Nuova Simonelli Oscar

Pravidla fóra
* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
vapno
Příspěvky: 47
Registrován: pát 16. kvě 2008 1:15:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od vapno »

Uvažuji trochu o budoucím upgradu stroje, tak už předem sonduji, jestli někdo nemáte zkušenost s touhle mašinkou... nehodnoťte design, to je subjektivní záležitost... spíše mne zajímají skutečné poznatky z praxe s touto případně jinými HX mašinkami...

...důvod proč u mne zatím vítězí tenhle stroječek? no... na dualboiler nemám (nebo tolik nechci dát) a toto je další cesta jak se dostat k tomu, že nebudu čekat na nahřátí páry a pak ochladnutí po páře a pořád dokola... čisté preso piju jen já, zatímco přítelkyně a všechny návštěvy v 98 procentech vyžadují spuštění mlékárenského provozu... a kdo to znáte tak asi potvrdíte, že na malé mašince dělat třeba 10 - 12 káviček s mlíčkem v podstatě za sebou není úplně zábava... nebo je, ale ne vždy...

tak díky za každou radu

Specifications

2.3 liter water reservoir
58 mm commercial group and portafilter
220/240 volt operation
1200 watt heating element

Dimensions
Width 300 mm
Depth 400 mm
Height 400 mm

Weight 14 Kg.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od hnup »

Fotky tejto mašiny som videl už dávno, no nenapadlo ma skúmať, čo by mohlo byť vo vnútri, na fotkách vyzerá tak nevinne. Ono to má asi naozaj HX! Za tie peniaze veľmi zaujímavá mašina!
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od Maroslav »

...skutečné poznatky z praxe...to musíš na CoffeeGeek.com (AJ)
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
vapno
Příspěvky: 47
Registrován: pát 16. kvě 2008 1:15:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od vapno »

jj... kus už tam toho mám přelouskaného... ještě budu večer pokračovat... zatím se mi tam něco zásadně špatného nejeví...
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od Ostmes »

Někteří na Coffegeek doporučují výměnu páky a trošku haní plastovost výrobku. Jinak několik bodů které mne zaujaly:
- tryska na páru a ovládání je na levé straně (lehce nevyhovující pro praváky.... konečně pochopí, že levorucí jsou většinou penalizováni)
- Náhradní díly jsou dražší než u ostatních výrobců
- Nádobka na vodu byla snad všemi uživateli popisována jako nevhodně koncipována

btw. jeden uživatel vcelku kladně hodnotil a po roce už přešel na něco jiného ;)

Jinak za tu cenu určitě více páry než u Gaggie a Rancilia...

P.S. já čekám na dostatek financí na dual boiler Vibiemme! (daleká budoucnost...)
Ostmes
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od zdenok »

prečo dual boiler a nie HX-systém? mám pocit, že je to lacnejšie, aspoň čo som doteraz videl v cenách Vibiemme
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od Ostmes »

zdenok píše:prečo dual boiler a nie HX-systém? mám pocit, že je to lacnejšie, aspoň čo som doteraz videl v cenách Vibiemme
Dva boilery, dvě oddělené jednotky o různých teplotách je předpoklad větší tepelné stability jednotlivých sekcí (hlavně preso). Další výhodou je dostatek okamžité páry.
Vše je to o penězích ....

P.S. Koukám, že pokukuješ po uprgadu :)
Co ti na RS vadí/chybí?

Ostmes
Naposledy upravil(a) Ostmes dne sob 16. kvě 2009 22:22:35, celkem upraveno 1 x.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od zdenok »

Na RS mi nechýba v podstate nič, len mal som dva kávovary - jeden v práci, konkrétne Ariete 1329, ktorý sa porúčal po necelom roku do večných lovíšt a vrátia mi zaň peniaze a druhý doma RS. Teraz mi v robote kávovar chýba a s odstupom casu som zistil, že doma by sa zišla mašinka, ktorá zvláda paru predsa len lepšie ako RS a hlavne ak sa robí viac latte/cappucino, tak je problém s RS - ochladzovanie po penení mlieka pred ďalšou prípravou espressa. Chcem teda RS presunúť do práce, kde sa s mliekom hrať väčšinou nebudem.
Pri HX sa ako hlavný problém pri príprave espressa uvádza, že voda v okruhu pre prípravu presa býva viac prehriata a treba trochu odpustiť tú vodu a aj schladiť E61 grupu ale napr Vibiemme Domobar Super má v tomto okruhu obmedzovač prietoku a teda stačí odpustiť minimum prehriatej vody z výmnenníku a grupu chladiť netreba. Pri Silvii sa tiež odporúčalo trochu vody odpustiť cez grupu ak bola dlhšie žhavená.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
lubosw
Příspěvky: 28
Registrován: stř 26. pro 2012 16:55:45
bydliště: Trenčianske Teplice
kávovar: Nuova Simonelli Oscar
mlýnek: Mazzer Super Jolly Electronic

