápl vedle. Než abych léta slintal a čekal, až možná někdy rodinný rozpočet a hladová hypotéka mi dovolí koupit funglovku stroj typu Bezzera, tak tady jsem si za třetinu ceny udělal 100%ní radost. Nejsem kutil ani kávový atomový fyzik jako zde někteří kolegové, ladiči k dokonalosti. Když mi káva chutná, jsem spokojený. A to jsem, i když pan Konečný mě upozorňuje, že bude dobře se ještě zaměřit na kvalitu vody, protože tady máme víc železa a asi i ten nějaký vápník. Už pokukuji po osmóze, kterou má p.Konečný doma instalovanou a nemůže si ji vynachválit. A je za slušné peníze.

Na závěr mi dovolte poděkovat panu Konečnému. Za dobu, co se na dálku známe, mi věnoval mnoho svého času a dobrých rad, kterými se řídím. To jeho osobní nasazení plus kvalita jak s manželkou pečují o kávu, to je pro mě zárukou, že i kdyby tu půl národa psalo, že někde v pražírně XY to mají levnější a druhá půlka zas otevřeně či zamaskovaně propagovala kupování zelené kávy a domácí pražení v různých sranda či poloprofi home pražičkách, ani to se mnou nehne.
Pane Konečný, díky :ucta:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Silvia vs. Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od primacafe »

Trochu jsem se obával jak budete s Oscarem bojovat, aby se to všechno myšlené v dobrém neobrátilo proti mě. Takže vše dobře dopadlo a Vaše spokojenost je i mojí. Tak ať kávovar dělá radost hodně moc dlouho.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Becoolman
Příspěvky: 24
Registrován: pon 30. lis 2015 13:08:51
bydliště: JM
kávovar: Nuova Simonelli Oscar
mlýnek: Ascaso i-Steel

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od Becoolman »

Přidám svou troškou do mlýna. Zatím jen stručně, nemám pořádný mlýnek a chybí mi i tamper, co by pasoval (nic v domácnosti nesedí do misky).

První káva: Otřesné, fuj, horší jak ze SilverCrestu z Lidlu.

Druhá káva: Vzorek z pražírny, proto vím, jak má chutnat. Tohle bylo ještě horší, kdyby mi vzorku nebylo líto, vylil bych ho.

Třetí káva: Pořádně jsem naplnil misku (spotřeba jak u osmiválce), upěchoval silou dvou slonů. A taky jsem nechal vytéct tak 12 ml. Káva tekla rychle kvůli špatnému mlýnku. No ale tohle jo, to bylo ono. Přesně jak v kavárně. Sliny se začaly rojit jako když by přede mnou leželo pečené koleno. Sakra, tak to je ono? Kávovar je sice dvakrát větší než jsem zvyklý, ale, kruci, tak tohle je doma připravená káva? Mlýnek, potřebuju mlýnek! A nutně!

Mašinka je celkem velká. V naší kuchyňské lince zabírá místa jako mikrovlnka. Mikrovlnka jde do háje. Na strojku jsou sice známky používání (vybledlé plasty, škrábance), ale nevypadá zas tak zle. Jednoduché ovládání je skvělé. Čtyři kontrolky, dvě tlačítka, jeden skřípající prvek na páru. Pro mě super, mám rád jednoduché věci. Kdo z nás používá tisíce "programů", které zvládnou naše mikrovlnky? Mně stačí nastavení času a intenzity. Nelituji jediné koruny a nemůžu se dočkat rána, až si dám další, byť ještě ne stroprocentní, kávičky. Teď se jen naučit cappuccino, ať ukážu zbytku rodiny, že automat za třicítku je k ničemu.

Pokračování příště...
Uživatelský avatar
rudolf
Příspěvky: 8
Registrován: úte 19. srp 2014 15:39:24
bydliště: Trenčín
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od rudolf »

S oskarkem si spolunazivame uz 1,5 roka. Je to super masinka za tu cenu co sa da zaobstarat. Viac menej bolo vseko vysie spominane. Az na dlhsie nahrievanie som spokojny. Po kratkom uzvani som vymenil sprchu za preciznu, ktora sa ovela lahsie cisti a lepsie"rozptyluje" vodu a preciznu misku , obe IMS.
Prikladam jednu uzitocnu stranku, kde je popisane kompletne fungovanie pristroja cez riesenie najcastejsich poruch a ich odstranenie az po odvapnenie na konci
http://www.elektros.it/by/en/tips_tricks.html na tomto webw sa da kupit aj ND nielen na simonelli.

PS: uz je vonku aj Oscar II :)
Odpovědět

Zpět na „NUOVA SIMONELLI“