JURA IMPRESSA XF 50

Domácí kávovar automat Jura
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ruda
Příspěvky: 3
Registrován: pon 12. říj 2009 15:58:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

JURA IMPRESSA XF 50

Příspěvek od Ruda »

Až se zaběhnu a kávovar také, dám vědět jakou dělá kávu a přidám uživatelské zkušenosti. Zatím se sbližujeme, ale vypadá to dobře. Moc toho po mě nechce.Vybíral jsem čtrnáct dnů. Nakonec jsem skončil u tohoto modelu, protože si říkám, že přidat 7. tisíc od toho co jsem chtěl, mi udělá asi větší radost, než kolik jsem přidal.
Popis:
Vynikají espresso kávovar Jura Impressa Xf50. Znamenitě chutnající káva. Za velmi dobrou chuť espressa a velmi dobrou vůni se stal model IMPRESSA F50 vítězem testu Stiftung Warentest. Na základě tohoto modelu společnost JURA vyvinula působivý přístroj pro použití v kancelářích. Vynikající chuťové vlastnosti kávy doplňuje nevšední design přístroje. Přehledné ovládání a údržba prováděná stiskem jednoho tlačítka jsou dalšími přednostmi.

Impressa Xf50 - přednosti

Jednoduché ovládání
Každý, kdo si potrpí na široký výběr kávových specialit, to má s přístrojem Impressa Xf50 velice snadné: ovládací prvky byly zredukovány na naprosté minimum a jsou jednoduché k používání. S pomocí otočného ovladače snadno a intuitivně dosáhnete své oblíbené volby.

Kompakní design a přitažlivý tvar
Z estetického hlediska přístroj bez problémů vkusně doplní jakýkoliv interiér, a to díky svým kompaktním rozměrům. Návrhář Wolfgang Jonsson věnoval mnoho pozornosti detailům, a tak Impressa Xf50 upoutá z každého úhlu pohledu.

Rozmanitost: Connector System
Uhaste Vaši touhu po čaji s využitím programu Connector System, který usnadňuje použití vody, páry a také Easy Cappuccino trysky.

Na výkonu záleží
Kapacita přístroje Impressa Xf50 jej stanoví vítězem na místech, kde je připraveno asi 30 šálků denně. Ať už v autosalonech, buticích či kadeřnických salonech. Přístroj je nenáročný na údržbu a vždy připraven k použití. Vy se můžete jednoduše soustředit na to hlavní - požitek z dobré kávy. Samozřejmostí, kterou přístroj nabízí, je možnost přípravy nápojů z již namleté kávy. Monitorování zásobníku mleté kávy umožní inteligentní elektronice automaticky rozpoznat její použití.

Technické specifikace
Rozměry cm 32,5 x 37,5 x 47
Hmotnost kg 11
Napětí V 230
Příkon W 1450
Tlak čerpadla bar 15
Zásobník kávy g 200
Zásobník vody l 3,2
Doporučená produkce porcí za den 30
Barva černá
Inteligentní systém předspaření (I.P.B.A.S.)
Claris plus filtr (I.P.W.P.) - umístěn v zásobníku vody, ochrana před vodním kamenem
Variabilní spařovací komoru (5-16 g) - pro perfektní stlačení a spaření kávy
6-ti stupňový kónický mlýnek - konzistentní mletí pro dosažení plného aroma
Termoblok - v krátké době ohřeje vodu na správnou teplotu
Auto-cappuccino trysku - pro trendové nápoje, např. cappuccino nebo latté
Výškově stavitelnou výpusť kávy - vždy krémová pěna
Programovatelnou dávku kávy
Programovatelnou teplotu - ideální teplota mléka pro přípravu kávových specialit
Programovatelné množství vody - nastavení optimálního množství kávy pro daný šálek
Výpusť horké vody - rozšiřuje možnosti použití pro čaj, svařené džusy, svařená vína apod.
Integrované programy - proplach, čištění, odvápnění pro udržení vysoké kvality kávy
Programovatelné zap-/vypnutí - vždy připraven dle potřeby
* Rotační ovladač
* CLARIS plus filtrační patrona
* Connector System©
* Aroma kryt na zrnkovou kávu.
* Automatické rozpoznání použití mleté kávy.
* Osvětlení šálku
Swiss made
Naposledy upravil(a) Ruda dne sob 17. říj 2009 19:53:22, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: JURA IMPRESSA XF 50

