Jak na kávovar Rowenta Prelude

Domácí kávovar pákový Rowenta
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
sioux
Příspěvky: 50
Registrován: ned 03. úno 2008 19:30:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od sioux »

Ano to určitě. Nicméně nevěřím že výrobek vymění za jiný kus - nebo myslíte že ano?
V rekl. řádu mají uvedeno že výměna za nový kus může být až po 3x v reklamaci uznané projevené závadě....tak nevím tedy.
Uživatelský avatar
Zdenis
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20. úno 2008 9:26:33
bydliště: Ostrava, Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od Zdenis »

sioux píše:Ano to určitě. Nicméně nevěřím že výrobek vymění za jiný kus - nebo myslíte že ano?
V rekl. řádu mají uvedeno že výměna za nový kus může být až po 3x v reklamaci uznané projevené závadě....tak nevím tedy.
Jak už sem napsal dle § 616 odst.3 na to zakaznik ma pravo (samozrejme za urcitych podminek) -

V případě, že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou (dále jen "rozpor s kupní smlouvou"), má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou; není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.

pokud se to da do souvislosti s odtavcem 4 kde se píše: Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak... což nase zavada s nejvetsi pravdepodobnosti je. Jedine ze by nam prokazali ze sem to udelali my.

z toho usuzuji ze mam narok na vymenu za novy kus... presneji receno si muzu vybrat... sest mesicu to nemam, mechanicka zavada kterou bych mohl zpusobit to taky neni, takze to byl od vyroby smejd a chcu novy kus :-)

Na takove obchody se musi tlacit, uz to mam nastudovane po obstrukcich ze strany kasa.cz (nikdy si tam nic nekupujte), nechteli mi vratit za zelmera plnou cenu tak sem na ne musel vytahnout paragrafy. A to sem to vracel po tydnu a chtel sem normalne slusne odstoupit od smlouvy. Jak zjistili ze o tom neco vim, tak se mi omluvili, poprosili me at uz u nich nikdy nekupuji a poslali mi plnou cenu...

hauk :-)
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od arny71 »

Koukám, ze obstrukce jsou u netových obchodů zřejmě v módě. Včera jsem psal, že odstupuju od smlouvy a vracím Prelude a hned se začali pokoušet o triky. Taky jsem musel vytáhnout paragrafy, citovat Občanský zákoník... Prý náš zákazník, náš pán. :evil:

Dneska jsem poslal balík, tak jsem zvědavej, jak to nakonec dopadne a jestli se nebudou ještě cukat. Dám pak vědět, jak jsem ve finále dopadl.
Uživatelský avatar
sioux
Příspěvky: 50
Registrován: ned 03. úno 2008 19:30:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od sioux »

Děkuji za radu, už jsem to obchodu sdělil takže počkám jak se to vyvrbí.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od arny71 »

Tak mě včera z e-shopu vrátili peníze. Počkali si přesně 30 dnů, které jim na to dává OZ, ale nakonec je poslali...
Uživatelský avatar
sioux
Příspěvky: 50
Registrován: ned 03. úno 2008 19:30:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od sioux »

Tak jsem asi po třech měsících uspěl s reklamací Prelude. Servis - protože obchod měl od počátku problém se servisem - mi odmítal reklamaci uznat, první neuznal, když jsem to poslal po druhé tak taky nechtěl. Pomohlo až konstatování o předání celé reklamace právní kanceláři...Nicméně i potom jsem čekal asi dva měsíce. Hrůza.
Takže mohu teď mít buď ten samý Prelude, nebo si vybrat jiný. Asi půjdu do Ariete Singer s tím mlýnkem. Na foru má dobré hodnocení. Závěrem tedy servis na Rowentu katastrofa.
Uživatelský avatar
evafreeze
Příspěvky: 1
Registrován: ned 20. úno 2011 20:06:01
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od evafreeze »

Po přečtení této diskuze jsem byla trochu v depresi, protože jsme si dnes koupili Rowenta Prelude z aukce. Uvařili jsme si dvě pressa a jedno capuccino. Načež začala voda téci všude okolo, no prostě jsme zažili všechno co je tady popsané v diskuzi. Jelikož náš kávovar nebyl už v záruce, rozmontovali jsme ho. Tady v příloze posílám foto, jak to vevnitř vypadá. Bylo to tam úplně mokré, tak jsme to nechali trochu vysušit a zapnuli. V rozloženém stavu fungoval, žádná pára nikde neunikala, tak to jdeme zase složit. Nafotím postup skládání, takže na rozložení lze použít opačný postup. Vůbec se toho nebojte, stačí povolit pár šroubků. Rozmontovali jsme to bez jakéhokoli návodu. (Vše funguje!!!! :-))))

Návod na adrese:

Kód: Vybrat vše

http://cepadlab.rajce.idnes.cz/jak_na_pressovac/
Odpovědět

Zpět na „ROWENTA“