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od lubosw »

Zatial mám oscara asi mesiac a som nad mieru spokojný jediné čo mi vadí je asi len náročnejšie odkameňovanie bojlera, ale to je asi ako so všetkými HX mašinami. Prehrievanie hlavy som nespozoroval, aj tak odpúštam trocha vody pred extrakciou.
Uživatelský avatar
mejlacz
Příspěvky: 37
Registrován: pát 25. kvě 2012 13:14:18
bydliště: Liberec
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od mejlacz »

Zdravím, je tu někdo, kdo je na tomto foru aktivní a má Oscara?
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od hunt01 »

Je to ještě aktuální? teď mám jednoho zánovního doma, který bude na prodej, ale dokud je doma, můžu ti s ním zjistit co chceš?
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Uživatelský avatar
mejlacz
Příspěvky: 37
Registrován: pát 25. kvě 2012 13:14:18
bydliště: Liberec
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od mejlacz »

Ahoj, díky za nabídku vyzkoušení. Už se s ním peru cca 2 měsíce, a musím říct, že posun oproti mé předchozí Gaggii Classic je pro mě znatelný. Espresso dělá opravdu dobré. Jen zacházet s parní tryskou je trochu těžší, proti GC je to vichr z hor, mléko připravené za pár vteřin, takže není prostor na nějakou chybku.
Jinak parádní stránka s náhradními díly je tu:

http://www.elektros.it/en/index.html
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od primacafe »

Dokumentace ke kávovaru
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Stann
Příspěvky: 8
Registrován: pát 11. lis 2011 12:49:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od Stann »

Pořídil jsem tento kávovar cca před měsícem. Je to starší kousek, na kterém bylo potřeba pouze vyměnit těsnění v hlavě. Oproti Gaggii Color, kterou jsem měl něco přes rok je to obrovská změna. Díky vyšší hmotnosti, tuhosti a velikosti se kávovar příjemně ovládá. S espressem není sebemenší problém, po nastavení správného mletí teče každá káva stejně bez nutnosti nějakého laborování s přesným množstvím, utažením…
Kávovar je cca za 15 minut nahřátý. HX bojler = pára ihned, žádné rituály s nahříváním a poté odpouštěním a ochlazování bojleru. Pára je opravdu silná a je trochu problém našlehat menší množství mléka. Snad jediná chybička, že nejde pustit horká voda.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od primacafe »

Tento drobný nedostatek je možné kompenzovat použitím některé z malých rychlovarných konvic. Asi se nepředpokládá trvalé (celodenní) zapnutí kávovaru. Na zhotovení espressa a na páru, má kávovar zásobník vody ze kterého doplňuje vodu do bojleru a bere se z něj voda pro espresso. Zásoba vody není zase tak velká aby se dala voda používat třeba na čaj. Ohřát vodu v konvici bude míň obtěžující, než stále dolívat vodu do kávovaru. Konvice se také podstatně snadněji odvápňuje a není potřeba důrazně používat do konvice demineralizovanou vodu. Taky se mě zdá dost nevýhodné zapínat kávovar na ohřátí vody pro udělání čaje.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od Ralf »

myslím že vývod horúcej vody na kávovare nieje vhodný len na čaj, ja osobne pripravujem bratovy lungo tak že spravím do veľkej šálky espresso a potrebný objem dolievam zvlášť horúcou vodou. A musím povedať že ma naozaj otravuje to zohrievať v konvici, uvítal by som horúcu vodu v kávovare.
all you need is coffee
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od primacafe »

Tak to mě nenapadlo, protože u nás se opravdu výhradně pije jen espresso (a to i návštěvy).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Stann
Příspěvky: 8
Registrován: pát 11. lis 2011 12:49:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od Stann »

Horkou vodu jsem myslel na lungo pro návštěvy, které potřebují kotel kávy a turka doma nevaříme :) . Na čaj zapínám konvici a ani mě nenapadlo použít vodu z kávovaru.
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od Effe »

rozkuchaný Oscar

Kód: Vybrat vše

http://s156.photobucket.com/user/GandBteam/story/14231
Uživatelský avatar
dunda
Příspěvky: 10
Registrován: sob 14. úno 2009 20:14:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar

Příspěvek od dunda »

Tak se přiblížil datum mých "kulatin" a co se nestalo, dnes přišel nový Oscárek i mě :) Tak rozbaleno, je celý orošený, tak čekám do rána na první spuštění. Je to krasavec, plast neplast, krásný stroj. Jediné, co mě zatím zmátlo je, že tryska (cofee nozzle) jde utáhnout pouze rovnoběžně s pákou, přitom má být kolmo. Zřejmě nedoříznutý závit? Vyřeším trochou těsnění do závitu. Jelikož jsem milovník cappuccina, těším se na tu páru mooc...až bude čas, něco napíši, ale jsme amatér, tak nevím, zda to k něčemu bude.
Odpovědět

Zpět na „NUOVA SIMONELLI“