Příspěvek od ringo »

Promiňte mi mou smělost, ale nechcete raději napsat něco z vlastních zkušeností s přístrojem?
Opsaný jásavě blbý text z letáku má vypovídací hodnotu reklamy na prací prášek.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
Ruda
Příspěvky: 3
Registrován: pon 12. říj 2009 15:58:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: JURA IMPRESSA XF 50

Příspěvek od Ruda »

Vůbec nic se neděje. V úvodu jsem psal, že se musíme nejdříve seznámit. Technický popis a základní informace snad nikoho neurazí. U kávovaru Delonghi - EAM 4500 je také kávovar představen.
Uživatelský avatar
papaya
Příspěvky: 12
Registrován: pon 16. čer 2008 20:21:16
bydliště: Bratislava, Slovensko
kávovar:
mlýnek:

Re: JURA IMPRESSA XF 50

Příspěvek od papaya »

Dnes som sa vybral na obhliadku do kamenneho obchodu, vyberal som si automat medzi Gaggiou a Saecom. Nakoniec som skoncil s JURA IMPRESSA F 50 :grin: :grin: :grin: Uz len cakam kedy mi ho dovezu domov. Potom napisem co a ako... Kava z Panamy ho uz doma caka par dni... :lol:
Uživatelský avatar
Medvidek
Příspěvky: 1
Registrován: pon 03. led 2011 10:42:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: JURA IMPRESSA XF 50

Příspěvek od Medvidek »

Krátká informace z 3-měsíčního používání kávovaru Jura xF50 ve firmě.
Předchozí kávovar Saeco Talea Ring (koupený před 3-mi roky jako novinka za cca 21tis.) byl provozem 20-ti lidí oddělán, Jura xF50 je krok kupředu z hlediska chutě kávy (voda ve blíží k 90-ti °C, kafe má chuť ...).

Jura xF50
+ robusní stavba a "lepší" plasty (nedrnčí to a nesmrdí to plastem)
+ lze použít filtrační patronu (používáme, odstraňuje vodní kamen - lepší chuť kafe)
+ teplota vody, se blíží k 90°C při nejvyšší teplotě (na thermoblok dobrý, průběh měření dodám až půjčím měřák)
- čištění, intervaly (když napočítá počet kafí na čištění, chce to čistit tabletou, ani kafe navíc, návštěva pak musí počkat ...)
- mlejnek, asi nejslabší článek kávovaru (nejjemnější stupeň mletí ucpe kávovar, takže s tím nikdo nelaboruje, je to "na půlce")
- nelze vyjmout spařovací hlavu (kávovar se docela slušně pucuje, ale mechanismus nelze vyjmout jako u Saeco Talea, takže se spoléhá na čistící program ...)

Měření teploty vody (průběh) dodám, stejně jako změříme Saeco Talea Ring po repasi ... .
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: JURA IMPRESSA XF 50

Příspěvek od primacafe »

To vydržel Saeco Talea Ring kávovar určený pro domácí použití, víc jak dost. Do kancelářského provozu jsou určené jiné typy kávovarů.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Imrich
Příspěvky: 19
Registrován: sob 26. lis 2011 15:59:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: JURA IMPRESSA XF 50

Příspěvek od Imrich »

S tím mlýnkem je to pravda, že to je nejslabší článek automatu. Sice se nám na nejjemnější mletí nezadělává, ale žádná hitparáda to není také. Dělá to dobrou kancelářskou kávu. Espresso jako takové z něj nedostanete. Prostě za 10-15 s je venku. Tedy bez toho, že by se "nějak" upravilo mletí. Používáme praženou kávu přímo od Jablumu, od kterých je i kávovar. Je možné, že by se nějak po servisním zásahu mletí ještě zjemnilo, ale těžko říci. Máme ho v kanclu téměř 2 roky a zatím OK. Tedy odlámané kryty na vodu a box kávy, protože lidi jsou prostě ho...da, ale s tím nic člověk moc nenadělá.
Odpovědět

Zpět na „JURA“